Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

De la: papatya, la data 2008-10-08 13:15:05eu nu inteleg femeile care se pot indragosti de un om insuratsi nici nu apreciez femeia care vrea sa fure barbatul altuia chiar daca nu gandesti sa-l furi gandesti sa fie al tau si asta e pacat ptr tine ...

stai sa mai treaca cativa ani si ai sa intelegi perfect! Crezi ca tu vei ramane doar cu actualul?Si daca va fi ca urmatorul sa fie insurat, vei spune....PAS?Fi sigura ca nu! Daca e sa se intample, se intampla!Si....poti fura barbatul alteia, chiar daca nu e casatorit, tot asa se numeste, nu?

Postat pe 18 Noiembrie 2008 20:45
De la: pollypolly, la data 2008-11-16 17:32:07Asa,ca idee,ce nu-i ofera acasa sotia?


Raspuns: Ceea ce ii ofera amanta, normal!

Postat pe 18 Noiembrie 2008 20:49
De la: MYL, la data 2008-10-30 12:42:47Cunosc doi oameni care au o relatie de ceva timp ( aprox 2 ani) si sunt amandoi casatoriti. Traiesc clipe minunate impreuna si apoi fiecare pleaca ...acasa si se pare ca totul merge inca bine . Pana cand oare ? Dar deocamdata sunt fericiti cand sunt impreuna si viata in cele 2 fam merge in continuare . Ce parere aveti despre asta ?


Eu cunosc doi oameni(pereche) care au o relatie de 12 ani!!!! De asta ce mai ziceti?Bineinteles in afara casatoriei....Asa ca nu toate sunt folosite doar pt.o noapte! TOTUL E SA AI CARISMA!

Postat pe 18 Noiembrie 2008 20:54
De la: madamb, la data 2008-09-22 15:40:08Da pollypolly, sunt casatorita. Dar in acelasi timp am si o relatie extraconjugala. Probabil fiindca mi-a fost prea bine. Nu cred ca e bine sa ne judecam intre noi. Toti cei care deschid subiecte pe aici cauta un sfat sau experiente similare si solutii. Nu cred ca 9119 e o pitipoanca sau cum ai spus tu. In prima postare tocmai spunea ca nu e la prima tinerete. Si nici nu cred ca e vorba de a lua casa, masa, masina etc. Pur si simplu a intrat in aceasta poveste cu capul inainte, orbita de iubire sau Dumnezeu stie de ce. Sa nu gandesti ca e usor. Si cred ca cel mai bine stie ea cat e de inselata. Oricum continuu sa cred ca nu are nevoie de critici. Cel mai mare critic al ei e chiar ea, sa fi sigura de asta.



PERFECT BDE ACORD!!!!

Postat pe 18 Noiembrie 2008 20:58
iti doresc din tot sufletul sa traiesti cat de curand ce a trait fosta lui sotie, din cauza ta...
Dar de 1000 de ori mai intens ! Sa te usuci de durere, ca alta " lupta" pentru barbatul tau, pentru ca, nu i asa, il... iubeste !...

Si, inca ceva : celei ce iti va dori in curand barbatul, eu personal ii urez de pe acum, "mult succes", la fel cum ii urezi si tu lui 9119 in relatia ei !!!

-Pentru cea ce a scris pe 17 nov, la ora 18, cu un copilas ( baietel ?) la avatar -
geuca
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:52
De la: geuca, la data 2008-11-21 10:52:24iti doresc din tot sufletul sa traiesti cat de curand ce a trait fosta lui sotie, din cauza ta...
Dar de 1000 de ori mai intens ! Sa te usuci de durere, ca alta " lupta" pentru barbatul tau, pentru ca, nu i asa, il... iubeste !...

Si, inca ceva : celei ce iti va dori in curand barbatul, eu personal ii urez de pe acum, "mult succes", la fel cum ii urezi si tu lui 9119 in relatia ei !!!

-Pentru cea ce a scris pe 17 nov, la ora 18, cu un copilas ( baietel ?) la avatar -
MDA...CE SA ZIC....nu sunt persoana care sa vada numai inainte,e posibil ca si la mine sa se intoarca roata,sunt realista,dar spre deosebire de altele,eu nu voi incerca sa lupt din rasputeri.am spus si o mai zic....daca e sa se intample ceva,e din vina mea!si daca stiu acest lucru,inseamna ca nu mai am pt ce lupta,pt ca l-as pierde cu buna-stiinta.eu consider ca pana acum am facut tot ce mi-a stat in putinta sa-l fac fericit.daca el va considera pe viitor ca fericirea lui e cu alta,atunci "sa fie fericit" cu alta.chiar daca as suferi,macar nu m-as simti vinovata ca nu am stiut sa-l fac fericit,spre deosebire de fosta.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:11
iti doresc din tot sufletul sa traiesti cat de curand ce a trait fosta lui sotie, din cauza ta...
Dar de 1000 de ori mai intens ! Sa te usuci de durere, ca alta " lupta" pentru barbatul tau, pentru ca, nu i asa, il... iubeste !...

Si, inca ceva : celei ce iti va dori in curand barbatul, eu personal ii urez de pe acum, "mult succes", la fel cum ii urezi si tu lui 9119 in relatia ei !!!




Draga mea, cum poti sa fi atat de rautacioasa? Chiar nu intelegi ca sunt relatii si relatii. Nu peste tot e numai lapte si miere. Mi se pare mult mai oribil sa incerci sa tii un barbat langa tine folosind diferite tertipuri si mascarade doar de amorul artei. Crezi ca se reindragosteste de tine? Nici vorba, poti sa fi the best of the best. Cand nu mai simte nimic pentru tine e dezastru. Ai doua optiuni: continui si nu bagi de seama ce se intampla sau te desparti si o iei de la capat. Pentru el e tot una. Si nu mai aruncati atata cu pietre in femei. Va considerati mult superioare, nu-i asa? De ce? Pentru ca nu ati inselat? E oare singurul pacat din lume? Mai ganditi, mai analizati si oferiti solutii constructive sau abtineti-va de la postari daca nu va convine subiectul.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 12:12
---9119 sau 9191---
Continua sa iubesti in continuare!
Importanta este clipa, nu intrebarile pe care singura ti le pui...si nici atit de importante nu sunt rautatile unora de aici!...a unor femei maritate sau nemaritate care sunt invidioase pe relatia ta!
Multe de aici si-ar dori o astfel de relatie!...da, da si chiar voi "maritatelor" care "suferiti"

Atita timp cit tu esti fericita, chiar nimic nu mai conteaza!
Multa batfa! :
ella_688_2008
Postat pe 21 Noiembrie 2008 12:37
si io iubesc o femeie casatorita!

Postat pe 21 Noiembrie 2008 13:28
De la: geo32, la data 2008-11-21 13:28:26si io iubesc o femeie casatorita!

Cu tine
Lillix
Postat pe 21 Noiembrie 2008 13:29
conteaza cu cine e!!!?
important e ca o iubesc de-i sar fulgii!!

Postat pe 21 Noiembrie 2008 13:36
Cand o femeie devine amanta, o face numai din iubire (curata sau nu, tot iubire este!). este foarte greu sa imparti cu o alta femeie...toate stim ca noi suntem fiinte de un caracter aparte cand vine vorba de barbatul nostru...
de ce sunt acuzate numai femeile care iubesc un barbat insurat ?ganditi-va ca sotiile joaca un rol important in viata barbatului!o sotie ar trebui sa-si faca probleme cand barbatul ei s-a dus dupa alta...Inseamna ca ceva ii lipseste, barbatul vrea, si bineinteles, gaseste in alta parte! ASTA E GRESEALA SOTIILOR!nu acuzati o femeie care iubeste!Indiferent de circumstante...9119 Am trait si eu senzatiile tale si inca am parte de ele...Imi plac,ma multumesc, ma fac sa ma simt deosebita....Sfatul meu e sa traiesti asa cum simti, varsta nu conteaza!...Asa cum sufletul tau te a indemnat sa ai aceasta aventura, tot sufletul iti va spune si cand sa o termini...SI STAI LINISTITA: barbatul cu care esti ar fi in stare sa duca aceasta viata (2 relatii in pararel) pana cand va albi...Iar voi, cele care v-ati unit destinul, nu mai judecati pt ca nu o femeie single alearga dupa un barbat casatorit...De cele mai multe ori casatoritul e cel care face tot posibilul sa obtina...nu vreau sa ma condamne nimeni pt vorbele de mai sus! sunt doar de parere ca o femeie plina de surprize, sotie sau nu, este cea care poate tine un barbat pe un singur drum!
oanik
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:38
Ce mai sariti cele pline de pacat sa va aparati.Pe voi de ce v-a lasat barbatii?de bune? De ce ravniti la viata altora,de ce nu reusiti sa fiti fericite cu ceea ce a-ti plecat la drum?
flor38T
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:28
De la: pollypolly, la data 2008-11-21 17:28:32Ce mai sariti cele pline de pacat sa va aparati.Pe voi de ce v-a lasat barbatii?de bune? De ce ravniti la viata altora,de ce nu reusiti sa fiti fericite cu ceea ce a-ti plecat la drum?


ca drumul nu e drept.....si ne mai impiedicam.....dragutzooooo

Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:30
De la: heaven_gate, la data 2008-11-21 17:30:14
De la: pollypolly, la data 2008-11-21 17:28:32Ce mai sariti cele pline de pacat sa va aparati.Pe voi de ce v-a lasat barbatii?de bune? De ce ravniti la viata altora,de ce nu reusiti sa fiti fericite cu ceea ce a-ti plecat la drum?


ca drumul nu e drept.....si ne mai impiedicam.....dragutzooooo




Postat pe 21 Noiembrie 2008 18:36
De la: pollypolly, la data 2008-11-21 17:28:32

Ce mai sariti cele pline de pacat sa va aparati.Pe voi de ce v-a lasat barbatii?de bune? De ce ravniti la viata altora,de ce nu reusiti sa fiti fericite cu ceea ce a-ti plecat la drum?


ca drumul nu e drept.....si ne mai impiedicam.....dragutzooooo


...sau se impiedica ei(barbatii)!
Mai sunt si dintr-astia care se impiedica, indiferent ce le oferi: sex oral, sex anal, sex total, dragoste , etc...pt ca asa sunt ei! PUNCT!
Cel putin asa am intilnit eu pina la virsta asta.POate ca i-am ales gresit!
ella_688_2008
Postat pe 21 Noiembrie 2008 20:18
Pt. pollypolly


Sper sa ramai la fel de optimista si plina de elan for ever and ever, la bine si la greu.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:45
Mai fetelor dar numai la sex va sta capul.O relatie se termina numai si numai din vina sexului?Drumul ti-l alegi tu,nimeni nu te impinge iar de impiedicat(scz)o gaina e in stare de asa ceva.
flor38T
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:34
Din ultimele informatii pe care le detin dragostea nu este definita prin sex. Ca e o parte din ea , da, corect.Fata aceasta, care a inceput topicul vorbea de dragoste si punct.

Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:58
Exact asa cum se spunea in mesajele precedente... un barbat nu apartine nimanui...cum nici femeia nu e o proprietate privata...Un barbat insurat mi a spus candva ca daca un barbat are acea "natura" de a insela, asta va face mereu...Asa ca, avand in vedere timpurile noastre, e bine sa ne traim viata exact asa cum ne e scris, cum simtim, cum ne place...s a gandit vreunul din toti cei care ati scris mesaje, ca totul se intampla pur si simplu pt ca asa trebuie sa fie?....ca asa ne a fost dat sa traim ?...ce daca e insurat de o luna, de 1 an sau 10 ?daca a simtit o pasiune pt alta femeie, daca femeia a simtit pt el si amandoi au trecut peste alte "mici obstacole", nu mai conteaza nimic...scria cineva mai devreme ca femeile care au furat "barbatul alteia" incearca sa se scuze...ce motiv are sa faca asta ?!?!? e constienta de la inceput in ce se baga!!!UN SINGUR LUCRU ESTE CERT: UN BARBAT POATE IUBI DE MII DE ORI...NOI, FEMEILE, REPREZENTAM PT EI, UN FEL DE FORTA SUPERIOARA!NICI PESTE MII DE ANI NU VA EXISTA UN BARBAT CARE NU VA VREA SA EXPLOREZE O ALTA FEMEIE!! NOI, FEMEILE, SUNTEM SI VOM RAMANE SUPERIOARE!parerea mea este ca Dumnezeu a dat femeia pe Pamant, pt ca numai ea poate arata ce inseamna sentimentul de iubire!!! circumstantele nu au nici o valoare!barbatii au un rol important,dar (intrebati va in sinea voastra)! exista unul singur care intelege femeia????? ganditi va ca viata e scurta si ca orice intalnim, trebuie sa traim...bun sau rau...avem doar o viata...si asta trebuie sa intelegem cu totii!!!
oanik
Postat pe 23 Noiembrie 2008 03:27
:)nu ea o provoaca ci sotia care nu-si stie iubii si aprecia sotul.
elena50
Postat pe 23 Noiembrie 2008 06:00
Da e o problema mai delicata pe care o poti intalni oricand in viata. Se poate transforma intr-o amintire frumoasa fara a rani pe nimeni Daca stii sa faci diferenta intre MINTE SI SUFLET poate ramane totul o amintire trecatoare. Asta e viata se poate intampla,acum totul sta in persoanele implicate sa stie cum sa o faca fara a rani pe nimeni. Asa ca toti cei care neaga ,ca nu sunt deacord cu acest lucru sa aiba grija ca se poate intampla cand se asteapta mai putin. Oricand se va aprinde o scatie ce trebuie transformata in foc. unde pasiunea se naste trebuie satisfacuta;)
iustina_08
Postat pe 23 Noiembrie 2008 07:05
ramane ca el sa divorteze
ama391
Postat pe 23 Noiembrie 2008 07:39
EU ZIC SA-TI TRAIESTI VIATA ASA CUM SIMTI..NOI DOAR NE DAM CU PAREREA.SUNT DIVORTATA DE CURAND DE UN BARBAT PE CARE L-AM IUBIT 16 ANI..AM FOST NSELATA MEREU SI NICI EL,NICI CELELALTE NU S-AU GANDIT LA MINE.MULT TIMP I-AM URAT DAR,CAND AM INTELES CA NU TE POTI IMPOTRIVI INIMII,HORMONILOR,CARACTERULUI UNUI OM PE CARE NU-L POTI SCHIMBA FARA VOIA LUI,DESTINULUI,ETC..AM RENUNTAT.NU TREBUIA SA LUPT DOAR CU EL,CI CU TOATE AVENTURILE LUI.OBOSISEM.DACA ERA SA FIE AL MEU,AR FI STIUT LA FEL CA SI MINE UNDE-I ESTE LOCUL.AM FACUT BINE CA M-AM RUPT DE EL,ORICAT DE MULT AM SUFERIT SI SUFAR,PT CA..NICI MACAR NU I-A PASAT DE MINE(INAINTE SI DUPA DIVORT).
NU TE CONDAMN PT SENTIMENTELE CARE LE PORTI ACELUI BARBAT.FIECARE ARE DREPTUL SA IUBEASCA PE CINE VREA..INIMA NU SE SUPUNE LEGILOR VIETII..TOT CE-TI RECOMAND E SA NU FORTEZI RELATIA CA SA-I DESPARTI..DACA-L IUBESTI,RESPECTA-I DECIZIILE..SI DACA TE VREA CU ADEVARAT,VA FI AL TAU DIN PROPRIA-I INITIATIVA..DACA NU,LASA-L SA-SI VADA DE VIATA LUI,RAMAI CU AMINTIREA SENTIMENTELOR PLACUTE,SI..LASA-TE IUBITA ASA CUM MERITI,DE CINEVA CARE AR FACE ORICE SA TE AIBA PT TOTDEAUNA APROAPE...
SA FII IUBITA!!!NUMAI BINE!!
kytty33
Postat pe 23 Noiembrie 2008 07:56
De la: 9119, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?

Traieste cat poti de intens iubirea pe care o ai!
Daca e nevoie sa ascunzi ceva pentru a nu rani, ascunde (asa iti arati ca esti o doamna tie insati in primul rand).

PS. Oricum in 10-20 nu cred ca o sa mai existe institutia casatoriei...

Postat pe 23 Noiembrie 2008 08:02
editare anterioara: 10-20 de ani.

Postat pe 23 Noiembrie 2008 08:02
am citit cu mult interes ceea ce s-a scris aici ,referitor la acest subiect.Parerile sun t pro si contra !Ok .Acum depinde din ce pct de vedere vb ! Eu am sa vb dein pctul de vedere al unei femei casatorite de 13 ani si care iubesc ub barbat casatorit deci in aceeasi sit ca si mine !Prerile contra acestei relatii dintre 9119 si el, pb sunt ca ea nu ecas si el e !Draga mea traieste viata asa cum e ,cu pb cu suisuri si coborisuri, nu conteaza toate care spun ca nu e bine sunt ingrate si nu vor sa rexcunoasca niciacar ptr c o clipa ca si ele ar proceda la fel! Hai sa fim cu rtotii relisti sa sa recunoastem ca indiferent de sit a iubi ...........e minunat indiferent de virsta. statut social
bistriceanud
Postat pe 23 Noiembrie 2008 08:46
Dragilor, dar nimeni nu spune nimic dsp forta de netagaduit a iubirii?...careia nu poti sa i te impotrivesti orice ai face?...care nu tine cont de ratiune, de bariere sociale, de mentalitati, de morala?...EXISTA, dragilor...si daca nu toti avem parte de ea, nu trebuie sa-i infieram pe altii!...nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni!...Iar tu, draga mea, daca te uiti in sufletul tau si gasesti acolo aceasta dragoste, mergi inainte!..esti un om binecuvantat, indiferent de ce se va intampla maine...poate vei suferi, poate vei fi o femeie implinita alaturi de el, dar asta iti va demonstra ca TRAIESTI! Nu lasa viata sa treaca tiptil pe langa tine, fura orice clipa, orice moment bun sau rau...si mai ales, lupta pentru dragostea ta!
verrushka
Postat pe 23 Noiembrie 2008 09:07
daca el te-ar fi iubit ar fi divortat, si ar fi facut asta din primul moment al relatiei voastre si din clipa in care ar fi fost constinet ca te iubeste. dupa parerea mea, nimeni nu poate iubii 2 persoane in acelasi timp. daca pana acum nu a pus problem separarii de sotia lui lucrurile stau cam asa: tu esti numai pt recreere si alinare, iar sotia este partea importanta din viata lui, motiv pt care nu renunta la ea.
daca tu incepi sa il presezi sa se desparta nu rezolvi nimic, pt ca in felul asta il obligi; daca ar fi vrut el, se despartea da mult.
sfatul meu pt tine, este sa te desparti de el, orcat de greu ar fii, sa iti vezi de viata ta, pt ca langa el nu te asteapta decat sarbatori triste si bucatele de fericire; niciodata nu o sa iti fie apropare de Craciun sau Revelion, pt ca este acasa, cu ea si nu cu tine. niciodata nu o va lasa pe ea in momente importante, sa vina la tine, dar invers stii bine ca o sa se intample mereu.
renunta la el,chiar daca o sa ti se rupa inima, dar mai tarziu o sa iti fie bine.
viata langa un barabat CASATORIT NEHOTARAT este un calvar pt o amanta care il iubeste.....si daca el nu e in stare sa aleaga, va alege amanta.
mentoss07
Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:34
daca mi-ar fi spus cineva ca ma voi indragosti de un barbat insurat i-as fi spus cu siguranta ca nu e posibil(am fost educata sa respect familia).Gresit.in viata fiecare are ce merita.si daca meriti dragoste ...o ai,daca meriti un statut de femeie maritata pentru ca atata iti doresti...atata ai,daca vrei sa ai o femeie de servici pentru gatit,spalat si facut copii nu te astepta sa ai langa tine o femeie mereu frumoasa pentru tine,pasionala gata sa-ti incalzeasca sufletul.daca o data casatorita il tratezi ca pe proprietatea pe care ai cumparat-o isi va cauta cu siguranta fericirea in alta parte.nu mai aparati femeile maritate care nu isi merita locul(evident sunt femei care stiu sa fie femei indiferent de statut si care isi merita statutul de femei maritate-barbatul lor chiar daca va avea o aventura nu va avea niciodata o relatie)......9119 traieste fiecare clipa,daca vine la tine nu esti pe locul 2(la tine nu vine din obligatie ci din dragoste)daca o relatie e sa se termine se termina si daca e ca a ta si daca e legata cu un certificat(s-a inventat divortul)iti doresc tot binele din lume
lili10
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa ne impacam...am nevoie de un sfat 9 De la: scumpik88 24 Martie 2011 13:59
Ce e in capu`lui?! 38 De la: kudika329067 7 August 2012 10:55
ma iubeste pe mine sau banii mei? 18 De la: steffy91 2 Decembrie 2011 15:58
Oare pt mine este prea tarziu?... 97 De la: kudika161238 30 Iulie 2010 09:37
Mi-e imposibil de greu si nu stiu ce sa fac 32 De la: mara_andrei 5 Iunie 2011 04:02