Setari Cookie-uri

cu scap de mirosul neplacut din camera?

de curand m-am mutat cu chirie intr-o garsoniera.e totul ok, am facut curat, am spalat peste tot dar nu pot sa scap de mirosul de igrasie.igrasia in sine s-a sters(arata bine locul unde aparuse) in schimb a ramas un miros pe care nu stiu cat o sa-l mai suport.fereastra a stat deschisa 4 zile, non-stop(si zi si noapte),dar cand intri in camera tot mai miroase.va rog sa imi dati o solutie!

Postat pe 21 Februarie 2008 11:18
ai incercat odorizantele de camera?.. cumpara odorizante electrice pentru ca ai sa vezi difereta, celelalte au si ele efect dar mai putin
aly1987
Postat pe 21 Februarie 2008 11:47
am folosit numai odorizante spray pana acum, insa mirosul nu cedeaza decat cateva minute...am sa incerc si odorizante electrice(nu credeam ca au un alt efect).cu toate ca am pus o multime de braduleti parfumati si altele, imi este teama sa nu imi miroasa hainele cu timpul(deocamdata nu miros).pana si fata de la canapea miroase a igrasie cu toate ca nu era asa rau.am inteles ca cine a stat inainte acolo nu aerisea si nici nu facea curat(asa am vazut de cand am intrat).ms pentru sugestie!chiar azi o sa cumpar ceva electric.

Postat pe 21 Februarie 2008 12:03
mai gabry mai, nu mai vrea sa critic, ca iar imi sare lumea-n cap, dar acum chiar is 1.001 produse de dez-imputit incaperi! musai sa postezi pe net? du-te intr-un magazin si ti-ai rezolvat problema cat ai zice odorizant!

Postat pe 24 Februarie 2008 07:51
iulia_little e un site in care iti poti posta orice pb , nu mai fi asa rea.

Postat pe 24 Februarie 2008 13:40
pentru a scapa de mirosul de igrasie foloseste banalul clor. spala bine cel putin de 2 ori pe saptamana si lasa sa se aeriseaca. odorizantele au efect numai pe moment insa, mirosul persista daca nu scapi de cel mucegai.se poate folosi cu succes si un alt produs din comert. ieftin si el. detratant triumf. suna aiurea detratant la spalat pereti insa, scapi de necazul cu igrasia
sitotusi
Postat pe 24 Februarie 2008 14:40
iulia ,nu confunda ce spune gabry cu "dez-imputitul". sunt 2 lucruri diferite .
sitotusi
Postat pe 24 Februarie 2008 14:43
foloseste AIRWICK e electric ..il tii in priza si e super.Eu vreau ceva pt a tine intre haine in sifonier care sa miroasa bine, sa nu miroasa a aer inchis hainele.Avetii idee ce?

Postat pe 25 Februarie 2008 08:36
am spalat cu tot ce ati scris voi IN FIECARE ZI.miroase a clor, a detergent...e miros de curat dar tot persista mirosul de igrasie.am scapat in schimb de igrasia de pe pereti.fereastra nu o inchid decat noapte asa ca nu e chiar ,,imputita" camera.sunt obsedata de curatenie(uneori exagerez), spal gresia cu clor si detergent chiar si de 2 ori pe zi.intradeva am mai cedad mirosul...cat despre deodorante...miroase groaznic in camera candse amesteca cu mirosul de igrasie...asa ca folosesc Oust care elimina mirosurile. asa ca, draga iulia nu puteam sa incerc toate produsele din comert pentru a ,,dez-putii"camera.cat despre postat pe net...am citit aici o multime de subiecte mai mult sau mai putin ,,de postat pe net".

Postat pe 25 Februarie 2008 10:08
Cred ca tu esti ca si mine am o problema cu mirosurile si toti din juru meu au remarcat asta .Am folosit zeci de produse de curatat ,balsamu de rufe nu rezista fosrte mult la mine prt ca eu si dupa ce am spalat haina daca nu imi place cum miroase o spal din nou .Sotul meu e disperat ca la mine nu exista nici sarbatoare sau duminica ca eu tot gasesc ceva de facut ...bine nu spal sau dau cu aspiratoru dar tot gasesc eu ceva
adri_2
Postat pe 23 Aprilie 2008 11:19
eu folosesc AIRWICK pe baterii....pufaie la un interval de timp si chiar are un efect senzational.....iar ptr haine e RAID-ul pt molii....eu iau cu levantica.....deschizi sifonierul si te miri de cat de puternic miros hainele tale....
MON_AMOUR
Postat pe 24 Aprilie 2008 13:29
simt aroma de asdfgh neinteresanta pe toate topicurile. De mirosul asta cum scapam?
amme22
Postat pe 24 Aprilie 2008 21:21
Sfatul meu: spala fffffffff bine cu Domestos cat mai putin diluat cu apa, aeriseste bine si foloseste candele cu uleiuri parfumate. Daca nici asa nu merge muta-te :))))
haumiau
Postat pe 29 Aprilie 2008 15:16
Serios, muta-te! Ei...nu, dar vb cu proprietarul sa iti zugraveasca apartamentul
emyia
Postat pe 29 Aprilie 2008 16:02
inca nu ai scapat de miros?
wdy
Postat pe 1 Mai 2008 19:54
nici nu mai exista saraca doar subiectul a ramas.

Postat pe 1 Mai 2008 22:27
au devorat-o "acarienii"
wdy
Postat pe 2 Mai 2008 11:16
sigur ai dreptate.si pe mine dar am renascut.

Postat pe 2 Mai 2008 11:36
mai fetelor nu gabita a lansat subiectul( poza e a gabitei care a disparut de mult) ci altcineva dar a aparut cu poza lui gabi. vrajitorie a la kudika! prietenii stiu de ce!!!!!!!!!!!

Postat pe 2 Mai 2008 13:39
STIU IO !!!!!!!!! STIU IO!!!!!!!!!
TREBUIE AMESTECAT SODA CAUSTICA CU CLOR DAR TREBUIE MANUSI SI CAT MAI MULTE GEAMURI DESCISE.ASTEPT REZULTATE POZITIVE

Postat pe 16 Iunie 2008 05:54
De igrasie nu scapi spaland peretii. Ai scapat doar de efect. Trebuie eliminata cauza, deci trebuie termoizolata garsoniera cum trebuie ca e clar ca are o problema.Este ca si cum ai avea un rahat (scuzati)in mijlocul casei si ai parfuma pe langa el.
crmn
Postat pe 16 Iunie 2008 11:37
buna...buna!!!!!!am revenit...sunt tot eu...am mai dat eu tarcoale pe aici, dar am asteptat sa se termine concursul ala cu papucii ca sa nu zica lumea ca ii vreau:)))decand am disparut nu prea am mai avut acces la internet si nu avea rost sa-mi fac alt cont...oricum cand mai aveam timp mai urmaream ce se discuta pe aici...cat despre miros...a disparut, dar in timp...sau poate m-am invatat cu el:))oricum e bine...numai pute:))
gabytza21
Postat pe 17 Iunie 2008 12:46
aaaaa...sa nu se ia cineva de gramatica mea ca sunt iremediabila...refuz sa mai invat ceva:))))
gabytza21
Postat pe 17 Iunie 2008 12:47
ai scos din nou " funduletul" in lume???:)))lasa draga ca cei care se indeletnicesc cu vanarea greselilor " gramaticicalesti" ale altora nu mai bantuie pe forum. ..sau nu i-am mai intalnit eu???!!!....bine ca ai scos capul la lumina, asta conteza!

Postat pe 17 Iunie 2008 16:19
:)))))nu mai scot funduletu' de frica sa nu mi-l manance lumea(una lume).citeam acum pe forum...si am constatat ca nu prea am unde sa scriu(cu exceptii)ca despre amanti si inselat am mai scris, la fel si despre rautate...si multe altele...dar cred ca ma acomodez eu mai greut si sa vezi cand mi-oi revenii...
gabytza21
Postat pe 17 Iunie 2008 16:27
CHAOS , invata sa vorbesti mai baiatule/fato...sau cred ca esti de gen neutru tu...probabil ca si alta specie...ca umana nu dai dovada!!! Debordezi de atata inteligenta ...iti coci mult replicile pesemne..
Kittynelle
Postat pe 17 Iunie 2008 20:38
incep sa ma indoiesc de existenta unui dumnezeu daca a lasat asa ceva sa se nasca si sa ajunga la asemenea varsta...
nedreptate si risipa de oxigen

Postat pe 17 Iunie 2008 20:58
ahhhh...si promisesem sa nu mai fiu rautacioasa, dar uite cum te provoaca unii...chaos, draga, curu' meu miroase mai bine de n ori decat gurita ta aia spurcata...cum apari tu asa de nicaieri si mai dai cate una...fara rost...eu am cerut sfaturi si am spus si cauza mirosului. cum poti sa afirmi niste lucruri despre niste oameni pe care nici nu-i cunosti?
gabytza21
Postat pe 18 Iunie 2008 09:41
Bai chaos...lasa turbarea ca nu-i a buna ...si lasa si gaoazele fetelor..ca doar nu acolo e locul tau ..sper!!!:)) Fetelor...cand isi manifesta "turbarea" nu-l bagati in seama...ca vorbeste "gura" fara el/ea.. Hai mah chaos..nu fi rau ...sezi cuminte la tv ..si vezi cu tigara aia cum faci ... ca vad ca nu rezisti eroic.. si dai cu tifla-n balta..
mia_mia
Postat pe 18 Iunie 2008 17:40
ma frate frustrati sunt unii..... si nu le trece.

Postat pe 18 Iunie 2008 19:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Centru de Service IT & Electro ITLand 1 De la: kudika_11612 9 Iulie 2012 13:49
vacanta marea neagra 1 De la: anca_leuca 14 Iunie 2010 15:24
Cine m-a facut sa zambesc astazi... 15 De la: Dontyyy 20 Aprilie 2010 12:27
Ce parere aveti de Comunitatea Amish? 46 De la: kudika029886 14 August 2009 22:48
Ce parere aveti despre ”Arta Împãcãrii” scrisa de Lela? 39 De la: kudika092033 14 Septembrie 2011 18:14