Setari Cookie-uri

M-a parasit pentru alta…

Mey fetelor, stiti de cata nesimtire are nevoie un barbat (sau o femeie)ca sa zica "iti mai e de mine?" sau sa se laude ca ii merge bine dupa ce s-a cuplat cu alta!.....poate sunt cinica dar le doresc tot raul din lume!....sa stiti ca am vazut cazuri cand roata chiar s-a intors impotriva unor astfel de indivizi!....eu chiar urasc vreo 70 procente dintre barbati si nu ma sfiesc sa recunosc!....sunt unii trasi la indigo, parca fac parte dintr-o secta si au aceeasi religie, aceleasi texte, aceeasi mentalitate...nu o data mi s-a intamplat sa aud acelesi fraze de la barbati diferiti.....plictisitori sunt ei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLICTISITORI SUNT EI, BARBATI....FOARTE PUTINI NU SUNT ASA SI SUNT GALANTI SI MERITA RESPECT!
SHALIMAR
Postat pe 11 Martie 2008 16:50
nu am c sa vb.cu voi!aveti o minte ingusta si vedeti doar c vreti voi sa vedeti.va plang d mila sincer!!nu o sa aveti voi respectul p care il avem noi unul pt.celalalt inka 3 vieti d acum incolo.prietenii vostrii va zic vorbe frumoase in fata si p la spate habar nu aveti voi c fac!dk nu as avea dreptate nu v-ati mai ataca atata..deci va mintiti singure k sunt fideli si etc.O SA-MI DATI DREPTATE SI O SA VEDETI C NAIVE ATI FOST.
snickers
Postat pe 11 Martie 2008 17:55
Uaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ma uimesti din ce in ce mai mult!

Postat pe 11 Martie 2008 18:01
pt.domnisoara fara chip.dk nu stiam sa-l tin langa mine nu mai era demult cu mine,deci la revedere si nu mai vb.fara sa sti c zici.fac pariu k ai fost parasita d multe ori ,imi pare sincer rau dar viata nu e roz,asa cum o vedeti voi.suntem impreuna d 8 ani!deci punct.dk si-o trage cu alta c patesti mori?sunt lucruri mai grave intr-un cuplu si o stiti prea bine,dar nu vreti sa o recunoasteti.minti-va in continuare singure asa cum va mint si prietenii vostri.
snickers
Postat pe 11 Martie 2008 18:02
fetita....nu vezi si tu ca esti singura impotriva tuturor?oi mai fi eu naiva, o mai fi si alta, si alta...dar toate nu suntem sigur.mai bine vezi-ti de treaba ta ca acum sincer(asta nu am spus nimanui pe forum, dar tu chiar meriti) daca aveai ceva in creerasul tau...stiai ca in vorbire nu se generalizeaza(toti, nicaieri, mereu,niciodata,nimeni etc)...asa ca ai grija de iubitul ta si de prietenele lui, acolo in lumea voastra(a ta) si lasa-ne pe noi in lumea noastra(suntem mai multe), cu prietenii nostrii ideali.

Postat pe 11 Martie 2008 18:09
si cum iti explici ca se duce la altele daca stii sa-l tii langa tine????????????????????si nu pune pariu ca am fost parasita de multe ori pentru ca am parasit de mai mult ori decat am fost eu parasita!cum dracu de le stii tu pe toate??!!!!!!????????

Postat pe 11 Martie 2008 18:12
=))sunt ferm convinsa k u ai parasit!!asa cum si prietenii vostrii va sunt fideli!doamneee cat ma faceti sa rad!! Nu pot intelege totusi dc va atacati atata.am cerut o parere nu sa-mi spuneti voi c e bine sau rau pt.k nimeni nu hotareste asta pt ceilalti,dar voi va atacati si nu am c discuta cu voi!dk cineva nu are parerea voastra innebuniti o luati razna!si am mai mult creieras decat multe care vad ca calul!astept donsoara cu gramatica sa ma corecteze.
snickers
Postat pe 11 Martie 2008 18:28
ca calul e cacofonie. uite ca te-am corectat! fericita?

Postat pe 11 Martie 2008 18:48
foarte fericita.mi-ai luminat ziua,desi e aproape noapte!si inka ceva saraca fata are probleme si asteapta raspunsuri d la voi si voi imi comentati mie posturile,desi nu va cerut nimeni parerea!!dar asta e c sa fac dk sunt asa importanta.mai bine i-ati raspunde fetei si nu v-ati mai baga in seama cu mine.PS vand parfumuri,in caz k nu stiati!=))
snickers
Postat pe 11 Martie 2008 19:16
AS VREA SA'TI SPUN DOAR SA PRIVESTI PARTEA BUNA A LUCRURILOR..EU AM TRECUT PRIN ASA CEVA, AVEM CHIAR SI O FETITA IMPREUNA IAR LA MOMENTUL ACELA AVEA DOAR 2 SAPTAMANI DE CAND SE NASCUSE SI M'A PARASIT PT O ALTA. UITASE DE PLANURI, COPIL...AM LUPTAT MULT, FOARTE MULT, M'AM UMILIT ENORM SI AM CHINUIT SI COPILUL CARUIA NU'I MAI ACORDAM ACEEASI ATENTIE, PT CA EU IL VROIAM PE EL...GANDESTE'TE CA PUSESEM COPILUL PE LOCUL 2 PT EL...DAR DUPA O LUPTA DE 7 LUNI ZI D ZI..AM RENUNTAT PT CA NU MAI FACEAM FATA UMILINTELOR LUI SI ALE AI CAND SE AFISAU DE FATA CU TOTI IAR EU IMI PLIMBAM FETITA PRIN PARC...INTR'UN FINAL S'A INTORS LA MINE, AM IERTAT...ACUM E TOTUL BINE...DAR NU POT SA UIT...CREDE'MA CA TE INTELEG PERFECT DAR GANDESTE'TE UN PIC..NU ATI AVUT COPII SI ASTA E MULT MAI BINE...S'A INTAMPLAT INAINTE SA VA CLADITI O FAMILIE SI AI AVUT SANSA SA REALIZEZI CE OM E..PANA NU A FOST PREA TARZIU.. TE PUP SI INCEARCA SA TE GANDESTI NUMAI LA ASTA..CA ESTI O FEMEIE LIBERA, CARE SE LUPTA SA NU DEPINDA DE NIMENI PT CA AI INVATAT LECTIA..SI CA DE ACUM STII CE GRESELI SA EVITI.CAPUL SUS!!
laviniag23
Postat pe 11 Martie 2008 20:02
ce pacat...tanara si frumoasa,sa primesti asemenea sut in fund de la viata...eu imi luam campii,nu il iertam,barbatilor cu cat le ierti mai multe,mai rau fac ,fii smechera si simte-te tu bine,barbatul pe locul 2,altfel...ai sa suferi tu si el va pleca iar cu alta (pt lavinia)
lief
Postat pe 11 Martie 2008 20:42
de ce trebuie sa judecam persoana???Crezi ca ea nu are dreptul de asi spune oful sau...ce? de ce te simti 'ofensat'
intradevar:atat femeile cat si barbatii sunt la fel dar totodata diferiti.fiecare pers in parte crede k problema sa este cea mai dificila si in situatia respectiva nu sti incotro s-o apuci.dar!!! orice persoana merita sa ii dam putina importanta....
Mychaella
Postat pe 9 Iulie 2008 17:47
lory draga la fel ca tine am patit si eu,am stat 3 ani si 3 luni cu unul care din pacate acuma nu mai merita nici buna ziua sa ii dai.noi doi eram impreuna cand a inceput sa umble cu cea mai buna prietena a mea.asta a fost anul trecut.anul asta dupa pasti mi-a cerut o pauza de 2-3 luni sa isi puna ordine in ganduri pt ca el nu mai simte ca ma iubeste nu am vrut sa ii acord acea pauza pana intr-o dimineata de duminica cand ne-am certat foarte urat si el mi-a zis ca am 24 de ore la dispozitie sa plec de acolo si a iesit pe usa si nu s-a mai intors decat dupa ce am plecat eu.nu au trecut 2 saptamani de la despartirea noastra ca el a dus pe alta in apartament,si aia s-a dus cu tot cu haine si cosmetice de parca era stapana pe acel apartament.suntem despartiti de 2 luni jumate dar el ma tot suna sa vada ce fac si de fiecare data imi zice ca nu are pe nimeni dar eu nu il mai cred
asa ca nu mai fi trista pt ca soarele o sa rasara si pe strada noastra
sopterean
Postat pe 12 Iulie 2008 15:52
Cand vad durerea si suferintele prin care au trecut unele fete de pe forum ma simt norocoasa si ii multumesc lui Dumnezeu ca nu m-a lovit atat de tare si sunt recunoscatoare pentru ceea ce am ..invat sa apreciez ceea ce am si ce am avut .Va multumesc tuturor ca in fiecare zi sunteti un exemplu cel putin pentru mine si datorita voua apreciez ceea ce am in viata mea.
Suferinta si durerea prin care am trecut este atat de neinsemnata privind tragediile si dramele pe care unele dintre voi le-ati trait.

Va admir pe fiecare dintre voi pentru forta puterea si curajul vostru de a infrunta viata.
seiyra
Postat pe 12 Iulie 2008 23:51
Cred ca o aveai prea mica daia a plecat dupa altu :))

Postat pe 13 Iulie 2008 18:24
Sau prea mare :))

Postat pe 13 Iulie 2008 18:25
barbatii sunt cei mai mari porci nu se meritaaaaa

Postat pe 15 Iulie 2008 00:16
te inteleg..stiu cum e...chiar daca sunt ink mica si nu am prea multa experienta..dar am avut si eu un prieten..care nu a stiut sa aprecieze ce a avut langa el...sa zicem ca ne'am despartit de la o greseala de a mea..dar dupa 2 luni in care am incercat sa vb cu el..sa'mi mai dea o sansa..desi nu era o greseala atat de mare/nu l'am inselat..nu i'am vb urat..au fost cateva cuvinte spuse la nervi..si abia inca peste o luna..in decembrie am cunoscut pe altcineva..nu am crezut ca am sa ajung sa il iubesc atat de mult..la inceput ink ma mai gandeam la ex'ul..dar acum nimic nu m'ar face sa ma intorc la el..acum sunt fericita cu iubitul meu...si acum fostul imi spune ca ii pare rau..ca ar fi vrut sa mai fim impreuna..insa prea tarziu..trecuse 6 luni :-| si eu nu ma mai gandeam absolut deloc la el...m'am intalnit cu el si cu era foarte intristat ca nu mai pot fi langa el...dar asa a fost sa fie..nu a stiut sa ierte...si iata ca mai tarziu i'a parut rau..asa si la tine..e o relatie de 3 ani...nu's putini ani..au insemnat foarte mult pt tine...dar ppoate mai tz o sa'si dea seama si el..si ii va parea ca nu a stiut sa tina langa o persoana minunata...pt ca fiecare dintre noi e unic in felul lui...e trist..dar cu timpul..daca vrei..vei reusi sa depasesti acest moment..;)


Te poop si iti urez mult succes..
yubar3atza006
Postat pe 15 Iulie 2008 11:49
Te inteleg perfect si stiu prin ce treci pentru ca am simtit pe pielea mea durerea de a fi parasita pt o alta dupa 10 ani de casnicie fericita ,dsr daca el a ales aceasta cale nu am putut s-al intorc din drumu.Trebuie sa incerci sa uiti si sa-ti continui viata sa ierti pt ca daca vei ierta vei trece mai usor peste aceasta incercare .Gandeste-te ca nu a fost al tau si ca : CE_I AL TAU E PUS DEOPARTE.
emmy44
Postat pe 18 Iulie 2008 21:49
Povestea mea....acum o saptamana ne'am certat,definitiv pare-se.La doua zile dupa ce ne'am certat era deja cu ..FOSTA! O relatie de 4 ani de zile a dat'o pe o fosta...A motivat ca ne certam prea des dar ca inca ma iubeste. Stiu ca sunt minciuni dar tot doare.Si'a schimbat tot,anturaj,prietena...tot. Nu mai e el. Deodata. E ceva ciudat si inca ma intreb unde e omul ala..si de ce s'a purtat atat de rau cu mine dupa cearta?Nu isi doreste sa ma mai vada,nimic. Eu am ramas fara cuvinte. Sunt inca socata.
andreees
Postat pe 22 Iulie 2008 01:12
Nu imi vine sa cred si eu am trecut exact prin aceasi situatie mam umilit ca si tine,am sperat, ma gandesc ca nu ma merita dar totusi il iubesc si acum...El deja are regrete pentru ceea ce a facut si mia dat de inteles ca sufera dar nu mas mai impaca cu el pt ca am suferit enorm si mam chinuit si nui pasa nu caut razbunare si nu e vina ei e vina lui nu te iubea cu adevarat daca a fost capabil de asa ceva ea nu are nici o vina doar a incercat...
alexia_victor
Postat pe 22 Iulie 2008 02:22
asta suntem noi, oamenii!
dupa 3 ani si-a aratat adevrata fata.
normal ca roata se intoarce, fii tu sigura de asta!
si normal ca ai facut bine ca ai incercat sa va impacati, si eu sunt de parere ca faci tot ce iti sta in putere, daca nu merge, nu vrea...ti-e mai usor sa inchiei capitolul si sa te resemnezi fara regrete.

asta ne face mai puternice, asa ca sa nu-ti para rau dupa el ci sa ai grija pe viitor !

trb sa-ti vezi de viata ta si atat.
si mie-mi facea cnv asa, imi zicea ca vai ce bine ma simt cu ea, mi-a adus ciocolata:)) da, era nebun dupa ciocolata. vai ce bine ne impacam .....si dupa max juma de an s-au desp...au stat desp...si acum iar s-au impacat !!:)))))))) tare nu?? si am vb zilele trecute cu el ( ma plictiseam tare) si zicea ca oricum nu mai e ca inainte! si nu o iubeste ( in sfarsit un gram de sinceritate)

cel mai probabil ca o sa regrete.
tu iarta-l, ca sa-ti fie tie bine, dar nu stiu daca e bine sa te intorci la el. decizia e a ta. dar...e posibil sa mai faca o data chestia asta si ... ar fi oribil
mult succes!
morticia_adams
Postat pe 30 Iulie 2008 14:39
snickers, imi place textul tau din "semnatura" in josul paginii. Esti atat de sigura ca numai una IL ARE? :)) contrazice povestea ta, nu crezi?
woman33
Postat pe 31 Iulie 2008 23:50
bai da' nu va mai stresati ma..atata poate fata...daca ea e ferice,ce'aveti voi cu ea? mie mi se rupe de fet'soare d'astea,da' rau de tot. Sa vezi ce sut in c*r o sa isi ia duduitza si cred k o sa i se taie sa mai jigneasca pe careva...o s avada singurica. ;) cheers!
andreees
Postat pe 2 August 2008 00:24
mai Loriiy... sau cum o chema ce mai face ? sunt tare curioasa cum se simte mama ei ..cum se simte ea... dak si-a gasit p cnva .... e prima data knd citesc mesajele d p topicul asta dar le`am citit p toate in seara asta ! va poop
aiana_alexa
Postat pe 6 August 2008 00:16
imi pare nespus de rau...sincer , ti-am simtit durerea... sfaturile sunt cam de prisos in momentele astea...mai mult cred ca simti nevoia sa fii ascultata...singurul lucru pe care ti-l spun e sa accepti ceea ce ti se intampla si sa nu mai cauti raspunsuri; lucruile sunt foarte simple si cand te vei simti mai in putere si orisicat detasata de poveste ti le vei putea da de una singura...eu nu vreau sa il judec, nu e dreptul meu; tot ce am invatat in anii pe care ii am ( e drept, putini la numar ) e ca barbatii sunt cum sunt si punct; nu te mai tortura cu intrebari... timpul le vindeca pe toate si cum bine stii si tu " ce nu te doboara te face mai puternic ". ai sa gasesti pe cine trebuie, in mod cert el nu era persoana de care aveai nevoie. te pup si ai grjia de tine !

Postat pe 20 Septembrie 2008 19:16
nu mai plange,nu merita incearca sa iti gasesti fericirea in alta parte astfel il vei putea uita
symonyk_simo89
Postat pe 2 Octombrie 2008 23:01
e trist sa vezi cati oameni sufera din cauza minciunii, a ignorantei partenerului, dar cel mai tare doare tradarea!
as vrea sa stiu ce mai faci loryi? cum te mai simti? a trecut ceva timp, desi sunt convinsa ca totul e viu in sufletul tau...
am simtit si eu pe pielea mea cum este, lief are draptate, parca sunt trasi la indigo
in principiu mi-e scarba de ei, uneori chiar cred ca nu mai exista barbati normali (nu extrtaordinari), sunt atat de josnici, de cele mai multe ori sunt si nesimtiti, si prosti, si urati si mincinosi si fara bani...toate calitatile!! in schimb, noi trebuie sa aratam ca vedetele de la tv, sa fim destepte, sa castigam bine, sa ne intretinem singure, sa facem mancare si curatenie si sa avem grija de copii! uneori ma intreb care mai e rostul lor, sincer???
m-am saturat de ideea " cu siguranta e si vina ta, daca nu i-am oferit tot ce avea nevoie, a cautat in alta parte"
da, poti sa-i oferi tot ce ai mai bun, sa faci orice sa fie fericit, si el ( cu tot cu principii) isi gaseste una mai urata si mai proasta(ca sa nu zic semianalfabeta) dar mai fitzoasa, ca deh...au parintii bani...si e mai bine vazut de prieteni!
in rest, merge in fiecare duminica la biserica, tine posturi, si se uita cu dispret la fitzosii de bani gata!
si credeti-ma ca stiu ce vorbesc, din proprie expeienta, desi sunt tanara!
si atunci tot noi suntem de vina, nu stim sa comunicam, ne certam des, nu stim sa ii tinem langa noi..
dar ei?? ce eforturi fac? sincer acuma? m-am saturat de " hai sa nu generalizam, sunt si femei asa" ( nu contest)
dar hai sa generalizam, ca deja sunt prea multi, m-am saturat sa vad la stirile de la ora 5 tati care isi violeaza copiii, barbati care isi omoara nevestele... ce specie suntem....oare chiar sunt eu idealista sau sunt majoritatea deplasati?! ca am inceput sa-mi pun semne de intrebare!?
am cam pierdut firul, nu mai sunt la subiect..
si poate intr-o zi am sa va zic si povestea mea
aveti grija de voi!
ina84
Postat pe 7 Octombrie 2008 15:55
OOOOoookkk....haide sa nu mai privim lucrurile atat de siropos; in primul rand, este clar ca viata e prea scurta pt a te bucura de ea insa este mult prea lunga pt a ti-o petrece langa acelasi partener. oricat ar fi dependenta de mare, ea nu se mai cheama iubire ci uzura zilnica ce impiedica adrenalina sa se zbenguie. iar exemplele batraneilor din parc sunt penibile pt ca oamenii de genul au apartinut unei alte epoci in care tentatia nu-ti defila pe sub nas la semafor iar informatia nu avea viteza sunetului.
apoi, specimenul tau se incadreaza perfect in tiparele contemporane insa ii va veni si ei randul, fii sigura. tot ce poti face este sa-l injuri serios ori sa-i pictezi masina si sa treci mai departe. doare, dar sentimentul se diminueaza simultan cu aparitia unui alt fat-frumos la orizont. te vei bucura o perioada, apoi lucrurile se vor zdruncina, aduni bucatelele si o iei de la capat. diferenta este ca nu vei mai da atata amploare durerii ci vei lua situatia ca atare. asta este ciclul firesc oricat aspiram noi la casnicii de basm. chiar si sa il intailnesti pe mister right, primii ani sunt aia de foc iar restul....ce ramane...si noi ne consolam ca are pondere de un milion mai mare. Ei bine, viata nu e roz constant...ci doar in reprizeeee
lorelay_me
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:04
Si eu am patit asta cu prietena mea ,2ani si 3 luni...ma lasat pentru altul,stiam de el,am iertat-o de 2 ori,sa dus sa doarma la el acasa,in timp ce eu plangeam si ma rugam de ea sa vina la mine,dupa un timp "ala" avea tel inchis,dar nu mi-am dat seama,amandoi si-au schimbat nr de tel ca sa poata vorbi fara sa imi dau eu seama,ea mi-a zis ca el a plecat in strainatate,dar 2 sapt ma aburit ca ma iubeste ...acum ii trimit peste 30 de sms-uri pe zi.. incerc sa o sun,dar nu raspunde nici macar la sms,nici nu raspunde la tel.Sambata a plecat la lucru,dupa ce a iesit,sa dus intr-un club si dupa aia ..acasa la "o prietena".Duminica a zis ca o sa ne intalnim,m-am rugat de ea toata ziua..intr-un final imi trimite sms ca sa imi zica daca ajung in 20 de min intr-un loc (12 km departare de casa)am ajuns in 10 minute,am asteptat.. am asteptat... vreo ora... ,dupa o ora imi trimite un mesaj:"Nu mai vin,sper ca o sa ma intelegi vreodata.Pusy ,te iubesc".Cum mai poate sa imi zica ca ma iubeste ,cand nu ii adevarat?in fine.. dupa ce mi-a trimis msg-ul,m-am dus acasa... si-a luat hainele,actele si a plecat.... seara imi trimite un msg:"Eu sunt bine,o sa plec o saptamana cu o prietena la ea la sat ca sa imi pun gandurile in ordine.Te iubesc.".Deja au trecut 3 zile,dorm 2-3 ore pe noapte,am mancat o singura data (o shaworma mica),in fiecare seara ma imbat,plang incontinuu...ce sa ma mai fac?mi-as da si viata pentru ea ,ca sa fie ea fericita,nu am cu cine sa vorbesc,cand ma duc acasa si vad toate lucruriile ... incep sa plang ..o strig sa vina la mine.. dar nu vine... adorm cu lacrimi in ochi..toti imi zic ca va fii bine,dar cand intorc spatele ei incep sa rada...ma descarc singur,merg zeci de kilometri,sigur,plang... cand ma gandesc ca acum sta cu el,il saruta ,ii spune "te iubesc" ..ii zambeste,face dragoste cu el..asta faceam noi odata..unde s-au dus.. nu am mai auzit nimic de ea,de 3 zile,nu am mai vazut-o..imi e foarte dor de ea,as vrea sa pot sa dorm non-stop ca sa nu mai ma gandesc la nimic,dar nu pot mai mult de 3 ore nu pot sa dorm..eu nu mai am net acasa..nu mai am nimic..apropo el are apartament,masina si bani..noi stateam la maicamea..intr-o camera..dar eram noi.. dormeam unul in bratele celuilalt.. cat de mult mias dori sa ma stranga in brate... :(( sa ma sarute:((....daca vrea cineva sa ma incurajeze sa imi trimita un sms la nr de tel: 0727.094.964.Va multumesc..................

Postat pe 28 Octombrie 2008 20:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
chiar vreau sa mor???chiar nu mai am loc in viatza asta ? 49 De la: babydoll_didy 8 Aprilie 2010 17:34
mult timp pierdut inutil:) 28 De la: mma1991 24 Ianuarie 2012 17:21
curcubeaica omniprezenta plictisitoarea penibila cu strampi tricotati 1 De la: kudika_13106 27 Septembrie 2012 16:38
o parere va rog !! sunt in situatia nepotrivita 44 De la: kudika477651 12 August 2012 17:34
privilegiu 16 De la: oonahabibi_yahoo_com 18 Martie 2009 15:13