Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

Postat pe: 21 Ianuarie 2008, ora 19:50 Citeaza Raspunde

ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?

Eu cred ca tu te minti singura. Intensitate?! Nu cred. Fericita?! Nici macar atat. Altfel nu te-ai jelui pe aici. Implinita? Zau! Cum asa. Nu se vede. Tu doar il vrei pe ala pentru bani. Are bani? Care e diferenta de varsta dintre tine si el? Da-ne si noua mai multe detalii, ca sa putem sari pe tine cu sfaturi. Vezi sa nu ajungi sa te sinucizi, pana la urma, vazand ca toate planurile tale sunt baloane de sapun in vant. De la atata fericire, poti cadea in partea cealalta, a depresiei, daca nu esti deja deprersiva.


madame044
Postat pe 3 Octombrie 2008 16:08
Draga mea bolnave nu suntem nici care dintre noi femeile care am scris,mai degraba tu!
Mai ai de trecut prin viata asa cum suntem noi si sper sa ne intalnim tot aici peste cativa ani!
MULT NOROC IN CASNICIE!

Postat pe 7 Octombrie 2008 10:45
eu nu inteleg femeile care se pot indragosti de un om insuratsi nici nu apreciez femeia care vrea sa fure barbatul altuia chiar daca nu gandesti sa-l furi gandesti sa fie al tau si asta e pacat ptr tine ptr ca cum au zis toate fetele ce ti-au scris pe forum el niciodata nu va lasa sotia ce-i face totul acasa ptr a avea o amanta barbatilor insurati todeauna le-a placut sa schimbe femeea dar ptr o noapte ca a doua noapte se va intoarce la a lui femeie ce il asteapta pune-te in locul nevestei lui si gandeste-te ca te vei marita o data si tu si ce ar fi ca alta sa-ti ia sotul pe care tu il iubesti gandeste-te ce simti atunci si imagineaza-ti ca ce simti tu va simti si ea la fel cand stie ca sotul ei are alta ..... este un proverb"""ce nu fac eu sotului nu vreau sa-mi faca el"ma refer la rele.. ai zis ca ai o varsta eu cred ca esti cu capul pe umeri si nu ti la luat vantul si ti la dus spre un barbat insurat revino-ti din somnul cel de dragoste si lasa pasiunea si dragostea ptr el si gandeste-te la tine poate ca nu e dragoste si e doar o confuzie nu pot sa cred cum s-au schimbat femeile sunt mai multe ce se indragostesc de barbati insurati barbati ce nu le iubesc barbati ce nu le respect e pliiiiiiina lumea de barbati dar cred ca exista doar un singur barbat corect ce are sentimente si stie sa respecte o femeie .....bine aici ma refer si la o femeie ce stie sa se faca iubita si respecteta de catre sot
iti urez succes si sper ca vei lua in serioz ce ti-am scris eu si fetele de pe forum

Postat pe 8 Octombrie 2008 13:15
Draga mea nici eu nu renunt la sotul meu sa stii, dar asa cum gandesti tu la varsta ta asa gandeam si eu.Dar viata se schimba mult!
Ce a fost la inceput mai tarziu n-o sa mai fie!
Pe acel om casatorit care l-am cunoscut acum 5 ani sa stii ca nu m-au incantat banii cum zic unele(daca i-a avut)ci numai felul de a gandii
si modul in care am fost tratata.
Nu sunt o frumusete, la inceput sotul a stiut cum sa te prinda in mreje sa te alinte sa-ti spuna cuvinte frumoase iar cu anii s-au cam uitat.Noi femeile mai trebuie sa fin nu alintate dar nici lasate balta .Cum ai stiut la inceput sa spui cuvinte frumoase cum de au pierit in timp?Tu esti aceeasi mai apar si copii bucataresti si ?
Nu mise pare corect sa vezi de toti si alinarile tale cui raman?
De 5 ani chit ca ne vedem rar si vorbim la telefon zilnic ne iubim cand putem dar sa stii ca dorul unul de altul se simte si alinarile sunt zilnice.
Suntem criticate dar eu ma bucur pt. ce simpt si cum le-am zis si altora o sa mai vorbim peste ani tot aici.
Iti doresc sa dai peste barbatul ideal!!!!!!!!!!?

Postat pe 9 Octombrie 2008 08:57
oare asta e singura noastra problema? asta e un caz expus.. cate cazuri sunt!!! asa si daca esti cu acel barbat? ce e rau in asta? nu e vina ta. el a uitat ca are nevasta? tu nu ai nici o vina... el ar trebui sa fie responsabil pt faptele lui.. tu trebe sa iti vezi interesul tau, , daca vrei numai o aventura poarta-te in consecinta si nu te implica, daca vrei sa te casatoresti cu el , trebuie sa lupti pt
o viata cu el, depinde de tine ce vrei, nu te mai invinovatii, succes :*
clumy
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:35
Degeaba aruncati vina pe amante pentru ca singurii vinovati sunt barbatii!Eu am fost inselata..si el nu recunostea nimik.si i-am cautat nr in tel lui si am sunat-o..am vb frumos cu ea si m-am vazut la o cafea.cum ma mintea pe mine o mintea si pe ea:(eu nu aveam nimic cu ea chiar daca stia de mine..eu aveam relatie cu el nu cu ea...cum era ea putea sa fie oricare.Inselatul nu inseamna fericire clar!Barbatul daca iubeste amanta si e barbat nu pitpalac o sa isi rezolve problemele din viata lui si gata.un copil sau 10 si 110 ani de casnicie nu te obliga sa mai stai inca 10 ani langa acea persoana daca o iubesti pe alta.Dar mai sunt cazuri ft naspa...cand nu exista o a doua..exista o treia..cand barbatul inseala amanta.nu sunt feminista dar noi femeile suntem mult mai sensibile iar barbatii(nu toti) in general sunt niste tarfe ordinare vesnic in calduri!zbye
elenytaLOVE
Postat pe 12 Octombrie 2008 04:58
ptr 9119 si eu sunt cu un barbat casatorit de 9 ani si ne iubim.imi demonnstreaza asta in fiecare zi.cu sotia lui nu mai are treaba de vreo 10 ani,in schimb au un copil de 12 ani.nu s-au inteles bine niciodata ,adica nu l-a spalat ,nu s-a ocupat de gospodarie.stie de mine si cred ca-i convine situatia.problema e ca eu nu il las sa divorteze,vreau sa-si creasca copilul cu toate ca el vrea sa stea cu mine.ii sunt fidela si sunt sigura ca si el este
danaa_ro
Postat pe 16 Octombrie 2008 00:42
Sunt cam in aceeasi situatie cu tine,desi nu stiu prea multe despre tine. Am fost sotie si acum sunt amanta unui barbat casatorit de 14 ani. Nu ma simt nicio secunda vinovata de ceea ce se intampla. S-au intamplat si bune si rele intre mine si el, si asta ne leaga. Inevitabil intervine comparatia(de fiecare data eu castig), caci"ups", aviz sotiilor, asa cum raspundea un tip aici pe forum, da, sotiile au uitat de multi alti factori. ATENTIA , ATENTIA e foarte importanta. Cand esti indragostit, vrei sa-i faci partenerului pe plac mereu. Dupa perioada de indragosteala, intervine rutina. Daca nu e dublata de atentia fata de partener, totul duce, mai devreme sau mai tarziu, spre despartire.
Oamenii au mai multe feluri in care isi arata dragostea. O femeie desteapta, isi tine barbatul acasa, motivandu-l pe limba lui. IUBINDU-L PE LIMBA LUI!! Amantele reusesc sa faca asta. Concluzia mea e ca nu suntem o specie monogama, din acest motiv(si nu numai) ar trebui sa fim mai atenti la partenerii nostri, la nevoile lor. Viata e scurta de ce nu am face-o si frumoasa?
A!! Si nu cred ca trebuie sa cautam vinovati!


Postat pe 16 Octombrie 2008 11:05
Chiar daca nu am citit tot ce s-a scris , incerc sa arunc o sugestie. Pentru 9119 - Chiar daca traiesti prezentul , ca pe o iubire minunata , ce-ti ofera clipe de detasare de realitatea cotidiana, va fi si ziua in care acea realitate va fi dura cu tine si se va termina mirajul ( din motive usor de presupus)adica el se va intoarce la familia lui, iar tie iti ramane de trait din amintiri. A trai doar clipa, prezentul ce-ti ofera satisfactii - si acelea doar o parte din ceea ce inseamna viata reala - este un mod de a ignora neimplinirea personala . Nu e suficient sa carpesti petice de iubire in doi peste responsabilitatile zilnice pe care le treci singura, adica totul arata ca un puzlle cu piese ce nu se potrivesc , dar pe care le suprapui fortat , doar ca sa obtii o falsa stare de bine. Parerea mea, traieste clipa cu inensitate maxima cu cineva ce-ti ofera tot , fara sa fiti nevoiti sa furati timp pentru voi, din timpul altei relatii. Traieste clipa in cele mai minunate feluri cu o iubire libera de constrangeri, fara sa va ascundeti, si abia atunci poti afirma ca simti adevarata dragoste, abia atunci te vei bucura de euforia profunda ce ti-o ofera.
maria_zada
Postat pe 24 Octombrie 2008 00:09
Cunosc doi oameni care au o relatie de ceva timp ( aprox 2 ani) si sunt amandoi casatoriti. Traiesc clipe minunate impreuna si apoi fiecare pleaca ...acasa si se pare ca totul merge inca bine . Pana cand oare ? Dar deocamdata sunt fericiti cand sunt impreuna si viata in cele 2 fam merge in continuare . Ce parere aveti despre asta ?
MYL
Postat pe 30 Octombrie 2008 12:42
MADAME 004!!! CE REA ESTI!!Cum poti trai cu tine? Te suporti?
Ia' zi-ne cate ceva despre tine, ca poate invatam si noi ceva de la tine, ca vad ca tare" desteapta mai esti!!!

Postat pe 31 Octombrie 2008 20:20
Revin cu o intrebare pentru amante : Ati incercat sa vorbiti voi cu sotia lui, sa luptati pentru el cu femeia la care se intoarce si cu care are copii ? De ce sa va caute sotia pe voi ? Voi ati aparut ulterior in peisaj ! Stiti cum se spune ? e mai putin vinovat cel care cere, decat acela care da !
maria_zada
Postat pe 31 Octombrie 2008 21:27
Eu vreau din tot sufletul sa vorbesc cu acea persoana care se numeste sotia lui dar nu pot sa-i aflu nr. de telefon.Eu sunt in alt judet ea in altul .Dupa cum am mai scris nu avem cunostinte comune, nici nu stiu cum o cheama!
Dar sa ajungi la servici si sa-i faci scandal ca nu aduci bani suficienti acasa sa verifici statul de plata a sotului si sa pleci cu coada intre piciare?! Cum a-ti reactiona!
Cineva spunea ca amantele doresc numai banii!!!!!
Nu dragilor cand fugi de acasa inseamna ca in locul acela s-a intamplat ceva de aceea cei care nu a-ti facut pana acuma pasul acesta sa va uitati bine la cea/cel de langa voi si luati aminta!
Oare in viata nu a-ti fost dezamagiti de nici o ea/el inainte de casatorie?
Sa stiti ca se poate si dupa nu imediat dar se va intampla!
Tineti minte lucrul acesta!

Postat pe 3 Noiembrie 2008 08:51
bravo iaira. te sustin. femeia e singura...are nevoie de iubire...s-a intamplat sa o gaseasca la persoana nepotrivita (nu mai judecati,ca i se poate intampla oricui).stie ca nu are viitor relatia, sau...poate ca are. trebuie sa te gandesti si la viitor,dar prezentul e esenta si viata e asa de scurta si mai e si una...U N A!
STEFYIO
Postat pe 5 Noiembrie 2008 18:27
asaaaaaaaaaa...spuneam acu ceva zile ca aveam ceva de povestit atunci cand voi gasi un topic potrivit!
si eu am fost amanta...si nu mi-e rusine sa recunosc!sa va spun...ne cunoastem de apx 5 ani...cand l-am cunoscut nu era insurat..dar o cunostea pe cealalta(mentionez ca eram ft tineri..19 elsi 18 eu!in fine,el aplecat in armata..ea a ramas gravida(pe vremea aia ai lui aveau ft multi bani) si lui nici macar nu i-a spus,in schimb a venit acasa la ai lui si a inceput sa planga ca ce face ea,ca nu poate merge acasa la ai ei,ca o omoara etc etc.buuun,tatal lui nici macar nu l-a intrebat ce vrea sa faca si s-a dus acasa la parintii fetei si i-au luat bagajul,au luat-o acasa,el fiind in armata,nici nu avea habar ce se intampla...in prima permisie a aflat ca va fi tata si ca urmeaza sa se casatoreasca...plangea si imi povestea...ma iubea si il iubeam...dar exista ea!
nu am sa mai dau multe detalii,ideea e ca el nu s-ar fi insurat in veci cu ea..si acum,e in divort,urmeaza sa ne casatorim,avem copilu nostru,fetita lui cu cealalta face parte din noua familie..care a format-o cu mine,stam la el acasa si ne intelegem bine,desi in trecut au fost multe scandaluri,in special cu tatal lui,care nu concepea sa se desparta de cealalta si sa ramana cu mine...
ideea e ca,nu-mi pare rau ca am fost amanta,si toti cei care au avut ceva de comentat la adresa mea,acum isi cer scuze cand vad omul care a devenit langa mine...un barbat responsabil,care isi doreste sa stea acasa cu familia si care isi iubeste nevasta si copiii.
mary_ct
Postat pe 5 Noiembrie 2008 18:59
si ca mai adaug o kestie...sincer,vinovat e barbatul ca insala,si daca m-ar insela..pai(nu zic,poate as lua-o si pe aia de par)el ar fi singurul vinovat...el uita ca e insurat si isi pune in pericol casnicia!
si la amante nu se gandeste nimeni,si ele au suflet...poate chiar sufera si poate chiar iubesc sincer..nu le iau apararea,ca au si ele vina lor(adica,oarecum si-o fac cu mana lor,ca nu au avut puterea sa zica nu si sa mearga mai departe)
acum depinde de fiecare cat poate duce si cat poate suporta!
mary_ct
Postat pe 5 Noiembrie 2008 19:06
De la: 9119, la data 2008-01-23 15:07:04Multumesc celor care mi-ati dat parerea sincera.
Doresc totusi sa precizez ca fiecare dintre voi judecati dupa situatia voastra actuala, nelasand loc pentru neprevazutul care poate sa va ia prin surprindere oricand in viata.
Cunoasteti expresia "Never say NEVER"? (Nu spune niciodata "NICIODATA")


Totusi...incearca sa ai rezerve in privinta sentimentelor,asta daca poti.Povestile astea se sfarsesc cu...fiecare cu drumul lui si la final ai de suferit.
Alexandra09
Postat pe 6 Noiembrie 2008 10:17
De la: madame044, la data 2008-10-03 16:01:37si ar mai fi ceva......
barbatul respectiv, se distreaza si el cu "una". Dar pe nevasta o stie si cu bune si cu rele. De ce credeti ca un barbat chiar ar renunta la sotia lui, pentru o alta femeie? Sa o ia de la capat cu alte capricii de femeie necunoscuta? Pardon! Sa schimbe tampoanele si chilotii pe franghie cu altii, mai uzati si de mai proasta calitate si mirosind a wc public. Asta era! Dar nu cred, in asa ceva.
Iar daca barbatul, ar simti ca aia, "una", ar fi si sincera, poate ar face pasul catre divort. Dar ei se asigura mai intai, verifica. Iar daca "aia" face ce face cu el, el cum sa aibe incredere, ca nu l-ar insela si pe el (daca s-ar insura cu ea)? Dar barbatii simt, cand sunt folositi si ce intentii au domnisoarele acestea batrane si uzate cu ei. De aceea ei, nu vor renunta niciodata la sotiile lor.
asa ca, continuati sa visati!


Adevarat ca nu renunta la sotie,nu pt ea ci pt ca are o situatie formata,dar intrebarea..de ce barbatul vrea o amanta,ati incercat?
Alexandra09
Postat pe 6 Noiembrie 2008 10:21
De la: Kalimocho, la data 2008-02-13 22:52:21Probabil o sa-mi sara toata lumea in cap...Eu cred ca orice barbat casatorit isi insala macar o data-n viata sotia.Si n-o sa ma faca nimeni sa-mi schimb parerea.
Sunt prea realista ca sa-mi imaginez ca oricat as fi eu de calda, gingasa, fatala in pat si minunata pe strada, gospodina si mama ideala...el ma va privi ca pe-o icoana toata viata.
Si-apar doua categorii de barbati care aleg o alta: cei care-o fac pentru o descarcare de moment si care nu va dura...si cei care o fac pe termen lung.
Cei mai curajosi dintre ei ajung la divort. Restul, au grija sa ascunda urmele tradarii si sa zambeasca mai departe fals in fiecare dimineata..


Ai exprimat foarte clar o situatie reala, dar ai uitat sa adaugi ca ei aleg sa divorteze sau sa pastreze o relatie ascunsa, pe termen scurt sau lung, fara ca femeia din rolul de amanta sa le tina pistolul la tampla... Sunt surprinsa ca o judecati aspru pe Ea ii cereti sa il lase in pace, sa aiba ea grija de relatia de cuplu, dar nici o secunda nu a fost El judecat, acuzat ca ar pune in primejdie siguranta cuplului sau ca si-ar rani sufleteste sotia... Si cine TREBUIE sa poarte grija sotiei, el care s-a unit cu ea in fata lui Dumnezeu sau o necunoscuta? Este foarte ciudat si trist ca voi, femei fiind, il protejati pe El, care are cea mai mare parte din "vina": a ales o relatie paralela, repet, fara sa aiba pistolul la tampla, ci din motive care ar putea dovedi ca ceva ii lipseste in relatia oficiala. Ca sa fie fair-play, putem sa analizam si motivele pentru care barbatii recurg la a-si gasi o relatie paralela si sa nu-i acuzam fara pic de intelegere. Cred ca este dureros pentru orice femeie sa afle ca e inselata dar daca gaseste motivul, de cele mai multe ori poate schimba comportamentul sotului fara a sta cu sufletul la gura, cu inima stransa ca o alta i-l va lua...Si in nici un caz nu-l va tine langa ea, improscand cu venin, acuzand-o pe "rivala" sau pe sot...Am ajutat cateva prietene sa-si recapete sotii si am avut succes in cazul in care intre ei inca mai era dragoste. Nu am reusit, cu toate sfaturile obiective, intr-un caz in care, desi era un copil, casatoria se realizase din cauza aparitiei acestui copil cu care ea, ii cam fortase mana...
dolosiv
Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:40
Pt dolosiv
deci eu chiar am spus ca barbatii sunt primii vinovati daca se ajunge la reletii extraconjugale!adica,frate,nu-ti mai place de nevasta,incearca sa vb cu ea,vezi unde si cine greseste,daca se mai poate sau nu continua si rezolva pb...ca cel infidel e primul vinovat!eu cu amanta n-as avea prea multe de discutat...dar cu el da!si nu sunt genul care face scandal...mie imi place sa vb cu calm si arat ca chiar imi pasa de ce se intampla!si repet...de ce sa se gandeasca amanta la copilul meu daca boul de tac-su nu e in stare sa se gandeasca el?acelasi lucru as zice si daca ar fi o femeie...adica..inainte sa inseli,pune-te in locul celuilalt si imagineaza-ti ce ar simti el/ea!
sincer,si eu ca nevasta imi pun intrebarea daca barbatul de langa mine e fericit,daca are tot ce-i trebuie...asta nu inseamna ca uit de mine si ii fac toate poftele...ii cer,daca nu intuieste ce vreau!CERE SI TI SE VA DA!Daca nu ti se da,ceva scartaie si nu mai functioneaza!si atunci te pui pe caut cauze si rezolvari!ca spunea cineva ca daca ai un act si un inel pe deget,asta nu inseamna ca tre sa te culci pe-o ureche si sa crezi ca meriti sa fi iubita si respectata,ca doar esti NEVASTA!
Cat despre amante...hm e greu!eu le-am "clasificat"in mai multe categorii:unele sunt prea slabe de inger...mai naive si altele sunt adevarate scorpii,care cauta numai sa faca rau!
in acest menage-a-trois fiecare are vina lui...sincer acum...
O ZI BUNA!
mary_ct
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:27
Mda...multe pareri, dar ce se intampla cand barbatul duce o viata dubla...nici sotia, nici amanta nu stiu una de cealalta???
Cine iese in pierdere din toata povestea?...nici eu nu sunt de acord cu amantele care-si asuma acest rol cu bunastiinta si uneori doresc doar distrugerea unei familii, insa exista si femei care traiesc o perioada buna langa un barbat fara a stii ca este casatorit...
Din pacate nu poti sa te bazezi pe vorba barbatilor sau pe ceea ce spun ei...dar, daca azi nu crezi intr-un om...maine nu crezi in celalalt...unde ajungi?? La ce relatie poti sa speri...sau langa ce om...??
Cel mai usor este sa critici si sa judeci...sotiile cu parerile lor, iar amantele cu ale lor...dar...nu pentru toate femeile detinul are o linie dreapta...la unele linia destinului o ia si pe drumuri ascunse...fara sa-si doreasca...
Inima_vrajita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:27
dar de ce sa duci o viata dubla ? de ce sa stai cu frica nu te prinda ? mai bine te gandesti de mai multe ori inainte sa te casatoresti

Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:28
De la: 9119, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?


Pai ce e de facut?Daca e cum spui tuh, tine-o tot asa, adica aveti grija sa "nu se simta acasa", oricum nu stiti daca sotia nu "procedeaza" la fel...Ingrijeste-te in continuare ca sa il 'tii'bine, ofera-i ceea ce sotia nu-i poate oferi!Dragostea nu are varsata dar e minunat cand ea exista si mai ales la o asa varsta frumoasa! Bafta! Sa va iubiti mult!

Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:25
De la: 9119, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?


daca te simti fericita si implinita de ce te mai intrebi - ce e de facut?
apropos - cum este aceasta fericire/implinire alaturi de un barbat pe care il imparti cu o alta femeie?
sandra33
Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:19
Asa,ca idee,ce nu-i ofera acasa sotia?
flor38T
Postat pe 16 Noiembrie 2008 17:32
Draga,"9119",mult succes in relatia asta!Acum pt celelalte"doamne"care ti-au tot sarit in cap:sigur nu va intereseaza povestea mea,dar va povestesc,poate asa mai lasati de la voi si nu o mai criticati si judecati atat,pe 9119.eu am fost amanta.pt scurta perioada.sa nu credeti ca m-am bucurat doar de ce traiam eu atunci si am uitat de cea care ii era sotie.am cautat-o,(ca tot zicea cnv,ca mai bn am cauta noi,amantele,bietele sotii)si stiti ce am vazut eu in ochii acelei femei?o durere falsa,ambitia de al tine numai langa ea,multe minciuni.nu aveau copii,erau de 10 ani impreuna.am incercat sa renunt la aceasta relatie,dar mi-a fost peste puteri,eram o copila,il iubeam din tot sufletul,fara intentii ascunse,nu-i vroiam banii,si nici nu era un moft pt mine,aceasta relatie.el nu cauta decat putina intelegere,afectiune,o vb dulce si un suflet care sa-i aline durerea.totul a tinut aproximativ o luna,apoi ea m-a cautat si mi-a spus cum era relatia lor,adevarul de data aceasta.ei ii era teama de singuratate,avea nesiguranta zilei de maine,si totusi a acceptat sa divorteze.am uitat sa va zic,ca la nici 2 sapt dupa ce el m-a cunoscut pe mn,a intentat divort.si sa nu credeti ca a facut-o pt mine.a facut-o pt el,pt linistea lui,nu mai suporta calvarul in care traia.poate acum o sa ziceti ca eu l-am facut sa divorteze.intr-o mare parte da.dar nu pt ca ii ceream,ci pt ca l-am ajutat sa vada viata si altfel decat o stia el.si uite ca acum,ironia sortii,eu cu fosta(care pe atunci era sotia)suntem prietene,iar eu am devenit sotia.si sunt de atunci 4 ani cu bune si rele,cu bucurii si greutati,avem si un copil.la fel si ea.are o familie fericita,un copil,si imi multumeste pt ca i-am deschis ochii.poate daca nu eram eu,era altcineva,dar era clar ca nimic nu-i mai tinea inafara de obisnuinta.nu neg ca am facut-o sa sufere.atunci era disperata,dar mie imi pasa de omul pe care il iubeam si am vrut sa ii ofer niste clipe frumoase.acum,DA,am fost AMANTA!!! dar am luptat pt ce mi-am dorit si am castigat.nu pot zice ca sunt sigura de ziua de maine.niciodata nu se stie ce se poate intampla.dar...daca vreodata se va intampla sa ma inlocuiasca pe mine cu alta,voi stii sigur ca e doar din vina mea.si asta pt ca as uita ce inseamna sa fii perechea celui de langa tine,nu sotia.nu asta conteaza,o bucata de hartie.conteaza cum stim noi ca femei sa ne tinem barbatii aproape.intr-adevar,sunt si femei care vor doar banii barbatilor,luxul,si nu se gandesc la consecinte.atunci,da,acelea sunt de condamnat.dar nu o amanta care iubeste din tot sufletul,si ii vrea doar binele omului de langa.si asta nu inseamna ca noi am vrut sa fim amante.doar ca nu era alta solutie pt a fii langa omul iubit.asa ca,dragele mele,nu mai judecati atat amantele,nu ne mai sariti in cap!ca nu intotdeauna o casnicie se destrama din vina noastra.!!!mai bine ganditi-va la ceea ce faceti voi(noi),sau nu faceti pt omul de langa.va pup pe toate si incercati sa av ajutati,nu sa va inghiontiti!!

Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:00
De la: Kalimocho, la data 2008-02-13 22:52:21Probabil o sa-mi sara toata lumea in cap...Eu cred ca orice barbat casatorit isi insala macar o data-n viata sotia.Si n-o sa ma faca nimeni sa-mi schimb parerea.
Sunt prea realista ca sa-mi imaginez ca oricat as fi eu de calda, gingasa, fatala in pat si minunata pe strada, gospodina si mama ideala...el ma va privi ca pe-o icoana toata viata.
Si-apar doua categorii de barbati care aleg o alta: cei care-o fac pentru o descarcare de moment si care nu va dura...si cei care o fac pe termen lung.
Cei mai curajosi dintre ei ajung la divort. Restul, au grija sa ascunda urmele tradarii si sa zambeasca mai departe fals in fiecare dimineata..



Ai foarta multa dreptate. Eu sunt barbat si pot spune ca orice barbat este tentat sa se culce cu orice femeie frumoasa. Asa sunt construiti oamenii, dar nu toti barbatii sunt dispusi sa dea cu piciorul la ceea ce au in acel moment.
Fiecare om are o constiinta dar in acelasi timp un subconstient, bolnav cateodata (totul vine de la cap, nu de la inima). Trebuie sa fim lucizi si sa scoatem la suprafata doar ceea ce nu va afecta alte persoane si in special pe noi insine.
Eu nu cred ca daca vezi un lucru fff scump intr-un magazin, lucru pe care nu il poti cumpara, o sa incerci sa-l furi. Nu o sa-l furi pentru ca te gandesti la consecinte nu ca nu ti l-ai dori din tot sufletul. Nu stiu daca este cel mai bun exemplu, dar cine vrea poate intelege ca in viata trebuie sa admitem ca avem niste limite pe care trebuie sa ni le impunem.
Mereu mi-a fost frica sa nu cad in pacat pentru ca avem o sotie frumoasa si sensibila si nu vroiam sa o fac sa sufere, dar din pacate s-a intamplat invers.

Ice1
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:17
De la: madame044, la data 2008-10-03 16:01:37si ar mai fi ceva......
barbatul respectiv, se distreaza si el cu "una". Dar pe nevasta o stie si cu bune si cu rele. De ce credeti ca un barbat chiar ar renunta la sotia lui, pentru o alta femeie? Sa o ia de la capat cu alte capricii de femeie necunoscuta? Pardon! Sa schimbe tampoanele si chilotii pe franghie cu altii, mai uzati si de mai proasta calitate si mirosind a wc public. Asta era! Dar nu cred, in asa ceva.
Iar daca barbatul, ar simti ca aia, "una", ar fi si sincera, poate ar face pasul catre divort. Dar ei se asigura mai intai, verifica. Iar daca "aia" face ce face cu el, el cum sa aibe incredere, ca nu l-ar insela si pe el (daca s-ar insura cu ea)? Dar barbatii simt, cand sunt folositi si ce intentii au domnisoarele acestea batrane si uzate cu ei. De aceea ei, nu vor renunta niciodata la sotiile lor.
asa ca, continuati sa visati!


Lectii de la o adevarata doamna. Cititi feleor de cateva ori aceste randuri, inainte sa va aventurati in necunoscut.
Eu sunt barbat, acum chiar aproape inselat de sotie, dar tineti minte ca barbatii nu sunt atat de sentimentali pe cat vreti dumneavoastra.
Un barbat isi lasa mai greu nevasta pentru amanta, mai ales de frica sa nu se insoare cu amanta altcuiva.
Femeile usuratice sunt folosite doar pentru refulari sexuale. Credetima!
Don't forget that!
Ice1
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:28
De la: MYL, la data 2008-10-30 12:42:47Cunosc doi oameni care au o relatie de ceva timp ( aprox 2 ani) si sunt amandoi casatoriti. Traiesc clipe minunate impreuna si apoi fiecare pleaca ...acasa si se pare ca totul merge inca bine . Pana cand oare ? Dar deocamdata sunt fericiti cand sunt impreuna si viata in cele 2 fam merge in continuare . Ce parere aveti despre asta ?


Daca merge atat de bine de ce trebuie sa mearga pe ascuns? Celelalte doua persoane de ce nu au aceleasi drepturi.
Egoism! Lipsa de respect! probabil sunt subiectiv dar este o parere foarte veche si apropo nu sunt un tip foarte gelos.
Cred ca trebuie sa ne respectam mai mult.
Ice1
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:44
De la: madame044, la data 2008-10-03 16:01:37si ar mai fi ceva......
barbatul respectiv, se distreaza si el cu "una". Dar pe nevasta o stie si cu bune si cu rele. De ce credeti ca un barbat chiar ar renunta la sotia lui, pentru o alta femeie? Sa o ia de la capat cu alte capricii de femeie necunoscuta? Pardon! Sa schimbe tampoanele si chilotii pe franghie cu altii, mai uzati si de mai proasta calitate si mirosind a wc public. Asta era! Dar nu cred, in asa ceva.
Iar daca barbatul, ar simti ca aia, "una", ar fi si sincera, poate ar face pasul catre divort. Dar ei se asigura mai intai, verifica. Iar daca "aia" face ce face cu el, el cum sa aibe incredere, ca nu l-ar insela si pe el (daca s-ar insura cu ea)? Dar barbatii simt, cand sunt folositi si ce intentii au domnisoarele acestea batrane si uzate cu ei. De aceea ei, nu vor renunta niciodata la sotiile lor.
asa ca, continuati sa visati!


Nu te bucura chiar asa.....De unde stii, ma rog ce chiloti are cealalta? Eu una, cred ca din contra, chilotii "celeilalte" sunt noi, sexy si de buna calitate si miros, nu a WC, ci a parfum!Daca si nevestele ar avea asemenea chiloti, n-ar mai umbla barbatii dupa altii, mai buni....Asta e!

Postat pe 18 Noiembrie 2008 20:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 47 De la: pickard 3 Mai 2011 21:44
care sunt adevaratele motivele pt care barbatii inseala? 310 De la: battleofwits 18 Noiembrie 2010 17:44
vrea sa ma paraseasca fiindca sunt bolnava 117 De la: mirunaandreea 14 Aprilie 2013 21:48
POTI SA IUBESTI PE CEL DE LANGA TINE FARA A AVEA ASTEPTARI DE LA EA /EL??? 14 De la: arhanghel 5 Mai 2010 19:30
epilator laser ptr indepartarea definitiva a parului 1 De la: kudika029311 8 Ianuarie 2011 18:25