Setari Cookie-uri

Va rog, vorbiti cu mine

De la: nedmonn, la data 2008-07-01 04:19:12As fi vrut si eu sa stau de vorba cu acesta tanara.
Nu sunt in situatia ei...nu am cum...:) , dar am multi prieteni, cupluri, dintre care unele fete au trecut sau trec prin situatia ei.
Citind pana la capat, am observat ca fata a lansat intrebarea, apoi a dat bir cu fuga...
Nu am mai vazut nici un post al ei...
Sa ne apucam sa scriem / sa vb de unii singuri?
Sincer? Mie unul nu-mi place situatia!
Deci va auzi si parerea mea cand voi vedea ca o mai intereseaza raspunsurile noastre!

Postat pe 3 Iulie 2008 10:05
CE SE INTAMPLA,NICI UN RASPUNS SAU SEMN DE VIATA DE LA AUTOAREA ACESTUI TOPIC, O CUNOASTE CINEVA>>>>>??????????
pussycat
Postat pe 26 Iulie 2008 16:41
pt alexv1985:Iti dau un sfat....nu stiu eu cati ani ai dar cerd ca poti primii un sfat....Si eu trec prin ceva delicat si iti spun ceva ffff serios.....nu merita sa te sacrifici.E urat ca esti insarcinata si in loc sa stea cu tine isi gaseste alte preocupari.
Peste ani vei realiza ca am dreptate.Are pe alta 80%.Nu iese cu baietii si nu e atat de ocupat.Nu iti pot spune mai multe pt ca ar tb sa iti povestesc tot si nu vreau.Deschide ochii.....daca respect nu e, iubire numai e,dragoste nu mai faceti....nu mai continua.Si nu te gandii la copil ca il vei creste singura....familia te va ajuta.Ai o viata inainte.Iti place ca de azi inainte sa stai in casa sa te chinui sa il speli, sa ii dai de mancare, sa il cresti tu,iar el sa vina sa il ia in brate si sa il pupe de 2 ori apoi sa zica ca e obosit si sa se duca la culcare?Iar apoi cu nonsalanta sa iti spuna ca te-a ajutat sa il cresti?
Nu merita nimeni si nimic acest sacrificiu.Iar copilul tb sa inteleaga,cum el va avea toata viata inainte si va face ce va dorii asa tb si u sa faci.Si tu ai acest drept.
Si inainte de toate....NU TE UITA PE TINE.(AM URMARIT O EMISIUNE CARE SE NUMEA:DE CAND TE-AM CUNOSCUT PE TINE, M-AM PARASIT PE MINE!FFF ADEVARAT.)Asa facem toate cele ce iubim cu adevarat!!!Ingrijeste-te....nu te lasa.Daca nu te apreciaza el altii o vor face.Gandeste-te ca iti va face mereu la fel....tu in casa singura si el afara ''cu prietenii''.Asta nu e viata!!!!Scuze daca am fost dura dar asta e adevarul pe care noi femeile il ignoram,il vedem dar trecem pe langa el ca si cand nu il vedem.Eu nu zic sa nu lupti sa salvezi situatia...dar cred ca este greu daca tot ce ne-ai scris tu este adevarat.Lupta, sa nu regreti....dar nu la nesfarsit.Meriti mai mult.Si copilul tau merita mai mult.Am suferit cam mult si acum am devenit mai realista.UN BARBAT NU E CEEA CE PARE NICIODATA!!!! te rog sa imi rasp ce ai mai facut.multumesc
anka_luminitza2006
Postat pe 26 August 2008 16:34
De la: pussycat, la data 2008-07-26 16:41:26CE SE INTAMPLA,NICI UN RASPUNS SAU SEMN DE VIATA DE LA AUTOAREA ACESTUI TOPIC, O CUNOASTE CINEVA>>>>>??????????


eu nu dar cred ca nu e de bine.......am ramas socata cand am citit.......sper sa dea un semn cat mai repede....
LuckyMe
Postat pe 29 August 2008 13:49
fiindca e vorba de un copil, tb sa te gandesti de doua ori inainte de a lua o decizie.
din cate spui tu... e clar ca lui ii place sa te stie acasa, cu copii, iar pe el sa se stie cu munca lui, necontrolat de mai nimeni.
sfatul meu este acela de a fi putin contabila - fa si tu doua coloane, cu bune, cu rele, pune-le in balanta si vezi ce e mai bine pentru tine si pentru cel mic.
free26
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:29
Draga free, dupa calculele mele, copiluyl ar trebui sa aiba acuma cel putin 6 luni... Daca s-a intamplat ceva, s-a intamplat pana acum... Topicul a fost deschis in aprilie 2008...
Lucia1971
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:47
din cauza lui.e frustat ca l-ai prins cu minciuna.si se da victima, dar de fapt tu esti victima.Si ce sot bun se crede el ?, de are in cap ca orice femeie il doreste ca sot? Unull ca atunci cand esti in perioada dificila cu sarcina , el se duce sa se distreze fara sa ii pese de tine? Un sot ajuta sotia , ii arata iubire , si in special ca copilul sa se nasca sanatos.Omul acesta e imatur probabil.In situatia de sot si in viitor de tata nu trebuie sa se comporte asa.Vezi cum decurge relatia dupa ce ii zici si tu in fata .ce sot e el? unul care pleaca sa se distreze atunci cand tu esti intr-o situatie grea, si nu ii pasa de tine? Si apoi vezi cum decurge si situatia dupa ce nasti..Daca ramane lafel, eu zic ca cel mai bine e divortul.Nu-si are rostul.......

Postat pe 3 Iunie 2009 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
muzica necesara la petreceri 12 De la: thadoog 12 Mai 2009 18:10
taica su ma dispera!!! 20 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 16:55
sal 8 De la: ad__83 9 Mai 2011 10:19
LOGODNA 32 De la: oana_stelutza 3 Iunie 2009 13:33
Helppp!!! parintii nu il plac!!!! 21 De la: ioaanna 12 Octombrie 2010 16:24