Setari Cookie-uri

ARE CINEVA o solutie?

Sunt implicata itr o relatie de 5 ani aproape iar de 2 locuim impreuna.Dupa 5 ani cred ca oricine se gandeste ca est eo relatie care se va finaliza cu o casatorie.Si eu credeam la fel...insa de cava timp imi am un mare semn de intrebare daca se merita sau nu sa mai raman in aceasta relatie.Ca sa spun pe scur ce ma face sa ma gandesc la asta: am ajuns la concluzia ca este un nesimtit si un ignorant.Este posibil sa stai si sa muncesti o zi intreaga sa faci curatenie in casa ca mai apoi sa se incalte si intre incaltat cu pantofii plini de noroi in toata casa?iar daca i am spus (frumos..pe un ton dragut si dulce...nu am urlat la el)m a intrebat daca am chef de scandal,si ca nu este o tragedie,ca se poate da imediat cu matura si mopul si ca imi faca in ciuda a inceput sa topaie prin casa(la propriu) si sa mi zica ca face asa ca asa are el chef.Sau ma ia cu linguseli,ma pupa si daca ii zic ca nu e normal tot el se boteste si incepe sa comenteze ca si cum eu as fi vinovata.Acesta este doar un exemplu,lipsa lui de bun simt nu se opreste aici.Am aceptat faptul ca nu vrea sa faca curatenie sau mai bine zis m am consolat in aceasta privinta dar nici macar sa respecte ce face altul?nici macar sa pastreze?Dupa acea tot el se plange ca e mizerie pe jos desi este singurul care umbla incaltat,care isi lasa lucrurile vraiste samd,ca si cand ar avea menajera.Cand ii cer explicatii(nu tipand...tot cu vb buna) imi spune ca asta e treaba mea sa fac curat de cate ori se face mizerie sau ma intreaba daca am venit cu chef de cearta....deci practic nu pot sai spun nimik.Eu nu am gasit nici o solutie prin care sa l schimb ,am incercat si cu vb buna si cu cearta ,am lasat si nefacut( si a fost o adevarata cocina vreo 2 saptamani)pana nu am mai rezistat sa vad atata dezordine si mizerie.Evident ca nu a miscat un deget.Are cineva o solutie?Sunt prea egoista si deplasata daca ma gandesc la despartire din cauza asta?Dar sincer simt ca este o mare bataie de joc............

Postat pe 27 Ianuarie 2008 22:48
te considera ...un fel de ..scuze expresia ..dar incerc sa o zic cu frumosul "femeile trebuie sa faca curat ca eu aduc bani in casa" ..presupun ca tu nu muncesti din moment ce zici ca toata ziua ai facut curat. Daca tot zici ca ai incercat sa ai o discutie cu el referitor la asta si nu merge ...eu unul nu as suporta ....pe cineva care nu ma respecta....5 ani ...dar dupa 10 ce o sa faca? .......decizia e in mainile tale. ..

Postat pe 27 Ianuarie 2008 23:11
Gresit...lucrez si sunt studenta la zi...Le fac pe toate asa cum pot,nu am neglijat niciodata casa pt scoala sau servici si nici invers.Nu ma intretine el... Am stat o zi sa fac curat ,asa m a invat pe mine mami acasa -1 data /spatamana curatenie generala,in rest o matura ,praful, chiuveta(wc) ce este nevoie si daca este nevoie,daca nu obilgatoriu 1 data /spatamana curatenie.La mine ar cam fi nevoie sa fac curatenie generala in fiecare zi...dar cum am mai spus am si scoala si servici ( si muncesc mai mult ca el).thx anyway:)

Postat pe 27 Ianuarie 2008 23:16
nu tebuie sa te gandesti la despartire,majoritatea procedeaza la fel,si prietenul meu face la fel,dar nu o face in bataie de joc asa e el un dezordonat.Dar ai putea doar sa-i bagi mintile in cap ca daca tu stai acasa si el munceste nu trebuie sa-si bata joc de munca ta,sau poartate mai aspru cu el,si fal sa inteleaga.

Postat pe 28 Ianuarie 2008 09:00
Daca acuma nu va puteti intelege in privianta asta, mai tarziu nu cred ca vor exista sanse sa o faca. Tu stii mai bine cum e situatia intre voi, insa gandeste-te ca nu esti menajera. Iar daca te gandesti la despartire, sa stii ca sunt destui barbati care fac si ei curatenie cot la cot cu femeile si o pastreaza. Intr-adevar este un adevarat stress sa ai un asemenea barbat la casa!
emyia
Postat pe 30 Ianuarie 2008 02:24
Incearca daca va iubiti sa comunici mai mult cu el, nu te gandi la despartire inca. Incearca sa-i lasi scrisorele in buzunarele hainelor, pe perna, seara, inainte de culcare, pe messenger...dar scrisori din acelea care ii pot atinge sufletul, nu neaparat lacrimogene si nu gen repros.Incearca sa spui...,,mi-ar placea, m-as bucura, mi-as dori atat de mult, mi-ar fi mai usor daca...,,Faci curat in locul vostru si implica-l si pe el, spune-i ca te-ai simti mai bine daca ati face impreuna, macar in week-end...Arata-i cat de mult il pretuiesti si spune-i cat de fericita ai fi daca ai simti si tu la fel din partea lui, chiar si prin respectarea curateniei din casa, dar fa-o in asa fel, incat el sa nu simta reprosuri.Barbatii sunt uneori niste copii...incet ,incet ei obosesc ascultandu-ne iar reprosurile repetate ii fac sa se simta inutili noua.Eu spun ca in noi sta priceperea de a-i avea langa noi...asa cum ii dorim si crede-ma , stiu cat de greu este, o adevarata lupta, gandeste-te ca e copilul tau si incearca sa..il educi cum simti ca ti-ar fi mai bine, cum v-ar fi mai bine.Poate despartindu-te de el, vei gasi altul mai rau.In privinta casatoriei, nu il grabi, inseamna ca nu este inca pregatit sufleteste...asa cum am mentionat inainte, barbatii sunt niste copii...acesta al tau, de acum, este...deocamdata al tau, mai incearca.Iti doresc succes! Si nu gandi ca esti doar ...o sluga.Esti o femeie care a rezistat unei relatii fara sa se schimbe, o femeie devotata, nu gandi ca esti slaba ca si caracter sau folosita.Comunica cu el, mai incearca.
Personalmar
Postat pe 5 Februarie 2008 15:25
eu cred ca ar trebui sa-i dai, pur si simplu, papucii pentru ca, din ceea ce ai scris, tipul e un nesimtit si te trateaza ca pe o menajera!!! adica, dupa ce nu participa cu nimic(cine naiba ne-a invatat pe noi, femeile, ca numai noi facem curatenie, si papica, si spalam, si toate rahaturile de care e nevoie sa traiesti decent?!), el nici macar nu te apreciaza, ba, mai mult decat atat, isi bate joc de munca ta, si, implicit de tine!

si doar din cauza ca exista femei ca si 'mams' care iti spun : rezista, draga, lasa, ca asa-s barbatii, niste copii, pune-i tu biletzele in buzunar, si mesaje dulci, ca, na, poate il educi, gandeste-te ca e ca si copilul tau, si poate dai de altul mai rau-YAK, MA APUCA GREATA!!- s-au obisnuit barbatii sa-si trateze partenerele ca pe niste sclave/menajere gratuite cu care fac si sex/gunoaie umane.

daca zici ca ai un job si esti si studenta, deci ai cu ce sa te intretii, esti tanara, desteapta si ai un viitor, de ce mai stai cu neanderthalianul ala??? CREDE-MA ca poti si meriti mult mai mult! barbati ca el ar trebuie dati putzin cu capul de pereti! ce mesaje dulci dupa ce-a facut varza in casa pe care tu ai curatat-o toata ziua. Eu in locul tau ii dadeam cu ceva in cap, pe bune! si chiar nu sunt de felul meu un om agresiv...dar cred ca trebuie sa fii/sa te porti ca un nesimitit cu nesimtitii, ca, altfel, esti luat de fraier...p.s. si daca nu rezisti fara sex, pana iti gasesti alt prieten, ia-ti un vibrator! ala nu va face niciodata mizerie in casa...

Postat pe 6 Februarie 2008 15:35
Hai sa fim seriosi...doi oameni care au probleme inainte de a se casatori mai bine o lasa balta.Si nu ma refer la faptul ca el nu face curatenie si tu faci totul in casa(desi sincer nu este normal), ci vreau sa spun ca o persoana care scrie pe un forum cu atata inversunare despre partenerul ei, mai are si alte suparari in relatia de cuplu.Ca sa nu mai spun si eu ca nu merita sa fii menajera nimanui.........
ruxxy
Postat pe 6 Februarie 2008 16:00
cum se comporta el mi se pare exagerat.nu cred ca as putea accepta situatia asta,dar ,pana la urma,tu decizi daca vei putea trai in felul asta toata viata...eu zic ca ar trebui sa pui punctul pe "i" si sa fii mai categorica.bafta
simonaj
Postat pe 6 Februarie 2008 18:49
hai sa te interb ceva: IL IUBESTI?, te vezi alaturi de el toata viata?
toti sunt la fel l aun moment dat, si nu ai ce sa faci, pt k nu vor sa se schimbe

Postat pe 10 Februarie 2008 11:53
mai no offense da asta e hapciupalitic rau! Adica daca amandoi lucrati la fel si mai ales ca tu esti studenta..de ce mama m-sii (scuzti expresia) tre' sa faci doar TU singura curatenie dupa AMANDOI. ok hai sa zicem ca inteleg si ca te ocupi tu de curatenie in casa..si el repara masina. Dar nu inteleg de ce nu iti respecta munca. Adica daca el a trebaluit toata ziua la calculator sau la masina sau stiu eu ce mai face....lui i-ar placea sa te duci sa ii strici masina la laoc..sau sa ii dezinstalezi programele de pe calculator???? intreaba-l si vezi ce-ti zice! (parerea mea...da-i fato papucii 5 ani 5 ani dar o sa traiest inca 50 de ani cu el facand si refacand curatenie dupa el si probabil dupa copii pe care ii va invata sa fac la fel..si atunci sa vezi tu lucru pe capul tau...si daca nu rezolvati inainte de casa torie atunci obisnuieste-te cu ideea ca asa va fi mereu)

Postat pe 13 Februarie 2008 04:29
mda....nu mi s-a intamplat sper sa nu mi se intample, dar cunosc si eu un astfle de specimen care era obsedat de curatenie dar sa nu o faca el...doar dadea ordine si se stramba tot knd nu era cum isi odrea el
claudia_s
Postat pe 13 Februarie 2008 08:45
nu vreau sa-ti zic ce sa faci...tu sti cel mai bine cat mai suporti...insa vreau sa-ti spun ca exista si altfel de baieti.eu stau cu prietenul meu de ceva timp.amandoi suntem la facultate(eu la zi, el la distanta).eu lucrez 10 ore pe zi,el lucreaza 12 cu 48.pentru ca avea timp liber si-a mai luat un job part-time.cu toate acestea ma ajuta foarte mult(nu pot spune ca ma ajuta, adevarul e ca facem amandoi):punem masa amandoi, strangem masa amandoi, cand nu sunt acasa face ceva de mancare sa mananc si eu cand vin(nu gateste ca mine,dar oricum pajeste cartofi).noi facem curat la sfarsitul saptamanii, dar nu s-a intamplat niciodata ca eu sa fac si el sa stea sau sa faca ceva ,,mai placut".cand pleaca dimineata dupa mine gasesc patul facut cand ma intorc.nu vreau sa credeti ca e ca o femeie dar se straduieste sa fie armonie.in plus si eu schimb becuri si il ajut cand are ceva de facut(cand repara masina stau langa el).el spune ca ma ajuta ca sa nu trebuiasca sa fac doar eu ca sa-mi ia mai mult timp si sa nu putem sta impreuna.stiu ca exista si baieti mai rai decat ai spus tu dar ai grija ca exista si mai buni si asta te poate ajuta foarte mult in viata ta de familie...multa bafta in alegerea pe care o s-o faci!

Postat pe 13 Februarie 2008 13:18
intr-o relatie,chiar daca exista dragoste,dar nu exista respect...egal cu zero...si din cate desprind eu,tipul nu te respecta deloc(eu una cred ca l-as baga cu nasul in mizeria care o face!!!)...nu este o rusine sa faci treaba de femeie in casa(si observ ca mama te te-a invatat de bine),chiar daca esti la servici si studenta...dar s-o faci perntru cine merita si cine te apreciaza..atunci cand ai un om langa tine care stie sa aprecieze ceea ce faci...si poate sacrificiile pe care le faci(nu cred ca ti-e usor sa intretii o casa in condititiile tale de program incarcat)...o faci cu drag si iti faci timp pentru tot ce e necesar...dar in caz contrar!!!...eu sunt casnica si nu prea am timp de relaxare!!!....dar atat sotul meu cat si fiul(are 14 ani) mentin tot ceea ce fac eu,sunt ordonati si nu pierd nici o ocazie de a-mi arata cat apreciaza munca mea...pentru ca in definitiv si ceea ce face o casnica(deci mai ales si femeile cu servici)este o meserie...platita in afara cu 900-1200 euro/luna...l-as intreba pe acest "domn" daca are el atatia bani sa te plateasca pentru ceea ce faci ca sa mentii o casa curata???...si sa stie acest "domn" ca "meseria" de femeie este mult mai grea decat cea de barbat...daca nu ma crede...schimbati rolurile o saptamana si lasa-l sa stea si acasa...si sunt convinsa ca nu o sa reuseasca sa faca ceea ce faci tu...si poate atunci va intelege si va incepe sa aprecieze ceea ce fac femeile,si in particular ceea ce faci tu pt el...daca nu...baietel,pe aici este drumul catre usa!!!...eu nu sunt nici proprietatea nimanui si ,mai ales,nu sunt sluga nimanui!!!!...si inca ceva...am citit intr-o revista cam la cat ar ajunge si in Romania un salariu de casnica:cam la 25 milioane,deoarece o casnica face si menaj,este si baby-sitter(daca are si copii),si meditator(cand se pricepe sa-si ajute copiii la lectii)....deci....DOMNU'...CE PARERE AI DESPRE ACESTEA???

Postat pe 13 Februarie 2008 13:58
Eu cred ca adevarul e intodeauna undeva la mijloc! Poate ai totusi si alte nemultumiri legate de el, nu doar aceea ca nu iti respecta munca. Pe de alta parte nu e asa o tragedie ca a facut mizerie! Insa e nepoliticos modul in care se comporta! Si poate si copilaresc! Poate ar trebui sa stati de vorba serios si sa ii explici cum te simti si ce simti in legatura cu comportamentul lui! Bineinteles e decizia ta ce alegi in urma discutiilor! Insa sunt femei atat de obsedate de curatenie incat nu mai vad nimic altceva! Mie una mi-a trecut faza aceea de "curatenia exemplara"! Fac curatenie generala o data pe saptamana si in rest numai daca e prea de tot!
foxglove
Postat pe 13 Februarie 2008 14:01
eu dau dreptate lianei pe de o parte,dar poate si foxglove are dreptate ,poate e prea ...luna in casa,si stiu ca-s unele persoane obsedate de curatenie, oricarui om i se intampla cand iese pe usa sa uite ceva,se intoarce in graba,ia obiectu din camera ,fara sa se descalte ,am dat un exemplu,nu -mi place o casa in care totu straluceste ca un muzeu,aceea nu e primitoare,ti-e frica si sa pasesti in ea- pe de alta parte ,cum am mai zis la inceput ,nu tolerez nici barbatii care stau cu picioarele in sus si nu ajuta consoarta sa faca curat ,i-as zbura pe geam ,cu o matura dupa ei !e lipsa de respect,si mi se pare exagerat sa-l iei cu linguseli si vorbe bune "hai puisor ,ajuta-ma" ,ca daca ei nu constientizeaza si nu se simt...nu vor face nici cu vorba buna
lief
Postat pe 13 Februarie 2008 14:26
foxglove si lief, cred ca fata s-a exprimat suficient de clar ca tipul ala cu care sta ea isi bate joc de munca ei. si nu cred ca, daca ai facut curat, si vrei sa se pastreze curatenia, inseamna ca esti obsedata de curatenie. in privinta sfaturilor date de foxglove si de catre me_tontonel, sunt expresia clara a ceea ce am mai zis, dar ma vad nevoita sa repet : de aia se poarta asa barbatii-unii dintre ei, fiindca sunt si femei din astea dispuse sa accepte orice doar ca sa aiba un mascul in casa, in pat etc. cica e nepoliticos felul in care s-a purtat, zice foxqlove! pai, fata draga, nu crezi mata ca esti prea gentila cu nesimtitu'ala??? ce sa-i mai explice ce simte-lasand la o parte ca n-ati citit atente nici una postul ei, ca fata doar ne-a zis ca a incercat sa-i spuna pe un ton dulce ca nu e bine ce face!!!- cand neanderthalianul isi bate joc de ea si sare tontoroiul prin casa, murdar ca un porc, dupa ce ea s-a spetit toata ziua. vorba lu' etta, cred ca-l luam de-o aripa si-l bagam cu nasu' in noroiul pe care l-a adus in casa, nu discutii. faza cu discutiile e buna doar daca ai cu cine-cu asta mie una mi se pare ca e pierdere de vreme, si la momentul potrivit si doar daca crezi si vezi ca se merita. ca, daca ai mai incercat de 100 de ori sa discuti cu el pe un subiect, si n-ai ajuns la nici un rezultat, zau ca nu se merita sa-ti pierzi timpul si sa-ti mananci nervii etc. cu specimene din astea!

Postat pe 19 Februarie 2008 07:02
stii care e faza de fapt ??ca daca ii zici pe ton frumos,ducle ,bou nu se simte, va face idem a 2-a oara- daca ii zici mai clar si raspicat ,zice "esti isterica,dom'le" si el nu mai suporta saracutu' -asa e ,multe accepta doar sa aiba un mascul in casa orice -"de aia se poarta asa barbatii-unii dintre ei" mai ,eu tind sa cred ca toti se vor purta asa daca ii ierti si o data macar ,ii doare undeva ca faci doar tu curat
lief
Postat pe 19 Februarie 2008 12:29
este lipsa totala de respect din partea lui. aici nu e vorba ca e dozordonat sau neindemanatic pentru ca astea sunt scuzabile, ci de dorinta de a te umili de a-ti arata cine e seful. lucrurile nu se vor indrepta pe parcurs ci se vor inrautati.

Postat pe 20 Februarie 2008 22:22
da,chestia asta cu "a-ti arata cine e seful" o au cam toti barbatii ,mai devreme sau mai tarziu isi arata latura asta, cand prind ei curaj asa...
lief
Postat pe 21 Februarie 2008 10:16
i-ti trbuie rabdare si nervi sa-l suporti asa. eu i-as fi dat cu mopul in cap.eu sunt una din persoanele obsedate de ordine si curatenie(nimeni nu e perfect). eu fac ordine in casa si mi se pare normal ca el sa incerce sa o intretina. ar fi o lipsa crasa de respct sa nu-mi respecte munca.la inceput era f. dezordonat si mi-a fost greu cu el si lui cu mine si obsesia mea , dar in timp s-a obisnuit.odata m-a certat ca iau lacul de pe parchet de atata frecat.stii ce am facut?! o saptamana nu am miscat un pai in casa( cu toate ca mi-a fost greu). nu prea i-a convenit! apropo, el i-mi spune 'doamna scama'. ideea e ca ar trebui sa-ti respecte munca, nu esti obligata sa "ranesti" in urma lui. daca vrea menajera sa-si angajeze.

Postat pe 22 Februarie 2008 16:06
e nesimtire. nu mai e vorba daca e sau nu ordonat. e de-a dreptul nesimtit. si nesimtire anu-si are locul in relatie. ai un preview al restului vetii tale cu acest om. asa ai de gand sa ti-l petreci?...lasa-l...de tot

Postat pe 22 Februarie 2008 16:19
ai naibii barbati se trezesc cocosi peste noapte pretinzand sa-i faci menajul si sa raspunzi prezent la nevoile si toanele lor. numai frustratii reactioneaza asa. lasa-l draga mea ca vei gasi unul sa te respecte si aprecieze ca al tau parca-i crescut in jungla. nu-i suporta mizeriile.mai e chestiune si de educatie.

Postat pe 22 Februarie 2008 16:25
mda,ce sa zic...daca o persoana obsedata de curatenie ca si vivi ana zice ca nu suporta,dar una careia nu -i place sa faca curat,dar face ca trebuie,de la o anumita varsta trebuie sa constientizam asta, cu atat mai mult n-ar suporta un necioplit...eu ma enervez doar sa vad ca el sta si eu fac curat in fata lui,daramite sa mai si isi bata joc de munca altuia
lief
Postat pe 25 Februarie 2008 11:12
Superiorul- Are tot timpul dreptate, trebuie sa castige mereu si sa fie la putere. Isi justifica tot timpul actiunile pentru a demonstra ca are dreptate dand vina pe tine sau pe cei din jurul tau. Te jigneste si te face sa te simti inferioara pentru a-si demonstra siesi superioritatea. Scopul lui este sa te faca sa te simti slaba pentru a se simti el puternic.
Nesimtitul-o specie in plina dezvoltare, care pesemne ne va sufoca pe toate la un moment dat.
Se identifica prin acuta nesimtire si lipsa de orice fel de intelegere fata de problemele cu care se confrunta persoana de langa el. De asemenea, este o persoana sensibila, chiar foarte sensibila, dar numai la ceea ce il doare pe el. Sensibilitatea lui excesiva il impiedica sa inteleaga ca poate persoana de langa el are probleme majore cu care se confrunta, pentru ca daca le-ar intelege si pe astea pe langa toate dramele prin care trece el ar putea face un soc si doamne fereste, ar ramane complet traumatizat.
Ca o concluzie, as vrea sa inchei prin ridicarea unui pahar in cinstea barbatilor ce nu s-au molipsit de acest sindrom si sa le felicit pe fericitele care au gasit aceste specimene rare si demne de toata lauda.
liana,fugi cit mai poti!!
dyacos_13
Postat pe 25 Februarie 2008 14:21
Sincer, cred ca ar trebui sa ai o ultima discutie serioasa cu el, si daca nu vezi nici o schimbare, parerea mea e ca ar trebui sa pui capat relatiei pana nu e prea tarziu. Bafta!
surie
Postat pe 27 Iunie 2008 12:16
De la: surie, la data 2008-06-27 12:16:50Sincer, cred ca ar trebui sa ai o ultima discutie serioasa cu el, si daca nu vezi nici o schimbare, parerea mea e ca ar trebui sa pui capat relatiei pana nu e prea tarziu. Bafta!
kuroiangi
Postat pe 30 Iunie 2008 06:21
nu stiu daca este o solutie,doar cateva intrebari. tu ce vrei? o casatorie cu el pt. ca au trecut cinci ani si este normal? sau o casatorie pt. ca atunci cand te imaginezi mireasa el este singurul care ocupa postul de mire,altul nu se poate, numai pe el il iubesti,fara el nu poti trai?
lasand dragostea la o parte. cand m-am casatorit ideile mamei erau foarte puternice: femeia face totul in casa: curetenie ,mancare, rufe ... . asa ca al meu sot in primul an de casatorie avea pana si lenjeria intima calcata. nu facea nimic in casa. numai ca eu m-am plictisit de stat acasa si am inceput sa lucrez. copil ,munca ,casa, ce doamne iarta-ma nu sunt femeea minune. asa ca acum facem cu randul la copil, mancare,la curatenie. sunt unele lucruri care inca nu stie sa le faca cum vreau eu ,dar invata. al tau prieten daca te iubeste va invata si el sa faca.iar daca nu sa-si i-a valiza si sa mearga la mama lui. sigur dupa cateva zile il va da si ea afara.o alta intrebare: tu cand ai timp liber pt. tine sa mergi la spa,la o bere sau cina cu fetele .....
kuroiangi
Postat pe 30 Iunie 2008 06:37
STII CEVA?? LASA-L SI VEZI-TI DE VIATA TA CA MERITI CEVA MAI BUN DECATA UNUL CARE ISI BATE JOC DE MUNCA TA.ESTI TANARA SI DESTEAPTA,NU TE LASA CALCATA IN PICIOARE !.Eu nu pot intelege femeile care nu fac ceva impotriva acestor barbati!!Sunt casatorita de 5 ani si tin sa spun ca al meu spala,calca,da cu aspiratorul,face piata,in aceeasi masura ca mine,daca nu mai mult.Si o face din placere nu din obligatie,are si un job de invidiat,a mai fost si fotbalist de performanta.Asa ca,draga mea,se poate!!!! Nu trebuie decat sa-l trimiti la ....pe actualul..ca nu s-a terminat lumea la el!!
frenia
Postat pe 4 Iulie 2008 15:42
solutia e...SA II DAI PAPUCII CAT MAI AI TIMP!!!!!!!!!!! Sa invete ca noi, femeile nu suntem servitoarele lor, ca avem si noi demnitate.

Daca nu te respecta acum...cand crezi ca o va face? Iti spun eu...NICIODATA! Cu timpul va fi tot mai rau.

Trebuie sa fie si oameni cumsecade...cauta unul din ala
luv4ever77
Postat pe 10 Iulie 2008 02:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scoala de soferi 1 De la: kudika_14994 28 Aprilie 2013 20:18
***RELATIE LA DISTANTA *** 93 De la: kudika_nikole 22 Mai 2013 01:18
am nevoie sa ma ajutati sa inteleg ceva :) 25 De la: kudika310661 29 Aprilie 2011 20:38
Te intimideaza ceva la persoanele de sex opus? 18 De la: kudika_15477 2 Septembrie 2012 14:45
Unicul defect al Femeii 217 De la: Flowers 8 Mai 2011 15:54