Setari Cookie-uri

'nesuportatorii' de critici...

aruncatul/datul cu parerea e sport national in romanica...dovada fiind numarul imens de tocsouri in care se dezbat diverse subiecte, care mai de care mai tampite(de la columbofila geruntofila pana la disparitia misterioasa a elodiei! chiar asa, a gasit-o cineva pe femeia aia, ca n-am rabdare sa cercetez subiectu', da'-s un pic curioasa!), si-n care intervin multi care urmaresc tembelizorul, manati de nevoia imperioasa de a da si ei cu parerea lor...deci, m-am inrolat si eu, cu mandrie proletara, in armata celor care-si dau cu parerea p-acilea...si am zis, ce mi-a trecut prin cap...rezultat : constat ca multi dintre cei carora le-am zis parerea mea s-au cam suparat. si m-au facut de la 'madama', la 'disperata divortata care se da cu capul de pereti', la 'perversa nebunatica' si 'de dus la psihiatru'...nu-i bai! nu ma supar daca cineva simte nevoia sa ma jigneasca, ca, oricum, nu poa' sa te iubeasca toata lumea. si pe mine, cel putin, am vazut ca nu prea ma iubeste femeile, in general, oricum, nu alea dintr-o anumita categorie...deh, nu-s margineanu!..si, oricum, scopul meu in viata nu-i sa ma iubeasca tata lumea, si nici nu ma-ncred sau am demoralizez daca o anagramata sau una mai putin dotata intelectual o sa-mi zica sa merg la psihiatru sau sa citesc pa goldman, ca l-a citit ea si stie ca mi-ar prinde bine...dar nu pricep. de ce? ca eu doar am zis parerea mea, n-am dat sfaturi, nu ma consider competenta sa sfatuiesc pe nimeni, nici nu ma cred 'l'ombellico dell' mondo' sau detinatoarea adevarului absolut sau Dumnezeu...deci, din nou, doar mi-am exprimat parerea...ca, nah, gemenii vorbesc, si scriu mult, si la mine mai e si defect profesional asta cu vorbitul peste masura...dar ce nu inteleg e de ce se supara aia ce posteaza daca nu-s eu de acord cu ei...sau ati postat doar in ideea ca veti primi aplauze, sau, dupa caz, ganduri pline de compasiune, insotite de lacrimile noastre sincere de crocodil? si propun urmatoarele 'nesuportatorilor de critici' : daca postati doar ca sa primiti confirmari ale actiunilor voastre mai mult sau mai putin ilogice, dupa parerea mea, scrieti, mai! puneti acolo un post scriptum la postul vostru si ziceti : vreau sa-mi raspunda doar cei care-s de aceeasi parere cu mine! si zau c-o sa ma abtin! jur cu mana pe funditza ca n-o sa le mai raspund astora, si uite, promit chiar ca nici nu-i mai critic pe prostii care nu stiu gramatica atat cat stie un copilas de clasa a 5-a...nu degeaba va pune iantu sa spuneti natiunii la tembelizor ca multi nu sunteti mai destepti decat un copil de clasa aia...am zis!

Postat pe 14 Martie 2008 10:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac?! 72 De la: nico0025 16 Martie 2014 15:16
Balansoar Fisher Price 2in1 Deluxe 1 De la: anndutza 3 August 2010 10:15
Visezi? Inseamna ca stiu unde poti afla raspunsul!!!!!!! 53 De la: geo_sh 25 Martie 2009 13:48
Ce parere aveti despre aceasta rugaciune ? 14 De la: Radu_Cristian_1 20 Februarie 2014 13:41
Propunere/intrebare pentru Kudika 3 De la: 15 August 2015 16:47