Setari Cookie-uri

de ce m-am ingrasat?

pana acum am avut am avut o greutate constanta.si acum ,dintr-o data......?nu mananc mai mult decat de obicei, dulciuri rar, sport e drept k am inceput sa fac, desi inainte nu faceam.....! dar m-am apucat de sport tocmai pt k nu imi place cum arat acum.ma enerveaza aceste 2 kilograme!
vreun sfat?

Postat pe 5 Februarie 2008 12:40
nu mai fi complexata!

Postat pe 6 Februarie 2008 15:11
Poate modul de viata..ai sarit peste micul-dejun?Ai mancat mai mult la cina?
Totusi,nu mai fii complexata,2 kilograme se duc usor..continua cu sportul.

Postat pe 8 Februarie 2008 01:22
iei anticonceptionale nepotrivite,sau ai vreo problema cu tiroida(dereglari hormonale)daca te ingrasi din senin...ce varsta ai?

Postat pe 8 Februarie 2008 18:36
pentru 2 kg iti faci atatea probleme????....viata e prea scurta si prea frumoasa...asa ca traieste-o,nu ti-o complica cu lucruri minore

Postat pe 19 Februarie 2008 16:22
chiar asa!!! 2 kg te ingrijoreaza??? dar cate kg ai, 20? ca atunci da, ar fi o mica problema, te-ai ingrasat cu 10%, dar altfel? vorba lu' buna-mea : atata bai sa fie...

Postat pe 20 Februarie 2008 14:53
am aproape 35 de ani si-n tinerete(pana pe la 27 de ani) avem49-51kg.dupa afost mai greu ca am inceput sa pun putin cate putin pana am ajuns la57(cam mult pt1,59m).am incercat cu sport-nu a mers, am incercat cu o dieta-a functionat.sfatul meu e ca dupa 6sera sa nu mananci, sa bei multa apa,fara prajeli,eu am slabit mancand salata de varza cu morcovi si o tona de lamai.vezi dc ti se potriveste.si ca sa nu ai probleme cu vitaminele si calciul i-ti recomand 2-3 linguri de germeni de grau cu miere pe zi.BAFTA!

Postat pe 21 Februarie 2008 14:36
eu am slabit 15 kg in 3 luni,fara sa ma infometez,am 38 ani.Trebuie sa-ti schimbi obiceiurile alimentare,te felicit ca iti faci griji pentru cele 2 kg,daca vrei ajutorul meu ti-l ofer,putem vorbi si pe mess:id-ul este :laura_ama10@yahoo.com
LauraAma
Postat pe 25 Februarie 2008 19:45
si spune-mi Pakitto, ce-ai facut, da-ne mai multe detalii, cat ai scris tu acolo, e aproape egal cu zero, pe mine ma intereseaza numai la celulita, atat, in rest e ok..legat de kg, bineinteles

Postat pe 26 Mai 2008 22:03
si ce poti face in cazul in care nu poti renunta la dulciuri?
melanya
Postat pe 3 Iunie 2008 19:44
2 lingurite de otet de mere cu putina apa...la mine are efect...iti taie pofta de mancare.
simonik520
Postat pe 4 Iunie 2008 03:23
2 kg?? astea sunt foarte usor de dat jos.. iti trebuie putina ambitie doar.. chiar foarte putina! (pt 2 kg) :)
oana81
Postat pe 4 Iunie 2008 07:10
eu chiar m-am ingrasat rau am pus pe mine 7 kg sau poate mai mult sunt ffff nemultumita ,nu mai stiu ce sa fac:(((((
andromeda001
Postat pe 5 Iunie 2008 11:07
intr-o dieta nu cantitatea conteaza.poti manca pe saturate atata timp cat reduci la minimum aportul de lipide,carbohidrati si calorii.aceastea sunt responsabile pt luarea in greutate.asa ca un regim alimentar adecvat(cele de mai sus sa fie reduse f mult-lipide,carbohidrati,calorii) si cu putina miscare ar trebui sa dea rezultatele mult dorite.
good luck
razz
Postat pe 27 Iulie 2008 17:35
este o problema. cu cat stai mai mult timp cu kg in plus pe care le-ai luat cu atat mai greu ii este organismului sa reactioneze si sa inceapa sa consume din resursele proprii , chiar si in cazul unei diete drastice. eu ti-as recomanda o dieta asistata si cu produse naturiste de la o anumita firma , careia incerc sa nu ii fac reclama. daca nu macar vitamine, dieta si sport cat poti si cum poti. miscarea insotita de o alimentatie echilibrata e secretul.
eu am vazut-o pe pielea mea.
yryelena
Postat pe 5 August 2008 00:52
pt yryelena, exact cum ai spus, pe pielea ta, dar nu la toata lumea functioneaza la fel, fiecare corp este diferit, la unii da rezultate si la altii poate din contra se ingrasa, sau la altii chiar deloc...deci variaza de la om la om

Postat pe 5 August 2008 18:42

Postat pe 6 August 2008 16:06
sunt consultant wellness,pot sa te ajut daca iti doresti,id-ul meu:laura_ama10@yahoo.com
LauraAma
Postat pe 6 August 2008 19:21
eu am probleme cu celulita doar la picioare(solduri, coapse) ca in rest e ...ok.

Postat pe 9 August 2008 09:34
De la: fideluta, la data 2008-08-09 09:34:19eu am probleme cu celulita doar la picioare(solduri, coapse) ca in rest e ...ok.
la varsta ta nu ar trebui sa a celulita,dar....ulei de masline si zat de cafea, faci impachetari sau asa ceva....am citit undeva pe net..n-am incercat mi se pare complicat.Im fac si eu probleme pt 5 kg in plus, este greu sa le dau jos, chiar daca nu mananc de 3 luni paine,,,nu pot renunta la cartofi si cateva dulciuri.Eu cred ca la mine este vorba de schimbare de metabolism,nu este rau daca raman asa:59-60 kg,nu am vointa sa fac cateva exercitii pentru burta(asta ma deranjeaza foarte mult)cand am sa te gasesc undeva pe net mai vorbim,pa
just28
Postat pe 20 August 2008 16:48
la mine conteaza mai mult cm nu kg, din cm ar trebui sa dau jos si atunci odata cu ea ar trebui sa mearga si celulita...

Postat pe 23 August 2008 17:35
Buna am 17 ani!Am inceput sa ma ingras brusc!pana acum aveam o greutate stabila..dar am inceput sa fac burtica si solduri...nu stiu ce sa mai fac...am practicat sport..si il mai practic..din cand in cand...va rog ajutati-ma!de ce am inceput sa ma ingras brusc?
Roxana00
Postat pe 26 August 2008 00:21
iubita nu e vorba de compexitate ci simplul fapt ca acele 2 kg nu o avantajeaza am aceiasi problema si le dau jos si iar le pun si asa intruna nu scap nicidecum chiar nu stiu ce sa fac as vrea si eu un sfat daca se poate
onitza_dorutzu
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:46
ehhhh .... stiti ce nasol e cand pui si 1 kg pe tine? pt k se pun exact in locurile in care nu trebuie .... asa k ... dak faci sport 2 sapt in fiecare zi ... iti garantez eu k le dai jos..... le faci acasa ... nu are rost sa mergi la sala...bafta pup :*
cristinutza_cristinutza
Postat pe 11 Noiembrie 2008 17:43
BUNA FETELOR...ACEEASI PROBLEMA AM SI EU ,MA-M ANGRASAT BRUSC EU IAU SI ANTICOCEPTIONALE NOVYNETTE OARE ELE SUNT CAUZA???LE IAU DE APROAPE 2 ANI LE-AM ANTRERUPT AM FACUT O DEREGLARE HORMONALA TIMP DE 2 LUNI NU MI-A VENIT MENSTRUATIA ,DE ATUNCI NU MA SIMT BINE AM O STARE DE ANXIETATE ,,,,NU AM CHEF DE NIMIC SI AM STARI DE VOMA DAR CEL MAI MULT MA ANGRIJOREAZA K MA-M ANGRASAT AM FOST LA GINECOLOG AM URMAT UN TRATAMENT PANA LA URMA AN SFARSIT MENSTRUATIA S-A REGLAT ,DAR TOTUSI NU MA SIMT BINE AM STARI DE VOMA DES SI STARE DE ANXIETATE [NU SUNT GRAVIDA] A MAI PATIT CINEVA ASA??SUNT FOARTE ANGRIJORATA .....
RAMONIK882002
Postat pe 15 Februarie 2009 15:09
nush ce sa fac....m'am ingrasat prea mult in ultimul timp...va rog ajutat'ma ....credeti k ar trebui sa imi fac griji????

Postat pe 28 Februarie 2009 22:20
De la: kudika000473, la data 2009-02-28 22:20:26nush ce sa fac....m'am ingrasat prea mult in ultimul timp...va rog ajutat'ma ....credeti k ar trebui sa imi fac griji????
renunta la dulciuri,daca eventual consumi.
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 22:23
Daca sunt numai 2 kg in plus, cum spuneti este mult mai usor: va sugerez un program care cuprinde un set de exercitii fizice, si un program de nutritie cu produse de calitate.Cei sase muschi abdominali la care visati vor deveni realitate! Veti purta din nou modele noi de bikini si veti imbraca pantalonii la care ati renuntat. Sa nu credeti ca este o gluma, in primul rand nu-mi permit acest lucru: va veti simti bine si veti arata minunat, intrati pe http://www.flp-aloe-vera.ro/ urmariti prezentarile video.
ionelcrestez
Postat pe 28 Februarie 2009 22:41
Daca va doriti un stil de viata sanatos, va ajut cu mare drag sa intrati in posesia unui program de nutritie cu produse de calitate : intrati pe http://www.flp-aloe-vera.ro/ urmariti programul pentru reglarea greutatii corporale si prezentarile video. Contactati-ma: ionel.crestez@flp-aloe-vera.ro.
ionelcrestez
Postat pe 28 Februarie 2009 22:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unt de arahide 23 De la: Kitty_the_cat 18 Ianuarie 2010 19:16
ajutati-ma,va rog. 13 De la: roscatika23 20 Octombrie 2013 16:46
inghetata ingrasa ??? 28 De la: Maddie7even 24 August 2011 12:54
CONCEDIEREA- CARE SUNT DREPTURILE SALARIATULUI? 25 De la: kudika074487 13 Octombrie 2009 18:31
retete de salate 4 De la: iulia069834 19 Ianuarie 2010 19:56