Setari Cookie-uri

religia intr-o relatie

si ma rog...ce te manaca geo?
tya103
Postat pe 1 August 2008 16:58
Cu sincera parere de rau, ma doare sufletzelul sa spun k nici de morcovi nu am prea avut parte in ultima vreme pt k a fost mai mult plekat... dar cand vine, nu`mi aduce numai morcovi, spre fericirea mea :))
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 16:59
eu am ajuns la concluzia k pe geo il mananca in mai multe partzi
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 17:00
De la: ankutzikaa, la data 2008-08-01 16:59:11 Cu sincera parere de rau, ma doare sufletzelul sa spun k nici de morcovi nu am prea avut parte in ultima vreme pt k a fost mai mult plekat... dar cand vine, nu`mi aduce numai morcovi, spre fericirea mea :))


super...de fapt e de rau...dar se termina cu bine cand vine baiatu' acasa...nu?
ca are gradina morcovi!!!!!
tya103
Postat pe 1 August 2008 17:01
doar mai multe parti?
cred ca-l mananca peste tot!!!!!!
dar ii recomand pana ajung eu la constanta sa faca frectie cu zeama de bata.
tya103
Postat pe 1 August 2008 17:02
tya, are unu da` bun :">
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 17:03
geo!!!!!!!!
mai traiesti sau mi-ai urmat sfatu?
tya103
Postat pe 1 August 2008 17:03
geo ce faci draga, te`ai rushinat? :)
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 17:04
De la: ankutzikaa, la data 2008-08-01 17:03:06 tya, are unu da` bun :">


pup ancutzikaa mea care e mai sincera decat sincerii.
ma bucur pentru tine si pentru morcovelul tau...aaaaaa...baiatu' tau...
tya103
Postat pe 1 August 2008 17:04
ms mult tya...eshti o dragutza!! cred k geo s`a dus sa se scarpine :))
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 17:06
geo...geo da bir cu fugitii...io fi frica intre fete...saracu',cum a auzit de morcov ...a si luat-o la fuga.
geo!!!!!!!!misca-ti fundul de mascul la raport!!!!!!
tya103
Postat pe 1 August 2008 17:07
religia intr-o relatie...mi se pare ceva care poate sa apropie si in acelasi timp sa desparta.si cred k exista un alt aspect al chestiunii la care nu s-a referit nimeni.nu cred k e vorba doar de diferentele de religie, gen eu sunt ortodoxa, el e musulman, god dammit, relatie imposibila, ca in reclama aia la cosmote cu minutele in retea.
cred k e vorba si de felul in care fiecare abordeaza relatia sa cu Dumnezeu. cei doi pot fi amandoi ortodocsi sau catolici sau ma rog, hindusi, dar fiecare sa abordeze diferit spiritualitatea si legatura cu Dumnezeu, sa aiba principii diferite...religia nu se rezuma doar la carnatzii de craciun si la mielu de pasti, ci implica o abordare a vietii, un mod de a fi, un mod de a te raporta la existentza si la cei din jur...
the point is: cred ca gradul de religiozitate si de credinta e cel care isi spune cuvantul, nu neaparat apartenentza la un rit anume.pentru ca in fond, Dumnezeu e unul.
blanarigeanu
Postat pe 1 August 2008 17:08
ok ioanathaa...m-am pierdut...dar suna bine ce spui tu...cred
tya103
Postat pe 1 August 2008 17:10
dap ioana...asha e.. e vba de conceptzia asupra vietzii shi a modului in care fiecare ishi alege sa o traiaska...
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 17:11
GEOOOOOOOOOOOOOO!!! Unde eshti mama? te mai scarpini mult??
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 17:12
nu oi fi eu chiar atat de incuiata dar...'''cred ca gradul de religiozitate si de credinta e cel care isi spune cuvantul''
sintagma asta mi se pare un picutz deplasata...nu e vb numai de credinta si religiozitate...mai e vorba si de conceptii,cultura,mentaliate...degeaba suntem amandoi pe aceeasi lungime de unda la capitolul religie daca suntem total diferiti la capitolul viatza...vezi tu...fiecare dintre noi credem intr-un Dumnezeu...fie el.:ortodox,catolic...chiar dac nu ne expunem public dragostea pentru El,dar intr-o relatie nu acest lucru e primordial...primordial e sa ai o anumita capacitate de a-l intelege pe cel de langa tine...si la randul tau sa te faci inteleasa...
eu asa vad lucrurile...
tya103
Postat pe 1 August 2008 17:18
geo!!!!!!
ne lasi sa ne contrazicem intre noi,damele...?numai intervii si tu?
pe unde umbla nenea geo?
tya103
Postat pe 1 August 2008 17:20
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 17:20
ankutzikoo cred c-am speriat baiatu'
i-o fi frica .s-o gandi ca ne ducem pedte el la Constanta.
tya103
Postat pe 1 August 2008 17:23
sa facem o rugaciune musulmana ceva, vba cuiva d p forum... sa ne rugam pt scarpinaturile lui geo... ishi revine el!
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 17:27
De la: tya103, la data 2008-08-01 17:18:12nu oi fi eu chiar atat de incuiata dar...'''cred ca gradul de religiozitate si de credinta e cel care isi spune cuvantul''
sintagma asta mi se pare un picutz deplasata...nu e vb numai de credinta si religiozitate...mai e vorba si de conceptii,cultura,mentaliate...degeaba suntem amandoi pe aceeasi lungime de unda la capitolul religie daca suntem total diferiti la capitolul viatza...vezi tu...fiecare dintre noi credem intr-un Dumnezeu...fie el.:ortodox,catolic...chiar dac nu ne expunem public dragostea pentru El,dar intr-o relatie nu acest lucru e primordial...primordial e sa ai o anumita capacitate de a-l intelege pe cel de langa tine...si la randul tau sa te faci inteleasa...
eu asa vad lucrurile...

mah...stai! cand am zis "gradul de religiozitate si de credinta e cel care isi spune cuvantul" m-am referit la capitolul religie."e cel care isi spune cuvantul la capitolul religie". adica, in ceea ce priveste religia intr-o relatie, cred eu ca astea sunt mai importante decat faptul ca unul e ortodox si celalalt catolic.
evident, intr-o relatie, intervin si alte aspecte inafara de religie, o multitudine de alte aspecte care isi pun amprenta asupra relatiei, kiar daca eu cu el suntem pe aceeasi lungime de unda in ceea ce priveste religia.
blanarigeanu
Postat pe 1 August 2008 17:35
fetelor, daka nu v`atzi dat seama avetzi amandoua ac. parere!! :))
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 17:37
De la: tya103, la data 2008-08-01 17:18:12nu oi fi eu chiar atat de incuiata dar...'''cred ca gradul de religiozitate si de credinta e cel care isi spune cuvantul''
sintagma asta mi se pare un picutz deplasata...nu e vb numai de credinta si religiozitate...mai e vorba si de conceptii,cultura,mentaliate...degeaba suntem amandoi pe aceeasi lungime de unda la capitolul religie daca suntem total diferiti la capitolul viatza...vezi tu...fiecare dintre noi credem intr-un Dumnezeu...fie el.:ortodox,catolic...chiar dac nu ne expunem public dragostea pentru El,dar intr-o relatie nu acest lucru e primordial...primordial e sa ai o anumita capacitate de a-l intelege pe cel de langa tine...si la randul tau sa te faci inteleasa...
eu asa vad lucrurile...

netu meu e retard...e a doua oara cand scriu kestia asta, baga-mi-ash...
hon, cand am zis "gradul de religiozitate si de credinta e cel care isi spune cuvantul" m-am referit la capitolul religie intr-o relatie, nu la capitolul viata. adik el primeaza apartenentei la o religie sau alta. putem fi amandoi ortodocsi nascuti si crescuti, daca eu sunt foarte credincioasa si el doar se imbata de Inviere, acolo e o problema.
blanarigeanu
Postat pe 1 August 2008 17:41
:))))) crek la o cafea si o tigara, am intelege mai repede ce vrea fiekre sa zik:))
blanarigeanu
Postat pe 1 August 2008 17:44
vin shi eu! :))
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 17:45
Scumpa.....Poate tu nu te basesti dar...eu ma basesc.Acuma.....eu nu stiu ce manaci tu de nu te basesti. Si recunosc....ma basesc,(dar pe ascuns) in al 2-lea rand...... eu.....nu mai sunt domnisoara poate de-aia ma basesc. si in al 3-lea rand........eu niciodata nu ma duc la baita sa imi pudrez nasul mi-l pudrez dar ft.rar.Si.....nu la baita. eu sunt mai baietoasa.......nu stau numa''cu nasu''in oglinda.Dar nu e panik am inteles ceea ce vroiai sa-mi zici si...felul in care am vorbit .......... persoana careia i-am vorbit asa.....merita. acu ne intoarcem inapoi: care e problema ta? ti-a placut ce am scris dar nu ti-a placut de basini pey....fata draga.....basina nu vad ca ar fii un cuvant asa urat.Ca.......pana la urma toti ne basim. Tya...... poooopici.

Postat pe 1 August 2008 17:59
io ma flatulez , dragaaa...!
ce e tye, iti fu dor di mini!? ah scarmanatoare dulshi! las' ca ajungi tu la mare, sa vezi tu ce scarmaneala ti-oi traji!!
veeeei ioano, de ce ziseshi dragutica, ca nu intelesi nimi. ori conteaza ori nu conteza? ca mi-s nescarmanat!!

Postat pe 1 August 2008 19:17
a revenit geo :>:>!! gata, ai terminat cu scarpinatul?
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 19:20
ihiiiiiiiiii! ooooo, ce bine fu!!

Postat pe 1 August 2008 19:23
aha...deci fu bine, a?:))) ma bucur... data viitoare kand pleci la skarpinat anunta-ne shi pe noi, k facem intindere la degete daka te mai cautam mult pe forum shi nu te gasim!
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intre ciocan si nicovala 19 De la: kudika052198 28 Septembrie 2009 15:50
multumesc de acum 1 De la: luciana_d 28 Aprilie 2010 02:13
cat timp tine durerea? 36 De la: Trixibell 16 August 2009 21:40
Mutatul impreuna 36 De la: kudika413356 17 Iulie 2011 00:31
o problema sau nu? 12 De la: kudika418105 10 August 2011 22:52