Setari Cookie-uri

M-a parasit pentru alta…

Cum pot sa gasesc si eu o fata serioasa sa ma insor! Observ ca fete serioase sunt foarte putine si nu am unde sa gasesc si eu una! , Ma ajuti si pe mine?
Popescu_Lucian_1
Postat pe 24 Iunie 2012 18:13
De la: Popescu_Lucian_1, la data 2012-06-24 18:13:48Cum pot sa gasesc si eu o fata serioasa sa ma insor! Observ ca fete serioase sunt foarte putine si nu am unde sa gasesc si eu una! , Ma ajuti si pe mine?



Hm,cum ai ajuns la aceasta concluzie??Sigur ai cautat cum si unde trebuie?
MissRainbow
Postat pe 24 Iunie 2012 18:18
Buna Lucian!

In ce oras locuiesti si cati ani ai? Eu sunt din Bucuresti si imi doresc o relatie stabila cu un baiat serios. As dori sa ne cunoastem.
iuliaskywonder
Postat pe 2 Ianuarie 2015 22:34
Foarte tristã povestea ta.
Înțelege cã poate este mai bine așa. Nu trebuie sã te victimizezi, înceacã sã înțelegi cã ai puterea de a depãși momentul nefericit care ți-a umbrit viața. El a dovedit cã reprezintã un om care nu meritã sã fie în preajma ta, nu mai meritã iubit, înțeles sau luat în considerare ca un posibil partener de cãtre tine. Momentul acum este crâncen, dar insuflã-ți puterea de al depãșii cât mai repede. Scoate-l din mintea ta, scoate-l din inimã, scoate-l din telefon. Nu mai rãspunde la eventualele lui încercãri de a te contacta. Înțelege, el nu mai existã și nu va mai exista. Trebuie sã te gândești la orice mai puțin la el. Ieși în lume, încearcã sã zâmbești și vei constata cã timpul trece mai ușor. Tebuie sã ai încredere în tine, pentru cã ești puternicã. Vei reuși doar dacã îți impui sã fi altfel, pentru cã poți sã fi altfel, pentru cã vei avea parte de iubire și fericire, care așteaptã sã te îmbrãțișeze odatã cu schimbarea atitudinii tale. Meriți, poți, vei avea succes.
Mai multã încredere în tine. Mult succes
Ioan_B
Postat pe 4 Ianuarie 2015 17:14
Buna,
M-am despartit de prietena mea dupa o relatie de 7 ani si parca sunt la capatul puterilor, nu va puteti imagina ce este in sufletul meu. Parca sunt un copil neajutorat care nu stie ce sa faca... am citit multe sfaturi, DAR este greu sa depasesc momentul. Stiu ca am nevoie de socializare, de iesit in oras, dar in Bucuresti nu am pe nimeni(eram doar eu si ea). Va rog ajutati-ma cu un sfat, cum pot sa gasesc rapid o fata de varsta apropiata (28 ani) care sa ma ajute sa depasesc momentul(nu ma intereseaza relatie sau sex!), vreau doar sa comunicam, sa iesim la un suc, la o plimbare, sa mergemem in weekend undeva. Promit ca nu raman dator, o sa pretuiesc acest ajutor cat voi trai!
Stiu ca par stupid, nici eu nu credeam pana acum ca exista astfel de sentimente.
alexandru_ste
Postat pe 19 Aprilie 2015 19:42
De la: alexandru_ste, la data 2015-04-19 19:42:41Buna,
M-am despartit de prietena mea dupa o relatie de 7 ani si parca sunt la capatul puterilor, nu va puteti imagina ce este in sufletul meu. Parca sunt un copil neajutorat care nu stie ce sa faca... am citit multe sfaturi, DAR este greu sa depasesc momentul. Stiu ca am nevoie de socializare, de iesit in oras, dar in Bucuresti nu am pe nimeni(eram doar eu si ea). Va rog ajutati-ma cu un sfat, cum pot sa gasesc rapid o fata de varsta apropiata (28 ani) care sa ma ajute sa depasesc momentul(nu ma intereseaza relatie sau sex!), vreau doar sa comunicam, sa iesim la un suc, la o plimbare, sa mergemem in weekend undeva. Promit ca nu raman dator, o sa pretuiesc acest ajutor cat voi trai!
Stiu ca par stupid, nici eu nu credeam pana acum ca exista astfel de sentimente.



"Cum poti sa gasesti o fata,rapid?"Nu se poate,decat daca iubesti superficialitatea si frivolitatea,ceea ce nu cred ca este cazul,la cat de dureroasa este despartirea despre care vorbesti!!

Iti inteleg valoarea sentimentelor si durerea adusa de incheierea relatiei,dar fara autoimpunerea vointei,nu poti face mare lucru!!Ai mai multa incredere in tine si ai rabdare,totul se va estompa, in timp!Solutiile sunt cele prezentate si de tine,dar trebuie sa iti impui o anumita disciplina a mintii si vointei personale!!

Durerile produc rani,care nu se vor vindeca vreodata,dar care iti vor afecta emotional relatiile viitoare,deci,ai mare atentie la cat de mult vrei sa ramai ancorat in ceea ce traiesti acum!!Capul sus!!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Aprilie 2015 07:39
Multumesc frumos pentru sfaturi! O sa fac tot posibilul sa comunic cat mai mult pentru a depasi momentul.
Sper ca la urmatoarea postare sa am moralul putin mai ridicat.
alexandru_ste
Postat pe 21 Aprilie 2015 07:27
Alexandru , a te agata de cineva nu e o rezolvare la problemele tale. Tu cauti un pansament , nu o prietena.
Zi buna sa ai :)
Rotty_
Postat pe 21 Aprilie 2015 07:34
De la: alexandru_ste, la data 2015-04-21 07:27:47 Multumesc frumos pentru sfaturi! O sa fac tot posibilul sa comunic cat mai mult pentru a depasi momentul.
Sper ca la urmatoarea postare sa am moralul putin mai ridicat.



Domnule draga,priveste jumatatea plina si frumoasa a vietii,asta este tot ce trebuie sa faci ,in perioada imediat urmatoare!!
kudika_15804
Postat pe 21 Aprilie 2015 07:37
Multumesc! Sunt constient ca nu ma pot implica acum in alta relatie si ca am nevoie doar de "pansament". Problema mea este ca nu am acel pansament cu care sa imi petrec timpul si sa comunic. Seara simt ca o iau razna si noaptea nu pot sa dorm. Am fost orb si m-am dedicat 100% doar persoanei de langa mine...
Toate cele bune!
alexandru_ste
Postat pe 23 Aprilie 2015 08:08
De la: alexandru_ste, la data 2015-04-23 08:08:25Multumesc! Sunt constient ca nu ma pot implica acum in alta relatie si ca am nevoie doar de "pansament". Problema mea este ca nu am acel pansament cu care sa imi petrec timpul si sa comunic. Seara simt ca o iau razna si noaptea nu pot sa dorm. Am fost orb si m-am dedicat 100% doar persoanei de langa mine...
Toate cele bune!



Domnule draga,ai nevoie de acel "pansament" sufletesc,nu de cel preferat de majoritatea barbatilor din ziua de astazi!!Este simplu si usor sa iti gasesti o partenera cu care sa petreci cateva ore relaxante,care sa te ajute sa depasesti momentele neplacute,dar este ceva iluzoriu,nu te va "vindeca" de durerea din suflet!!!Iti trebuie un suflet,care sa te iubeasca,dar asa ceva este greu de gasit,iti trebuie timp ca sa atingi acest tel!!!Incearca sa gandesti altfel,nu esti singura persoana care sufera,dar trebuie sa te autosugestionezi,nimic nu este atat de "negru" pe cat pare la prima vizualizare!!Citeste o carte relaxanta,asculta muzica indragita de tine,roaga-te,daca esti credincios,iesi din aceasta stare,viata,cu ale ei tenebre,inseamna si bucuria de a te regasi in fiecare zi noua,dupa fiecare esec si in urma fiecarei neputinte!!!!!Retine,...nu esti singur,ridica-ti privirea din pamant si uita-te in jurul tau,exista oameni cu probleme mult mai grave decat ale tale si care,totusi,o iau de la capat in fiecare zi!!!Indreata-ti tinuta si mergi inainte,exista si femei ,care stiu sa iubeasca un barbat!!
kudika_15804
Postat pe 23 Aprilie 2015 08:24
si cum ai dedus tu curcubeu ca are nevoie de pansamentul la care te gandesti tu,si nu mai spune ca produc rani care nu se vindeca

cauta ti ma alta
kudika_982635
Postat pe 23 Aprilie 2015 11:02
Buna
Adimin_Sef_1
Postat pe 1 Ianuarie 2016 03:12
La multi ani!! Vrei sa vb
Adimin_Sef_1
Postat pe 1 Ianuarie 2016 03:27
Bunaa
Marian_de_la_Tg_jiu_1
Postat pe 1 Ianuarie 2016 03:42
Cand le aud " ma parasite pentru alta , mor ! " :-P de ce draga , oxigenul nu-ti mai place ?

Apoi vin cu rectificare ... Ai stiut tot timpul ca doare daca el(ea) pleca , de ce n-ai avut grija de el(ea) ar fi fost mai bine sa moara ?

:-P
editore
Postat pe 21 Ianuarie 2016 20:26
De la: editore, la data 2016-01-21 20:26:12Cand le aud " ma parasite pentru alta , mor ! " :-P de ce draga , oxigenul nu-ti mai place ?

Apoi vin cu rectificare ... Ai stiut tot timpul ca doare daca el(ea) pleca , de ce n-ai avut grija de el(ea) ar fi fost mai bine sa moara ?

:-P



Pana una alta, nu te ambala, ca recent (in ian.2016) sunt doar 2 postari de la 2 barbati care-si spun unul altuia:
"buna"
"vrei sa vorbim?"
lasa-i in pace, poate or fi gay
kudika_11495
Postat pe 22 Ianuarie 2016 04:33
buna daca cauti pe cineva ai putea sa te cunosti cu mune te scot la un suc la, o prajitura stau la 100 km de bucuresti dar pot veni cu masina !
Albert_Lucian_1
Postat pe 20 Iulie 2016 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna-suferina din dragoste,va rog dati mi un sfat!- 14 De la: Erica_here 25 Octombrie 2015 21:45
sa il iert din nou? 44 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:11
5 ani de relatie sau distrus din cauza mea si regret enorm !!! 24 De la: Stroia_Paul_1 10 Martie 2016 17:49
am nevoie d ajutorul vostru:( 14 De la: Cristinakitty 21 Ianuarie 2010 18:53
simt ca mor... 30 De la: 26 August 2015 10:48