Setari Cookie-uri

E interzis sa ai amant????sa fi cu adevarat fericita chiar si pt cateva clipe?

buna.am o relatie cu un barbat care e insurat si cu 2 copiii.relatia mea cu el a inceput acum trei ani jumate,iar anul trecut am nascut un baietel,iar el nu a vrut sa-l treaca pe numele lui,desi stam impreuna ,se duce la familia cealalta doar sambata si duminica,insa eu numai suport asa.l-am intrebat ce vrea sa aleaga dintre noi doua,iar el mi-a raspuns ca nu poate renunta la relatia cealalta doarece sunt copiii.din cauza lui m-am certat si cu ai mei ,ca urmare numai pastrez legatura cu ei si l-am ales pe el.as vrea sa ma sfatuiti sa se fac mai departe?nu am puterea sa plec ,am incercat de multe ori dar nu am reusit.
maripopa
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:00
De la: maripopa, la data 2010-09-07 15:00:10buna.am o relatie cu un barbat care e insurat si cu 2 copiii.relatia mea cu el a inceput acum trei ani jumate,iar anul trecut am nascut un baietel,iar el nu a vrut sa-l treaca pe numele lui,desi stam impreuna ,se duce la familia cealalta doar sambata si duminica,insa eu numai suport asa.l-am intrebat ce vrea sa aleaga dintre noi doua,iar el mi-a raspuns ca nu poate renunta la relatia cealalta doarece sunt copiii.din cauza lui m-am certat si cu ai mei ,ca urmare numai pastrez legatura cu ei si l-am ales pe el.as vrea sa ma sfatuiti sa se fac mai departe?nu am puterea sa plec ,am incercat de multe ori dar nu am reusit.


Singura ta realizare din toata povestea asta urata e copilul.Poate ar trebui sa te multumesti cu atat si incerci sa iti refaci viata cu un om care sa aiba un statut clar si fara obligatii .

Postat pe 7 Septembrie 2010 16:11
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........
kudika333108
Postat pe 28 Noiembrie 2010 02:21
Foarte adevarat! Traieste ti povestea fara regrete dar cu precautie si dupa un timp o sa te plictisesti sau o sa obosesti sa mai risti! Nu ti fa griji...o sa treaca! O zi buna!
mimi_ca29
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:26
ai foarte mare dreptate mimi
niky301
Postat pe 22 Decembrie 2010 02:23
De la: niky301, la data 2010-12-22 02:23:26ai foarte mare dreptate mimi
niky301
Postat pe 22 Decembrie 2010 02:24
De la: mimi_ca29, la data 2010-11-28 11:26:06Foarte adevarat! Traieste ti povestea fara regrete dar cu precautie si dupa un timp o sa te plictisesti sau o sa obosesti sa mai risti! Nu ti fa griji...o sa treaca! O zi buna!


pai da....ce mama draq
kudika318477
Postat pe 22 Decembrie 2010 23:16
De la: mimi_ca29, la data 2010-11-28 11:26:06Foarte adevarat! Traieste ti povestea fara regrete dar cu precautie si dupa un timp o sa te plictisesti sau o sa obosesti sa mai risti! Nu ti fa griji...o sa treaca! O zi buna!







... ... da in fatza tramvaiului nu ii trece plictiseala ? ... mai repede !!! ...

... daca s-ar da cu capul de pereti nu i-ar spune nimeni sa ''isi traiasca povestea'' ... de parca nu ar fi aproape acelasi lucru ...
marco918
Postat pe 22 Decembrie 2010 23:23
in primul rand scuze,dar sunt barbat si nu am putut sa ma abtin sa nu raspund la acest topic.mie k barbat mi se pare f normal ca femeia sa aibe un amant.sunt lucruri pe care nu le poti face cu parteneru sau poate vrei ceva nou.va spun ce am facut eu:mi-am lasat prioetena sa faca sex cu alti barbati,i-am zis direct k daca vrea poate sa aibe parte,prima data a crezut k e o capcana dar am reusit sa o conving k nu e asa.bieinteles nu vroia la inceput deoarece nu vroia sa ma duc si eu cu alte femei,iunsa i-am promis k nu am sa fac asta.oricum am sfatuit-o sa nu aibe un amant stabil,astfel e mai bn pentru mine deoarece nu se ataseaza de el,si apoi e bine dc tot incearca sa incerce nu numai cu unu.a fost deacord si ne intelegem foarte bine si avem o relatie fericita.sincer sa fiu se alinuga topt stresul din relatie,si in afara de asta ma si excita faptul k se duce si cu alti barbati..odata chiar mi-a adus si o filmare cum ai facea sex oral altui barbat si nu am avut nicio repulsie ba din contra. deci nu va simititi vinovate pentru ceva normal
kudika387222
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:26
De la: marco918, la data 2010-12-22 23:23:28
De la: mimi_ca29, la data 2010-11-28 11:26:06Foarte adevarat! Traieste ti povestea fara regrete dar cu precautie si dupa un timp o sa te plictisesti sau o sa obosesti sa mai risti! Nu ti fa griji...o sa treaca! O zi buna!







... ... da in fatza tramvaiului nu ii trece plictiseala ? ... mai repede !!! ...

... daca s-ar da cu capul de pereti nu i-ar spune nimeni sa ''isi traiasca povestea'' ... de parca nu ar fi aproape acelasi lucru ...

mai... dar rautacios mai esti
Fulg-de-nea
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:31
Nu este interzis, dar nu este corect fata de persoana care iti este alaturi si la bine si la greu...acum stii cum e...daca nu ai constiinta mergi asa pe drumul asta pana te plictisesti.
As vrea sa imi spui daca sotul tau era in situatia ta ce parerea aveai? Intelegeai de ce te minte?
Dupa ce imi raspunzi la intrebari am sa iti comunic si ce consider eu ca trebuie sa faci, dar mai intai fii sincera cu tine si raspunde-ti la aceste 2 intrebari.
verraa
Postat pe 26 Aprilie 2011 01:01
De la: kudika387222, la data 2011-04-25 17:26:40in primul rand scuze,dar sunt barbat si nu am putut sa ma abtin sa nu raspund la acest topic.mie k barbat mi se pare f normal ca femeia sa aibe un amant.sunt lucruri pe care nu le poti face cu parteneru sau poate vrei ceva nou.va spun ce am facut eu:mi-am lasat prioetena sa faca sex cu alti barbati,i-am zis direct k daca vrea poate sa aibe parte,prima data a crezut k e o capcana dar am reusit sa o conving k nu e asa.bieinteles nu vroia la inceput deoarece nu vroia sa ma duc si eu cu alte femei,iunsa i-am promis k nu am sa fac asta.oricum am sfatuit-o sa nu aibe un amant stabil,astfel e mai bn pentru mine deoarece nu se ataseaza de el,si apoi e bine dc tot incearca sa incerce nu numai cu unu.a fost deacord si ne intelegem foarte bine si avem o relatie fericita.sincer sa fiu se alinuga topt stresul din relatie,si in afara de asta ma si excita faptul k se duce si cu alti barbati..odata chiar mi-a adus si o filmare cum ai facea sex oral altui barbat si nu am avut nicio repulsie ba din contra. deci nu va simititi vinovate pentru ceva normal

s-a dus dracu' tot...numai curvasarie este pe lumea asta..altceva mai bun nu faceti. Asa e cand nu ai de ce face si te mananca-n c..r
Asa sa ii spui si fetei tale, daca vei avea una, sa faca
verraa
Postat pe 26 Aprilie 2011 01:06
De la: verraa, la data 2011-04-26 01:06:38
De la: kudika387222, la data 2011-04-25 17:26:40in primul rand scuze,dar sunt barbat si nu am putut sa ma abtin sa nu raspund la acest topic.mie k barbat mi se pare f normal ca femeia sa aibe un amant.sunt lucruri pe care nu le poti face cu parteneru sau poate vrei ceva nou.va spun ce am facut eu:mi-am lasat prioetena sa faca sex cu alti barbati,i-am zis direct k daca vrea poate sa aibe parte,prima data a crezut k e o capcana dar am reusit sa o conving k nu e asa.bieinteles nu vroia la inceput deoarece nu vroia sa ma duc si eu cu alte femei,iunsa i-am promis k nu am sa fac asta.oricum am sfatuit-o sa nu aibe un amant stabil,astfel e mai bn pentru mine deoarece nu se ataseaza de el,si apoi e bine dc tot incearca sa incerce nu numai cu unu.a fost deacord si ne intelegem foarte bine si avem o relatie fericita.sincer sa fiu se alinuga topt stresul din relatie,si in afara de asta ma si excita faptul k se duce si cu alti barbati..odata chiar mi-a adus si o filmare cum ai facea sex oral altui barbat si nu am avut nicio repulsie ba din contra. deci nu va simititi vinovate pentru ceva normal

s-a dus dracu' tot...numai curvasarie este pe lumea asta..altceva mai bun nu faceti. Asa e cand nu ai de ce face si te mananca-n c..r
Asa sa ii spui si fetei tale, daca vei avea una, sa faca

Da vezi sa ii asiguri si conditii, ca sa se simta bine si baietii care asteapta la coada in fata usii
verraa
Postat pe 26 Aprilie 2011 01:09
De la: anissya, la data 2010-04-06 13:57:54Vreau sa vad un topic intitulat " De ce va mai maritati ?"..cred ca e mare nevoie . Oameni buni, cine va pune pistolul la tampla ca sa va casatoriti ? Sunt ferm convinsa ca toate femeile cu dileme gen " sa imi fac amant sau nu ?" au fost in al noualea cer cand s-au casatorit, asa ca de ce atat de multa ipocrizie dupa ce se vad cu verigheta la locul potrivit ?
Daca ai banuiala ca omul ala nu te va face fericita, stai frumusel acasa, nu va obliga nimeni sa faceti juraminte aiurea. Valabil si pentru barbatii pe care toate i-am auzit la un moment dat ca sunt nefericiti in casnicie.

Corect
verraa
Postat pe 26 Aprilie 2011 01:24
De la: mimi_ca29, la data 2010-11-28 11:26:06Foarte adevarat! Traieste ti povestea fara regrete dar cu precautie si dupa un timp o sa te plictisesti sau o sa obosesti sa mai risti! Nu ti fa griji...o sa treaca! O zi buna!

Ma intreb daca deschidea un barbat topicul asta mai tranteai un asemnea sfat? Nu cred! Cred ca era crucificat pt ca isi inseala nevasta!
Fetelor, femeilor, hai sa nu mai fim asa de solidare si sa gandim la rece!
Ce sfaturi ai da daca ar fi vorba de mama ta in ecuatie, sau de tatal tau?
verraa
Postat pe 26 Aprilie 2011 01:31
Inevitabilul se va produce si, daca vei continua in ritmul asta, iti vei pierde si casnicia. Deci, renunta ori la amant ori la sot, pentru ca nu e corect fatza de nici unul din ei sa continui jocul asta dublu.
Eva32
Postat pe 27 Aprilie 2011 23:54
Extraordinar!!!!intoarce-te la sot,m-am sacrificat pentru copii,nu da cu piciorul la ce ai acumulat pana acum!!!
Si ce e mai dureros e faptul ca toate astea vin de la niste femei!!!ce pretentii mai aveti atunci de la sotii vostri?sa va fie fideli?orice femeie care e ceruta de sotie si se vede in rochie alba (care apropo,albul e culoarea puritatii si nu stiu cate femei sunt in masura sa poarte rochia alba,deci o minciuna de la inceput) e lesinata de emotie.dar inainte de momentele astea,ar trebui ca toate femeile sa se gandeasca ce inseamna un "da"!renuntarea la sine,compromisuri,empatie,scopuri de indeplinit.
daca voi ca sotii,v-ati culca si cu sotul si cu amantul,ce inseamna?ca iti iubesti sotul,dar ai vrut sa vezi cum e si cu altcineva sau ai avut un moment de slabiciune?
Haideti sa fim sincere!!!nici una dintre voi nu sunteti in masura sa dati sfaturi!
carmen_diaconu
Postat pe 24 Septembrie 2011 12:05
Atunci inseamna ca esti dusa cu capul si tot tu vei avea de suferit.
Eva32
Postat pe 24 Septembrie 2011 23:10
eu cred ca daca iti faci un amant este pentru ca ai impresia ca el iti poate oferi ceea ce sotul nu iti ofera ....insa cel mai bine este sa analizezi relatia cu sotul ...iar daca nu mai merge ...sa renunti definitiv si sa o iei de la capat cu altcineva...cu jumatatiel nu rezolvi nimic.......nu esti fericita nici tu ...nici sotul ...nici amantul.....descopera ce te a facut sa devii sotie ...analizeaza ce te a facut sa cazi pdara tentatiei ...si rezolva impreuna cu sotul.......nu exista fericire cu amantul...exista doar amagire ...si intr un final dezamagire......si poate fi prea tarziu pentru a salva ceva ....
ochicaprui85
Postat pe 29 Septembrie 2011 21:34
prima data iti spun ca sant crestin.Totul ce trebuie sa faci e sa te pui sa postesti si sa te rogi pentru sotul tau la modul cel mai serios si vei vedea rezultatele dar nu uita chiar daca iti este greu si stiu asta rupe urgent toate legaturile cu amantul tau ca la dumnezeu nu ii place ce faci credema cunosc foarte bine biblia nu uita caci casatoria si familia sant cele mai importante lucruri in ochii lui Dumnezeu si adulterul lui Dumnezeu NU-I PLACE roaga-te cum iti spun si posteste si vei vedea rezultate cum nu-ti va veni sa crezi numai DUMNEZEU CARE TE IUBESTE ITI POATE REZOLVA ACEASTA SITUATIE NU ALT BARBAT
482170
Postat pe 6 Decembrie 2011 23:48
prima data iti spun ca sant crestin.Totul ce trebuie sa faci e sa te pui sa postesti si sa te rogi pentru sotul tau la modul cel mai serios si vei vedea rezultatele dar nu uita chiar daca iti este greu si stiu asta rupe urgent toate legaturile cu amantul tau ca la dumnezeu nu ii place ce faci credema cunosc foarte bine biblia nu uita caci casatoria si familia sant cele mai importante lucruri in ochii lui Dumnezeu si adulterul lui Dumnezeu NU-I PLACE roaga-te cum iti spun si posteste si vei vedea rezultate cum nu-ti va veni sa crezi numai DUMNEZEU CARE TE IUBESTE ITI POATE REZOLVA ACEASTA SITUATIE NU ALT BARBAT
482170
Postat pe 6 Decembrie 2011 23:50
Daca le rezolva Dumnezeu pe toate, nu existau un peste miliard de oameni pe Planeta care sa traiasca cu mai putin de 3 RON pe zi.
Max2
Postat pe 7 Decembrie 2011 08:52
daca si el te iubeste nu renunta.Eu am un amant de doua luni si il iubesc foarte mult nu as renunta la el dar simt ca ceva nu merge, ceva sa racit intre noi, asa ca sfatul meu este sa nu renunti daca va iubiti .
kudika478736
Postat pe 20 Decembrie 2011 19:20
De la: 482170, la data 2011-12-06 23:50:21Totul ce trebuie sa faci e sa te pui sa postesti ...

Neaparat! Obligatoriu! E cea mai buna solutie!
Armain
Postat pe 20 Decembrie 2011 19:28
De la: Armain, la data 2011-12-20 19:28:01
De la: 482170, la data 2011-12-06 23:50:21Totul ce trebuie sa faci e sa te pui sa postesti ...

Neaparat! Obligatoriu! E cea mai buna solutie!


cu un negru! prost!
PICCKARD
Postat pe 20 Decembrie 2011 19:31
Asta e notiunea ta de fericire, sa dati din c.u.r. ca iepurii?
God!
mika76
Postat pe 30 Decembrie 2011 16:43
De la: kudika387222, la data 2011-04-25 17:26:40in primul rand scuze,dar sunt barbat si nu am putut sa ma abtin sa nu raspund la acest topic.mie k barbat mi se pare f normal ca femeia sa aibe un amant.sunt lucruri pe care nu le poti face cu parteneru sau poate vrei ceva nou.va spun ce am facut eu:mi-am lasat prioetena sa faca sex cu alti barbati,i-am zis direct k daca vrea poate sa aibe parte,prima data a crezut k e o capcana dar am reusit sa o conving k nu e asa.bieinteles nu vroia la inceput deoarece nu vroia sa ma duc si eu cu alte femei,iunsa i-am promis k nu am sa fac asta.oricum am sfatuit-o sa nu aibe un amant stabil,astfel e mai bn pentru mine deoarece nu se ataseaza de el,si apoi e bine dc tot incearca sa incerce nu numai cu unu.a fost deacord si ne intelegem foarte bine si avem o relatie fericita.sincer sa fiu se alinuga topt stresul din relatie,si in afara de asta ma si excita faptul k se duce si cu alti barbati..odata chiar mi-a adus si o filmare cum ai facea sex oral altui barbat si nu am avut nicio repulsie ba din contra. deci nu va simititi vinovate pentru ceva normal


Prietene, tu ori esti impotent, ori esti la.bagiu! Cum dreacu sa ti se para normal sa te uiti cum iti fu.. altu´ nevasta? Esti dus cu capu!
mika76
Postat pe 30 Decembrie 2011 16:46
de ce sa fie interzis??fiecare face cu viata lui ceea ce vrea si cum vrea...iar dak esti fericita sa fi amanta,atunci asta fii.
kudika434044
Postat pe 11 Martie 2012 11:05
eu am devenit mai fericita...si fara amant...dupa ce am aflat de sfaturile de aici http://cumfacsa.ro/sanatate/mindset-si-psihologie/cum-sa-fii-fericit
kudika_31367
Postat pe 12 Martie 2013 20:39
se vede ca vine primavara,zburda hormonii
au aparut ,reaparut topicurile cu amanti(e)
Ame_li
Postat pe 12 Martie 2013 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Inchinati-va" lui EMINESCU... 19 De la: greierash_is_back 15 Ianuarie 2010 19:09
un sfat....va rog.... 10 De la: pickard 30 Iulie 2011 20:56
barbatii - o mare enigma 4 De la: Full_Metal_Jacket 1 Martie 2009 12:25
Este greu si totusi ..... 9 De la: hapciucalipta 29 August 2009 15:55
iubesc o femeie rea 39 De la: kudika017877 9 Iulie 2009 16:42