Setari Cookie-uri

Ce parfum f puternic si persistent stiti?

acum depinde si de gustul tau. eu una prefer chanel madmoaselle si D&G Light blue
Ana_stasya
Postat pe 19 August 2008 10:08
CHANEL MADEMOISELLE ,carolina herrera sexy212 e super tare si calvin klein - euphoria...astea imi plac f mult pe langa altele...restul??...voi mai descoperi ;))
printesa81bv2
Postat pe 19 August 2008 10:53
Hypnotic Poison de la DIOR.

Postat pe 19 August 2008 11:05
Un parfum puternic este cel din MOSC! incearca-l!
lavinialia
Postat pe 19 August 2008 12:47
kenzzo,e super tare
adinuca21
Postat pe 19 August 2008 13:56
paco rabanne pour elle intr-o sticluta alba patrata si mai este unul persistent foarte dulce daca astea le preferi:voile d'ambre-yves rocher
ucg
Postat pe 19 August 2008 15:05
are dreptate tipa care a spus ca vara trebuie folosit sapun si deodorant ,in nici un caz parfum dulce ca pari de prost gust si pe altii din jurul tau poti sa-i termini cu mirosul puternic fie el ca este original.seara da foloseste si apa de toaleta discreta.
apropo poti folosi un parfum care nu este chiar asa puternic dupa ce ai folosit o crema de corp ,persista mult mai mult parfumul,poti folosi orice parfum de ex:crema de corp de la givency si parfumul very irresistible -givency.efect garantat.va pupik
ucg
Postat pe 19 August 2008 15:17
Poeme de la Lancome si orice de la Chanel,sunt preferatele mele si crede-ma ca tin toata ziua! :)
vampire_temple
Postat pe 19 August 2008 16:19
De la: sirena_blonda, la data 2008-04-05 22:21:33Recent mi-am cumparat Opium de la YSL ,dar parca este prea pentru bunica:).


opium nu poate fi digerat de oricine pentru ca face parte din categoria parfumurilor condimentate. parerea mea nu este ca opium e de bunica. eu le prefer pe acestea, consider ca sunt mai sofisticate...
dar in fond fiecarei persoane, in functie de personalitate, i se potriveste un anume tip de parfum. :)
llewellyn
Postat pe 19 August 2008 16:46
De la: cristinus, la data 2008-04-07 12:14:46eu te sfatuiesc sa-ti cumperi MIDNIGHT POISON de la Dior , are un miros puternic si persista multe zile este un miros plin de mister si se potriveste pt persoanele cu o personalitate puternica cred ca te-ar prinde bine. este parfumul preferat al ficei mele sau poti incerca HAPPY SPIRIT de la CHOPARD acesta este preferatul meu .


un DA pentru Midnight Poison
llewellyn
Postat pe 19 August 2008 16:48
cele mai rezistente parfumuri sunt cele de la cele mai de lux firme... pentru ca, dupa cum stie toata lumea, o firma ca Chanel de exemplu nu dezamageste niciodata.

am cateva preferate: L'eau par kenzo - kenzo; armani code femme - armani; diamonds - armani; rush -gucci; no.5 - chanel; red delicious - DKNY; le classique - jean paul gaultier; poeme - lancome; crystal noir - versace... am incercat mult mai multe dar astea m-au impresionat suficient incat sa le tin minte numele :)
llewellyn
Postat pe 19 August 2008 17:08
De la: yohana_maria, la data 2008-08-01 12:04:00mai e diamonds de la armani..eu il folosesc acu si miroase super bine.....incearcal..

Armani Diamonds defineste numele... nu-l recomand la tinute sport, casual sau - mai rau - provocatoare. e un parfum cu stil, necesar pentru a implini imaginea unei zeite. e mai mult decat un parfum, e arta pentru cine stie sa-l foloseasca
llewellyn
Postat pe 19 August 2008 17:25
paco rabane original. marfa!!!
mitzura
Postat pe 19 August 2008 19:08
paco. ai dreptatate, in facultate aveam un coleg care se dadea cu el si ma duceam sa ma ia in brate numai pentru a-mi mirosi si mie hainele o saptamana... innebunitor! seducator vreau si eu macar putin!!!!
mitzura
Postat pe 19 August 2008 19:11
cel mai puternic parfum este thierry mugler - angel - sunt 3 sau 4 feluri ..si de dama si de barbati..si altul frumos este issey miyake sau dona karane, efusion, sau versace dreamer, guerlaine e altul..sunt cele mai puternice , dar deosebite in acelasi timp..si mai e unul in cauciuc de la bvlgari - e negru.
jjulyy
Postat pe 19 August 2008 19:19
da..e super si paco rabane cel mov..l-am avut..eu sunt femeie dar folosesc parfumuri in general pt barbatii..bine, nu cele cu specific clar barbatesc..cele care au "tenta" unisex..:)
jjulyy
Postat pe 19 August 2008 19:21
Dragele mele va pot spune ca cel mai bun parfum ,atragator si tot ce vrei al tuturor timpurilor este Knowing de la Estee Lauder..este minunat !!!
Angelyka
Postat pe 19 August 2008 19:33
Am zis de Angel de la Therry Mugler...mirosea bine la o colega de servici....dar azi am fost la Mall si m-am dat cu aceste angel si nu ma mai suport! Am facut baie si tot nu s-a dus mirosul. Nu-mi mai place! Cred ca a mea colega folosea altceva, nu pot sa cred ca e asta! Sau nu se potriveste cu PH-ul pielii mele...dar si pe hartie e respingator!...deci rectific postul anterior Angel nu ! dupa noua mea parere.......cred ca tot pure poison e campion pe timp de vara.....iar iarna Shalimar de la Guerlain....parfumuri adevarate, persistente!

Postat pe 19 August 2008 19:33
Halloween de la del Pozo :D

si Miss Dior Cherie , obvio de la Dior :D
anna_21_g
Postat pe 20 August 2008 00:07
diamonds de la armani e preferatul meu, f persistent si super sexy, sotul meu e inebunit dupa el j'adore de la dior e iarasi super fain, l-am avut inainte
fristinutza
Postat pe 20 August 2008 01:32
Am colectie si chiar manie pt parf.Sfatul meu e sa iei un HERMES. E cam scump se gas cam greu (incearca sa iei d afara ca poti fi sigura ca e real) dar mie mi s-a parut cel mai sofisticat parfum ever.E cam pt seara ce-i drept dar merita.Vei mirosi si a 2-a zi si hainele raman cu mirosul si perna iubitului asemenea
Iti recomand Burbery pt zi, de asemenea distins si neintalnit.
Pt. o zi obisnuita dar pt a intoarce capul dupa tine este Evidence de la Yves Roches accesibil si bun la pret.
anda_jj
Postat pe 20 August 2008 11:19
categoric MIDNIGHT POISON-DIOR
dar si cele de la ISSEY MIYSKE sunt puternice,unice si f persistente(l;eau d'odissey)
daca vrei sa te faci remarcata poti incerca MAGNETISM -ESCDA(chiar am fost oprita pe strada de un barbat sa ma intrebe ce perfum port)
GUCCI-EAU DE PARFUM 2 (e o sticla mare patrata ,grea,parfum roz)nu dai gres cu el si lista ar fi lunga dar acestea sunt cel;pa care le port eu
ar trebui sa-ti gasesti singura un parfum pe care sa-l porti si care sa te reprezinte


p.s. imi cer scuze daca jignesc pe cineva dar uita de avon,oriflame sau altceva de genul asta
andreea1004
Postat pe 20 August 2008 12:50
love in paris de la nina ricci
vanda23
Postat pe 20 August 2008 16:14
Pt Acigri - raspunsul pt tine legat de parfumul NAHEMA este potrivit cu ceea ce a scris CIRCE.

Si eu am avut o colega mai in varsta, cei drept, o "d-na" foarte culta" si cu aere care mi-a vorbit despre acest parfum preferat al ei.

Cand m-am dus la magazin sa il incerc am avut aceeasi senzatie pe care
a avut-o Circe legata de colega ei, parfum de imbalsamat cadavrele...

Eu nu as recomanda nimanui acest parfum NAHEMA.

Postat pe 22 August 2008 14:43
Buna fetelor!Eu folosesc de la Chanel: No5, Allure, Coco Mademoiselle, Chance,si toate sunt puternice si persistente.Mai este de la Lancome: Poeme,care e floral si f persistent.
vampire_temple
Postat pe 25 August 2008 15:10
Calvin Klein-Eternity.e parfumul meu de suflet
persista si ramane in incaperile prin care treci.
andreiutza3010
Postat pe 26 August 2008 13:49
ramo 77 dc te uitai putin domnisoara cu oriflame-ul are 19 ani. candva... pe timpul liceului si pe mine ma multumea oriflame sau avon.acum nu. cu cat iti cresc veniturile iti cresc si pretentiile. si-a spus parerea. trebuie respectata si atat.
toate bune

Postat pe 26 August 2008 16:29
Coco Mademoiselle de la Chanel este preferatul meu..miroase superb si e foarte puternic ramane mirosul chiar si dupa ce am spalat hainele..
deliadelia23
Postat pe 26 August 2008 16:33
aici depinde foarte mult de gustul fiecarei persoane...de exemplu mie imi lac parfumurile dulci...dar dintre preferatle mele se numara:puma flowing, escada magnetism, tessori d'orient,alien,bvulgari...dar sa nu va ganditi ca daca pe pielea unei persoane miroase foarte bine,trebuie sa miroasa la fel si pe pielea voastra...fiecare persoana are misrosul sau specific
andradami
Postat pe 27 August 2008 00:03
sincer...pe gustul tau cred ca ar fi amor amor, nina ricci, guess gold , nina ricci-premier jour, bright crystal de la versace...
succes in gasirea celui potrivit:)
Simina_style
Postat pe 27 August 2008 01:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parfumuri 11 De la: whiterose26 26 Februarie 2014 21:31
Christian Dior....J`adore 7 De la: Ellyse_Georgiana_Botoroaga_1 26 Februarie 2014 21:34
parfumuri BiO 1 De la: ricuta 17 Octombrie 2009 16:07
Vand parfumuri originale 2 De la: kudika003643 27 Ianuarie 2010 17:45
As vrea sa vand un parfum Versace Versense 1 De la: Silv3rmist 10 August 2011 10:34