Setari Cookie-uri

M-a parasit pentru alta…

M-a parasit pentru alta…

Da..acesta este deznodamantul povesti mele de dragoste. E dureros si n-as fi crezut vreodata ca mie mi se poate intampla asa ceva. L-am iubit, l-am respecat, l-am apreciat, l-am sustinut in tot ceea ce facea, as fi facut orice pentru el, dar stau sa ma gandesc….oare a meritat? Dupa o relatie de 3 ani au ramas doar amintirile placute…eclipsate totusi de jignirile si lipsa lui de respect din ultimile luni. De multe ori stau si ma intreb cum barbatii sunt atat de lasi si de ipocriti. A fost las pentru ca nu a avut curajul sa-mi marturisesca ca a gasit pe altcineva. Vroia pauza….relatia nu isi mai avea sensul si vedem singura acest lucru. Nu mai era comunicare, dar traiam cu iluzia ca va fi bine, ca vom discuta problema. Mi-am luat inima in dinti si am deschis subiectul. Aflu surprinsa ca vrea pauza…doua, trei luni sa vedem cum decurg lucrurile. Pentru prima data in viata mea m-am umilit, l-am implorat sa nu ne despartim, i-am spus ca e totul pentru mine, am plans ca un copil mic cand pierde o jucarie. Nu puteam sa-mi imaginez viata fara el, chiar si pentru o pauza de 2-3 luni. Se apropiau sarbatorile, ma vedeam singura si trista. Nu regret absolut deloc faptul ca m-am umulit in fata lui, stiu ca am dat tot ce-am putut, am incercat sa salvez relatia si ma bucur ca am putut sa fac lucrul asta, astfel poate regretam toata viata. Locuiam impreuna….mi-a cerut sa ma mut acasa la mine…desi apartamentul era in renovare. Il cumparasem pentru noi…cu credit din banca. Azi ma bucur ca am casa mea si nu depind de el. Nu la- interesat ca nu aveam nimic in casa…abia pusesm parchetul…a trebuit sa fac eforturi sa ma mut cat mai repede. Dupa doua zile in care sustinea ca vrea pauza am aflat ca iese cu altcineva. Si totusi sustinea ca nu sunt impreuna. O cunoscuse in banca cand si-a facut un card de ccumparaturi…binenteles ca eu l-am indemnat sa mearga la banca fiindca avea probleme cu banii. Nu stiu cum s-a intamplat, daca ea i-a facut avansuri sau el ei….el a dat impresia ca e disponibil si asta a fost. Concidenta a facut sa stiu cate ceva despre d-ra respectiva. Pana la urma lucrurile s-au schimbat…el nu mai vroia pauza ci despartire definitiva pentru ca deja incepuse o relatie cu ea. Nu mai pot sa zic nimic…simt doar nevoia de razbunare. Nu stiu cata vina are ea, dar nu pot sa concept ce femeie poate sa fie daca ea stia ca el are o relatie, noi inca locuiam impreuna si nu i-a pasat deloc. Nu s-a gandit ca poate odata si odata roata vietii se intorce? Nu s-a pus in situatia mea? Nimeni nu stie ce poti simti daca nu ai trecut prin asa ceva….sau e o femeie fara scrupule, nu-I pasa de nimeni si de nimic…despre el nu am cuvinte…tot ce a fost frumos a murit. Ii simt lipsa..recunosc…ma doare cand aud despre el cate ceva…dar trebuie sa fiu tare. Trebuie sa fiu tare pentru mine si pentru familia mea.
Despre el nu pot sa zic decat ca pe zi ce trece imi dau seama ce fel de om am avut langa mine 3 ani. La o luna de la despartire ce om cu capul pe umeri, care vede ca suferi si ca e o perioada dificila pentru tine, poate sa vina sa-ti spuna ce bine ii merge cu ea, ca se iubesc si ca e relatia perfecta, si ca el nu ma mai iubea de ceva timp. Nu inteleg de ca ma mai cauta? Nu m-a facut suficient sa sufar? Vrea sa ma vada suferind in continuare? E un egoist. Am mai trecut prin despartiri, dar a ramas totusi respectul. Si in ziua de azi sunt prietena cu toti fosti pentru ca n-au fost atat de lipsisti de bun simt ca si el.
Am vrut sa inchei capitolul asta din viata mea…nu l-am mai cautat deloc. El ma cauta, ma suna, imi scrie pe mess, ca si cum am fi foarte vechi prieteni si apoi imi zice ca ea e persoana potrivita. Chiar nu inteleg cum poate fi asa copil. S-au probabil indiferenta doare? A crezut ca nu ma descurc fara el? Se oftica daca cer ajutor prietenilor comuni. Dar el??? La doar doua saptamani de la despartire a iesit cu ea s-o prezinte prietenilor …..ce om ?!!!?? A crezut probabil ca lumea din jur il sustine, si-l aplauda pentru ce mi-a facut.
Acum sunt foarte confuza. Inca il iubesc si in acelasi timp imi dau seama ca nu merita, si n-a merita niciodata. Sper sa treaca si perioada asta. Am citit cateva articole si sunt multe persoane care au trecut prin ceva asemantor, dar ti se pare ca suferinta ta e cea mai mare, ca nimeni n-a iubit ca tine.
Sper ca intr-o zi sa poata sa recunoasca sau sa regrete ca n-a procedat ok, si ca nu meritam asa ceva.

Postat pe 22 Ianuarie 2008 19:46
Doamne...te inteleg perfect...Nu le pasa , crede`ma , nu incerca sa mai cauti raspunsuri la intrebari retorice!!! Nu mai astepta nimic de la el , sterge`i nr de tel , id`ul dp mess , scoate`l complet din viata ta. A fost o vreme cand si plansul meu de copil nu a fost luat in seama , desi era din toata inima. Astia sunt niste insensibili care isi vor primi rasplata. Iar aceste femei care se baga in relatiile altora niste nenorocite!!! Fa tot posibilul sa nu te mai gandesti la el , sa il indepartezi pur si simplu din trecutul tau , singura razbunare e sa fii tu fericita in final , nu merita sa ii demonstrezi nimic! Imi pare rau prin ce treci...multa bafta , vei depasi perioada asta urata , trebuie sa fii puternica!
Kittynelle
Postat pe 22 Ianuarie 2008 20:37
POVESTEA MEA...
Teodora_or
Postat pe 22 Ianuarie 2008 22:28
Te-ai gandit ca este posibil sa ai si tu o mica, mica (macar ) parte de vina??
Sunt barbat si v-o spun din suflet, foarte putini sunt barbatii care se uita in alta parte can au langa ei tot ceea ce le trebuie!
Poate nu ii ofereai ceea ce isi dorea, poate nu mai exista pasiune, erotism....
Cine stie...
Dar incercat sa va ganditi daca aveti si voi o parte din vina, nu suntem numai si numai noi vinovati de aceste despartiri!
Inca o data: daca avem ce ne trebuie, ne vedem de viata noastra...daca nu...ne uitam in curtea vecinului...
Si voi faceti acelasi lucru, dar nu recunoasteti!
Cate dintre voi nu l-au parasit pe unul pentru altul???

Postat pe 27 Ianuarie 2008 03:10
Si noi fetele avem partea naostra de vina...nu zic nimic...dar eu nu pot sa fiu iubitoare cand stiu ca el se uita dupa altele, ca astepata momentul sa plec de langa el ca sa-si poata face de cap. Dupa despartire am aflat mai multe si despre trecutul lui, lucruri care in 3 ani de zile mi le-a ascuns. El a parasit pe altcineva in fata altarului ( cu cateva sapt inainte de nunta) si si-a facut de cap. insemna ca e e dobitoc...iar fetele care se baga in relatiile altora sunt niste nemernice.

Postat pe 29 Ianuarie 2008 09:16
draga loriiy si eu am trecut printr-o poveste similara...de fapt,nu am trecut,pentru ca inca ma mai doare...ne-am certat,cum faceam de multe ori,dar de acea data fara sa ne mai impacam si el s-a afisat apoi cu alta,cu care e si acum...ma tulbura mereu cand ii vad impreuna,dar e si mai greu sa stiu ca nu pot sa fac nimik...stiu ca asta nu te consoleaza ,iti inteleg durerea si faptul ca te simti nedreptatita...sfaturi de incurajare nu are rost sa iti dau,sunt sigura ca ai primit destule,si teoretic stim ce avem de facut...sa acceptam ideea,sa lasam timpul sa vindece ranile,sa ne gandim ca dupa ploaie vine soare...eu inca astept soarele...iti doresc sa-ti fie bine si sa fii fericita
simonaj
Postat pe 2 Februarie 2008 19:28
bunica mea avea o vorba toti barbati ia facut o scroafa nu o mama si toti sint la fel ds nu suferi nu merita bucurate de viata ca nu se mai intoarce bucurate de orice clipa ca si cind ar fi ultima fii vesela suferinta aduce boala in organism bucurate ca esti sanatoasa barbati mai sint e bine ca ai o casa zi asa ..casa e a mea usa a lor..numai tu te poti schimba am trecut si eu prin ce treci tu stiu ce simti daca vrei ascultama sa rizi si cind nu ai chef o sa vezi ca o sa fie bine nu mai vb de el cu nimeni si o sa uitiscriemi daca vrei ok?
mari58
Postat pe 3 Februarie 2008 14:05
Te inteleg perfect cred ca si eu sunt aproape de o asemenea tragedie cred,inca nu sunt convinsa dar cred ca sotul meu are pe altcineva.de o luna pling si eu ca un copil dar bineinteles ca nu recunoaste nimic numai ca noi femeile avem acel simt care nu da gres.Iar eu sincer tare as vrea sa ma insel.
apinte
Postat pe 3 Februarie 2008 22:17
Au trecut doua luni de la despartire.Si e din ce in ce mai greu. Desi m-am obisnuit cu gandul ca nu mai suntem impreuna, ca e cu alta imi dau lacrimile cand ma gandesc ca dimineata o sa-i zambeasca ei, ca tot ceea ce facem noi odata acum imparte cu altcineva. Am aflat de la cineva ca sunt foarte fericiti, ca le merge foarte bine, ca deja au planuri de viitor...dupa 3 luni...Il considera cel mai sincer om de pe pamant, cel mai deosebit. Asa il consideram si eu. Acum stau sa ma intreb daca fata aia a stiut de existenta mea, sau a inceput totul cu o minciuna. Daca a stiut ...e o nemernica..chiar daca ma repet. Si sper ca intr-o zi roata sa se intoarca.

Postat pe 4 Februarie 2008 09:25
fetelor un barbat care acuma lasa o femeie si maine se afiseaza cu alta inseamna ca nu a iubit nu trebuie sa suferiti dupa astfel de oameni care sunt mai degraba animale.daca nu i-a pasat ca tu nu ai avut nimic in apartament si totusi ti-a cerut sa te muti cat mai repede...pai asta nu are inima.eu zic ca ar trebui sa fi fericita ca nu mai esti cu el.revinoti,aranjeazate fate frumoasa iesi in oras cu cateva prietene distreazate ca viata e asa de scurta ca nu ai timp sa suferi.iti urez sa fi fericita si astept sa-mi spui ca ai trecut de starea asta

Postat pe 4 Februarie 2008 10:35
Apinte nu merita sa plingi faci riduri draga si se slabesc nervii o femeie simte ai dreptate cind ceva nu e in regula dar intarestete spune asta e si treci mai departe nu merita ascultama daca vrei si eu am plins si cind mincam pina itr-o zi am spus stop ajunge nu vreau sa ajung la nebuni si afara din inima mea sper ca o sa fie bine tu stii mai bine mai vb daca vr ok?
mari58
Postat pe 5 Februarie 2008 14:53
Lory sa nu fii trista gata mai tu te conduci pe tine fii vesela nu mai vb cu nimeni despre el nu toti sint sinceri mai ales pritenii comuni eu m-am convins de asta vb cu mine si ii spuneau lui vb numai fr de el dorestei numai bine sa aiba ce a ales nu se termina lumea la el eu cind sint suparata imi cumpar ceva si zic ca mi-am facut o bucurie Lory atita rau sa fie pe lumea asta uitate la alti oameni care au boli incurabile care nu pot merge ala e necaz al tau trece vei vedea sa fii vesela tot timpulsi daca ai un cutit in inima sa rizi daca ar fi numai bine nu am simti ca traim si eu am aceeasi inaltime ca tine si greutate multumesc la dumnezeu ca arat bine si mintea mea e tinara ACUM cer scuze la barbati pt ce a spus BUNICA era vorba ei sa stii lory ca eu ma inteleg bine cu barbatii cu ei pot vb orice eu sint din arad aproape de tine lory mai vb daca vr ok?
mari58
Postat pe 5 Februarie 2008 15:11
asta e si povestea mea-lory, fii tare, stiu ca acum ti-e greu, dar nu te mai gandi la el, pentru ca e clar ca nu te iubeste, poate nu te mai iubea de mult timp, si e un porc nesimtit ca n-a avut curajul sa-ti spuna, si te-a mintit despre relatia lui cu ailalta. mai mult decat atat, daca i-ar pasa de tine, nu putea sa-ti ceara sa te muti, cand stia cat e de greu, si sa te expedieze asa usor... eu, dupa 5 ani si jumatate de casatorie, in care am muncit ca un caine si am intretinut un trantor nesimitit, care nu muncea decat rarisim, si traia din banii mei, m-am hotarat sa divortez. el a zis ca se sinucide, ca sa aflu, dupa ceva vreme, ca ma insela de vreun an cu una care se dadea prietena mea. si cand i-am cerut sa plece din casa, ca era apartamentul meu, a plecat cu toti banii, 50 de milioane si pe mine m-a lasat fara bani de paine. doua saptamani am mancat pe la rude si pe la prieteni, pana am luat salariul. dupa aia, am ramas si fara servici, fara nici un ban, si ticalosul venea la mine sa se laude cat de bine ii merge, desi stia ca n-am nici ce sa mananc, aproape, si nu platisem intretinerea de trei luni. ASA CA, PE ROMANESTE, DA-L IN MA-SA DE NENOROCIT!!! nu te mai gandi la el si refa-ti viata. eu am reusit. acum cateva luni am gasit un barbat de care m-am indragostit si care ma iubeste si el. si vei vedea, chiar daca acum e greu sa te gandesti la asta, ca si tie ti se va intampla la fel. iti doresc multa sanatate si sa ai putere sa treci peste toate!!!

Postat pe 6 Februarie 2008 17:46
iulia imi place atitudinea ta si te apreciez pt curajul tau vezi se spune ca o nenorocire nu vine niciodata singura ma bucur pt tine ca ai trecut peste toate si felicitari si mrs pt incurajarile facute lui Lory are nevoie pa te pup mai vb daca vr ok?
mari58
Postat pe 6 Februarie 2008 20:11
e f frumos sa vad atatea femei / fete cum o sustin pe lory :) chiar e frumos sa vad asta :) Dar vreau sa spun ca sustin ideea baiatului care a scris si el putin mai sus : barbatii/ femeile insala in momentul in care le lipseste ceea ce isi doresc :) si este f adevarat , am trait-o pe pielea mea... recunosc ca am inselat.. si asta pt ca imi lipsea ceva... relatia noastra se deteriorase,nu ne mai iubeam ca inainte.. nu am sdtiut sa mentinem flacara... etc etc... dar vreau sa spun ca a fost o experienta din care am avut de invatat enorm de multe lucururi.. acuma sunt implicata intr-o relatie.. in care amandoi ne iubim atat de tare incat uneori cand ne e asa de dor unul de altul(si mentionez ca ne vedem zilnic), ne mai invoim si de la servici cate o ora -2 ca sa ne vedem :) Ne este atat de bine impreuna.. nu l-as insela niciodata si stiu ca nici el pe mine, ne iubim prea mult, si avem tot ce ne trebuie.

Nu iti face griji, cu totii suferim in viata...asa ne e dat.. Nu planga ca s-a terminat,ci bucura-te ca s-a intamplat ! Ai avut ce invata,deoarece fiecare experienta de viata este o lectie de fapt :) Te pup, va pup pe toate si haideti sa fim tari cand dam de greutati, o femeie puternica iese intotdeauna invingatoare !
carmenssita
Postat pe 7 Februarie 2008 12:28
Carmeccita imi place cum gindesti ai dreptare dumnezeu daca inchide o usa deschide o fereastra si sint de acord si cu ce a spus barbatul dar am mai spuso ca ma inteleg bine cu barbatii dar unii fac ce fac pt ca vor diversitate si pt ca le e greu sa ii ceara persoanei iubite sa le faca ce fac cu altele si sa -mi zica mie unul ca nu e asa va pup fetelor numai bine
mari58
Postat pe 7 Februarie 2008 13:34
eu sunt de acord cu tine carmenssita ca in general se insala cand lipseste ceva, dar de ce barbatii nu incerca sa remedieze problema ci sar repede in bratele alteia? de ce nu sunt acolo cand ai nevoie de ei, cand ai probleme, esti stresata de la serviciu, etc ? fug repede la alta...
nu stiu cum ar fi decurs lucrurile azi daca nu stiam de ea. acum parac se incapataneaza sa-mi demonstreze ce mult se iubesc si ce fericit e. N-a trecut 2 luni de cand m-am mutat separat, iar el deja si-a mutat din lucruri la ea acasa. Ufff...credeam ca e altfel, dar se pare ca e un om al interesului si al banului.

Postat pe 8 Februarie 2008 18:43
ahha,pana sa termin de citit ,chiar m-am gandit la asta,vroiam sa te intreb daca cumva nu l-ai mirosit....ca e materialist !-sa stii ca nici la ea nu tine cu adevarat,e genul care azi te iubesc,maine nu existi pentru mine,am cunoscut si eu specimen-si tot mania banului avea,asta ca el e prea las si n-are incredere in fortele lui sa se intretina singur- oricum ceea ce ti-a facut tie si celei de dinainte la altar,fii sigura ca o sa mai faca,oameni de genul asta isi schimba parul,dar naravul ba-banuiesc ca iti si trambita despre cat de sincer si fidel e el,si ce principii are,mi-e scarba !
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 11:54
Draga loriy...te inteleg perfect si crede-ma ca te respect foarte mult..spun asta pt. ca si eu am trecut prin ce treci tu..dar eu nu am avut puterea care ai avut-o tu....cand el mi-a cerut o pauza...i-am dat-o...cand am aflat ca numai dupa 2 zile a adus-o pe tipa aia acasa(el se jurase ca nu are pe altcineva, ca doar vrea sa vada cum este fara mine)...parca mi-a luat Dumnezeu mintiile...in loc sa-l uit, sa-l detest...tot eu il sunam, il cautam ca fraiera...tu cel putin ai avut mandria sa-l lasi in pace, sa nu te umilesti in fatza lui...pt asta te respect fff mult..macar daca as fi facut si eu ca tine...oricum regretele nu-si mai au rostul acum...cu ce o sa te incalzeasca pe tine faptul ca el o sa-si de-a seama ca nu a procedat ok...crezi ca va sterge lacrimiile tale, suferintza ...nu cred...tot ce te pot sfatuii este sa incerci sa-l iertii(nu sunt nebuna)..dar dc te gandesti la el, chiar si cu ura...tot o sa te gandesti...asa ca mai bine iarta-l din toata inima..si o sa vezi ca o sa-ti fie mai bine...te pup si capul sus..suntem alaturi de tine...
deea_elena
Postat pe 14 Februarie 2008 19:32
ei lasa,data viitoare te inveti sa nu mai faci asa! simplu,gandesti ca nu iese nimic bun din asta,din contra,lui i se face si mai lehamite,nu apreciaza nimic,unii barbati sunt complet facuti din rahat (scuzati limbaju)
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 21:46
da..ai dreptate lief...tot timpul in spunea cat de sincer e el,si cat de fidel, ca trebuie sa ai incredere in el altfel nu are rost relatia, doar ca a cazut vreo 3 teste de fideliatate. se lauda cu pricipiile si moralitatea lui, ii detesta pe fitosi si snobi. Avea impresia ca el e perfect. Acum s-a ales cu una fitoasa, dar cu bani. Pe deasupra e si foarte egoist. Imi reproseaza ca vorbesc despre ce s-a intamplat intre noi. Cica pe el il afecteaza in relatia cu ea. Dar pe mine nu m-au afectat minciunile lui? De ce sa imi pese mie de el cand lui nu i-a pasat deloc cand sufeream si ma vedea slabind pe picioare. Ar trebui sa-mi pese? El considera ca e razbunare. Ce om poate fi asta daca dupa luni se muta la ea?

Postat pe 14 Februarie 2008 23:30
ori e vorba de acelasi baiat de l-am cunoscut eu,ori...sunt atat de mult iparca trasi la indigo...cata josnicie...si la fel imi trambita de sinceritate,de principii,si tot se dusese cu vreo 2 cu bani :) aaa,am uitat de zic,unde mai pui ca toate prietenele lui( stranie coincidenta ) au apartament ! normal ca ii pasa numai si numai de el ,greseala pe care o faci e sa-l mai cauti,ca il gadili la orgoliu, gandeste "iete proasta,ce sufera dupa mine" si se bucura,serios...asa am patit eu cu acela,dupa mult timp ma intreaba "ti-a trecut de mine acum ?" mie una mi-a fost de ajuns unul sa stiu sa ma feresc de cei care intra in categoria asta- data viitoare cand mai aud placa cu "ce sincer sunt eu,ce fidel,ce principii..." am sa rad cu gura pan la urechi si am sa-l iau la misto -nu de alta,dar daca il iei in serios te face psihic,si a -2a-a oara nu mai inghit momeala
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 10:05
Citisem undeva ca azi rolurile s-au inversat. In ziua de azi barbatul se simte bine in locul din dreapta a unei masini de lux, proprietate a unei femei. Atat are si el: o masina si un serviciu destul de bun.Dar ea are apartament, vila, masina,job la o banca..ce si-ar mai putea dori un barbat care stie ca o viata poate munci din greu si nu va ajunge niciodata la un asemenea nivel. Da si prima logodnica avea de toate, dar nu chiar asa. Sigur e omul interesului, altfel nici nu cred ca se uita la ea daca nu avea de toate.Si pot sa zic asta pentru ca-l cunosc si stiu ca ar face orice sa puna mana pe niste bani cazuti din cer.

Postat pe 15 Februarie 2008 10:55
imi zice ca nu vrea sa-mi tina lectii de moralitate...mie?!! pentru ce ?intradevar nu am putut sa ma comport ca doi amici cum ar fi vrut el. parca nu s-ar fi intamplat nimic, ar vrea sa-l felicit si sa ma bucur pentru el. Cum? Cum sa trec peste toata durearea, nepasarea si jignirile lui? Desi nu l-am cautat, tot eu sunt imorala si imatura pentru ca vorbesc despre trecut, despre ceea ce s-a intamplat intre noi. Cum as putea sa tac? Pe mine nu ma afecteaza, din contra imi scoate in evidenta toate rautatile lui, in schimb pe el il afecteaza.ii e frica sa nu afle prietena lui ce fel de om e. Egoist!!!

Postat pe 15 Februarie 2008 11:03
sunt convinsa ca tot pe tine te blameaza,ca tu esti vinovata ca te-ai purtat asa si pe dincolo in relatie,ca nu ai ascultat de el, nu cumva era si gelos ?stiu,vrea sa ramaneti amici,stii de ce ?isi trage energia de la tine,se foloseste de faptul ca tii la el sa devina el mai puternic pentru cealalta,dar sub masca asta e un mojic- nu fa cum vrea el,nu ai nimic de castigat,eu pe vremea aia am ramas amica si mi-a daunat ,el tot cu ale lui,eu insa singura,parca sperand sa-si dea seama ,insa...oamenii ca el sunt fara scrupule -apropo,si mie imi mirosise persoana aia ca e materialist,ma tot intreba ce am ,ce n-am,de ce nu imi cumpar aia ,ailalta-pai oricat de orbit sa fii de indragosteala si ti se pare suspect comportamentul asta
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 11:29
da..tot eu am fost vinovata ca n-a mers, pentru ca nu m-am transformat in persoana care ar fi vrut el.Ma compara cu alte fete tot timpul si imi scoatea ochii cu defectele, caracterul meu mai retinut. Pe mine nu ma intreba ce am, dar el tot timpul avea probleme cu banii desi avea de 3 ori mai mare salariul fata de al meu. Era tot timpul cu datorii, niciodata daca am mers undeva in excursie nu s-a oferit sa platesca el . Fiecare era cu banii separat. La nunti daca mergeam puneam doar eu bani daca erau din partea mea.Poate l-am invatat prost, pentru ca nici eu n-am vrut sa-i cheltui banii si mai mult l-am ajutat.Dar poate a vazut ca nu pot sa-l ajut ca aveam apart in renovare si si-a gasit alta fara rate si cheltuili.

Postat pe 15 Februarie 2008 11:58
da,trebuie sa il inveti de la inceput ,sa zici nu din start cand vezi ca nu iti convine, el mai greu daca nu imposibil sa se schimbe dupa - nu merita sa lasi de la tine, sa puna mana sa plateasca,sa te ajute la curatenie ,etcdin start e bine - altfel te ia si de proasta ,zice ca nu ai pretentii si esti disperata ca il placi oricum ,si barbatilor de genu asta le plac mofturoasele ,fandositele
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 12:22
nu cumva a fost atat de las ca a gasit-o pe aia cand era inca cu tine ?ia mai gandeste-te la escapadele lui ,la "confuziile " si nehotarari
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 12:48
Ba..da..Locuiam impreuna. El si-a scos credit din banca pentru masian si nu i-au ajuns banii. Asa ca s-a hotarat sa-si faca un card de cumparaturi. A mers chiar la ea la ghiseu, si cum fetele din banca sunt foarte amabile..probabil i-a facut o invitatie undeva simtindu-se dator pentru atata amabilitate. Asta se intampla in septembrie, dar banuiesc ca erau impreuna de prin 10, 15 octombrie, iar noi ne-am despatit la sf lui noimbrie. Iesirile lui noaptea nu erau cu prietenii ci cu ea. Si poate daca nu deschideam eu subiectul cine stie ..a mai duceam o luna doua tot asa fara comunicare pana ma saturam si plecam singura de la el.Acum imi zice ca a cunoscut-o cand noi nu mai comunicam..dar el nu-si da seama de ce nu mai comunicam..normal daca el avea altceva in cap.

Postat pe 15 Februarie 2008 12:55
haha "i-a facut o invitatie undeva simtindu-se dator pentru atata amabilitate" ,cum am zis ,astia n-au scrupule,nu pierd si nu rateaza nicio ocazie -si eu locuiam mai mult impreuna atunci,si ce crezi,a gasit-o la ...facultate ,ca "doar cu mine iesea" dupa cum a zis si el-in baietii astia n-ai incredere sa mearga nici pan la colt la paine,si eu nu -s tipul geloasa ,sa sufoc persoana ,insa...era si in cautare baiatu ,asta e adevaru,ca daca nu esti "oarecum disponibil" mai greu sa te lasi dus in mreje de alta fata -da,si mie mi-a reprosat atunci ca nu-s comunicativa,desi eu zic mereu ce ma nemultumeste
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 13:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In sfarsit am pus capat unei casatorii de calvar 16 De la: kudika098645 7 Martie 2010 20:22
eu balanta el fecioara...help 5 De la: fyfy1018 7 Septembrie 2010 19:40
mi-e frica sa ma despart de el si mult timp m-am obisnuit cu ideea dar acum..a mai intervenit altcineva..ce sa fac? 25 De la: Barbie30 20 Septembrie 2010 20:58
ADIO, DAR RAMAI... 212 De la: rodica83 15 Iulie 2011 00:13
ce sa fac sa ma impac cu fosta iubita 69 De la: carteraru_vali 13 Septembrie 2012 17:00