Setari Cookie-uri

De ce cu fiecare zi care trece fidelitatea in cuplu dispare? cine este de vina si ce este de facut?

De la: focsa05, la data 2009-03-07 16:03:09
De la: lacrasar, la data 2009-03-07 15:38:47pai tu care esti psiholog ar trebui sa stii din mii de povesti de infidelitate.si eu care ma gandeam sa ma duc la psiholog sa aflu niste raspunsuri...

numai destepti pe forumul asta.. ce e asa important daca e sau nu psiholog cine a deschis topicul.. te intereseaza problema raspunzi.. nu.. taci dreaq!


e foarte important dak e psiholog pt k are cazuistik diversa adik ar sti cel mai bine k oricine sa raspunda la intrebarea asta.dak si el isi pune astfel de intrebari care vede mii de cazuri si poate trage concluzii ,atunci cineva cu experienta proprie ce sa mai zik?
lacrasar
Postat pe 9 Martie 2009 14:26
In sfarsit a inteles cineva ceva. Un psiholog nu pune intrebari, el da raspunsuri - explica altora; cunoaste da fapt cel mai bine aceste probleme. FELICITARI !
ema_rice
Postat pe 9 Martie 2009 22:17
De la: ema_rice, la data 2009-03-09 22:17:00 In sfarsit a inteles cineva ceva. Un psiholog nu pune intrebari, el da raspunsuri - explica altora; cunoaste da fapt cel mai bine aceste probleme. FELICITARI !
si totusi?ca sa dai raspunsuri ,trebuie ca mai intai sa ti se puna intrebari.
dana_mv
Postat pe 9 Martie 2009 22:20
mi-e un somn ....as fi fidela unui somn akum ...dar fidela de nu l-as mai lasa din iubit pana maine la ora asta
__LL__
Postat pe 10 Martie 2009 04:40
la care zile te referi?
pansy
Postat pe 13 Martie 2009 16:45
Raspunsul este bazat pe aceste mici legi:

1) amandoi trebuie sa comunice:
- sa-si spele "rufele" (doar!) in familie,
- sa-i dea ascultare celuilalt,
- sa-si retina unul altuia ofurile,
- sa-si laude recriproc orice fapta(cat de mica) familiara, sociala sau profesionala,
- sa-si ingaduie unul altuia defectele, sau sa le transforme in calitati.

Tuturor ne place: atentia, rasfatul, ingaduinta, tandretea.
Social sau profesional nimeni nu-i obligat sau indreptatit sa ofere asa ceva.
Acasa asa trebuie sa fie, ca sa fie valabil motto-ul: ca acasa nu-i nicaieri!!!

2) si daca puntea de comunicare devina "solida", restul: atractia, pasiunea, dragostea, respectul, vin de la sine...in armonie, in cunostinta de cauza si mai ales in si din: placere.

Mult succes cuplurilor care comunica sau vor comunica!!!

Si-o "'cheie" bonus din reteta fericirii:
- pupic(i) la culcare/ trezire,
- pupic(i) la plecare/venire,
- tineti-va (cat mai des) de mana,
- zambiti mai des,
- cautati motive de amuzament,
- etc tine de bunavointa fiecarui cuplu!

Din cate caramizi este facuta o casa?

Mult succes celor ce vor "cladi" impreuna!!!
90701
Postat pe 13 Martie 2009 19:24
pai dragostea dispare daca nu e intretinuta...
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 11:10
De la: gazis, la data 2008-03-26 16:37:55In fiecare zi la cabinetul meu vin oameni care au probleme reale s-au inchipuite bineinteles dar din pacate ajung la concluzia ca oamenii cu cele mai multe depresii au ca principala cauza infidelitatea sotului s-au sotiei.de ce trebuie sa inselam si nu ajungem mai bine la un divort?de ce dispare dragostea din cuplu?a cui e vina?



Buna intrebare...Pacat ca nu exista si un raspun CLAR pentru aceasta intrebare....Sunt barbati si foarte multe femei...care pur si simplu vor sa aibe mai multe relatii in acelasi timp....De ce ? Cred ca nici ei nu stiu... Nu cred ca dispare dragostea ,iar ei ajung sa insele din cauza asta.....nu ar fi mai simplu sa divorteze.....
Si eu ma intreb zilnic de ce lumea inseala...Cred ca am facut o obsesie din asta....chiar dak imi este bine langa prietenul meu........ Nu as ierta pentru nimic in lume infidelitatea........ Am citit tot pe acest site persoane casatorite de ani buni de zile...care descopera ca defapt copilul lor...nu este al lor...si este facut cu un alt barbat cu care sotia avea o relatie ....Eu nu pot sa inteleg asa ceva.....Cum sa nu innebunesti knd ti se intampla una ca asta......? ... E trist sa auzi asa ceva.....
rallu_31
Postat pe 14 Martie 2009 12:09
De la: dakar_dakina, la data 2009-03-13 19:24:18Raspunsul este bazat pe aceste mici legi:

1) amandoi trebuie sa comunice:
- sa-si spele "rufele" (doar!) in familie,
- sa-i dea ascultare celuilalt,
- sa-si retina unul altuia ofurile,
- sa-si laude recriproc orice fapta(cat de mica) familiara, sociala sau profesionala,
- sa-si ingaduie unul altuia defectele, sau sa le transforme in calitati.

Tuturor ne place: atentia, rasfatul, ingaduinta, tandretea.
Social sau profesional nimeni nu-i obligat sau indreptatit sa ofere asa ceva.
Acasa asa trebuie sa fie, ca sa fie valabil motto-ul: ca acasa nu-i nicaieri!!!

2) si daca puntea de comunicare devina "solida", restul: atractia, pasiunea, dragostea, respectul, vin de la sine...in armonie, in cunostinta de cauza si mai ales in si din: placere.

Mult succes cuplurilor care comunica sau vor comunica!!!

Si-o "'cheie" bonus din reteta fericirii:
- pupic(i) la culcare/ trezire,
- pupic(i) la plecare/venire,
- tineti-va (cat mai des) de mana,
- zambiti mai des,
- cautati motive de amuzament,
- etc tine de bunavointa fiecarui cuplu!

Din cate caramizi este facuta o casa?

Mult succes celor ce vor "cladi" impreuna!!!




Sunt cupluri care au tot ce ai spus aici ..... si tot intorce capul dupa unul/una pe strada.... si tot ravnesc sa aibe o aventura....si care pana la urma inseala ......
rallu_31
Postat pe 14 Martie 2009 12:13
De la: onnyta, la data 2008-03-27 11:19:03mda!chiar ca e o intrebare fara raspuns! cred ca difera de la cuplu, la cuplu si depinde de dragostea si respectul pe care si-l poarta cei doi.
acum, eu intreb ''cum se face ca exista si cupluri in care cei doi nu se inseala unul pe celalalt?''
asta demonstreaza ca nu e imposibil, nu?


Ooo..ce bine ar fi sa fie cum zici tu,si sa existe si asemenea cupluri... :)
rallu_31
Postat pe 14 Martie 2009 12:24
De la: dana_mv, la data 2009-03-09 22:20:41
De la: ema_rice, la data 2009-03-09 22:17:00 In sfarsit a inteles cineva ceva. Un psiholog nu pune intrebari, el da raspunsuri - explica altora; cunoaste da fapt cel mai bine aceste probleme. FELICITARI !
si totusi?ca sa dai raspunsuri ,trebuie ca mai intai sa ti se puna intrebari.


fii sigura k i se pun intrebari k lumea de asta se duce la psiholog.Eu cred k domnul face o lucrare de doctorat dak intradevar este psiholog si mai adauga cateva pareri la ce stie deja din experienta sa profesionala ,k altfel nu-mi explc de ce ar pune un psiholog astfel de intrebare.
lacrasar
Postat pe 14 Martie 2009 13:40
De la: gazis, la data 2008-03-26 16:37:55In fiecare zi la cabinetul meu vin oameni care au probleme reale s-au inchipuite bineinteles dar din pacate ajung la concluzia ca oamenii cu cele mai multe depresii au ca principala cauza infidelitatea sotului s-au sotiei.de ce trebuie sa inselam si nu ajungem mai bine la un divort?de ce dispare dragostea din cuplu?a cui e vina?


a noastra......nu stim ce vrem,suntem imaturi........
de aceea sunt asa multe divorturi,pt ca inca suntem nehotarati.........nu stim sa apreciem pers de langa noi,nu mai avem aceleasi principii,si sa nu uitam ca majoritatea divorturilor sunt incheiate prin lipsa nesatisfacerii...........fie ea sexuala,materiala............
vrem mereu ceva mai mult,si cand ajungem sa umblam din creanga in creanga ,ne dam cu capul de pereti ca nu am apreciat pers care ne-a iubit.............apreciat....etc
prima e iubire .........restul sunt bazata material.......sexual......
just_heaven
Postat pe 15 Martie 2009 10:18
love sucks big time !
__LL__
Postat pe 15 Martie 2009 19:14
dispare datorita faptului ca ei se plictisesc in acea relatie... dispare iubirea, comunicarea, intelegerea... si uite asa se ajunge la infidelitate...
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 20:12
De la: _dulcik_, la data 2009-03-15 20:12:56dispare datorita faptului ca ei se plictisesc in acea relatie... dispare iubirea, comunicarea, intelegerea... si uite asa se ajunge la infidelitate...


Din pacate dispare la multe cupluri, dar doar putine stiu sa caute lucruri si hobby-uri comune care sa le substituie si mentina vii sentimentele.

Fericirea vine din multe lucruri marunte, totul e sa te bucuri in 2 la toate. Sincer!
Ba chiar, la necaz sa cauti partea buna a lucrurilor, tot in 2.

Se ajunge la un "refresh" permanent de discutii, si comunicarea invie sau reinvie tot mai vie.

Cum sa dispara iubirea daca amandoi se bucura ca celalat s-a trezit? Sau merg deodata la culcare? Si dupa ani in care n-au stiut sa faca asta!?

P.C.-urile le upgradam si updatam, dar pe noi de ce nu!?!?!?!?!?

Tuturor ne plac fetele destinse si nu cele triste.

Cautati sa descruntati fruntea celuilalt, calm si cu rabdare, apreciati inceputul de zambet, nu-i reprosati ca sunteti un "umar".

Celalalt trebuie sa stie ca ii placi vesel(a), radios (a) cel mai mult pe lume.
Daca stie ca-i valabila reciproca, cu rabdare va stii si va dori acelasi lucru.

Cine minte, nu merita mai mult.
90701
Postat pe 16 Martie 2009 16:35
De la: gazis, la data 2008-03-26 16:37:55In fiecare zi la cabinetul meu vin oameni care au probleme reale s-au inchipuite bineinteles dar din pacate ajung la concluzia ca oamenii cu cele mai multe depresii au ca principala cauza infidelitatea sotului s-au sotiei.de ce trebuie sa inselam si nu ajungem mai bine la un divort?de ce dispare dragostea din cuplu?a cui e vina?

Domle doftor ......enspe mii de motive dar motivul principal-zic eu o umila florareasa- e acela ca nu mai stim sa ne respectam pe noi insine ;ne fug mintile la bani,functii importante care credem noi ca vor compensa banala dragoste care trebuie sa uneasca 2 oameni . Iar cind aceasta dispare ca de...asa-i in tenis ,mai dam si juristilor de-o paine . Eu -aceeasi florareasa- ma-ntreb de ce atatea regrete dupa divort? Poate-mi raspundeti dv.doctore.
nocturnalia
Postat pe 3 Iunie 2009 10:37
De la: rallu_31, la data 2009-03-14 12:13:20
De la: dakar_dakina, la data 2009-03-13 19:24:18Raspunsul este bazat pe aceste mici legi:

1) amandoi trebuie sa comunice:
- sa-si spele "rufele" (doar!) in familie,
- sa-i dea ascultare celuilalt,
- sa-si retina unul altuia ofurile,
- sa-si laude recriproc orice fapta(cat de mica) familiara, sociala sau profesionala,
- sa-si ingaduie unul altuia defectele, sau sa le transforme in calitati.

Tuturor ne place: atentia, rasfatul, ingaduinta, tandretea.
Social sau profesional nimeni nu-i obligat sau indreptatit sa ofere asa ceva.
Acasa asa trebuie sa fie, ca sa fie valabil motto-ul: ca acasa nu-i nicaieri!!!

2) si daca puntea de comunicare devina "solida", restul: atractia, pasiunea, dragostea, respectul, vin de la sine...in armonie, in cunostinta de cauza si mai ales in si din: placere.

Mult succes cuplurilor care comunica sau vor comunica!!!

Si-o "'cheie" bonus din reteta fericirii:
- pupic(i) la culcare/ trezire,
- pupic(i) la plecare/venire,
- tineti-va (cat mai des) de mana,
- zambiti mai des,
- cautati motive de amuzament,
- etc tine de bunavointa fiecarui cuplu!

Din cate caramizi este facuta o casa?

Mult succes celor ce vor "cladi" impreuna!!!




Sunt cupluri care au tot ce ai spus aici ..... si tot intorce capul dupa unul/una pe strada.... si tot ravnesc sa aibe o aventura....si care pana la urma inseala ......

MAMA CE RETETA ! AI APLICAT-O ? A MERS?
nocturnalia
Postat pe 3 Iunie 2009 10:41
Dispare ca majoritatea au incetat sa il mai descopere pe celalat,
Aphrodite
Postat pe 3 Iunie 2009 10:41
priest
Postat pe 3 Iunie 2009 10:48
De la: ema_rice, la data 2009-03-07 00:22:26Explicatie EXISTA la ORICE numai ca aia de afara sunt sensibili si traiesc fantastic iar romanii sunt blocati mintal, ramasi in feudalismo- comunism si nu vor sa iasa de acolo.
Nu-mi place sa aud ca nu exista explicatii; sunt clare dar e prea mult de spus!

Romanii? Popor de betivani si c...ve .Tara e superba pacat ca e populata (spunea cineva asta).Ai dreptate am colindat mai mult de jumatate din Europa dar ca ai nostri n-ai sa vezi.
Sunt si exceptii , unii au iesit din tara altii au ramas ,romani adevarati indiferent de profesia pe care o au .Cinste lor dae sunt EXCEPTII.
nocturnalia
Postat pe 3 Iunie 2009 10:54
De la: ema_rice, la data 2009-03-09 22:17:00 In sfarsit a inteles cineva ceva. Un psiholog nu pune intrebari, el da raspunsuri - explica altora; cunoaste da fapt cel mai bine aceste probleme. FELICITARI !

DEgeaba bietul psiholog iti da solutii daca tu le uiti pana acasa sau nu le aplici sau il dai in trasnet cand dai acasa cu ochii de "iubi" care inainte cu 2,3 zile ti-a umflat ochii si ti-a facut zob personalitatea .
nocturnalia
Postat pe 3 Iunie 2009 10:58
De la: ema_rice, la data 2009-03-09 22:17:00 In sfarsit a inteles cineva ceva. Un psiholog nu pune intrebari, el da raspunsuri - explica altora; cunoaste da fapt cel mai bine aceste probleme. FELICITARI !


DEFINITIA PROFESIEI: psihologii efectueaza cercetari asupra proceselor mentale, studiaza comportamente umane individuale si colective si aplica cunostintele dobandite la promovarea adaptarii fiintelor umane pe plan profesional, social, educativ, testeaza si determina caracteristicile mentale, acorda consultatii, analizeaza influenta ereditatii si factorilor sociali si profesionali asupra mentalitatii si comportamentului indivizilor.

Un psiholog pune foarteeeee multe intrebari. Puteti ajunge impreuna la raspuns (solutii). El poate da sfaturi dar dupa ce i-ai raspuns la intrebari.
valita76
Postat pe 3 Iunie 2009 11:59
De la: nocturnalia, la data 2009-06-03 10:58:56
De la: ema_rice, la data 2009-03-09 22:17:00 In sfarsit a inteles cineva ceva. Un psiholog nu pune intrebari, el da raspunsuri - explica altora; cunoaste da fapt cel mai bine aceste probleme. FELICITARI !

DEgeaba bietul psiholog iti da solutii daca tu le uiti pana acasa sau nu le aplici sau il dai in trasnet cand dai acasa cu ochii de "iubi" care inainte cu 2,3 zile ti-a umflat ochii si ti-a facut zob personalitatea .


veeeei doamna!!
dam credit psihologilor pentru ca asta-i meseria lor.
da' nu intodeauna sunt pe aceiasi lungime de unda cu interlocutorul. sau pacient!!
geo_x
Postat pe 3 Iunie 2009 12:19
De la: nocturnalia, la data 2009-06-03 10:54:24
De la: ema_rice, la data 2009-03-07 00:22:26Explicatie EXISTA la ORICE numai ca aia de afara sunt sensibili si traiesc fantastic iar romanii sunt blocati mintal, ramasi in feudalismo- comunism si nu vor sa iasa de acolo.
Nu-mi place sa aud ca nu exista explicatii; sunt clare dar e prea mult de spus!

Romanii? Popor de betivani si c...ve .Tara e superba pacat ca e populata (spunea cineva asta).Ai dreptate am colindat mai mult de jumatate din Europa dar ca ai nostri n-ai sa vezi.
Sunt si exceptii , unii au iesit din tara altii au ramas ,romani adevarati indiferent de profesia pe care o au .Cinste lor dae sunt EXCEPTII.


Hotarati-va ,ori popor de betivani si c..ve ori ca orice alt popor ,avem si uscaturi!!
Problema este ca noi generalizam si ne umilim singuri.
valita76
Postat pe 3 Iunie 2009 13:05
baietii insala ca nu le strica inca una la pat, chiar in mintea lor sunt siguri ca au tot dreptul sa insele, ca e normal , pt ca e barbat.Dar fetele insala din diverse motive dar nu cele ca ale baietilor ceea ce e mai grav la ei

Postat pe 3 Iunie 2009 14:46
De la: nocturnalia, la data 2009-06-03 10:41:19
De la: rallu_31, la data 2009-03-14 12:13:20
De la: dakar_dakina, la data 2009-03-13 19:24:18Raspunsul este bazat pe aceste mici legi:

1) amandoi trebuie sa comunice:
- sa-si spele "rufele" (doar!) in familie,
- sa-i dea ascultare celuilalt,
- sa-si retina unul altuia ofurile,
- sa-si laude recriproc orice fapta(cat de mica) familiara, sociala sau profesionala,
- sa-si ingaduie unul altuia defectele, sau sa le transforme in calitati.

Tuturor ne place: atentia, rasfatul, ingaduinta, tandretea.
Social sau profesional nimeni nu-i obligat sau indreptatit sa ofere asa ceva.
Acasa asa trebuie sa fie, ca sa fie valabil motto-ul: ca acasa nu-i nicaieri!!!

2) si daca puntea de comunicare devina "solida", restul: atractia, pasiunea, dragostea, respectul, vin de la sine...in armonie, in cunostinta de cauza si mai ales in si din: placere.

Mult succes cuplurilor care comunica sau vor comunica!!!

Si-o "'cheie" bonus din reteta fericirii:
- pupic(i) la culcare/ trezire,
- pupic(i) la plecare/venire,
- tineti-va (cat mai des) de mana,
- zambiti mai des,
- cautati motive de amuzament,
- etc tine de bunavointa fiecarui cuplu!

Din cate caramizi este facuta o casa?

Mult succes celor ce vor "cladi" impreuna!!!




Sunt cupluri care au tot ce ai spus aici ..... si tot intorce capul dupa unul/una pe strada.... si tot ravnesc sa aibe o aventura....si care pana la urma inseala ......

MAMA CE RETETA ! AI APLICAT-O ? A MERS?


Esti rea si invidioasa!
Merge perfect la toti care au aplicat-o, indiferent de varsta lor sau a relatiei lor.
Mai bine cauta-ti pe cineva si incearca reteta.
Si daca o sa-ti fie bine, sa te bucuri cu adevarat de viata!!!
90701
Postat pe 3 Iunie 2009 19:08
De la: , la data 2008-03-26 16:37:55In fiecare zi la cabinetul meu vin oameni care au probleme reale s-au inchipuite bineinteles dar din pacate ajung la concluzia ca oamenii cu cele mai multe depresii au ca principala cauza infidelitatea sotului s-au sotiei.de ce trebuie sa inselam si nu ajungem mai bine la un divort?de ce dispare dragostea din cuplu?a cui e vina?


Iertaciune...dar dincolo de retorica intrebarii, mi se pare idiot sa te intrebi asa ceva! E firesc sa nu tina ptr ca toate lucrurile sunt finite....sunt din contra muritoare. Si cum noi murim incetul cu incetul cate un pic zilnic...deci de ce ar face dragostea exceptie? E menit sa fie asa. Putem prelungi asta, cu multa inteligenta emotionala (daca o avem) dar n-o putem face sa dainuie la infinit. Oamenii ar face bine sa se obisnuiasca cu gandul mortii inca din viata si sa pretuiasca cu adevarat clipa (dictonul latin ,,Carpe diem'' nu era un indemn la desfrau!)
cristinarudi
Postat pe 23 Noiembrie 2009 17:56
reconusc si eu am inselat, doar pentru ca nu aveam la iubit comunicare, care pt mine e foarte importanta. am incercat sal fac putin mai vorbaret si nu am reusit , cu toate ca iam cerut si lui asta, si a zis ca asa e el nu poate sa se schimbe, asta ma determinat cel mai mult sal insel.
stiu ca nu am facut bine, sa aflat iam zis de ce am facut asta dar tot nu face cv sa ne fie mai bine. as termina relatia cu el, dar nu pot ca avem 4 ani impreuna si a fost primul barbat in viata mea, dar nu stiu cat mai rezist.
dupa parerea mea lipsa de comunicare, tandrete afectiune, incredere acestea sunt motivul pt care inselam.
Flory_403
Postat pe 24 Noiembrie 2009 15:10
De ce trece fidelitatea din cuplu ? Simplu: pentru ca o lasam sa treaca. De ce o lasam ? Simplu: pentru ca nu mai suntem atenti la viata de cuplu. De ce nu mai suntem atenti la viata de cuplu ? Simplu: pentru ca atentia ne este distrasa.

Cine ne distrage atentia ? Si aici e simplu dar sunt multe. In primul rand ceea ce ne obliga sa acordam atentie: cariera, dusmani, concurenta, minciunile si pericolele care ne inconjoara la tot pasul, etc.
Se spune ca suntem in secolul vitezei. SI ca trebuie sa actionem repede sa nu fie prea tarziu. Tot ceea ce TREBUIE sa facem sau sa nu facem implica un grad de stres. S-a intebat oare careva cine ne grabeste si de ce , unde ne grabim si care e scopul grabei ? Nu e nici un bau bau mare si urat de care fugim speriati. Nu e nici un rau pe care curge numai lapte si miere la care sa ne ingramadim. Secolul este al vitezei pentru ca noi singuri l-am facut sa fie asa. Ne grabim doar ca sa ajungem inaintea celuilalt. De ce ? Pentru ca toate sistemele sociale, politice, economice pe care noi le-am construit ne directioneaza astfel si noi actionam in "virtutea" lor.

Ceea ce mai valoreaza azi este cariera(banul) si familia(care incepe sa se destrame si ea). Hai sa fim seriosi: cine se bate cu pumnii in piept ca vrea cariera, vrea de fapt bani. Cei care chiar vor sa faca ceva in viata nu se uita la asa ceva.

Multi zic ca in sec 21 omenirea depinde de masini. S-au facut zeci de filme cu scenarii care mai de care in care ne cocoseaza robotii. Eu cred ca mai degraba ne cocoseaza banii si dependenta de ei. Daca propune careva sa faca un proiect serios si benefic pentru societatea in care traieste, primul lucru de care se loveste este costul; apoi intrebarea imediat urmatoare care i se pune este care e profitul.

Toate aceste lucruri cu care ne batem capul in fiecare zi nu ne face decat sa ne indepartam de cei apropiati. De multe ori venim stresati acasa dupa 8-12 ore de munca stresanta (stresul a ajuns sa fie mentionat pana si la conditiile pentru ocuparea de joburi). Din restul de ore care mai raman 6-8 ore trebuie sa mai si dormim. Ne mai raman doar 4-10 ore. Din astea trebuie sa mai rezervam si gospodariei si rezolvarii altor probleme care mai apar. Cat timp mai revine astfel de petrecut efectiv si in mod constient cu partenerul/partenera ? Deja nu mai ramane timp nici pentru tine insuti.
Unii rezista. Altii mai cedeaza. Oboseala, stres, tentatii carora tinzi sa le rezisti mai putin. Se intampla cateodata evident sa mai ai probleme si in cuplu.

Toate acestea care se repeta 24h/24 7zile/7 eu cred ca se aduna undeva in inconstient. Si uite asa devenim inconstienti, irascibili pana cand ajungem la nepasare si indiferenta fata de partener, punem punct si zicem next (sau nu).

Infidelitatea trece la tentatiile despre care am amintit.
Cine e de vina? NOI ! Atat cei din cuplu cat si din afara lui. Cuplul nu e un sistem inchis si izolat de exterior. Asa ca nu este vinovat numai el sau ea.
Ce este de facut ? Evident un lucru nu prea placut: ar cam trebui sa umblam pe la prioritati si la cat de "drogati" suntem cu prioritatile actuale, "sevrajul" o sa fie destul de dur. Mai ales pentru amatorii de senzatii.
heretic
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:26
De la: lacrasar, la data 2009-03-09 14:26:41
De la: focsa05, la data 2009-03-07 16:03:09
De la: lacrasar, la data 2009-03-07 15:38:47pai tu care esti psiholog ar trebui sa stii din mii de povesti de infidelitate.si eu care ma gandeam sa ma duc la psiholog sa aflu niste raspunsuri...

numai destepti pe forumul asta.. ce e asa important daca e sau nu psiholog cine a deschis topicul.. te intereseaza problema raspunzi.. nu.. taci dreaq!


e foarte important dak e psiholog pt k are cazuistik diversa adik ar sti cel mai bine k oricine sa raspunda la intrebarea asta.dak si el isi pune astfel de intrebari care vede mii de cazuri si poate trage concluzii ,atunci cineva cu experienta proprie ce sa mai zik?

te bate si limba romana si viata, un psiholog nu iti da raspunsuri pe tava te ajuta sa descoperi care este problema ta si cum sa o rezolvi..daca se vorbeste de consiliere.. cea care a scris primul mesaj nu a spus ca e psiholog .. poate e secretara..sau o asistenta la un cabinet oarecare..dar daca e psiholog a facut faculta aia degeaba si a si ajuns sa isi deschida cabinet
felixcat
Postat pe 24 Noiembrie 2009 18:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mare dilema 21 De la: kudika312524 12 Octombrie 2010 16:27
vis ciudat 0 De la: 22 Ianuarie 2011 08:37
Buna tuturor! 13 De la: kudika_3391 4 Martie 2012 16:42
am nevoie de cateva sfaturi .. 15 De la: vallyeddy 31 Mai 2009 23:19
Aveti arsuri si crampe la stomac???? 13 De la: Barbie30 6 August 2010 21:03