Setari Cookie-uri

M-a parasit pentru alta…

da..e vina lui ca s-a dat drept disponibil, dar si a ei pentru ca ea a aflat de existenta mea si in cot a durut-o. hai sa zicem ca la inceput ea n-a stiut nimic, dar apoi a aflat si tot nepasatoare a fost. macar ea daca stia sa-l puna la punct. Sunt insa fete disperate care vor sa se marite cat mai repede si nu conteaza pe cine calca in picioare.

Postat pe 15 Februarie 2008 13:08
nu stiu cat e vina ei-el a imbrobodit-o bine,i-o fi zis de ex ca tu il inseli,ca el nu se simte iubit,etc,oamenii ca el stiu sa vorbeasca,sunt buni oratori si conving -io fi zis ca oricum se cearta cu prietena ...sau poate n-a stiut deloc,cine stie -orcum n-o invidia,va pati la fel,sau daca ramane cu el mai rau,el o va exploata prin prisma banului,va fi ca un mielusel ca are de unde suge si nu stiu ce femeie nu isi da seama ca e o iluzie ceea ce simte el pt ea ,eu una as simti ,indragostita peste urechi,tot as simti
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 13:15
ea a stiut..a flat de la mai multe persoane..coincidenta face sa avem colegi, sau prieteni comuni.Sa nu-mi zica ca n-a stiut ca atunci e chiar fraiera. Adik el era toata noaptea la ea si el n-o invita acasa niciodata.Noi inca dormeam in acelasi pat, el se folosea de lucruirle mele. Nu stiu ce i-o fi zis el...stiu ca ei zic intodeauna :am o relatie dar nu merge..Dar eu nu m-as baga ca o fraiera in viata cuiva pana nu se limpezesc apele.N-as putea trai cu gandul ca am facut rau cuiva.

Postat pe 15 Februarie 2008 13:24
Cred ca el oricum nu ra serios,nu te amagi ca ea e de vina,el are caracter imputit ,putea gasi pe alta,samd ,tot acolo se ajungea! fii atenta: :) si la mine a venit de curand un tip,f sigur pe el,desi aparent nu -imi face curte,dar e "sincer"zice ca are prietena de ...5 ani! in fine,ma suna a 2-a zi,de pe numar ascuns,vorbesc frumos cu el ,el imi face complimente,ce suava,ce ...etc, eu calma, il intreb bine,dar pana la urma de ce m-a sunat ?si ce e cu prietena lui ?la care el...pai sa vezi,ca ea e plecata acum din oras,ca intre noi nu mai merge de mult,e relatie in declin,bla bla ....la care eu izbucnesc dintr-o data : "pai si vrei s-o declini de tot tu ?ea stie ca tu cauti in alta parte?si ca relatia e in declin?te sfatuiesc sa vorbsti cu ea mai degraba inainte ,aaa,si nu ma mai suna dupa nr ascunse,ca nu mai raspund" a ramas mascaaa :))) ce bine m-am simtit ,dar eram si nervoasa,uite ce se ascunde in spatele unui baiat timid si politicos,bleah
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 13:31
Eu nu-l scuz deloc pe el.dar daca ea se poate numi femeie, proceda la fel ca tine.bine ai facut cu el,,,sa vada ca nu toata lumea e la picioarele lui. Sunt niste magari. Poate si ea o sa patesca la fel ca mine, cine stie. Sau se vor casatori si isi va cauta amanta.La stilul lui de viata nu m-as mira. Si nu i-ar fi greu nici sa divorteze.

Postat pe 15 Februarie 2008 13:39
cred ca e prea slab sa se desprinda singur,d-asta isis cauta inainte,sau poate isi cauta mai pe langa sa-no paraseasca p-aia,cine stie...oricum asta poza intr-un om sfant,amabil,credul ,etc si de fapt era versat baiatu'-relatia ta oricum nu avea sorti de izbanda,cu sau fara fata aia,el gasea peste 2 luni alta si tot asa ,el era croit sa fuga dupa avere si odata si odata tot zburatacea ,dar nu vrei sa intelegi,oricum poate nu ii convenea ca tu nu aveai asa multi bani,sau poate nu faceai chiar tot ce vroia el ,sau doar a gasit pretextu asta ca sa te faca sa te simti vinovata sa-l lasi in pace,stiu,sunt actori f buni
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 13:45
lory ma bucur ca ai aparut nu stiam ce e cu tine vad ca esti putin mai bine ..sa zicem..am zis si repet dal incolo nu merita iesi in lume nu sta singura singuratatea e foarte grea asculta muzica si gindeste pozitiv sa nu crezi ca ea nu a stiut a stiut sint sigura de asta dar pe astea nu le intereseaza decit persoana lor mie mia facuto cea mai buna prietena si nu a interesato ea sa se simta bine si rideau amindoi de suferinta mea de aceea zic ca nu merita sa suferi eu cint rid ma bucur de orice multumesc lui dumnezeu ca mia dat putere sa trec peste asta iam iertat in sufletul meu sa nu am dusmanie ca nu face bine la sanatate si stii ceva ..traiasca netu ca nu sint singura..te pup si numai bine PA
mari58
Postat pe 17 Februarie 2008 17:32
sunt baiat si te sustin in totalitate.ma regasesc oarecum in povestea ta.si eu am fost parasit de iubita acum 3 saptamani, cred eu pentru altul.am sters-o complet din viata mea...ignore la mess, nr de tel sters, pozele stranse si puse deoparte pt a nu-mi mai aduce aminte de nimic.iesi cat poti si distreaza-te e sfatul meu. eu asta incerc sa fac si tind sa cred ca trec mai usor peste. numai bine iti doresc

Postat pe 17 Februarie 2008 19:17
va multumesc pentru sfaturi si pentru sustinere.Asta am incercat sa fac, sa-l uit . dar este foarte greu. Vineri l-am zarit pe strada, era imbracat in hainele pe care eu i le facusem cadou candva. Noaptea il visez. M-am hotarat sa fac o excursie in cehia in martie. Am gasit o prietena sa nu merg singura. Sper sa ma ajute. Desi pe de o parte incerc sa-i si sa-mi demonstrez ca ma descurc si fara el, ca viata poate fi traita si daca nu e langa mine. As vrea sa pot sa-mi amintesc doar lucruriele urate ca sa-l pot uita. Din pacate amintiriele frumoase raman si revin destul de des facandu-mi rau.

Postat pe 17 Februarie 2008 19:30
draga mea,am patot-o so eu la fel ca tine,acum 2 ani,dupa ce fusesem impreuna 5 ani...dupa ce avusesem grija sa-l iubesc cu tot sufletul,sa-l respect si sa-mi leg visele de el...

m-a parasit pt alta...de fapt acum vad altfel lucrurile:nu m-a parasit pt alta ci pt. ca nu ma iubea..
am acceptat greu asta,am suferit la o asa intensitate ce nu poate fi descrisa in cuvinte,am ramas pe drumuri,pt ca nici eu nu aveam casa,pt. ca totul ramasese la el...inclusiv visele mele.
dar uite ca desi uneori clachez,uneori plang de ciuda...sufar si nu-mi gasesc linistea,ma gandesc ca totul se intampla cu un scop...
probabil ca acum iti doresti razbunare si esti de inteles...
ma gandesc cum si eu ajunsesem sa-l blestem si sa-l vad cazut la pamant..
timpul mi-a aratat ca eu am nevoie sa ma ridic nu el sa cada,ca indiferent de ceea ce simt eu,daca nu accept realitatea si nu lupt pt viata mea nimeni nu o va face.
timpul vindeca orice rana,dar cel mai bine vindeca iubirea..

acum tu trebuie sa-ti alini suferinta,sa-ti lingi ranile,sa inveti sa te redescoperi.
vei vedea ca esti mai puternica decat crezi,ca ai devenit mai matura,mai stapana pe situatie si mult mai valoroasa.
doamne doamne te va rasplati...stiu sigur.
conteaza
Postat pe 17 Februarie 2008 21:29
lory stii melodia..amintirile ma chinuiesc amintirile ma urmaresc..esti om nu computer ai suflet si te doare dar stii cum se zice ca atita timp cit te doare ceva simti ca traiesti e usor sa dai sfaturi dar tu decizi ce o sa faci scrie ce simti cind il vezi..ura caldura cutit in inima zi astept pa
mari58
Postat pe 18 Februarie 2008 20:03
ce simt...nici eu nu stiu..ceva se pune pe inima si respiratie. Si pur si simplu nu pot sa-l urasc. Imi fac rau gandindu-ma ca e bine langa ea, ca eu sunt singura in casa in care altadata munceam amndoi la renovarea, iar acum cand toti prietenii ma felicita pentru amenajari el nu este aici.As vrea sa-l uit, dar imi lipseste. Mi-e dor de privirea lui, de rasul lui, de momentele cand vizionam un film impreuna. As vrea sa dau timpul inapoi macar ca 1 an. De ce barbtii sunt asa nestatornici? Cum pot trece de la un sentiment la altul? Ei nu mai simt iubire ci doar obisnuinta?

Postat pe 18 Februarie 2008 22:23
da,asa sunt- as vrea sa afle toate fetele lucrul asta,sa nu fie nevoite sa treaca prin ce ai trecut tu si altele
lief
Postat pe 19 Februarie 2008 10:41
lory te-am intrebat ce simtisi ma bucur ca nu e ura e bine eu si acum cind imi amintesc simt o gheara ca ma stringe la inima asta ramine o sa vezi si zi tu asai ca nici mincarea nu mai are gust nici florile acelasi miros dar spune ..asta e.. si treci mai departe e greu dar o sa poti o sa vezi iesi in lume si dai sansa altui baiat sa te cunoasca sa vada ce fata minunata esti asta-i parerea mea despre tine pa numai bine
mari58
Postat pe 19 Februarie 2008 14:37
Of...ce sa va mai zic ..am aflat ca din 25 septembrie iesea cu ea, si noi abia prin 20 noiembrie ne-am despartit.Ii scria mail in fiecare zi,unele chestii nostime, la fel cum facea cu mine la inceput pana m-am indragostit. parca metoda lui de a o cuceri e trasa la indigo. Credeam ca fiecare poveste de dragoste are ceva anume , unic. Vroiam sa raman cu o amintire placuta, dar nici macar asta nu mai ramane din moment ce el face acelasi lucruri cu ea. O alinta in toate felurile, el care radea de altii acre isi spuneau iubi, puiu, le considerea copilarii si de prost gust. Acum ea are caine si il iubeste cica...el care radea de altii ca e snobism sa iti tii caine, vorbeste de shoping, ..el care ii numea fitosi pe aia care folosesc termenul asta. Nu mai are principii? Ce s-a intamplat cu el??

Postat pe 25 Februarie 2008 11:43
nu-ti mia pune atatea intrebari ,ca nu merita- gandeste-te ca tu alegi in felul asta sa te chinui,incearca sa te detasezi,sa te simti bine,gandindu-te intruna la asta iti faci mai mult rau - da,unii barbati nu numai ca se compporta in toate relatiile ca trase la indigo,dar ei chiar seamana intre ei ca trasi la indigo- ce intrebari iti pui tu acum despre principii cu cainele, cu magazinele...cand el nu s-a tinut de principiul mai important,si anume a fost las si si-a gasit-o cand era inca cu tine ?as vrea totusi sa te mai intreb ceva ,in perioada aia cand era cu ea,ma rog,incerca sa fie cu mailurile, cum se purta vizavi de tine ?arunca vina asupra ta pentru tot,nu ?si tu gaseai scuze,explicatii,iar el isi vedea linistit de curtezanit cu ea
lief
Postat pe 25 Februarie 2008 12:36
ce frustrat. pot sa pun pariu ca o are mica. :)). nu e in stare sa faca nimic singur si gaseste femei care sa-l intretina. spune-i din partea mea ca madularul nu mai creste oricati bnai i-ai pune la radacina.

Postat pe 25 Februarie 2008 13:12
:) nu neaparat ...poate chiar incearca sa -si castige existenta cu p... in felu lui asa
lief
Postat pe 25 Februarie 2008 13:35
Sunt asa de revoltata acuma,nu pe barbati ci pe femeile care fura barbatii...le-as arde pe rug.Mie sa mi se intample asa ceva sincer,sincer as intra la spitalul de nebuni,la cat de mult il iubesc sa imi zica ca are pe alta...Tot respectul pentru cele care au putut sa treaca,sunt femei puternice!Daca vrea cineva sa faca o campanie impotriva femeilor care fura barbatii in cunostinta de cauza sunt alaturi de voi!
butterflylili
Postat pe 25 Februarie 2008 15:23
"la cat de mult il iubesc sa imi zica ca are pe alta..." butterfly, si daca iti zice ca te paraseste,fara sa aibe pe alta, ai suferi mai putin ?
lief
Postat pe 25 Februarie 2008 15:30
As suferi la fel dar acuma era vorba ca a parasit-o pentru alta parca asa am inteles si am fost in ton cu discutia....
butterflylili
Postat pe 25 Februarie 2008 15:58
aloooo. nu fur animeni pe nimeni. orice om singur..are dreptul sa incerce orice cu oricine. chiar si cu cineva implicat intr-o relatie. vina nu e a celui singur adica amanta sau amant. vina e a partenerului care accepta. ma scuzati dar pot sa se arunce 100 de femei la barbatul meu si nu am nimic cu ele. dar daca el le raspunde..atunci am ceva cu el. nu ca ar fi frumos din partea lor sa isi bage nasul intr-o relatie. In niciun caz. Dar cred ca daca mi-as prinde iubitul cu alta nu as sari la gatul ei. Ci la gatul lui.

Postat pe 25 Februarie 2008 16:01
corect- de acord cu roxanik -el e cel se trebuie sa fie responsabil,ca e angajat intr-o alta relatie,nu amanta
lief
Postat pe 25 Februarie 2008 16:12
fetelor, fetelor, credeam ca io-s agresiva, dar io-s un biet mielusel pe langa voi! eu zic ca n-ar trebui sa sariti nici la gatul lui, nici la gatul ei, sa-i lasati in plata domnului...eu asa am facut cu fostul meu sot si cu actual lui consoarta, fosta 'amanta', pe vremea cand noi eram casatoriti, si tot 'fosta' prietena de-a mea...ha, ha, cine-a zis sa te feresti de prieteni, stia el ce stia! le-am zis sa-si vada de viata, ca ma doare-n cot de ei, dar puteau sa aiba bunul simt sa ma informeze ca ei doi vor sa faca sex, ca, zau, n-as fi avut nimic impotriva, doar ca divortam mai iute, nu dupa 5 ani jumate...si am zis ca se merita unul pe altul, si chiar cred ca asa e, ca daca ea a fost atat de escroaca sa se dea prietena mea si sa se dea la si sa se culce cu barbatul meu, si el a fost atat de nesimtit sa se intalneasca, tot la doua zi, cu barbatul ei-ca, pe vremea aia, era si ea maritata, sa-i stranga mana si sa-i zambeasca dulce, in timp ce i-o tragea lu' nevasta-sa, inseamna ca sacul si-a gasit peticul...si am mai scos o profetie, si cu asta i-am lasat gura casca si-am plecat, ca, daca el m-a inselat pe mine, insurat fiind, si ea l-a inselat pe barbatu-su, maritata fiind, nu va trece multa vreme, probabil, si-o sa se insele unul pe altul...dar asta deja nu mai e treaba mea...si loryi, am mai scris un mesaj pentru tine, dar mai zic inca o data : nu-ti mai bate capul cu barbati care nu (te) merita! treci mai departe si lasa-l dracului...doar o viata ai de trait, si mai e si scurta a naibii, doar n-o sa o petreci toata suferind si in lacrimi dupa un dobitoc?

Postat pe 25 Februarie 2008 17:09
pentru roxanik....eu n-am nimic cu ea, tocami de aia nu m-am coborat la nivelul ei sa-i cer explicatii desi stiam multe despre ea avand prieteni comuni. ce m-a deranjat e ca pe langa ca a fost o nesimtita si o tupeista mai a si ras de mine, impreuna cu el si prietenii lor. pentru orice mica prostie care li se intampla eu sunt acuzata de razbunari.de ex daca i-a zgariat cineva masina ei. in primul rand ei sunt de cea mai jonica teapa daca se gandesc la asa ceva. Acum trec printr-o perioda foarte grea. Mama mea e grav bolnava si asta e singura mea preocupare. ma bucur ca nu mai sunt cu el pentru ca nu m-ar fi ajutat deloc. mi-am dat seama ca n-am pierdut nimic, ca familia e pe primul loc si niciodata n-o sa aleg intre parinti si un baiat. inainte eram capabila de orice fiind influentata de el. sunt doua persoane egoiste. Nu ii intreseaza nimic, doar lor sa le fie bine si sa fie sanatosi. se potrivesc si amndoi joaca teatru ...mai ales el.

Postat pe 28 Februarie 2008 22:09
frumos spus frumos gindit felicitari iulia little mai prietena era mai aproape si era mai comod ce ziceti smecheri amindoi mari mincinosi si cu mult tupeu pa fetelor
mari58
Postat pe 28 Februarie 2008 22:14
mda...ca asa sunt ei mai comozi,daca nu e prietena...e colega de serviciu/facultate,respectiv sora,trist
lief
Postat pe 7 Martie 2008 16:14
Hmmm!Se pare ca multe femei trec prin rahaturi de genul asta!Pai de, la un barbat ii e mai usor sa treaca peste o deziluzie.Ce ai povestit tu , iubita, seamana cu un deja vu. Eu am avut o relatie de 3 ani cu un cretin care nu m-a meritat.Mi-am dat seama ca ma inseala.Afost groaznic atunci pt ca il iubeam din tot sufletul!
Eheeeee!Cate nopti nedormite, momente de disperare,lacrimi de ziceai ca sunt fantana arteziana (acum ma amuza), pana la un moment dat cand m-am intrebat Da ce am inebunit?Da-l incolo ca sunt barbati cu carul.
De atunci in fiecare seara aveam grija sa nu fiu singura.Ieseam cu prietenele,la cumparaturi..
Si intr-o buna zi a iesit soarele! Acum am intalnit un barbat extraordinar pe care il iubesc si ma iubeste.
Fi puternica!Gandestete la tine in primul rand si stai linistita ca roata vietii se intoarce!
La un moment dat o sa iti dai seama ca asa a fost mai bine.
Te pup si iti doresc liniste in suflet!

Postat pe 7 Martie 2008 17:19
Am revenit cu noi date:) . Azi am aflat de la o prietena ca a cerut-o in casatorie ..probabil ieri de 8 martie i-a facut cadou un inel. Au iesit in oras cu prietenii comuni si a jucat un teatru continuu. Vrea sa para la inaltimea fitzelor ei. De ce oare? Asa mult conteaza casa si masina? E un prefacut si un actor de doi lei. Si-a calcat in picioare toate principiile si moralitatea pe care o sustinea sus si tare. El radea de altii care se hotarasc sa faca nunta la cateva luni, ii considera disperati, radea de aia care se pupau in public si acum isi manifesta afectiunile :)...radea de snobi si fitosi in general si acum face parte din aceeasi categorie. Face eforturi sa para la inaltimea noilor prieteni, ca doar cu capul caci cu altceva nu are cu ce se tine cu nasul pe sus.

Postat pe 9 Martie 2008 16:36
mai lory, eu zic sa nu te mai framanti aiurea, ca-mi pare ca tu asa-ti petreci viata, de cand te-a lasat ala, doar gandindu-te la viata lui cu ea, noua, actuala...poate ca s-a indragostit pe bune de ea, din moment ce te-a lasat pe tine si se si casatoresc, asa iute...nu te mai ambala si nu te gandi tu ca joaca el sau ea teatru, ca nici nu-i treaba ta, si poate nici nu joaca...daca isi manifesta in public afectiunea fata de ea, si n-a facut-o fata de tine, nu cred ca-nseamna neaparat ca acum joaca teatru, poate pe ea o iubeste cum nu te-a iubit pe tine, sau poate pe tine nici nu te-a iubit...oricum, ideea de baza este sa-ti continui tu viata si sa nu mai traiesti doar gandindu-te la ei, ca uite-asa se duc lunile, anii, si tu, in loc sa mergi mai departe, stai si te smiorcai dupa ceva ce-a trecut si nici nu se mai intoarce...n-are sens, zau asa! viata-i scurta, ai grija s-o traiesti cum crezi tu, dar nu visand la iubiri pierdute si nu uitandu-te doar in trecut...priveste inainte, nu s-a terminat viata ta fiindca te-a lasat un barbat si nici nu s-au terminat barbatii!!! plina-i lumea de ei...

Postat pe 9 Martie 2008 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste adevarata 32 De la: ioana_cristina 23 Octombrie 2009 12:02
am gresit si nu ma iarta 131 De la: kudika_17016 3 Noiembrie 2012 14:53
Divort cu copil 32 De la: perce_neige 31 Iulie 2010 09:15
unde i problema....la mine sau la el 21 De la: dodo26 8 August 2010 22:17
Cum sa-l recuceresc!!! 63 De la: kudika193913 29 Noiembrie 2010 17:08