Setari Cookie-uri

religia intr-o relatie

De la: kudika132368, la data 2012-09-21 05:20:48
De la: rondina, la data 2012-09-20 15:15:06
De la: Ioan_Cornelia_Iuliana_1, la data 2012-09-18 12:25:27ce se intampla cand esti intr-o relatie cu un evreu ,il iubesti pregatita sa-i imbratisezi religia si totusi sa descoperi ca el nu-si doreste sa petreaca sarbatorile cu tine...ce poate sa insemne asta?

Nu vei fi niciodata acceptata de familia lui si implicit de el...nu vei fi niciodata "una de-a lor" chiar daca ai hotarat tu sa-i imbratisezi religia, mai bine schimba macazul si pune punct relatiei! Nu merita efortul, relatia voastra este sortita esecului!


Exact! sfatul "rondinei" este CORECT! nici ca se putea spune mai clar !
Evreii ?? niste imputiti cu aere ca ei au facut lumea! Ce crezi ca iti va putea oferi unul care ii neaga existenta lui HRISTOS??
Citeste-le Cartile lor ,Tora ,Talmudul si dupa aia nu cred ca ai sa mai vrei un asemenea barbat in viata ta!

Menechem Begin , fost prim ministru Israel a spus: " Rasa noastra este Master Race. Noi suntem zei divini pe aceasta planeta. Noi suntem atat de diferiti de rasele inferioare, precum sunt ele fata de insecte. De fapt, comparativ cu rasa noastra, alte rase sunt bestii si animale. Alte rase pot fi considerate a fi extremente umane. Destinul nostru este de a conduce rasele inferioare. Regatul nostru pamantesc va fi stapanit de liderii nostri cu un sceptru de otel. Masele ne vor linge picioarele si ne vor servi ca sclavi.".....
In concluzie, nu numai ca l-au ucis pe unul de-al lor, pe Iisus din Nazaret, dar continua sa sfideze toate legile firii...halal popor ales, mai degraba cei mai urati dintre pamanteni!
rondina
Postat pe 21 Septembrie 2012 13:18
De la: rondina, la data 2012-09-21 13:18:02[quote name=
Menechem Begin , fost prim ministru Israel a spus: " Rasa noastra este Master Race. Noi suntem zei divini pe aceasta planeta. Noi suntem atat de diferiti de rasele inferioare, precum sunt ele fata de insecte. De fapt, comparativ cu rasa noastra, alte rase sunt bestii si animale. Alte rase pot fi considerate a fi extremente umane. Destinul nostru este de a conduce rasele inferioare. Regatul nostru pamantesc va fi stapanit de liderii nostri cu un sceptru de otel. Masele ne vor linge picioarele si ne vor servi ca sclavi.".....
In concluzie, nu numai ca l-au ucis pe unul de-al lor, pe Iisus din Nazaret, dar continua sa sfideze toate legile firii...halal popor ales, mai degraba cei mai urati dintre pamanteni!



Este poporul ales,dar care isi poarta osanda cu furie si desertaciune,Rondina!!!Istoria sta marturie,toate problemele,pe care le-au prezentat de-alungul timpului,nu sunt deloc intamplatoare,,actul de vanzare al Divinitatii nu a ramas fara urmari!!!Nu vor avea pace si liniste in veci!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Septembrie 2012 13:32
religia intr-o relatie .....conteaza foarte mult.vorbesc din proprie experienta,am fost cu un musulman timp de 7 ani,timp in care nu a vrut sa m pezinte familiei dor pt ca ....sunt romanca de alta religie!a vrut sa ne casatorim doar religios(in religia lui evident)ceea ce mie nu mi-a convenit.ori ne casatorim cu totul religios si la biserica si la moschee si la primarie ori deloc!si pt ca noi crestinii suntem pt ei cu un pas in spate in ceea ce priveste religia,am ajuns la deloc!!!!
Tot raul spre bine .mai bine singura decit cu unul care sa imi spuna toata viata cum ar trebui sa ma comport eu ca sa fiu pe placul lui(batic pe cap,hainele lungi si largi etc)Deci fiecare cu ale lui musulmanii cu femeile or iar noi crestinii cu ale noastre.Trebuie sa fi foarte toleranta ca femeie sa accepti toate cerintele unui musulman,iar toleranta nu e una dintre calitatile mele

Cine crede ca poate sa isi schimbe viata in numele dragostei pt un 'el'de alta religie nu are decat sa o faca.

cristinika29
Postat pe 23 Septembrie 2012 12:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfaturi 15 De la: andreeav_2010 21 August 2013 10:44
Nu stiu cum sa procedez 27 De la: Diavolyta_ 8 Iunie 2009 16:58
Sunt atras de sora mea 133 De la: kudika_954884 26 Iulie 2019 22:12
Ma place sau doar vrea razbunare?? 11 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 04:46
Declaratie de dragoste 17 De la: yumalai 21 Septembrie 2009 15:44