Setari Cookie-uri

cine a apelat la tratamente anticelulitice?

Vreau sa merg la electrostinulare, impachetari cu parafina, ce o fi.am un pic de celulita si vreau sa scap d ea mai ales ca vine vara.cum lucrez pana seara la birou nu prea am timp sa ma ocup d corpul meu.nu am timp d alergat si sincer..si o lene mare.si m-am hotarat sa dau niste bani ca sigur voi scapa pt o perioada.cel putin asa spun multe fete care au apelat.Chiar daca mananc sanatos, nu prea beau apa.si din cauza asta...the big problem appeared.va rog sa ma ajutati!care a fost la remodelare corporala, cine si-a mai pierdut banii prin saloane?
speechless
Postat pe 12 Martie 2008 17:03
Electrostimulare iti recomand dar impachetari poti face acasa cate vrei ...La salon poti sa mai incerci la tunel nu scazi in greutate dar la cm se vede .Eu si acasa fac dusuri cu apa calduta cu gel de dus anticelulitic si flosesc creme anticelulitice de la nivea .Daca faci lucru asta zilnic in cateva saptamani se vad rezultate
adri_2
Postat pe 18 Mai 2008 18:54
impachetari cu fango iti poti face si singura acasa. cei de la geomar au scot un produs pentru treaba asta. e si mai ieftin, si mai confortabil. arunca o privire pe armoni.ro
oanchi
Postat pe 24 Mai 2008 14:53
Eu fac electro, Dermocell, si vibromatique si nu mai am nici un pic de celulita
In plus mi s-a conturat frumos corpul si am forme atragatoare (imi cam place de mine acum).
Mai nou, am inceput un tratament cu un aparat de cavitatie, Ultralipo, care cica topeste grasimile din zona respectiva.
Am fost decat la o sedinta si mi-a scazut super-tare burta, nu-mi vine sa cred ce repede a avut efect.
as vrea sa mai merg dar e f scump,e 250 lei sedinta.
diamaria
Postat pe 19 Iunie 2008 15:53

M-ar tenta si pe mine fetelor chestii din astea de Spa de care faceti voi ,mi se par tare interesante mai ales ca dupa spusele voastre au si rezultate nemaipomenite.Credeti ca pot slabi in aproximativ 1 luna 5 kg cu tratamentele alea?va pup
danjah_ss
Postat pe 19 Iunie 2008 16:47
diamaria , da`ne mai multe detalii despre electro, Dermocell, si vibromatique , la ce salon le faci in buc si la ce pret. e bine de stiut daca spui ca au rezultate asa bune!
Kittynelle
Postat pe 19 Iunie 2008 17:18
Dar pentru sani ce tratamente se recomanda? Stiti voi, sa stea la locul lor sau sa ii ridicam un pic?

Postat pe 20 Iunie 2008 09:53
Pe mine personal m-au ajutat sedintele de ultrasunete si electro(aveam sanii mari si lasati de la nastere) pe care le-am facut aproximativ de 3 ori pe saptamana, bineinteles documentandu-ma inainte si vazand cum prietena mea a facut tratamentul inainte si a fost multumita!!!
lucia_l32
Postat pe 20 Iunie 2008 11:49
Fetelor, am auzit si eu de cavitatia asta cu Ultralipo. Azi ma duc la prima sedinta. Abia astept sa vad daca are ceva rezultate. Oricum ...sunt increzatoare. Va mai povestesc maine
dana_brb
Postat pe 20 Iunie 2008 15:56
Va sugerez sa nu incercati sa slabiti mai mult de 0.5 kg/sapt pt. ca altfel riscati sa faceti steatoza hepatica. Scapatul de celulita si slabitul se fac "de-adevaratelea" si FARA RISCURI numai la cabinete medicale specializate in tratamente tip SPA !
dusa
Postat pe 14 Iulie 2008 17:34
SINCER, am slabit 30 Kg, cat pusesem pe mine cu cea de a doua sarcina, dar in timp (!) si fara sa ramana pielea atarnand precum patesc cei care tin tot felul de regimuri alimentare.
Nu, eu am mancat tone de ciocolata (circa 2 ciocolate intregi pe zi) si mancare - EXACT CEEA CE POFTEAM - si am slabit dupa cum va spuneam 30 Kg.

Tratament:
Electrostimulare - LA INCEPUTUL perioadei pentru ca atunci nu poti face alergari si fitness fara sa ai probleme cu coloana sau genunchii si gleznele datorita greutatii excesive.
Masaj cu crema anticelulitica (care inroseste zona, si chiar te inteapa) ce pune sangele in circulatie si intra bine in piele lucrand exact unde trebuie, la nivel de celula si nu la suprafata pielii.
Deci MASAJ + Crema Anticelulitica !!!

Apoi, treceti pe fitness caci aveti nevoie si de exercitii cardio (musculatura inimii - suflul !!!)

Masajul trebuie sa fie facut in relativa forta. Nu va suparati pe fetele de la sala de masaj daca va maseaza viguros. Iar de NU, daca doar va mangaie si mai fac si economie la crema, de plecati cu pielea uscata de acolo - sa stiti ca atuncea NU-i decat pierdere de timp si de bani. Daca vreti rezultate trebuie sa si suferit si mai ales sa aveti RABDARE

Simply_i
Postat pe 20 Septembrie 2008 18:14
sa te feresti de tratamentele cu vacuum.eu am facut si intr-adevar mi-au spart celulita..dar ce sa vezi,mi-au facut vergeturi.ceea ce am aflat mai tarziu (si chestie care evident nu ti-o spun la salon,k raman fara clienti) este k celulita dak este sparta prea repede sau prea dur,nu mai tin minte exact,duce la aparitia vergeturilor...si de celulita mai scapi dar de gerveturi..doar operata, asa ca ai grija.si nu,nu am slabit decat jumatate de kg..si am dat o gram de bani pe tratament(si era si un salon de super fitze)..eu una nu ti le recomand.iti recomand masajul si spa-ul daca vrei sa te simti bine si sa te relaxezi,dar ca tratament,e o mare teapa.si toate prietenele mele care au slabit de la tratamentele alea s-au ingrasat apoi in 2 -3 luni la fel sau mai mult decat au slabit,iar pielea a devenit mai proasta de la unele tratamente.
misselena
Postat pe 21 Noiembrie 2008 01:32
Slabitul si eliminarea celulitei sunt niste chestii destul de complicate daca vrei sa fie definitive si facute ca lumea. O buna parte din "reteta" slabitul este reglarea hormonala (intai hormonii majori, responsabili cu grasimica de pe burtica, apoi si restul) iar "mama" reglarii hormonale este echilibrarea nutrtionala corecta !
dusa
Postat pe 22 Noiembrie 2008 13:42
buna fetele am vazut destul de tarziu aceste comentarii.va rog da-ti mai multe detalii.de ex:cat a durat tratamentul respectiv,pretul si salonul.asa ca intre pritene sa nu aruncam banii pe fereastra.si eu am de gand sa fac cateva sedinte dar unde si cat ma costa mi-e cam frica.unele saloane ppractica niste preturi de cazi pe spate,ceea ce nu inseamna ca sunt si bune si nici poate foarte ieftin nu merge.
asa ca...va rog fetele mai multe detalii.va multumesc.
CRACIUN FERICIT VA UREZ .SA VA ADUCA MOSUL TOT CE VA DORITI.
boscutza03
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:12
Se poate vindeca sau ameliora prin metoda Bioptron. Ma numesc Petrut Patrascioiu si sunt consultant vanzari la compania Zepter International. Am publicat acest mesaj pe acest forum deoarece printre alte multe produse destinate sanatatii avem si aparatul Bioptron de care multi au auzit.Acest aparat este destinat unei mari diversitati de boli pe care le ameloreaza sau le vindeca fara a avea efecte secundare, folosind lumina polarizata. Daca sunteti interesati de a obtine mai multe informatii,accesati link-ul http://patrascioiu.wordpress.com/2010/11/ .Ma puteti contacta telefonic la nr.: 0722 74 75 70 ; 0771 79 70 90 si pe email : p.patrascioiu@hotmail.com Cei interesati pot testa efectul in cazul bolii de care sufera in mod gratuit daca vin 3-4 zile consecutive la sediul companiei Zepter

petrut04
Postat pe 7 Noiembrie 2010 09:20
Altu' care vindeca tot....
kudika226898
Postat pe 7 Noiembrie 2010 22:05
Ni_Lu_1
Postat pe 5 Iunie 2015 03:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nelamurire.....AJUTOR!!!!!!! 10 De la: Cassey 30 Decembrie 2008 15:32
sanatate 1 De la: Miha72 5 Ianuarie 2010 07:23
prolactina marita 1 De la: andra88 24 Iulie 2009 20:15
sangerare intermenstruala 2 De la: Frankie_Zuzu 15 Septembrie 2009 15:44
Ochelari de soare cu dioptrii...? 21 De la: plush 31 Iulie 2012 17:36