Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

De la: 9119, la data 2008-01-23 15:07:04Multumesc celor care mi-ati dat parerea sincera.
Doresc totusi sa precizez ca fiecare dintre voi judecati dupa situatia voastra actuala, nelasand loc pentru neprevazutul care poate sa va ia prin surprindere oricand in viata.
Cunoasteti expresia "Never say NEVER"? (Nu spune niciodata "NICIODATA")

Never say never! Asa este! Traieste-ti nebunia, pasiunea si sperantzele....Ai grija sa nu ranesti pe nimeni si sa nu ajungi tu insuti ranita de acest "joc"! Sper sa aiba un final fericit!
G_Diana
Postat pe 1 Septembrie 2008 22:32
Se vor scrie randuri bune despre ce e bine si ce nu, despre cum ar trebui sa procedeze si ce nu ar trebui sa faca acest om care s-a indragostit,care s-a lasat iubit si care a avut nenorocul de a-si intalni "amantul" prea tarziu...sau prea curand. Nimeni nu apartine nimanui! Daca s-a ajuns aici cu siguranta noi nu avem de unde sa stim motivele si nici nu ii putem cere acestei fiinte sa isi adune toata vointa si sa intoarca spatele iubirii..impartasite pana la urma. Faptul ca trece prin asta nu o face un om rau, lipsit de scrupule. Amandoi sunt in aceeasi oala si nu ii judecati pana nu simtiti ce simt ei! Da, poate voi sunteti mai rationali, poate nu aveti curajul sa iubiti un om casatorit, pentru ca iti trebuie mult curaj, poate principiile sociale sunt mai importante pentru voi,dar aceasta fata nu a fortat pe nimeni sa se indragosteasca de ea si repet, consider ca nimeni nu apartine nimanui..cu atat mai putin un sot sotiei si invers.Au ajuns in situatia asta si vina este si a ei..si a lui..si a sotiei..Adevarul va fi intre ei intotdeauna iar noi nu avem dreptul sa judecam! 9119 cauta sfatul,sau parerea unui baiat.Vei intelege mai bine si va fi obiectiv.Uneori, probabil esti confuza..dar certitudini nu vei avea vreodata.Singurul adevar se afla in tine.Nu in noi cei care citim si comentam relatia ta.Lucrurile astea se intampla decand lumea si pamantul..nu esti prima si nici ultima iar cei care spun ca gresesti si arunca cu noroi sper sa fie fericiti in relatiile lor si sa nu ajunga sa caute implinirea in bratele unei persoane care sa se fi casatorit inainte!Nu incurajez acest tip de relatie..doar ca daca ceea ce simtiti este "adanc" deznodamantul il veti afla pana la final.Daca in familia aceea nu mai exista iubire,si daca se traieste impreuna de dragul copiilor..sincera sa fiu,nu stiu cat de bine este pentru copil.Suntem incatusati de "principii" sociale care ne spun ca trebuie sa strangi din dinti,sa suferi,sa te chinui..doar ca "asa trebuie".Nu! Asa vrem! Suntem prea lasi sa ne asumam ca o relatie poate esua,ca nu toate casatoriile sunt perfecte,ca putem insela sau fi inselati...Suntem superficiali! Voi,sotiile, cum puteti tine langa voi un barbat care nu va mai iubeste?!De ce stati cu un barbat daca nu il mai iubiti?!Cum puteti constrange pe cineva sa nu simta?!Sa nu insele?!Sa vina acasa plin de iubire daca nu simte asta?!Preferati un zambet fals?! Eu una nu as putea doar de dragul de a sti ca acel barbat "imi apartine".De fapt nu mi-ar mai apartine...Curaj si rabdare, 9119!
alexandra1607
Postat pe 8 Septembrie 2008 10:58
bine spus alexandra1607! trebuie sa recunoastem in primul rand ca suntem oameni si gresim-e firesc! parerea mea e ca fiecare are partea lui de vina... d c intotdeauna sotia trebuie privita in postura de victima, sunt total impotriva acestui lucru, nu cred ca exista femeie pe aceasta lume care sa nu isi simta barbatul de langa ea: d c pleaca de aksa, unde se duce? cand se intoarce dc e putin schimbat si nu are chef de " vorba"? lucrurile astea se simt si cea mai mare greseala este IERTAREA. daca te-a inselat 1 data, fii sigura ca o va mai face si a 2-a, a 3-a oara....iubesc un barbat insurat, ii ofer dragostea pe care langa sotia lui nu o mai gaseste, insa ii leaga un copil.nu mi-as ierta niciodata dc i-as distruge fericirea! nu o sa-i cer sa-si paraseasca familia, chiar dc ma doare sa il stiu langa ea, doare atunci cand il vad plecand de langa mine,sincer-nu stiu pana unde o sa mearga relatia asta, stiu doar ca atunci cand sunt cu el-lumea e a mea, nimic nu mai conteaza, o sa fie ceva de care o sa-mi amintesc toata viata, cateodata, amintirile te alinta si sigur-nu o sa le pierzi niciodata!
andrada_20
Postat pe 13 Septembrie 2008 12:30
sa inteleg ca ai continuat sa fi cu el, desi ai aflat de amanta?
floricica82
Postat pe 15 Septembrie 2008 18:02
Citesc cu interes parerile celor ce au raspuns la mesajul lui" 9119"( sper ca am scris bine) si ma intreb oare cate dintre femeile care au scris nu sufera de ipocrizie sociala si .. daca nu , scuzata fie mi parerea, in spatele acestor "pareri" de bine nu se ascund grave complexe psihice. fiecare in viata trebuie sa stie f bine la pt ce opteaza. Majoritatea viseza la viata perfecta din jocurile cu papusi si telenovele in care la vasta potrivita se pozeze frumos langa "sufletul pereche" la petreceri , botezuri , taieri de mot... sa fie inmatriculatepe numele unuia cu care sa imparta hartia igienica si ratele la banca pt frigider si masina de spalat....sa vina un copil care sa ii garanteze "cimentarea" casniciei si "contractul" invizibil in care acel barbat sa ramana pe viata legat....subjugat si plin de remuscari daca cumva ...se gandeste vreodata sa o paraseasca pt ca s-a saturat de umblat prin telefon, mers prin real la cumparaturi, tampoane prin baie si chiloti intinsi la uscat prin casa....Din punct de vedere social ...a vrea alceva este lipsa de maturitate...a te satura si a vrea firescul vietii e ceva ...DE NE CONCEPUT.
Daca este sa-mi dacu cu parerea...ca doar nu mi-a ceruto nimeni...FEMEIA ESTE DE VINA! EA ESTE CEA CARE NU INTELEGE CA IUBIREA NU ESTE CEVA INFINIT CI ESTE UN "SENTIMENT " CARE NU I SE CUVINE ODATA "HARTIA ROZ " CERTIFICATA CI TREBUIE IN FIECARE ZI CASTIGATA!
KarasCristina
Postat pe 15 Septembrie 2008 18:14
P.S. multe consideratie si admiratie pt alexandera 1607
KarasCristina
Postat pe 15 Septembrie 2008 18:19
voi cele ce o criticati pe aceasta femeie,inca nu v-ati inselat barbatii cu alti barbati casatoriti.....dar stati cuminti in bancile voastre,va veni si ziua aia.....sa va vad atunci daca mai faceti pe vitezele....sinteti imature....
cocolino6
Postat pe 16 Septembrie 2008 14:26
mereu oamenii judeca si condamna ceea ce nu este moral...ceea ce face unul si celalalt...chiar mi-ar placea sa vad vreo persoana care intr-adevar nu a facut niciodata nimik gresit in viata sa...dar ma indoiesc de existenta ei...cand ti se face un rau sau esti inselata...incepi sa condamni si sa spui k roata se intoarce si k cine ti-a facut rau va pati acelasi lucru...dar cine a stat si s-a gandit "eu ce am facut de mi s-a intamplat asta?"...intr-adevar roata se intoarce dar trebuie sa stii de ce...fiecare cauza are un efect...asa k toate lucrurile sunt inlantuite...de ce sa judecam ceea ce noi poate am declansat? si intodeauna ar trebui sa ne analizam comportamentul, inante sa vedem ce face altul cu viata lui...dc exista iubire adevarata intre 2 persoane ce nu pot fi impreuna doar pt unul este casatorit sau amandoi..de ce sa condamnam?...poate s-au intalnit prea tarziu, poate unul s-a casatorit prea devreme, poate casnicia nu mergea, chiar dc a intrat a treia persoana...ce poti spune? "casatoria mea s-a terminat din cz uneia...nu am absolut nici o vina..." dar k de obicei "este omeneste sa gresesti dar mai omeneste este sa dai vina p altcineva pt greselile tale"
nimeni nu stie ce e in sufletul celuilalt dar totusi incepem sa acuzam...
Aleys
Postat pe 16 Septembrie 2008 17:41
ai dreptate Aleys, insa lucrurile nu or sa se schimbe niciodata, asta e societatea in care traim, mentalitatea e una nepotrivita pt aceste vremuri in care nu stii ce sa va intampla maine.....pt cele ce judeca si acuza: NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA!!!
andrada_20
Postat pe 16 Septembrie 2008 18:12
dar se pare ca mai sunt si pers. care trezesc o speranta....dc am gandii cu totii la fel, s-ar schimba multe...in bine
andrada_20
Postat pe 16 Septembrie 2008 18:14
Mai oameni buni si normali la cap...eu nu mai inteleg nimic....cei care nu o acuza sau blameaza pe "9119" sunt tampiti???
Am scris un topic in forum.
" AM O PROBLEMA! au disparut barbatii BARBATI! si pe acest site FEMEILE NU STIU CE INSEAMNA A FI FEMEIE " unde am rasuns mai indirect unei "dudui" care m-a "descalificat moral" ca o sustin pe "9119" si vai au navalit si alte "doamne stimabile" care si acolo au avut ceva de comentata. A inebunit lumea sau oamenii nu mai inteleg sarcasmul



HELP!!!!!! Va rog ! Ca nu ma pot "compara" cu "cultele si distinsele doamne fara de gresala"
SE pare ca dansele s-au simit ofensate mai.....
SUNT O IMORALA DOMNE

KarasCristina
Postat pe 16 Septembrie 2008 21:41
fetito la coeficientul tau de inteligenta nu stiu ce cauti printre noi!

Postat pe 16 Septembrie 2008 21:42
Prostul nu e prost destul..pana nu e si fudul !
Sabrina_Nede
Postat pe 16 Septembrie 2008 21:43
Acuzele sunt f.usor de facut,atat de victime cat si de acei care creeaza probleme.Nu cred ca e vb de blamare,ci de simple pareri ale unor persoane care au trecut prin situatii similare,iar cei intepati ce dati fuguta cu "daca erai buna iti tineai barbatu'acsa"?daca voi erati asa minunate de ce nu aveti reletii demne?de ce sunteti vioara a doua?dc va multumiti cu firimituri?
flor38T
Postat pe 16 Septembrie 2008 23:54
orice am spune si am face, nimik nu o sa se schimbe.fiecare e stapan pe el, pe deciziile lui.cred ca s-a ajuns prea departe cu aceste 'pareri'...bineinteles, avem dreptul sa ne exprimam opinia, dar nu suntem indreptatite sa etichetam.sunt multe motive pt care cineva ar putea intra intr-o relatie de acest gen, poate ca motivul principal nu este acela de a-l determina pe respectivul sa isi incheie casnicia...in orice caz, asta nu inseamna ca accepti firimituri, poate ca primesti mult mai mult decat ii poate oferii sotiei.
andrada_20
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:57
Cu siguranta primeste mai mult decat sotia. Nu e moral au spus unii dar legile morale au fost facute de oameni. Cel mai usor si mai simplu lucru e sa judeci si sa arunci cu pietre. Draga mea accepta aceasta relatie ca pe o parte din destinul tau. Bucura-te atat cat poti si incearca sa nu provoci suferinta. Nu e comoda viata de amanta dar nici cea de sotie si asta ti-o spun fiindca eu am trecut prin ambele faze.

Postat pe 17 Septembrie 2008 18:50
da, chiar era nevoie de o parere a unei persoane care poate privii situatia din ambele unghiuri.daca toate femeile ar fi mai deschise catre realitate ...nimic nu e la intamplare, totul are un scop!
andrada_20
Postat pe 17 Septembrie 2008 19:13
Sunt interesante toate reactiile tuturor dar pana nu treci prin toate stadiile:casatorie,copii etc.
Sunt casatorita de 15 ani cu relatie si inainte de casatorie de2 ani cu sotul.La inceput afost bine si frumos tot!Dupa aceea ne-am mutat la ai lui !si in ziua de azi tot aici stam !
Au inceput discutii de dupa nunta si pana in prezent.
Avem 2 copii reusiti va dati seama ca sunt mari!
Toate ca toate dar de 5 ani am cunoscut pe cineva !
Sa sti ca a fost o dragoste la prima vedere si continua!Distanta fiind mare dorul este mare!Nu am de gand sa divortez pt. ca nu vreau sa sufere copii, nici el nu divorteaza avand si el 3 copiii cu varste mari(25,26,27)si diferenta dintre noi de varsta este de 13 ani.
A trecut prin foarte multe evenimente neplacute ca de exemplu moartea surorii sau un accident de masina de care este acuzat ca ar fii vinovat(dar nu este),iar in acest an am facut dragoste o singura data si am luat masa cu el o data,dar asta nu ne impiedica sa vorbim zilnic la telefon si sa ne spunem pasurile!Cand ne intalnim trupurile noastre se intrepatrund cu o pofta de nedescris o pasiune nemaiintalnita!
Acasa totul este sa zicem normal ,de acum relatia devenind banala :
servici-casa-sex ioc sau in 2 minute gata- noape buna si de la capat a doua zi!

Postat pe 18 Septembrie 2008 15:53
De la: nyco, la data 2008-09-18 15:53:14Sunt interesante toate reactiile tuturor dar pana nu treci prin toate stadiile:casatorie,copii etc.
Sunt casatorita de 15 ani cu relatie si inainte de casatorie de2 ani cu sotul.La inceput afost bine si frumos tot!Dupa aceea ne-am mutat la ai lui !si in ziua de azi tot aici stam !
Au inceput discutii de dupa nunta si pana in prezent.
Avem 2 copii reusiti va dati seama ca sunt mari!
Toate ca toate dar de 5 ani am cunoscut pe cineva !
Sa sti ca a fost o dragoste la prima vedere si continua!Distanta fiind mare dorul este mare!Nu am de gand sa divortez pt. ca nu vreau sa sufere copii, nici el nu divorteaza avand si el 3 copiii cu varste mari(25,26,27)si diferenta dintre noi de varsta este de 13 ani.
A trecut prin foarte multe evenimente neplacute ca de exemplu moartea surorii sau un accident de masina de care este acuzat ca ar fii vinovat(dar nu este),iar in acest an am facut dragoste o singura data si am luat masa cu el o data,dar asta nu ne impiedica sa vorbim zilnic la telefon si sa ne spunem pasurile!Cand ne intalnim trupurile noastre se intrepatrund cu o pofta de nedescris o pasiune nemaiintalnita!
Acasa totul este sa zicem normal ,de acum relatia devenind banala :
servici-casa-sex ioc sau in 2 minute gata- noape buna si de la capat a doua zi!



Nu vreau sa te judec dar nu crezi ca exagerezi un piculetz ?
Asta cu " nu divortez ca am copii " nu e corecta ! Copii daca spui ca sunt mari pot intelege acest "fenomen" numit divort. Iar daca sunt mici le va trece repede. Divortul parintilor nu inseamna " divortul parintilor de copii " .

Nu trebuie sa suferi o viata ( care si asa e scurta ) pentru a nu suferi copii ( cam 1 saptamana ).

Pentru fiecare om , universul se invarte in jurul lui...iar tu daca esti fericita cu amantul ... Fi-ti fericiti amandoi !!

Nu te priva de bucuriile vieti doar pt ca nu poti spune GATA !
Sabrina_Nede
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:12
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-18 16:12:30
De la: nyco, la data 2008-09-18 15:53:14Sunt interesante toate reactiile tuturor dar pana nu treci prin toate stadiile:casatorie,copii etc.
Sunt casatorita de 15 ani cu relatie si inainte de casatorie de2 ani cu sotul.La inceput afost bine si frumos tot!Dupa aceea ne-am mutat la ai lui !si in ziua de azi tot aici stam !
Au inceput discutii de dupa nunta si pana in prezent.
Avem 2 copii reusiti va dati seama ca sunt mari!
Toate ca toate dar de 5 ani am cunoscut pe cineva !
Sa sti ca a fost o dragoste la prima vedere si continua!Distanta fiind mare dorul este mare!Nu am de gand sa divortez pt. ca nu vreau sa sufere copii, nici el nu divorteaza avand si el 3 copiii cu varste mari(25,26,27)si diferenta dintre noi de varsta este de 13 ani.
A trecut prin foarte multe evenimente neplacute ca de exemplu moartea surorii sau un accident de masina de care este acuzat ca ar fii vinovat(dar nu este),iar in acest an am facut dragoste o singura data si am luat masa cu el o data,dar asta nu ne impiedica sa vorbim zilnic la telefon si sa ne spunem pasurile!Cand ne intalnim trupurile noastre se intrepatrund cu o pofta de nedescris o pasiune nemaiintalnita!
Acasa totul este sa zicem normal ,de acum relatia devenind banala :
servici-casa-sex ioc sau in 2 minute gata- noape buna si de la capat a doua zi!



Nu vreau sa te judec dar nu crezi ca exagerezi un piculetz ?
Asta cu " nu divortez ca am copii " nu e corecta ! Copii daca spui ca sunt mari pot intelege acest "fenomen" numit divort. Iar daca sunt mici le va trece repede. Divortul parintilor nu inseamna " divortul parintilor de copii " .

Nu trebuie sa suferi o viata ( care si asa e scurta ) pentru a nu suferi copii ( cam 1 saptamana ).

Pentru fiecare om , universul se invarte in jurul lui...iar tu daca esti fericita cu amantul ... Fi-ti fericiti amandoi !!

Nu te priva de bucuriile vieti doar pt ca nu poti spune GATA !



Daca tu ai impresia ca un copil va suferii doar o saptamana dupa divortul parintilor, te inseli amarnic... fara cuvinte...
aly1987
Postat pe 19 Septembrie 2008 17:28
este interesanta si parerea ta dar am o intrebare: esti casatorita?
sau scuza-ma am zis ca am o singara intrebare dar imi permiti sa-ti mai pun inca una-ai copil?
Cunosc o familie care divorteaza dupa 19 ani cu copii in clasa aXIa si aVIIa amandoua fete.Nu am cuvinte sa-ti spun ce greu trec peste aceste momente!
Mai ales fata mare care a tinut f.f.f.f.f.f.f.f. mult la tatal ei si cea mica la fel.
Nu poti sa intorci spatele la viata pe care tu ai petrecut-o cu un om si ai si copii!
Eu incerc sa-i arat acuma fetei mele de 14 ani unde sunt greselile intr-o familie si sa ia aminte cand va trebui sa faca pasul in viata!

Postat pe 20 Septembrie 2008 12:25
si parintii mei sunt divortati...nu m-a deranjat decat faptul k tatal meu nu a vrut sa fie alaturi de noi si cred k nu a mai dat vreun semn de viata de vreo 4 ani...chiar dc erau separati, el ar fi trebuit sa ne ramana tata...dc voia, ar fi putut si in aceste conditii
Aleys
Postat pe 20 Septembrie 2008 21:05
Madamb ejti casatorita?Mi se pare normal ca amnta sa primeasca mm.decat sotia,cu ce sa faca omul dovezi de iubire intr-o relatie extra?nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar nu sunt de acord cu pitipoancele astea care tanjesc dupa ce are un culpu consolidat(pozitie sociala,materiala.profesionala,dragoste).Sunt atat de convinse de iubirea barbatilor incat habar au cat de inselate sunt de fapt.
Si sigur acest subiect contoversat dureaza la infinit.
flor38T
Postat pe 21 Septembrie 2008 16:48
Da pollypolly, sunt casatorita. Dar in acelasi timp am si o relatie extraconjugala. Probabil fiindca mi-a fost prea bine. Nu cred ca e bine sa ne judecam intre noi. Toti cei care deschid subiecte pe aici cauta un sfat sau experiente similare si solutii. Nu cred ca 9119 e o pitipoanca sau cum ai spus tu. In prima postare tocmai spunea ca nu e la prima tinerete. Si nici nu cred ca e vorba de a lua casa, masa, masina etc. Pur si simplu a intrat in aceasta poveste cu capul inainte, orbita de iubire sau Dumnezeu stie de ce. Sa nu gandesti ca e usor. Si cred ca cel mai bine stie ea cat e de inselata. Oricum continuu sa cred ca nu are nevoie de critici. Cel mai mare critic al ei e chiar ea, sa fi sigura de asta.

Postat pe 22 Septembrie 2008 15:40
Ca tot despicam aici pareri si motive...nevestelor inselate, ati avut vreo una din voi curiozitatea de-a o intalni pe "cealalta" pentru o discutie face to face, civilizata? Cum e cu "biata" umanista, sensibila la nefericirile unui barbat?
anca_v
Postat pe 24 Septembrie 2008 09:33
Nu dar as avea curiozitatea sa ma intalnesc cu acea doamna!As vrea sa-i vad impreuna in wekend sau la o nunta dar nu avem cunostinte conune.

Multe sunt intr-o familie iar din spusele lui am inteles de la ce au fost problemele .
La mine au fost de o alta natura, deci fiecare isi stie problemele,dar pt. mine a fost o dragoste la prima vedere pe care nu o regret si uite ca au trecut 5 ani.

Postat pe 24 Septembrie 2008 13:05
buna seara.exact cum ai spus fiecare comenteaza dupa situatia in care se afla,insa niciodata nu se stie.eu nu te condamn,la urma urmei esti singura care suferi,dar poate se merita daca te simti fericita.daca doresti sa vorbim poti lua legatura cu mine
FMCG
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:00
De la: anca_v, la data 2008-09-24 09:33:05Ca tot despicam aici pareri si motive...nevestelor inselate, ati avut vreo una din voi curiozitatea de-a o intalni pe "cealalta" pentru o discutie face to face, civilizata? Cum e cu "biata" umanista, sensibila la nefericirile unui barbat?



cu ani in urma aveam o relatie.. si domnul a binevoit sa ma insele.. si cu cine? cu o buna amica..
am aflat si bineinteles ca l-am parasit (pt o perioada deoarece dupa o luna ne-am impacat).. banuiesc ca a mai continuat vreo 2 saptamani cu cealalta pt ca, dupa ce ne-am impacat ,,respectiva,, a binevoit sa ma caute.. hehe.. nu stiti voi cat a ,,costat-o,, afacerea .. cateva zile de odihna obligatorie, printre altele, deoarece era jenant sa iasa din casa in felul in care arata ..
eram si eu mica si impulsiva.. acum nu as mai proceda asa( cred).. cel mai mult m-a ofticat faptul ca eu cu fata ne intelegeam (cica) f bine.. si cu EL aveam deja 4 ani de relatie
cu o necunoscuta nu as avea o asemenea reactie..

Postat pe 24 Septembrie 2008 21:09
Citesc cu interes parerile celor ce au raspuns la mesajul lui" 9119"( sper ca am scris bine) si ma intreb oare cate dintre femeile care au scris nu sufera de ipocrizie sociala si .. daca nu , scuzata fie mi parerea, in spatele acestor "pareri" de bine nu se ascund grave complexe psihice. fiecare in viata trebuie sa stie f bine la pt ce opteaza. Majoritatea viseza la viata perfecta din jocurile cu papusi si telenovele in care la vasta potrivita se pozeze frumos langa "sufletul pereche" la petreceri , botezuri , taieri de mot... sa fie inmatriculatepe numele unuia cu care sa imparta hartia igienica si ratele la banca pt frigider si masina de spalat....sa vina un copil care sa ii garanteze "cimentarea" casniciei si "contractul" invizibil in care acel barbat sa ramana pe viata legat....subjugat si plin de remuscari daca cumva ...se gandeste vreodata sa o paraseasca pt ca s-a saturat de umblat prin telefon, mers prin real la cumparaturi, tampoane prin baie si chiloti intinsi la uscat prin casa....Din punct de vedere social ...a vrea alceva este lipsa de maturitate...a te satura si a vrea firescul vietii e ceva ...DE NE CONCEPUT.
Daca este sa-mi dacu cu parerea...ca doar nu mi-a ceruto nimeni...FEMEIA ESTE DE VINA! EA ESTE CEA CARE NU INTELEGE CA IUBIREA NU ESTE CEVA INFINIT CI ESTE UN "SENTIMENT " CARE NU I SE CUVINE ODATA "HARTIA ROZ " CERTIFICATA CI TREBUIE IN FIECARE ZI CASTIGATA!




......mda........si sa schimbe hartia igienica roz cu una galbena, chilotii cu alti chiloti - ca tot chiloti vor fi si aia - supermarketul cu un altul. Ce folosofie?!?!?!
va fi aceeasi poveste.
madame044
Postat pe 3 Octombrie 2008 15:52
si ar mai fi ceva......
barbatul respectiv, se distreaza si el cu "una". Dar pe nevasta o stie si cu bune si cu rele. De ce credeti ca un barbat chiar ar renunta la sotia lui, pentru o alta femeie? Sa o ia de la capat cu alte capricii de femeie necunoscuta? Pardon! Sa schimbe tampoanele si chilotii pe franghie cu altii, mai uzati si de mai proasta calitate si mirosind a wc public. Asta era! Dar nu cred, in asa ceva.
Iar daca barbatul, ar simti ca aia, "una", ar fi si sincera, poate ar face pasul catre divort. Dar ei se asigura mai intai, verifica. Iar daca "aia" face ce face cu el, el cum sa aibe incredere, ca nu l-ar insela si pe el (daca s-ar insura cu ea)? Dar barbatii simt, cand sunt folositi si ce intentii au domnisoarele acestea batrane si uzate cu ei. De aceea ei, nu vor renunta niciodata la sotiile lor.
asa ca, continuati sa visati!
madame044
Postat pe 3 Octombrie 2008 16:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Babilonie in familie 37 De la: kudika034292 7 August 2011 18:46
orele de liceu:( 1 De la: black_eyes 31 Ianuarie 2011 17:54
Nu mai vreau sa sufar iar....... 39 De la: Dimitra26 27 Octombrie 2010 20:42
Altercatie cu o minora 38 De la: alexo88 21 Ianuarie 2011 08:35
Iubitul meu si prietena mea 4 De la: Shhh 12 Mai 2010 10:45