Setari Cookie-uri

E interzis sa ai amant????sa fi cu adevarat fericita chiar si pt cateva clipe?

draga mea traieste clipa...ce va fi va fi...fii optimista...oricum genul acesta de relatii ne fac dependente...nu vei putea sa renunti chiar asa ushor nici la amant....e greu...asa ca fii fericita cat mai poti...asta doar in cazul in car te crezi in stare sa raspunzi pt faptele tale daca va fi nevoie :*:*:*:*
Diviana
Postat pe 25 Martie 2009 22:31
adik tu numai cand esti cu handralaul esti fericita?? fata, dar cand tzi-a cerut prostu mana nu ai fost? sau nu esti fericita ca nu esti bolnava, ca traiesti? sau ca ai parintzii sanatosi? io stiu, etc,etc,etc.......
cristi_nne
Postat pe 26 Martie 2009 13:51
doar tu sti ce e mai bine pentru tine,,,,sunt multe comentarii rautacioase aici ca si cum viata asta ar fi atat de simpla,,iar deciziile le poti lua clipind....trebuie sa gandesti bine si nu neaparat in legatura cu al doile barbat ci in legatura cu viata ta...daca s-a intamplat asta inseamna ca relatia orikum e pe muche de cutit...nu e o alegere intre cei doi.pur si simplu e o decizie de ceea ce iti doresti tu de la viitor....Stiu ca este foarte greu,cu toti avem perioade in care trebuie sa luam decizii importante insa gandestete ca viata e a ta,iar nefericirea ta va aduce si nefericirea sotului iar pe parcurs cea a copilului...e o situatie complikata insa gandestete inainte de toate la tine...
cris007
Postat pe 26 Martie 2009 13:57
PT.rallu31..Fetito ori tu traiesti intr-o lume subterana ori nu ai luat vreodata legatura cu realitatea...critici si jicnesti fara nici un drept...CINE TE CREZI...Traiesti in aceasi societate cu noi sau vi dintr-o alta era....E in legea fiti sa gresesti sa inveti de la viata si da de multe ori sa te casatoresti iar dupa sa-ti dai seama ca nu era ceea ce asteptai de la viata...As fi curioasa sa stiu tu cat poti fi de perfecta...Cu siguranta esti una din SFINTELE''eu nu as face''eu nu as drege''...Le cunoastem de mult pe astea,,
cris007
Postat pe 26 Martie 2009 14:03
test

Postat pe 26 Martie 2009 14:31
este de-a dreptul minunat sa ai amant. dar in primul rand depinde ce anume te motiveza.
daniela_nicoleta37
Postat pe 5 Aprilie 2009 07:17
offfffff.......
majoritatea o da cu moralitate, Dumnezeu, minciuna.......
ce naiba, s-au strans aici toti perfectii?
sau poate imi zice si mie cineva ce inseamna moralitate...definitia exacta
hai sa arunce primul cu piatra cel fara de pacat.....
ionutcosmin2003
Postat pe 5 Aprilie 2009 13:25
De la: ionutcosmin2003, la data 2009-04-05 13:25:46offfffff.......
majoritatea o da cu moralitate, Dumnezeu, minciuna.......
ce naiba, s-au strans aici toti perfectii?
sau poate imi zice si mie cineva ce inseamna moralitate...definitia exacta
hai sa arunce primul cu piatra cel fara de pacat.....


Si adica de ce sa-ti zica tie in mod special cineva? Du-te la DEX dragutza, daca vrei definitia exacta...

On topic: fata draga, de ce ne intrebi pe noi? Vad ca tu ti-ai luat deja decizia. Daca asta te face fericita, sa-ti fie de bine. Daca vrei aplauze pentru asta... scuze, dar asta nu se poate... Poti obtine cel mult o ridicare din umeri si: "Ce-mi spui mie, n-ai parinti?"
Asa esti tu fericita, sanatate!
Dar exista vorba aia romaneasca: Nu se poate si cu p*** in c** si cu sufletul in rai...
Fiecare traieste cu urmarile deciziilor pe care le ia, si nu-i cere nimeni socoteala... Din cate stiu eu, nimeni de pe forumul asta nu a venit sa te intrebe daca ai si amant si sa-ti tina predici despre asta Tu ai intrebat... Sa tii minte un singur lucru: de "aruncat cu piatra" NU arunca nimeni... dar APALUDATI la scena deschisa sunt doar cei care fac lucruri bune... Asta e!
Dor_a
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:34
merci de faza cu DEX-ul... :)
vroiam sa spun altceva, ce e moral pt mine poate nu e moral pt tine si invers....
ionutcosmin2003
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:45
De la: ionutcosmin2003, la data 2009-04-05 14:45:30merci de faza cu DEX-ul... :)
vroiam sa spun altceva, ce e moral pt mine poate nu e moral pt tine si invers....


Te inseli! Morala e una singura.
Libertatea e si ea una singura, si - exact asa cum spune primul amendament din constitutie - fiecare e liber sa faca ce vrea atat timp cat actiunile lui nu afecteaza drepturile si libertatii altuia.
Conform acestui amendament, NU E interzis sa ai amant...
Ce nu inteleg eu e de ce ne intreaba pe noi. Pentru ca toti stim ca NU E INTERZIS. De unde rezulta ca ea asteapta sa fie apaludata si sustinuta.
Ei bine, asta n-o sa se intample.
Daca tu (sincer) o sustii, asta e la fel treaba ta si poti s-o spui, pentru ca am stabilit ca toata lumea e libera.
DAR! NU incerca sa ne impui noua parerea ta ca n-o sa se intample!
Si cu asta, basta!
Deja m-am plictisit de subiect
Dor_a
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:55
crysmy!!!
cate vieti ai distrus???!!!!sigur si el e casatorit...crezi ca sotia lui e tampita nu-si da seama???sau copilul lui....banuiesc ca are...dar copilul tau????ce parere are..sau o sa aiba cand va afla..ca mama lui e o ....poti sa te uit in oglinda???fetele care stau pe trotuar sunt mai valoroase ca voi.....fac si dispar..dar cei ca tine distrug vieti...prea multe vieti...cei care sunt in jurul tau isi dau seama...cat si familia lui si famila ta.Esti raspunzatoare pentru vietile distruse...ca femeie..puteai sa refuzi, tu ai distrus tot..intelegi??!!!nu ai morala..nu ai suflet...nu ai cinste si onoare..atat..
lizzy74
Postat pe 9 Aprilie 2009 11:32
Off topic: oare de ce isi fac unii user, doar sa dea cu pietre ? in spatele carui user se ascund...????Nu e frumos. Ai o parere, exprima-te, de ce ti-e teama ???
_iluzie_
Postat pe 9 Aprilie 2009 11:39
De la: lizzy74, la data 2009-04-09 11:32:54crysmy!!!
cate vieti ai distrus???!!!!sigur si el e casatorit...crezi ca sotia lui e tampita nu-si da seama???sau copilul lui....banuiesc ca are...dar copilul tau????ce parere are..sau o sa aiba cand va afla..ca mama lui e o ....poti sa te uit in oglinda???fetele care stau pe trotuar sunt mai valoroase ca voi.....fac si dispar..dar cei ca tine distrug vieti...prea multe vieti...cei care sunt in jurul tau isi dau seama...cat si familia lui si famila ta.Esti raspunzatoare pentru vietile distruse...ca femeie..puteai sa refuzi, tu ai distrus tot..intelegi??!!!nu ai morala..nu ai suflet...nu ai cinste si onoare..atat..


nu-tzi mai bate degetele degeaba. astea nu invatza nimic. ai mare mare dreptate, mai mult le respect pe alea care fac trotuarul decat niste tipe ca astea.
cristi_nne
Postat pe 9 Aprilie 2009 12:25
Mai, e cam vechi postul asta....Si-o fi rezolvat fata problema si noi ne batem mintea ca fraierii. Oricum intrebarea e tampita din start...Cica e intrezis sa ai amant? Interzis de catre cine? Doar constiinta proprie si propriul sistem de valori sunt cele care interzic chestiile astea. Si inca o chestie...de curiozitate....Chiar trebuia sa faca publica chestia asta? Daca vede naibii cineva si da de veste mai departe? Ma rog...voi stiti....
pisicuta_danapaula
Postat pe 2 Mai 2009 08:57
eu nu cred ca trebuie sa ramai cu sotul tau doar pentru copil,acesta va putea intelege knd va fi suficient de mare ca nu puteai sa ramai cu el si sa suferi o viata intreaga..nu dai un exemplu negativ copilului tau,cred eu,pentru ca ai vrut doar sa fii fericita...cat despre amant nu stiu cat de mult te iubeste sau daca relatia voastra o sa mearga,dar daca nu iti mai iubesti sotul pur si simplu nu are rost sa stai langa un om pe care nu-l mai iubesti,cu care stai doar din obligatie si crede-am ca daca vei ramane alturi de el,cu timpul va simti ca nu mai simti acelasi lucru pe care el il simte pentru tine,eu sper sa faci alegerea corecta si sa nu suferi si nu uita ca doar o viata avem si nu merita nimeni sa sufere indiferent de motiv,incearca sa discuti cu el,sa il faci sa inteleaga ca tu nu mai simti acelasi lucru pentru el si poate vei vedea o schimbare,poate ca el va fi in stare sa traiasca si fara tine,sa-si refaca viata alaturi de cineva care il iubeste si il merita caci u daca nu il mai iubesti e clar ca nu il mai meriti avand in vedere cat te iubeste el,si cu siguranta va depasi acest moment greu din viata lui.nu-ti distruge viata,crede-ma ca daca iti faci griji pentru copilul tau sunt mai mult ca sigura ca va intelege situatia in care te-ai aflat..sa speram ca ne mai spui si noua ce ai mai facut.te pup
marynnaVypera
Postat pe 4 Mai 2009 20:42
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........


nu inteleg, daca sotul te iubeste enorm de ce ai intrat intr-o alta relatie? pentru femei ca tine am numai cuvinte urate.cum sa inseli mai pe cineva care te iubeste?
htania
Postat pe 8 Mai 2009 08:57
De la: Dor_a, la data 2009-04-05 14:55:15
De la: ionutcosmin2003, la data 2009-04-05 14:45:30merci de faza cu DEX-ul... :)
vroiam sa spun altceva, ce e moral pt mine poate nu e moral pt tine si invers....


Te inseli! Morala e una singura.
Libertatea e si ea una singura, si - exact asa cum spune primul amendament din constitutie - fiecare e liber sa faca ce vrea atat timp cat actiunile lui nu afecteaza drepturile si libertatii altuia.
Conform acestui amendament, NU E interzis sa ai amant...
Ce nu inteleg eu e de ce ne intreaba pe noi. Pentru ca toti stim ca NU E INTERZIS. De unde rezulta ca ea asteapta sa fie apaludata si sustinuta.
Ei bine, asta n-o sa se intample.
Daca tu (sincer) o sustii, asta e la fel treaba ta si poti s-o spui, pentru ca am stabilit ca toata lumea e libera.
DAR! NU incerca sa ne impui noua parerea ta ca n-o sa se intample!
Si cu asta, basta!
Deja m-am plictisit de subiect


Foarte CORECT.
valita76
Postat pe 8 Mai 2009 15:54
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 16:10
ejt bagaboanta
priest
Postat pe 8 Mai 2009 16:12
dracusoooor....am revenit
ralu_zar
Postat pe 8 Mai 2009 16:13
De la: ralu_zar, la data 2009-05-08 16:13:24dracusoooor....am revenit


ce bine !!! de acu' nu mai sunt singuricaaaa
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 16:43
nu nu...iti tin companie...eeeee dar nu cred eu ca erai singurica pe aci
ralu_zar
Postat pe 8 Mai 2009 16:46
ehhh ma simteam si io singurica asa oleak

esti pe mess?
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 16:48
nu ca sunt la munca..dar acum ma duc acasa si intru....cam o jumatate de ora ,sper sa te gasesc ca daca nu...te cert
ralu_zar
Postat pe 8 Mai 2009 17:17
De la: ralu_zar, la data 2009-05-08 17:17:36nu ca sunt la munca..dar acum ma duc acasa si intru....cam o jumatate de ora ,sper sa te gasesc ca daca nu...te cert


bine am sa stau cumintica acasa sa te astept....
ce'mi aduci bun???
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 17:27
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 17:27:01
De la: ralu_zar, la data 2009-05-08 17:17:36nu ca sunt la munca..dar acum ma duc acasa si intru....cam o jumatate de ora ,sper sa te gasesc ca daca nu...te cert


bine am sa stau cumintica acasa sa te astept....
ce'mi aduci bun???
si yo vreau ceva bun hai sa aveti weekend minunat
dontworibehapi
Postat pe 8 Mai 2009 17:29
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-08 17:29:35
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 17:27:01
De la: ralu_zar, la data 2009-05-08 17:17:36nu ca sunt la munca..dar acum ma duc acasa si intru....cam o jumatate de ora ,sper sa te gasesc ca daca nu...te cert


bine am sa stau cumintica acasa sa te astept....
ce'mi aduci bun???
si yo vreau ceva bun hai sa aveti weekend minunat

si tu la fel
ralu_zar
Postat pe 8 Mai 2009 17:54
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 17:27:01
De la: ralu_zar, la data 2009-05-08 17:17:36nu ca sunt la munca..dar acum ma duc acasa si intru....cam o jumatate de ora ,sper sa te gasesc ca daca nu...te cert


bine am sa stau cumintica acasa sa te astept....
ce'mi aduci bun???

hai repejor...pana nu termin eu prajiturica..hai hai si imi zici ce-ti mai pofteste inimioara..ca acum pe loc cumparam
ralu_zar
Postat pe 8 Mai 2009 17:56
printr-o situatie de genul am trecut si eu... insa am stiut cand sa zic stop... gandeste-te in primul rand cine e mai important pt tine: sotul sau amantul? Este bine sa iti poti pune ordine in ganduri si sa poti lua o decizie... nu poti umbla cu amandoi la infinit...
giullya88
Postat pe 21 Mai 2009 00:07
nu este bine sa ai amant.. trebuie sa alegi, amantul sau sotul. ce te face mai fericita? amantul sau sotul? sau situatia pe care o creezi si furnicaturile pe care le ai stand incordata ca daca afla?
eu cred ca e un stres care nu este necesar.
mai tarziu s-ar putea sa regreti, ba chiar foarte mult.
cathysailor
Postat pe 21 Mai 2009 00:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
d c nu arat si eu ca cele care sunt pe gustul lui?:( 19 De la: sad_miky9423 22 Februarie 2009 11:35
ce sa aleg? 19 De la: ralu_michael 25 Iunie 2009 22:24
Sfaturi va rog.. 34 De la: scorpyoW 29 Ianuarie 2011 08:43
relatie sagetator-sagetator 5 De la: roxi_berzi 21 Decembrie 2010 17:11
rutina sau altcineva? 20 De la: luyyzz 23 Septembrie 2009 15:22