Setari Cookie-uri

bancuri cu blonde

O blonda superba se duce la manastire si cere insistent sa vorbeasca cu maica stareta.
- Ce e, fata mea?
- Maica stareta, trebuie sa ma ajuti. Am pacatuit foarte tare si vreau ca Dumnezeu sa-mi ierte pacatele. Ce sa fac?
- Dar ce s-a intamplat, fata mea?
- Maica sterata, m-au violat 40 de barbati trei zile in sir. Ce sa fac ca sa-mi ierte Dumnezeu pacatele?
- Fata mea, du-te acasa si bea zeama de la 40 de lamai 3 zile si apoi intoarce-te la mine.
- Bine, maica stareta. Iti multumesc foarte mult!
Pleaca blonda, bea zeama de la 40 de lamai 3 zile consecutiv si se intoarce la manastire.
- Maica stareta, am facut ce mi-ai spus. Mi-a iertat Dumnezeu pacatele?
- Pacatele nu stiu daca ti le-a iertat, dar macar ti-a disparut ranjetul de satisfactie!
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 18:28
O blonda este consultata de doctor. La sfarsitul controlului medical doctorul ii spune:
- Domnisoara daca mai aveti probleme de genul acesta spalati-va in prealabil cu ceai de musetel...
La care blonda incurcata intreaba:
- Domnule doctor daca nu am prealabil pot sa ma spal in lighean?
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 18:29
O blonda ajunge la Miss World printre primele trei locuri.
La intrebarea de departajare primeste urmatorul enunt:
Numiti 3 piese de William Shakespeare.
La care blonda spune:
- 10, 15 si 20 de cm.
Prezentatorul concursului derutat ii spune ca acestea nu sunt nume de piese de teatru, ci marimi. Blonda foarte destinsa il lamureste:
- 10 la mine inseamna `Mult zgomot pentru nimic`, 15 inseamna `Cum va place`, iar 20 inseamna `Visul unei nopti de vara`...
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 18:30
Care e diferenta dintr o prostituata, o nimfomana si o blonda:
Prostituata: N-ai terminat inca?
Nimfomana: Ai terminat deja?
Blonda: Bej... Cred ca o sa vopsesc tavanul bej.


Un tip se aseaza la un bar langa o blonda si o intreaba:
- Nu te supara, te-ar deranja daca ti-as spune un banc cu blonde?
- Poti sa spui, dar inainte gandeste-te ca am 1.83 inaltime, 71 kg si sunt campioana la judo. Tipa de langa mine are 1.79 inaltime, 70 kg, este ofiter de politie si e tot blonda iar tipa de langa ea are 1.80 inaltime, 75 kg, este instructor de karate si este tot blonda. Acum mai vrei sa spui bancul ala cu blonde?
-Ai dreptate, nu am chef sa-l explic de 3 ori.


Naufragiu pe o insula. Supravietuitori: 5 barbati si o blonda. Dupa 10 ani rusinata si dezgustata de ce a facut, blonda se sinucide. Dupa alti 10 ani rusinati si dezgustati de ce au facut, barbatii o ingroapa.
kudika228119
Postat pe 13 Iulie 2010 17:05
This blonde decides one day that she is sick and tired of all
these blonde jokes and how all blondes are perceived as stupid,
so she decides to show her husband that blondes really are
smart. While her husband is off at work, she decides that she is
going to paint a couple of rooms in the house.

The next day, right after her husband leaves for work, she gets
down to the task at hand. Her husband arrives home at 5:30 and
smells the distinctive smell of paint. He walks into the living
room and finds his wife lying on the floor in a pool of sweat.
He notices that she is wearing a ski jacket and a fur coat at
the same time.

He goes over and asks her if she is OK. She replies yes. He asks
what she is doing. She replies that she wanted to prove to him
that not all blonde women are dumb and she wanted to do it by
painting the house. He then asks her why she has a ski jacket
over her fur coat. She replies that she was reading the
directions on the paint can and they said....
FOR BEST RESULTS, PUT ON TWO COATS.

Cine se agita mai inainte ca romanii nu au educatie,ii recomand cu caldura sa stea vreun an prin America :))))
si mai vb dupa aia :)))


kritzia
Postat pe 19 Decembrie 2010 06:17
A blonde with two red ears went to her doctor.

The doctor asked her "What happened?"

She answered, "I was ironing a shirt and the phone rang, but instead of picking up the phone I accidentally picked up the iron and stuck it to my ear."

"Oh Dear!" the doctor exclaimed in disbelief. "But what happened to your other ear?"

"The person called back!"





kritzia
Postat pe 19 Decembrie 2010 06:24
dilema unor blonde cu privire la capra: daca este pozitie sau animal

O blona ce iese suparata dintr-un bar in care s-a facut misto de blone, mergand spre casa trece pe langa un lan de grau unde vede o alta blodna aflata pe o roata de tractor tragand la rame, se opreste si incepe sa tipe la ea: Vezi din cauza unor proaste ca voi ni s-a dus buhul ca blondele sunt proaste, daca stiam sa inot veneam la tine si iti trageam vreo doua........
kudika074262
Postat pe 19 Decembrie 2010 07:46
Care este asemanarea dintre un gropar si o blonda?
Amandoi pregatesc gaura pentru ala teapan!
kudika176534
Postat pe 19 Decembrie 2010 09:55
O blonda super intr-o masina decapotabila super, rosie,sport,pe Autostrada Soarelui.La un moment dat opreste,pana pe dreapta fata.Cum era superba, un camionagiu opreste sa-i sara in ajutor.
-Ce ati patit domnisoara?
-Am pana si nu ma pricep sa schimb cauciucul!
-Pai cum ati reusit?
-Am calcat pe o sticla acum 10 km
-Nu ati vazut-o?
-Nu am vazut-o, betivul o tinea in buzunar!
kudika176534
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:07
Doua blonde: Prima o întreaba pe cea de-a doua:
- Auzi fata, care crezi tu ca e mai departe: Luna sau Londra?
- Da’ proasta mai esti, fato…. vezi tu Londra de aici???

kudika176534
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:13
Daca o blonda pierde examenul scris trece la ...
oral

O blonda, o roscata si o bruneta se intalnesc la ginecologie. Din vorba in vorba bruneta zice ca va face baiat pt.ca a stat deasupra, roscata zice ca va face o fetita pt. ca a stat dedesubt, spune si blonda heeeeiiii...atunci eu o sa fac IEZI !!!!!!!!! :sml-jumping0044

O blonda intre doua brunete este deja un blocaj mintal. . .


Asemãnarea dintre o blonda si o broasca țestoasa este ca amândouã încep sa dea din picioare când cad pe spate. . .


O bruneta intre 2 blonde este....Translator.

Bancuri cu blonde nu exista pentru ca toate sunt întâmplãri adevãrate
kudika163425
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:23
vrajeal ,blonde se vopsesc doar cele care nu au creier !
kudika012918
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:29
daca raceai, filisof ramaneai, blondo!!!! :))
kudika110411
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:31
De la: kudika110411, la data 2010-12-19 10:31:36daca raceai, filisof ramaneai, blondo!!!! :))


sau daca taceai, gura pacatosului, adevar graieste...mare lucru cu tastele astea puse una langa alta :)))))))
kudika110411
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:32
mi-a placut mult, bancul acesta ! si eu sunt tot blonda !...cu ochii verzi
florivizireanu
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:34
ai perfecta dreptate !pt ca la cosmetica, am intalnit o multime de ciori vopsite BLONDE,care-si epilau mustata !
florivizireanu
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:39
Ai dreptate, si treaba asta se regaseste si in emisiunile de asa zis umor, unde sub umbrela pamfletului sunt oameni atacati pur si simplu.Nu pot bietii de ei sa riposteze pt. ca ar fi acuzati imediat de lipsa de umor. De asta este Caragiale actual, nu ne-am schimbat prea mult.
healthy015452
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:41
cum se numeste o bruneta vopsita blonda?.......agent sub acoperire
adnanaioana
Postat pe 19 Decembrie 2010 10:44
Da e adevarat ca unele bancuri sunt ne la locul lor ,dar vin cu 2 vorbe sa te contrazic:)..
1 "Primul om care a preferat sa injure in loc sa arunce cu piatra se poate recunoaste ca si inventatorul civilizatiei."
2 "Da-le oamenilor paine si circ si ii ai de partea ta " (sau cv de genu nu mai stiu exact)
Mai gandeste-te putin in privinta bancurilor...nu sunt tocmai toate de bun gust si de bun simt...dar daca iun criza asta nu sunt bancurile care ne fac sa radem atunci ce poate fi;))
Lordy13
Postat pe 19 Decembrie 2010 11:06
De la: Lordy13, la data 2010-12-19 11:06:31Da e adevarat ca unele bancuri sunt ne la locul lor ,dar vin cu 2 vorbe sa te contrazic:)..
1 "Primul om care a preferat sa injure in loc sa arunce cu piatra se poate recunoaste ca si inventatorul civilizatiei."
2 "Da-le oamenilor paine si circ si ii ai de partea ta " (sau cv de genu nu mai stiu exact)
Mai gandeste-te putin in privinta bancurilor...nu sunt tocmai toate de bun gust si de bun simt...dar daca iun criza asta nu sunt bancurile care ne fac sa radem atunci ce poate fi;))
Si ca sa dau si un post cu banc...nush daca s-a mai zis dar acuma asta e:D...
De ce varsa blondele apa pe tastatura?........Ca sa navigheze pe internet! =))
Lordy13
Postat pe 19 Decembrie 2010 11:13
nu cred ca sunt proaste doar blondele sunt si altele.....din belsug
kudika132747
Postat pe 19 Decembrie 2010 12:06
super tare acest banc cu blondele......sa mai postati ca vreau sa mai rad.....
jimmor
Postat pe 19 Decembrie 2010 12:28
De la: razz, la data 2008-07-08 18:35:413 blonde raman blokate intr-un lift..intra in panika si incep sa tipe toate in legea lor.
la un moment dat una din ele se opreste si le spune:
-Haideti sa strigam simultan!
-Hai!
-Simultaaaaaaaan!!Simultaaaaaaaaaaaan!!!

froufrou
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:40
Sunt de acord cu tine, in + ca eu sunt moldoveanca (RM) si nu stiu cu ce sunt mai prejos decat "fratii nostri de peste Prut", cum se mai spune. Tot mai des intalnesc bancuri si parodii despre moldoveni :(
healthy012831
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:54
De la: , la data 2008-02-26 00:18:46Shtitzi care e faza? Exista shi shatene shi brunete shi roshcate la fel de ,,proaste" numai k pe ele nu le baga nimeni in seama. Mwahahahaaaa :D Blondele sunt cele mai tari :D Go girls!


BluOndA
Postat pe 19 Decembrie 2010 14:37
De la: purple_pink_girl, la data 2008-07-29 17:02:19O blonda buna se duce intr-un cazino si spune ca vrea sa joace si ea la ruleta. Toti barbatii sunte de acord cu asta, asa ca blonda mai zice si ca ar vrea sa se dezbrace, pentru ca atunci cand e goala are mai mult noroc. Toti barbatii sunt iarasi de acord.
Se pune blonda, joaca, incepe sa topaie, isi ia hainele si banii si pleaca.
La care unul dintre barbati:
-A vazut vreunul cat a dat?
-Nu..
Concluzia..nu toate blondele sunt proaste, dar toti barbatii sunt la fel.


BluOndA
Postat pe 19 Decembrie 2010 14:46
De la: , la data 2009-01-22 15:45:20u esti chiar caraghioasa..sincer poi vezi dovedesti inca odata ca sa zic asa,cat de ignoranta esti... ..ti-am mai spus citeste toate postarile si o sa gasesti una care m-a determinat si pe mine sa postez ceea ce am postat,si ca sa iti raspund la intrebare sa stii ca am cunoscut destule persoane straine cu educatie si chiar locuiesc in alta tara,atat cat sa-mi fie de ajuns in a face o comparatie!si draga mea....clasific...critic orice imi da motive...cumva ai rude comuniste ..deoarece observ in natura ta o nota de ''cenzura'',asa ca te rog vorbeste despre ce vrei,dar nu ma obliga sau nu ma opri pe mine sa nu imi exprim parerile proprii!nu stiu cine te crezi sau ce incerci sa pari..dar sincer esti fada si chiar penibila..imi pare rau ca te insult dar nu-mi dai de ales...posteaza in continuare ceea ce doresti,eu voi inceta sa iti mai raspund pt ca stii vorba aceea'cel ce macar vrea sa para mai inteligent paraseste discutia...care in cazul nostru este in contradictoriu' te draguta
+


O intrebare, tu esti perfecta de iti permiti sa critici totul?
PS. nu incepe sa ma jignesti, nu ca m-ar interesa, dar nu am dat in cap, ci doar am intrebat.
BluOndA
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:12
Eu ma consider o persoana cu simtul umorului...si ador sa aud si sa citesc bancuri, chiar si despre moldoveni, desi sunt si eu una. Imi plac bancurile, desi unele sunt absolut absurde. Am o gramada de prietene blonde, si din cate stiu, nici una nu e proasta. Eu cred ca bancurile nu au nimic de-a face cu expresiile pe care le-ai auzit tu. Partea aceea tine doar de educatie. Singurul rol al bancurilor e sa faca lumea sa rada; si atat. Daca incepi sa crezi ca ele contin prea mult adevar, ele isi pierd esenta. Nu e niciodata dragut sa auzi insulte, mai ales pe strada, dar nu cred ca e din cauza bancurilor. Intr-un fel bancurile m-au ajutat din copilarie sa imi formez o memorie selectiva si sa tin minte din ceea ce aud doar ce imi face placere. Pentru mine a fost un lucru bun, si din fericire, cand reproduc la randul meu bancurile, o fac doar in spirit de gluma. Cel mai simplu e sa accepti glumele asa cum sunt. Partea rea, si buna totodata, e ca intotdeauna apar altele, si nu cred ca o sa opreasca cineva vreodata. :)
kudika325728
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:31
well da p burnete shi shatene shi roshcate dak sunt proaste nu le baga nimeni in seama ptr k sunt in nr mic adik nu gaseshti peste tot o bruneta sau o shatena sau o roshcata proasta...in skimb nr d blonde proaste este de ordinul milioanelor shi gaseshti asemenea specimene la fiekre 2 pashi... ...nu fack referire la toate blondele(dak majoritatea sunt proaste astea nu inseamna k toate sunt proaste ;) )
justmexD
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:45
Esti cumva blonda si tu? :))) In Romania? Cauta bancuri cu blonde pe orice alt site, in orice alta limba. Sau crezi ca avem numai noi blonde (proaste?) :))
Se_
Postat pe 19 Decembrie 2010 16:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Banc accident :) 54 De la: Criss_M 14 Aprilie 2012 17:18
bancuri cu fete cuminti 8 De la: kudika070522 28 Septembrie 2009 01:37
Dinti de portelan 18 De la: kudika_nikole 8 Ianuarie 2012 13:39
bancuri cu blonde 279 De la: Cocktail 7 Octombrie 2011 10:51
bancuri 56 De la: ramfive 13 Noiembrie 2010 15:21