Setari Cookie-uri

Ce parfum f puternic si persistent stiti?

Eu prefer parfumurile foarte puternice si am tot folosit majoritatea pe care le stiu ,dar ma gandeam ca imi propuneti voi altceva.Ma refer la parfumurile de firma ,originale.
sirena_blonda
Postat pe 5 Aprilie 2008 15:47
incearca cerruti image.

Postat pe 5 Aprilie 2008 17:05
Davidof..ce parere aveti?
OCTAIA
Postat pe 5 Aprilie 2008 17:10
armani mania!!!
ds82
Postat pe 5 Aprilie 2008 19:38
Recent mi-am cumparat Opium de la YSL ,dar parca este prea pentru bunica:).
sirena_blonda
Postat pe 5 Aprilie 2008 22:21
incearca Claudia Vanderbilt ambalaj lila, e super si nu depaseste 60 ron ,este original
wdy
Postat pe 5 Aprilie 2008 23:25
cred ca trbuie sa incerci mai multe,dar pe pielea ta ..va avae alt miros.Hugo Boss Intenss...e o idee!
Paul_N
Postat pe 5 Aprilie 2008 23:31
:)) mie nu mi se potrivesc parfumurile puternice, dar stiu unul de mult, pe care nu l-am folosit, dar l-am mirosit. pret-a-porte. pup. nu cred sa-ti place nici tie. :)))

Postat pe 5 Aprilie 2008 23:38
aaaaa, versus de la versace.

Postat pe 6 Aprilie 2008 10:54
sau poem de la lancome, dar e cam dulce. ai dreptate opium e pt persoane mai in varsta, eu sunt alergica la opium( parfum, nu altceva!!!!).ar mai fi " very" de la france olivier. oricum depinde de ph-ul pielii tale.sfatul meu e sa te duci intr-un mag de specialitate si sa testezi pe pielea ta dar nu mai mult de 3 parfumuri odata ca la mai mult de 3 nu le mai distingi mirosul. aplica in zone de puls si asteapta sa vezi cum se descompun mirosurile.testeaza parfumuri care au in compozitie esente lemnoase.poti primi sfaturi avizate de la vanzatoare, spui ce-ti doresti si ele i-ti pot recomanda.incearca si " miracle. la mine persista si 2 zile( chiar dupa dus).eu sunt norocoasa ca am ph neutru.bafta!

Postat pe 6 Aprilie 2008 11:10
kenzo rosu sau escada...e o imbinare de citrus+vanilie+scortisoara e super dulce...mie astea imi plac...

Postat pe 6 Aprilie 2008 14:50
Am luat recent "magnetism"de la Escada,dar e dulce pt gustul meu.Eu am o manie ...sa iau parfumuri .si apoi nu mi mai plac:(,niciodata nu ma pot hotari asupra unui parfum.Am auzit ca "la nuit"de la Paco Rabanne ..este un parfum f tare persistent .dar cica nu se mai gaseste,voi stiti ceva de asta?ati auzit?
sirena_blonda
Postat pe 6 Aprilie 2008 16:18
mariela burrani ,ilam de ceva vreme ..si inca face furori....
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Aprilie 2008 17:34
fetelor eu folosesc Evidence de la YVES ROCHER,este super(cel putin mie imi place enorm)...avantajul este ca isi mentine mirosul mult timp si nu este ff scump.il gasiti in cataloagele de la YVES ROCHER...eu zic sa-l incercati.....
ginetta
Postat pe 7 Aprilie 2008 10:59
eu te sfatuiesc sa-ti cumperi MIDNIGHT POISON de la Dior , are un miros puternic si persista multe zile este un miros plin de mister si se potriveste pt persoanele cu o personalitate puternica cred ca te-ar prinde bine. este parfumul preferat al ficei mele sau poti incerca HAPPY SPIRIT de la CHOPARD acesta este preferatul meu .

Postat pe 7 Aprilie 2008 12:14
Acuma am Kenzo-Jungle e foarte puternic,innainte am avut J.Lo.- a fost mai super dar discret.
butterflylili
Postat pe 7 Aprilie 2008 15:51
incearca hypnoze de la Lancom ,este foarte puternic si persista destul de bine

Postat pe 7 Aprilie 2008 16:31
CHANNEL CHANCE sau MADEMOISELLE mi se par extraordinare , chanec am avut, sper sa primesc un mademoiselle "cado" de ziua mea de la iubitzel :P, acuma folosesc un ceruti 1881, dar deja am ajuns sa nu-l mai simt

Postat pe 8 Aprilie 2008 11:58
Eu nu suport parfumurile tari si dulci, nu in sensul ca nu imi plac dar simt ca ma sufoc dupa ce imi dau. De aceea parfumul trebuie sa fie cat mai fresh si sa-mi dau foarte foarte putin. Eu te sfatuiesc sa-ti iei Chanel No 5.......este adevarat ca nu este ptr tineret dar are un miros foarte puternic si persistent.
ruxxy
Postat pe 8 Aprilie 2008 14:01
J'ADORE de la Dior, un parfum perfect, puternic, ce persista foarte mult timp.

Postat pe 8 Aprilie 2008 14:51
si eu prefer parfumurile originale pt. ca daca dau un ban sa fie bun it-i recomand Anticipate Intense de la Amway.eu ma ocup cu Amway si stiu ca toate produsele sunt originale.naturale etc.Daca te intereseaza contacteazama

Postat pe 8 Aprilie 2008 16:55
Cum parfumul se alege si in functie de sezon, intrucat pielea noastra reactioneaza diferit la factorii de mediu, merita incercat pentru perioada ce urmeaza: Chanel Chance Eau Frache (insa este doar ca apa de toaleta) care persista foarte bine; noul Prada - Infusion d'Iris, foarte placut, discret si persistent; noul Bali Dream de la Estee Lauder care este o adevarata incantare olfactiva si persista intr-adevar. Foarte puternic si persistent este si Allure Sensuelle de la Chanel care poate fi folosit pe tot parcursul anului. Eu folosesc in general parfumurile in functie de sezon, moment al zilei si bine inteles in functie de maniera in care nota de mijloc a parfumului se armonizeaza cu pH-ul pielii mele, astfel ca nu pot suporta parfumurile dulci, puternic fructate sau cu trandafiri de Bulgaria. Desi incerc in fiecare an cel putin 4 parfumuri noi, pe toate care le aleg, in final, miros la fel pe pielea mea, intrucat toate au aceeasi nota de baza, sau sunt foarte asemenatoare. De aceea, de fiecare data m-am reintors la parfumurile mele de baza, si pe care le recomand din tot sufletul celor care doresc ceva fin, deosebit, clasic, persistent si definitoriu: Eau de Parfum de la Christian Lacroix (are sticla din cristal sub forma unei scoici rasucite) si Aqua di Parma fie Eau de Parfum, fie Iris Noble. Draga sirena blonda succes in alegerea unui parfum care sa iti satisfaca preferintele.

Postat pe 8 Aprilie 2008 23:13
Trussardi - Skin, ai incercat?

Postat pe 8 Aprilie 2008 23:27
Buna! Sincera sa fiu cel mai puternic parfum pe care l-am folosit este SAMSARA de la Guerlain!
andreea1
Postat pe 9 Aprilie 2008 10:42
Dior ADDICT pt mine e cel mai bun.si mie imi plkac parfumurile puternice,persistente
luyza_bv
Postat pe 9 Aprilie 2008 13:09
"pure poison" de la DIOR in sticla alb perlata....sau de la CHANEL,incepand cu "allure sensuelle" sau "coco mademoiselle" ambele cu iz oriental-lemnos, primul e mai floral..sau..imi vin o multime in cap acum..toate le-am avut si le mai am pt ca sunt o ''parfume addict'':))
ai incercat "bvlgari notte" sau "bvlgari rose essentielle"parfumul nu eau de toilette? sunt bestiale amandoua dak iti place BVULGARI. eu am folosit de la ei aproape tot inclusiv "omnia cristalline" sau "voila de jasmine",care sunt oarecum discrete dar paradoxal senzuale si patrunzatoare...
mai imi vin in minte "l'eau d'issey"de la ISSEY MIYAKE,care e clasic deja dar n-am intalnit pana acum parf care sa-i semene...sau la polul opus"miami glow" de la J.LO. care e f dulce dar f.f. sexi...
si sa nu uit "roma" de la LAURA BIAGIOTTI un parfum tareee sau "venetia" tot de la ea care din pacate nu se mai face:(((.
sunt convinsa ca am uitat o gasca dar mai postez dak imi aduc aminte:)).ador topicul asta...
sun_light24k
Postat pe 10 Aprilie 2008 21:48
Alien de la Thierrye Mugler...il folosesc tot timpul anului in fiecare sezon isi schimba mirosul si intensitatea....e parfumul meu preferat :x.....mai folosesc si altele. Asta ca sa nu mi se para ca parfumul meu nu mai miroase la fel de intens. Vara le prefer pe cele fresh, iarna pe cele dulci.


Enia are dreptate.Trebuie sa le testezi pe tine, nu la toata lumea miroase la fel.E recomandat sa revii peste jumatate de ora dupa ce l-ai testat, sa ti-l cumperi.Abia atunci parfumul se amesteca cu mirosul pielii tale.Va pup

Postat pe 11 Aprilie 2008 13:56
ELLEN TRACY e raspunsul pentru tine..e cel mai bun parfum din kte ama vut si au fost multe,nici mie nu-mi plac dulcegariile si de aceea iti spun k acesta e perfect.O singura problema il gasesti doar in State :) good luck!
Hera_Serevi
Postat pe 11 Aprilie 2008 20:51
Incearca parfumurile de la "Life-Care",intra pe
http://www.life-care.ro/catalog/ si apoi la pag. 76-77.....la parfumuri,sunt de firma romano-germano-americana reprezentata de Catalin Botezatu alege ce-ti place si daca doresti ma poti contacta printr-un mesaj!Aviz amatorilor ce vor sa viziteze acest site,daca vor sa comande ceva sa ma contacteze,sunt consultant la firma respectiva!Va astept cu drag !
sily_sweet
Postat pe 12 Aprilie 2008 19:34
parfumurile tari sunt si preferatele mele...ti-as recomanda Sicily de la Dolce & Gabbana sau Samsara de la Guerlain..eu le folosesc si acum...gusturile nu se discuta...multa bafta si sper sa gasesti ce cautzi...
iubesc_urasc_traiesc
Postat pe 12 Aprilie 2008 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rasasi si Balenciaga 15 De la: Joop92 5 Noiembrie 2011 14:04
parfumuri 1 De la: mada_swet 17 Aprilie 2009 08:36
Parfumuri originale fara adaosurile din magazin 2 De la: kudika003643 27 Ianuarie 2010 17:42
oriflame 2 De la: cristina_birjovanu2003 23 Iulie 2010 13:49
cum cumpar 3 De la: kudika361878 26 Februarie 2014 21:47