Setari Cookie-uri

slabim cu ajutorul spirulinei?

Dragele mele vreau sa stiu daca vreuna dintre voi a incercat sa slabeasca cu ajutorul spirulinei...daca da,ce alte efecte a avut asupra organismului,cum v-ati simtit decand ati inceput cura si efectiv daca se vad rezultate..astept raspunsurile voastre...multumesc.
ginetta
Postat pe 12 Aprilie 2008 08:55
am citit ca spirulina este cea mai buna sursa nat de proteine vegetale usor asimilabile. si produsul spirulina + carob ajuta la detoxifierea org si la eliminarea kg in plus.

Postat pe 16 Aprilie 2008 22:41
eu am o luna de cand am iceput cura cu spirulina si ma simt ft bine.am dat jos 3 kg.e ft buna pt ca are o multitudine de minerale si vitamine

Postat pe 21 Aprilie 2008 18:53
daca vrei vit si minerale klumea....cumparati megavit de la pronutrition ;) are si de 3x doza de vit fata de ce se gaseste prin farmacii...

Postat pe 21 Aprilie 2008 21:48
spirulina este un supliment nutritiv! Mie mi s-a recomandat intr-un regim pentru gastrita! Cu spirulina slabesti, daca mananci ... doar spirulina! exista mai multe variante, dar nu slabeste! Intretine, are efecte benefice asupra corpului...dar nu slabeste! Acum poate depinde si de la corp la corp. Asa cum unii slabesc cu grefe, unii cu sport, unii cu legume, etc..sunt si unele persoane care slabesc cu spirulina! :)

Postat pe 21 Iulie 2008 23:39
E buna ptr organism dar nu slabeste.Crede-ma k am incercat-o de atatea ori si nu numai eu mai multe prietene fara nici un rezultat kilogramele erau aceleasi!chiar i o farmacista prietena de familie mi-a zis k nu slabeste.
s26
Postat pe 1 August 2008 19:22
eu iau spirulina de ceva timp shi pot spune k taie pofta d mankare... o recomand...chiar e buna...
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 19:24
ce ciudat la altii sporeste pofta de mancare :D

Postat pe 7 August 2008 19:48
Spirulina te ajuta doar sa elimini apa din organism..slabesti doar la inceput de la ea..pana elimini apa..apoi nimic. Face bine organismului ca e facuta doar din ingrediente naturale dar nu slabesti f mult de la ea.
madallina
Postat pe 19 August 2008 16:54
Are spirulina in compozitia ei IOD? mi s-a recomandat sa mananc alge brune, cum ar fi VARECUL, datorita cantitatilor de iod pe care le contin. Dar cand am cautat varec, se pare ca in Romania se foloseste doar de pescari ca nada pentru pesti. Asa ca acum ma intreb daca spirulina contine iod, pentru ca ea aste un alt tip de alga. Sau poate stiti de unde pot cumpara alge brune netratate cu te miri ce.
AlinaAD
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:48
daca iodul ajuta la slabit, ia frunze de nuc si fa ceai si bea. Sau se vinde iod brut si folosesti. Iodul stiu ca ajuta la glanda teroida, dar la slabit nu am auzit. Eu de la spirulina ma ingrasam, dar poate are alt efect la tine.

Bafta multa!
merycam
Postat pe 7 Octombrie 2008 16:32
spirulina nu slabeste din punctul meu de vedere,eu am folosit-o timp de 2 luni si la inceput mi-a taiat pofta de mancare dar dupa aia park imi facea si mai multa pofta de manacare,eu am slabit renuntand la prajeli paine si dulciuri si mergand la sala,va recomand aceleasi lucruri,succes.
lostangel86
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:10
De la: Giulia4c, la data 2008-07-21 23:39:20spirulina este un supliment nutritiv! Mie mi s-a recomandat intr-un regim pentru gastrita! Cu spirulina slabesti, daca mananci ... doar spirulina! exista mai multe variante, dar nu slabeste! Intretine, are efecte benefice asupra corpului...dar nu slabeste! Acum poate depinde si de la corp la corp. Asa cum unii slabesc cu grefe, unii cu sport, unii cu legume, etc..sunt si unele persoane care slabesc cu spirulina! :)

in prospect scrie ca are efect de slabire daca o iei cu 30-40 minute inainte de masa.eu una nu iau spirulina pt slabit ci pt ca intareste sistemul imunitar si scade colesterolul...are multe minerale.chiar am 3 luni de cand iau si am observat un efect, in sensul ca nu mai racesc atat de des...eram foarte sensibila raceli....tot timpul aveam gatul umflat in sezonul rece.nu am racit delok pana acum, asa ca....eu zic ca e buna.
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:55
eu nu am incerca spirulina dar am luat mai demult crom.........taie pofta de dulciuri si acum dupa sarbatori o sa iau iar.....succes
elenaalina
Postat pe 30 Decembrie 2008 10:24
eu am luat-o 1 an ,nici nu m-a ingrasat nici nu m-a slabit, (dar depinde de modul cum o iei,pt slabit srie in prospect ca trebuie luate 18-20 pastile si cu 30 min inainte de masa).dar este fff indicata pt tratarea sau prevenirea afectiunilor,cresterea imunitatii ,reglarea metabolismului,este o alga marina ce contine 70 oligoelemente(minerale si vitamine)sub forma naturala,fiind un compus asimilabil garantat pt ca este asemanatoare celulei umane,,,,eu o folosesc pe cea de HOFIGAL pt ca au culturi proprii si se presupune ca nu este influetata de mediul poluat....dar eu cred ca o persoana pt a-si pastra greutatea in limitele normale trebuie sa duca o viata echilibrata ,cu o alimentatie sanatoasa iar daca apar dezechilibrele trebuiesc cautate cauzele si eliminate,,,daca se merge doar dintr-un punct de vedere rezultatul nu va fi pe termen lung....in orice caz nu va infometati din dorinta arzatoare de a slabi, asta va va crea mari probleme de sanatatea
camelya957
Postat pe 27 Ianuarie 2009 01:09
eu am folosit spirulina si sincer nu prea a avut efect.... in schimb are alte efecte asupra sanatatii
_dulcik_
Postat pe 25 Februarie 2009 21:53
De la: camelya957, la data 2009-01-27 01:09:12eu am luat-o 1 an ,nici nu m-a ingrasat nici nu m-a slabit, (dar depinde de modul cum o iei,pt slabit srie in prospect ca trebuie luate 18-20 pastile si cu 30 min inainte de masa).dar este fff indicata pt tratarea sau prevenirea afectiunilor,cresterea imunitatii ,reglarea metabolismului,este o alga marina ce contine 70 oligoelemente(minerale si vitamine)sub forma naturala,fiind un compus asimilabil garantat pt ca este asemanatoare celulei umane,,,,eu o folosesc pe cea de HOFIGAL pt ca au culturi proprii si se presupune ca nu este influetata de mediul poluat....dar eu cred ca o persoana pt a-si pastra greutatea in limitele normale trebuie sa duca o viata echilibrata ,cu o alimentatie sanatoasa iar daca apar dezechilibrele trebuiesc cautate cauzele si eliminate,,,daca se merge doar dintr-un punct de vedere rezultatul nu va fi pe termen lung....in orice caz nu va infometati din dorinta arzatoare de a slabi, asta va va crea mari probleme de sanatatea

de acord cu ceea ce ai scris.eu am incercat mai multe firem, dar intr-adevar cea de la hofigal e cea mai buna
mkdisk
Postat pe 3 Martie 2009 19:28
e buna pt tratarea altor afectiuni dar nu pt slabit
_dulcik_
Postat pe 4 Martie 2009 21:34
buna
eu am luat spirulina cu klorela
se inainte cu jumat de ora de masa
am mai auzit o rete de slabit
pe stomacul gol 2 lingurite de miere de albine si o jumatare de lamaie stoarsa in doua pahare de apa
succes fetelor
astept si eu o diete de la voi
pup pe curand
alinuta_intasneata
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:47
Prima zi

Mic dejun: Mere.
Dejun: Mere.
Cina: Mere.

Se beau minim doi litri de apa pe zi.

A doua zi

Mic dejun: Mere.
Dejun: Salata verde cu lamaie sau otet, branza cottage, putina sare, doi litri de apa pe parcursul zilei.
Cina: Mere.

A treia zi

Mic dejun: O felie de paine integrala, o felie de sunca si un mar
Dejun: O salata verde mare cu morcovi si ceapa.
Cina: Mere

A patra zi

Mic dejun: O felie de paine integrala cu o felie de sunca si un mar.
Dejun: Salata de legume fierte, fara cartofi, ton natural cu lamaie.
Cina: Cereale cu lapte degresat.

A cincea zi

Mic dejun: Un mar, un ou prajit, o felie de paine integrala.
Dejun: O salata de legume crude, carne la cuptor.
Cina: Mere.
Este posibil sa slabiti intre 4 si 7 kilograme pe saptamana.
Mai intai se reduce circumferinta abdomenului si a taliei.
Beti zilnic cel putin opt pahare cu apa, evitati bauturile racoritoare carbogazoase.
Nu faceti exercitii fizice pe parcursul dietei si incercati sa dormiti cat mai mult.
_dulcik_
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:21
ca si orice alta metoda de slabire are efect de la organism la organism.eu am luat spirulina dar am mancat normal si am slabit cateva kg bune.e o sursa de vitamine ff buna asa ca luati-o cu incredere.cea care are si proplis creaza foame asa ca aveti grja.
adriyana_b
Postat pe 6 Aprilie 2009 18:32
Buna AlinaAD, daca vrei sa consumi IOD poti sa faci un ceai din:cu 4 ani in ura m-am tratat de tiroida daca pot spune tratat,da? o reteta de la un preot foarte batran. se sparg 3 nuci si vei lua acea foita dintre miezul de nuca de la trei nuci si vei pune intr-o cana ,peste care vei turna apa fiarta cat contine cana, apoi vei acoperi si vei lasa ca infuzie timp de 10-15 min, vei ramane surprinsa de culoarea apei .acela este iod natural se va face de 3 ori pe zi odata cand te trezesti dim , apoi la pranz inainte sa mananci cu o ora si seara tot cu o ora inainte de masa de seara . aceasta cura se va tine timp de o luna , dupa acre vei consuma numai doua cani de infuzie , adica una dim si cealalta seara, iar cea de a 3 luna vei bea numai la pranz. asa am scapat de eutyrox 10 ml si ma simt foarte bine .adevarat ,imi este cam lene, dar ar cam trebui sa reiau acest tratamnet este foarte bun si este exact cat IOD are nevoie organismul intr-o zi. mai trebuie sa consumi si trei nuci pe zi ,miezul de nuca contine B -urile .hai, sa auzim de bine si mult succes! daca vrei sa mai vb ma poti contacta pe adresa de mess mariana_maiam@yahoo.com
mayasimona
Postat pe 13 Iulie 2009 17:47
buna draguta, de unde venisi cu asemenea dieta? vrei sa o testezi pe careva? hi,hi,hi....daca vei manca ce spui acolo ...saptamana viitoare ajungi direct in sputal, da? las glumele si astfel de regimuri, da? lasa-i pe nutritionisti sa-si faca meseria, da? sau poate ca esti nutritionist si atunci am sa ajung sa-mi cer si scuze,da? fetelor nu mancati numai cea scris si apa ca veti ajunge direct la spital. va pup si va doresc multa sanatate!
mayasimona
Postat pe 13 Iulie 2009 17:53
Am folosit acum cativa anii acest produs si pot spune ca a existat un rezultat dar ..insotit si de mult sport.Mergeam la sala si petreceam cam 2-3 ore pe zi.In perioada aceea am slabit 15 kg intr-o luna si jumatate.Super,nu? Intre timp anii au trecut,kg,,au revenit incet ,incet..noroc ca sunt inalta ,totusi ideea e ca fata in fata cu mine recunosc ca imaginea mea nu-mi prea e pe plac..Asa ca de aproape 2 luni _dupa ce m-am informat f.bine am ales sa incerc pastilele SuperSlimm.Sunt incantata ..am slabit intr-o luna 7kg..si acum urmeaza sa ma cantaresc sa descopar cat am slabit in cea de a doua luna.Sunt diverse si diferite pareri despre acest produs...eu pot doar sa spun ca nu am de facut comentarii critice vis-a-vis de aceste pastile! Spirulina ,ceaiul verde..calciul sunt bine venite in completarea acestei diete...ca sa-i spun asa!
Oricum ..succes!




lyheartly
Postat pe 13 Iulie 2009 18:24
De la: elenaalina, la data 2008-12-30 10:24:54 eu nu am incerca spirulina dar am luat mai demult crom.........taie pofta de dulciuri si acum dupa sarbatori o sa iau iar.....succes




Da. am citit in maai multe reviste despre spirulina.La tv.am auzit un medic spunand ca ajuta laslabit,dar depindecum o iei inainte/dupa masa.Nu am retinut care este varianta coresta.
mery_aida
Postat pe 14 Iulie 2009 11:48
Salutari,se poate slabii cu spirulina dar numai asociata cu alte produse!
naturistul1
Postat pe 2 Octombrie 2009 17:23
Mda...Eu am incercat de mai multe ori, in diferiti ani, sa iau spirulina, pentru ca stiu ca face foarte bine la sanatate. Dar...de fiecare data a trebuit sa ma opresc. Imi dadea o pofta de mancare necontrolata. Efectiv nu ma mai puteam opri. Si nu mi-e de ingrasat, ca deocamdata vad ca nu se depunde, dar imi era rau de cat mancam. Si nu ma puteam controla...
Alexandra_Horecica
Postat pe 2 Octombrie 2009 22:33
eu am lansat spirulina in bucuresti nsi farmaciile nu vroiau sa o cumpere iar institutul de cercetari ecologice nu vroia sa faca reclama,asa ca afacerea au preluat-o altii.nu slabeste.poate ingrasa putin pentru ca aportul de calciu si magneziu intareste organismul,se adauga si celelalte microelemente,in final creste apetitul de toate felurile,creste pofta de viata si se adauga 2 kg in plus,dar ce conteaza,trebuie sa fi sanatos,energic si sa te simti bine.pitulicu
greffe
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:17
Nu salbesti cu spirulina, dar are multe multe beneficii, e plina de vitamine si de minerale si e sursa completa de proteine. Eu prefer sa iau sub forma de pulbere, de la BUlk Powders, e un brand din Anglia, insa o gasesti si la noi sa comanzi de pe net. Am citit ca e mult mai buna sub forma de pudra decat capsule.
JustMeD
Postat pe 24 Octombrie 2013 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna... 6 De la: www_angel_elly2002 30 Noiembrie 2013 10:46
SA SLABIM IMPREUNA 25 De la: nelik 17 Noiembrie 2013 10:57
BLOGURI 3 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:16
CEAIUL ZEIN 1 De la: b63msh 13 Decembrie 2009 01:59
super slimm 93 De la: andraandragirl 21 August 2012 20:42