Setari Cookie-uri

E interzis sa ai amant????sa fi cu adevarat fericita chiar si pt cateva clipe?

De la: cathysailor, la data 2009-05-21 00:10:47nu este bine sa ai amant.. trebuie sa alegi, amantul sau sotul. ce te face mai fericita? amantul sau sotul? sau situatia pe care o creezi si furnicaturile pe care le ai stand incordata ca daca afla?
eu cred ca e un stres care nu este necesar.
mai tarziu s-ar putea sa regreti, ba chiar foarte mult.


da ce crezi ca lor le pasa ca fac furnicaruri?lor li se pare ca au o viata palpitanta si interesanta.sunt oameni care au tot ce si doresc si tot inseala.de ce?plictiseala si diversitate si lipsa totala de orice fel de sentimente umane.sa le para rau?daca faci oamenii sa sufere cu buna stiinta crezi ca le mai pasa?nu le pasa decat de persoana lor si atat.de ce va mai chinuiti sa dati sfaturi?unii oameni te mint in fata si tin minciuna pana in panzele albe si iti mai propun cu nesimtire sa i ierti...ca ei sunt mici si nu stiu nimic.
asa cum exista alte boli si mitomania este tot o boala la fel si nesimtirea....so...trebuie internati dar nu i vede din pacate nimeni.
elisa_me
Postat pe 22 Mai 2009 00:19
Nu este interzis sa ai amant daca te face fericita chiar si pt cateva clipe go on!! dar nu lasa situatia sa avanseze prea mult stii u la ce ma refer..nu te complica sentimental daca nu este ceva fara viitor si gandestete in primul rand la tn la ce te face fericita si apoi la cei din jur
jojo86
Postat pe 22 Mai 2009 00:33
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........

pana la urma viata este prea scurta si fiecare face cum simte ca ii este mai bine!important este sa nu-ti bati joc de omul de langa tine!........trebuie sa ii spui adevarul si sa suporti consecintele !...care este iesirea????pe geam sau pe usa....ca o lady!tu alegi......
daca m-ai inteles bine vei sti ce sa faci.

Postat pe 22 Mai 2009 00:40
eu sant curioasa totusi , ce iti doresti tu de la barbatii din viata ta (in numar de 2 ...), si mai am o curiozoitate , ce astepti de la tine , ca persoana ...astea sant curiozitatile mele !
Eli_30
Postat pe 25 Mai 2009 15:07
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........


esti cam....defapt nu vreau sa te jignesc. dar egoista pot sa spun. nu vrei nici sa renunti, nici o viata dubla. da-ti doua palme, apoi da-ti foc, leaga-ti o piatra de picior si arunca-te la vale.sa-mi spui cum a fost!
l_diana_c
Postat pe 25 Mai 2009 15:13
De la: l_diana_c, la data 2009-05-25 15:13:26
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........


esti cam....defapt nu vreau sa te jignesc. dar egoista pot sa spun. nu vrei nici sa renunti, nici o viata dubla. da-ti doua palme, apoi da-ti foc, leaga-ti o piatra de picior si arunca-te la vale.sa-mi spui cum a fost!


Esti sigura de sentimentele tale?Sotia lui cum te va denumi??oare lasa-l...o sa dormi linistit...fara amant
lizzy74
Postat pe 26 Mai 2009 11:47
De la: l_diana_c, la data 2009-05-25 15:13:26
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........


esti cam....defapt nu vreau sa te jignesc. dar egoista pot sa spun. nu vrei nici sa renunti, nici o viata dubla. da-ti doua palme, apoi da-ti foc, leaga-ti o piatra de picior si arunca-te la vale.sa-mi spui cum a fost!


Esti sigura de sentimentele tale?Sotia lui cum te va denumi??oare lasa-l...o sa dormi linistit...fara amant
lizzy74
Postat pe 26 Mai 2009 11:47
e o mare prostie...cat crezi ca dureaza fericirea cu amantul???................doar daca esti deschisa spre lucruri noi.......asta e altceva.......dar.....va ramane un mare gol........si,mai tarziu,iti va parea rau....
elena_adina34
Postat pe 26 Mai 2009 21:00
sunt in aceasi situatie.....si am decis sa rup relatia cu cel de al doilea......nu vei putea duce o viata dubla la nesfarsit.....ei se completeaza ...ce nu ai de l aunul ai de la celalalt si invers , dar vei innebuni.....eu am terminat o.............
ochicaprui85
Postat pe 19 Iulie 2009 21:39
Nu e interzis sa ai amant dupa parerea mea. Doar moral si atat e interzis.... Si acum depinde ce astepti tu de la acel amant.....Eu am avut amant si in acelasi timp am fost amanta. Dar fara minciuni fiecare stia ca nu va renunta la perechea lui ..... Dar am trait clipe frumoase.....Am simtit cu adevarat ce inseamna cu adevarat sa fii femeie...Nu regret si nici nu voi regreta vreodata. Nu am vrut niciodata sa il despart de familia lui desi marturisesc sincer ca as fi vrut dar mi-am cunoscut rolul si locul in viata lui si am acceptat asa...si acum scriind aceste randuri imi aduc aminte cu nostalgie de acele momente...Asa ca nu ii interzis sa ai amant dar ai grija ce iti doresti de la el si ce poate el sa iti ofere. va pup si aveti grija
lusil
Postat pe 23 August 2009 16:54
dualitatea doare...cand stai in doua luntrii s-ar putea sa -ti pierzi echilibrul.....gandeste-te la tine..unde-ti este mai bine ..cu cine ai dori sa-ti petreci timpul cel mai mult...gandeste-te cine-ti da echilibrul..cu cine te simti implinita...???/
pacifista
Postat pe 23 August 2009 18:45
buna si eu ma aflu in pozitia de a avea un amant, am un sot care ma iubeste la nebunie si doi copii frumosi, dar nu stiu la un moment dat ceva s-a rupt intre mine si sotul meu, iar amantul a venit imediat fara ca eu sa-l caut ci pur si simplu ne-am cunoscut si ne-am placut imediat, a fost dragoste la prima vedere, care tine de 6 luni, acum a-si vrea sa-i pun capat,relatiei cu amantul, dar de cate ori am incercat m-am razgandit si el este cela care ma face sa ma razgandesc, el ma vrea de sotie este dispus la orice pt mine, dar eu nu am curajul a face acest pas, nu-mi pot lasa sotul si copii, sub nici o forma. Cum se spune traiesc o viata dubla, dar am ajuns la capatul puterilor si nu stiu ce si cum sa fac? Poate aveti vreun sfat, vreo idee, ceva sa-mi pot recupera viata inapoi? va rooog? va multumesc.
bombonica25
Postat pe 24 August 2009 16:12
eu as vrea sa iti dau un sfat (si eu sunt in situatia ta,dar eu nu am copii).dupa parerea mea ar fi mai bine sa rupi orice legatura cu el,stiu ca doare dar trebuie sa iei initiativa si sa fii tare pt ca ai 2 copii. Eu nu am copii si totusi nu am plecat de langa sotul meu,am stat cu el intr-o seara si am povestit,mi-am adus aminte de vremurile frumoase si de tot ce am construit impreuna in 8 ani,pana la urma am hotarat sa nu divortez desii am fost gata sa o fac.
O sa iti fie greu la inceput sa nu ii auzi vocea,vb frumoase,alinturi dar cu timpul te vei obisnui.eu sunt pe cale sa termin relatia mea extraconjugala,prima data am hotarat sa nu ne mai vedem,apoi vom vb tot mai rar,e adevarat dintr-o data e greu dar treptat o poti face si tu.succes si iti doresc sa iei decizia cea buna.
gabi_kapa
Postat pe 24 August 2009 17:57
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........


Nu cred ca trebuie sa ai prea multe framantari. Probabil tu nu ai avut experienta relationala in acest sens..acesta este motivul pentru care a parut comparatia: sotul tau fata de care simti mila si EL ..care-ti da acea "farama de fericire".O lupta intre stabilitate, tranzitar si eliberare.Timpul le rezolva in general in favoarea noastra...daca intelegem ca este numai cum este bine pentru noi...uneori o prajitura mancata pe furis nu ingrasa...ramane problema cu morala si constiinta.....oricum in acest moment sarim peste asta...s-a comis...El se poate sacrifica din cand in cand....este la moda ca un barbat sa aibe cate o relatie /amanta in cate o zona....ii va trece....divortul te elibereaza de framantarile interioare dar cum vei trai : ca vesnica amanta, cautand o relatie stabila , pe furate....raspunsul este numai la tine..dupa cum vezi oamenii au pareri diferite ...fiecare cu trairile si gandirile sale.....
pacifista
Postat pe 28 August 2009 14:32
Nu. Nu este interzis nici una nici alta!
adelheida
Postat pe 21 Septembrie 2009 12:01
Draga crismy,si eu sunt casatorita si am si o relatie extraconjugala,si nu iti pot descrie in cuvinte catfdefericita ma face acel om,pt ca noi femeile avem nevoi simple,din pacate sotii nu vad acele nevoi nici daca i le spunem,ei tot nu le vad si atunci ne ducem la cei care le vad,din pacate,nici eu nu stiu cat o s amai stau asa..dar momentan traiesc clipa,ma bucur de orice!!!Bucura-te!!!
amrita
Postat pe 5 Noiembrie 2009 00:56
Draga crismy,si eu sunt casatorita si am si o relatie extraconjugala,si nu iti pot descrie in cuvinte catfdefericita ma face acel om,pt ca noi femeile avem nevoi simple,din pacate sotii nu vad acele nevoi nici daca i le spunem,ei tot nu le vad si atunci ne ducem la cei care le vad,din pacate,nici eu nu stiu cat o s amai stau asa..dar momentan traiesc clipa,ma bucur de orice!!!Bucura-te!!!
amrita
Postat pe 5 Noiembrie 2009 00:57
Felicitari ca ai curajul sa recunosti acest lucru,si nu te ascunzi sub masca,eu nu fac,eu nu as putea sa fac,doamne fereste,esti o super femeie.Dc poti cinste tie.Decat o viata plina de regrete mai bine sa ai clipe putine, dar memorabileeeeee.
camelia_27
Postat pe 5 Noiembrie 2009 16:20
...sunt curioasa...mai dureaza relatia cu amantul??....
elena_adina34
Postat pe 7 Noiembrie 2009 15:49
mda...si eu am trait o astfel de poveste....am cunoscut un tip de care m am indragostit....pe sotul meu nu l mai iubeam chiar daca el ma iubea...dupa un an si ceva de amanterie am decis sa divortez insa nu pentru amant...am realizat ca nu mai pot trai alaturi de sotul meu, care a aflat totul si a fost de acord intrutotul cu mine...amantul bineinteles ca si a pastrat familia...ma iubea cica dar nu putea sa si paraseasca familia...diverse motive...copiii, datoriile, vocea societatii...ne am despartit intr un mod nu tocmai placut...important a fost faptul ca am avut puterea sa merg mai departe si spre norocul meu multe persoane dragi m au sustinut...acum, fostul amant isi vede mai departe de viata lui, probail cu o alta amanta iar eu sunt impreuna cu cineva care mi a redat linistea interioara, ma iubeste si ma respecta ceea ce e foarte important intr o relatie...asa ca, draga cris, nu ti fa prea mari sperante...amantii nu vor divorta niciodata pentru amante...eu nu si iubesc si respecta decat familia...iar ei nu sunt vinovati pentru suferinta noastra...
catalina69
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:51
buna e cineva aici?
riana_karina
Postat pe 6 Februarie 2010 11:41
faci ce crezi ca este mai bine pentru tine.....nu te poate condamna nimeni daca incerci...in fond este viata ta nu a altora...
propriile decizii..propria raspundere
DeBoRhA
Postat pe 6 Februarie 2010 11:45
De la: DeBoRhA, la data 2010-02-06 11:45:28faci ce crezi ca este mai bine pentru tine.....nu te poate condamna nimeni daca incerci...in fond este viata ta nu a altora...
propriile decizii..propria raspundere


Dar sufletul celuilalt nu conteaza? naspa minte ai
heroes
Postat pe 6 Februarie 2010 11:47
buna tuturor as vrea sa va spun povesta mea si poate ma ajuta cineva si pe mine cu o parere ,un sfat
sunt casatorita de 6 ani,am 28 ani si un baietel de 4 ani,iar in urma cu 4 luni a reaparut in viata mea fostul meu prieten dinaintea casatoriei cu care am avut o relatie de 6 ani si ne-am despartit din incapatanarea mea.....acum am devenit amantii...ma simt f bine cu el ne spunem reciproc cuvinte frumoase pe care le momentul cand am fost impreuna nu am stiut sa le apreciem,il iubesc mult iar el spune ca ma iubeste la fel de mult si imi si dovedeste asta probleme este ca si el e inseurat si are 2 copii :( el spune ca e dispus sa divorteze pt mn dar eu sunt cea care nu se poate hotara...si sotul ma iubeste fff mult dar eu nu mai pot spune ca il iubesc cum l-am iubit ...cu amantul ma intalnesc zilnic,chiar si pt cateva minute ,vb mult la tel ne scriem multe sms pe zi....imi e f greu pt ca nu vreau viata dubla
si pt ca imi e greu sa ma decid
nu pot sa ma despart de amant pur si simplu nu pot iar cu sotul nu vreau sa il fac sa sufere si mai ales pe copil...nu stiu ce sa fac...sa aleg sa fiu eu fericita sau sa aleg sa fie cei din jurul meu fericiti?
riana_karina
Postat pe 6 Februarie 2010 11:54
De la: riana_karina, la data 2010-02-06 11:54:25buna tuturor as vrea sa va spun povesta mea si poate ma ajuta cineva si pe mine cu o parere ,un sfat
sunt casatorita de 6 ani,am 28 ani si un baietel de 4 ani,iar in urma cu 4 luni a reaparut in viata mea fostul meu prieten dinaintea casatoriei cu care am avut o relatie de 6 ani si ne-am despartit din incapatanarea mea.....acum am devenit amantii...ma simt f bine cu el ne spunem reciproc cuvinte frumoase pe care le momentul cand am fost impreuna nu am stiut sa le apreciem,il iubesc mult iar el spune ca ma iubeste la fel de mult si imi si dovedeste asta probleme este ca si el e inseurat si are 2 copii :( el spune ca e dispus sa divorteze pt mn dar eu sunt cea care nu se poate hotara...si sotul ma iubeste fff mult dar eu nu mai pot spune ca il iubesc cum l-am iubit ...cu amantul ma intalnesc zilnic,chiar si pt cateva minute ,vb mult la tel ne scriem multe sms pe zi....imi e f greu pt ca nu vreau viata dubla
si pt ca imi e greu sa ma decid
nu pot sa ma despart de amant pur si simplu nu pot iar cu sotul nu vreau sa il fac sa sufere si mai ales pe copil...nu stiu ce sa fac...sa aleg sa fiu eu fericita sau sa aleg sa fie cei din jurul meu fericiti?


Sinuciderea!
heroes
Postat pe 6 Februarie 2010 11:56
De la: heroes, la data 2010-02-06 11:47:52
De la: DeBoRhA, la data 2010-02-06 11:45:28faci ce crezi ca este mai bine pentru tine.....nu te poate condamna nimeni daca incerci...in fond este viata ta nu a altora...
propriile decizii..propria raspundere


Dar sufletul celuilalt nu conteaza? naspa minte ai



conteaza dar daca continua idila si viata dubla mintindu-l si intr-o buna zi va afla ce s-a intamplat?sufletul nu va fi distrus noi nu putem sa ii spunem ce sa faca este viata ei si in viata trebuie sa iti asumi anumite riscuri..ea nu va fi fericita iubitul nu va fi fericit daca il lasa ori ce este bine pentru ea ori ce este bine pentru el..poate sa continue relatia cu iubitul fara sa se mai gandesca la amant dar daca nu este in pielea ei cu partenerul..suferinta tot va fi prezenta....chestia asta este cam complicata ori cum o dai nu este bine...
DeBoRhA
Postat pe 6 Februarie 2010 11:57
nu cred ca asta e solutia
ma gandeam ca mi se dau niste ideei sau pot discuta cu cineva sa imi descarc sufletul dar....se pare ca nu
riana_karina
Postat pe 6 Februarie 2010 12:01
nu mai bine ii spui adevarul nu noi ramanem cu ei sau el ci tu
daca vrei sa iti descarci sufletul scrie un jurnal vorbeste cu cineva apropiat nu iti descarci sufletul pe un site...
DeBoRhA
Postat pe 6 Februarie 2010 12:03
De la: riana_karina, la data 2010-02-06 12:01:13nu cred ca asta e solutia
ma gandeam ca mi se dau niste ideei sau pot discuta cu cineva sa imi descarc sufletul dar....se pare ca nu


in primul rand esti constienta de incalceala ce ai produ-so? Trebuia sa ne intrebi inainte, acum....e nasol si totul depinde de tine
heroes
Postat pe 6 Februarie 2010 12:04
draga mea cred ca cel mai bine este sa te gindesti la viata si la nevoile tale...daca nu vei face asta ,vei deveni o frustrata si asta nu va ajuta pe nimeni.....nici pe tine ,nici pe sot ....si in nici un caz pe cel mic
kudika090034
Postat pe 6 Februarie 2010 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nedumerire 4 De la: quantex 8 Septembrie 2009 13:19
ce sa fac? 3 De la: kudika030058 27 Mai 2009 17:27
helppppp meeee! 31 De la: Valy90 18 Aprilie 2011 13:53
Printul meu din copilarie.. 3 De la: pickard 8 Mai 2011 23:23
sa zic da sau sa ascult de tata? 40 De la: izaellene 2 Octombrie 2010 21:48