Setari Cookie-uri

Cum sa impresionezi pe cineva drag cu o reteta buna de pasti.

Fetelor cum faceti voi sa va inpresionati iubitiii cand vin in vizita ?
OCTAIA
Postat pe 15 Aprilie 2008 19:44
Eu vreau sa va rog, ca din toata experienta voastra culinara ,sa-mi dati cateva retete ,de ceva special de Pasti.As dori sa inpresionez, pe cineva ,cu ceva special culinar...Ce ziceti? ma ajutati? Uite va rog frumos,si ganditiva ca faceti ce-l mai frumos dar de "iepurasi"
OCTAIA
Postat pe 15 Aprilie 2008 19:49
te rog spune-mi vrei sa sti ceva despre o prajiturica sau despre o mancare gatita bine care gadila papilele gustative???
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Aprilie 2008 00:08
Nu conteaza ,as dori parerile voastre in legatura cu acest subiect. Se spune ca dragostea trece prin stomac.Oare e adevarat? Hai sa vaddem ce ziceti si voi?
Pentru mine conteaza ficare parere.Si da-ti-mi ideii de cum a-ti procedat voi,sau ce asteptari aveti dela o mancare gustoasa!
OCTAIA
Postat pe 16 Aprilie 2008 08:09
buna fetelor!sa stii Octaia ca dragostea mai trece si prin stomac si toti barbatii sint incintati cind o femeie stie sa gateasca.eu cind lam cunoscut pe sotul meu actual i-am lasat sa vada numai partile negative sa vad cit poate sa suporte saracul dar el tot ma vedea perfecta ca dragostea e oarba in schimb cind ne-am mutat impreuna am inceput sa gatesc normal si parca il aud prima data:doamne mi-ai pus mina in cap!sa stii femeie ca nu te scap vrei nu vrei a mea esti.eu eram tare incintata si sint pasionata de bucatarie i-mi place sa gatesc si sa fac prajituri apoi sint si mai incintata cind toata lumea lauda bucatele culinare dar sa-l vezi pe Joseph ce se umfla in pene.oricum sotul meu vine cu drag acasa sa vada ce bunatati am mai facut ,tot timpul i-mi spune ca ma iubeste si cit de frumoasa sint si cu toate astea din cind in cind gateste si el pentru mine s-au ma invita la restaurant sa ma rasfete si pe mine........acum hai sa trecem la oile noastre si sa-ti spun meniul de paste pe care i-l fac eu:in primul rind vopsesc oua ca e normal,apoi fav o salata de beuf,un drob de miel,fripturica la cuptor de miel in sos de vin,pentru copil fac fripturica de porc pe gratar ca el nu maninca miel,cozonac,pasca,si o prajiturica mai complicata inca nu m-am gindit.printe preparatele romanesti mai adaug si ceva fructe mare,creveti,suhi cu somon afumat ca am musafiri localnici.am uitat de sarmalute-o sa fac si sarmalute in foi de varza si foi de vita cu smintina.chiar daca traiesc pe alte meleaguri cind sint sarbatori la mine miroase a sarbatoare si cred ca vecinii sint terminati deja ca multi ma intreaba daca mai am surori de maritat.daca te incinta ceva o sa-ti dau si reteta.pe curind!

Postat pe 16 Aprilie 2008 12:10
scuze octaia pt raspunsul intarziat.mie personal imiiese de minune tocanita de miel cu sos si mamaliguta,pe care o prepar doar in perioada asta,daca iti place sai ii place carenea de miel.cat despre dulciuri...cea ma frumoasa amintire in 2 despre o prajiturica pt 2 o am depre un pandispan banal cu fructe...dar in loc de fructe am pus visine din visinata si...iti dai seama ce a iesit????
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Aprilie 2008 21:40
fetelor,va rog sa-mi dati o reteta buna de cozonac CARE SA RAMANA PUFOS...cea pe care o fac eu iese foarte bun,gustos...dar din pacate dupa 2-3 zile nu mai este moale si copii nu il mai mananca...si asa gusta si cainii comunitari cozonacul meu(la gunoi)....va raman datoare si multumesc mult!
ginetta
Postat pe 22 Aprilie 2008 19:42
France...reteta la prajiturica complicata...?merci...
ginetta
Postat pe 22 Aprilie 2008 19:44
chestia cu cozonacul insiropat am incercat si eu...dar sclifositii astia ai mei nu mananca...despre cozonacul cu faina oparita..asa il fac eu(oparesc toata faina cu laptele clocotit si las sa se raceasca apoi adaug toate celelalte ingrediente...totusi iti spu ca nu iese de doua ori la fel...o fi si din cauza fainei...acum mai nou,am citit ca multe fete nu folosesc albusul pentru cozonac,doar galbenusurile.se spune ca daca pui albusurile batute(sau cum le pui),cozonacul se intareste.in schimb albusurile se folosesc in pasta de umplutura(impreuna cu nuca si toate celelalte).eu am sa-l pregatesc vineri si am sa pun doar jumatate din albusuri.vreau sa vad ce iese....in rest am sa fac un tortulet diplomat si ceva prajituri...sa vad ce comanda primesc de la puisorii mei....
ginetta
Postat pe 23 Aprilie 2008 14:49
Hristos a inviat! Fetelor am facut o ciorba de curcan ca la noi ,cu leustean.Friptura de ied la cuptor cu legume si orez,sarmale neaparat.Si cozonac cu mac.Va zic afost totul la superlativ,da...tot singura am ramas.:(((((
OCTAIA
Postat pe 27 Aprilie 2008 20:14
draga prietena,nu dispera ca DUMNEZEU le aseaza pe toate la timpul lor.mama vin si eu la un iedut ca sa nu te plictisesti.hai draga mea ca o sa vina si soare pe strada ta.te pupic!

Postat pe 27 Aprilie 2008 21:12
Salut va recomand sa vizitati http://www.cosmopolitan-bar.ro aici veti gasi retetele originale la toate cocktailurile cunoscute in lume,care sunt ideale de sarbatori.B afta!!!
fantasyfantasy
Postat pe 21 Aprilie 2013 03:09
De la: OCTAIA, la data 2008-04-15 19:44:39Fetelor cum faceti voi sa va inpresionati iubitiii cand vin in vizita ?

Salut, scumpa orice gatesti, daca adaugi un strop..de iubire..fata de cine tie drag conteaza enorm...si mancarea e pe locu; doi. ..hups..
Fulg-de-nea
Postat pe 21 Aprilie 2013 03:13
poy ..sa veem..sti ce.. barbatii sunt cei mai buni bucatari....ce ar fi..lasa-l sa gateasca el...
Fulg-de-nea
Postat pe 21 Aprilie 2013 03:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nedumerire.....maxima 7 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:05
m-am saturat de tot si toate 66 De la: Muse__ 22 Iulie 2013 11:03
Credeti ca persoana care initiaza despartirea e cea care nu mai iubeste? 45 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:02
CE SA FAC? 7 De la: bestiutza_relouded 11 Aprilie 2009 11:36
Dureri menstruale exagerate 55 De la: 27 Iunie 2016 12:47