Setari Cookie-uri

Colegi de serviciu

da, si eu am lucrat si lucrez si in prezent intr-un colectiv preponderent masculin, si e mai bine si mai interesant decat unde sunt multe/numai femei/fete.. din mai multe motive..
Blondie11
Postat pe 18 Octombrie 2008 00:43
agree

Postat pe 18 Octombrie 2008 00:50
De la: Mary2008, la data 2008-05-08 11:27:17cum te poti integra intr-un colectiv in care sunt numai baieti?

Depinde de nivelul intelectual.Prefer barbatii in locul femeilor.Dar cateodata barbatii barfesc mult mai mult decat femeile. Credeti-ma si sa va fereasca Dumnezeu de barfa lor!De aceea repet :nivelul intelectual si cred ca e valabil atat pt. femei cat si pt. barbati.
ana_lili36
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:53
De la: ana_lili36, la data 2008-10-19 21:53:49
De la: Mary2008, la data 2008-05-08 11:27:17cum te poti integra intr-un colectiv in care sunt numai baieti?

Depinde de nivelul intelectual.Prefer barbatii in locul femeilor.Dar cateodata barbatii barfesc mult mai mult decat femeile. Credeti-ma si sa va fereasca Dumnezeu de barfa lor!De aceea repet :nivelul intelectual si cred ca e valabil atat pt. femei cat si pt. barbati.

Cam asa este..Eu am observat multe femei care doresc sa lucreze in colectiv cu mai multi barbati deoarece acolo unde sunt multe femei pe langa barfa mai este si invidie. Iar daca avansezi,nu se poate sa nu fie una doua care sa nu isi puna intrebarea:precis ai avut pile ,de ce ai avansat tu si nu eu. Si desi sunt barbat,chiar nu imi place sa lucrez unde sunt femei,in primul rand esti catalogat,trebuie sa-ti spui cine esti si eventual toata istoria ,in al doilea rand daca sunt multe femei faci tu ce-i greu ca deh esti barbat. La mine in companie ,procentul este cam echilibrat. SI din ce imi spun angajatii,pentru ca dupa un timp ii intreb cum s-au integrat,fetele chiar sunt multumite ca lucreaza cu baietii si nu au probleme cu ei.

Postat pe 25 Octombrie 2008 12:18
Pai...trebuie sa te porti civilizat ,sa nu injuri ,sa nu barfesti asa cum faceti voi "fetele" cand sunteti intre voi ,sa faci cafea buna ,sa te pui la punct cu fotbalul si cu tipurile de bere ,sa nu ii intoxici intreband de culoarea care trebuie aleasa la fusta ta etc.Nu este greu!

Postat pe 19 Noiembrie 2008 10:04
De ce sa iti folosesti internetul de acasa pentru navigari nefolositoare? De ce sa iti pierzi timpul cautand un alt serviciu, sau un al doileaa serviciu, cand ai putea cu un minim de efort sa castigi bani stand in fata calculatorului....
Fi colaborator si tu (la fel ca si mine) la o firma de marketing internationala... Nu trebuie sa fi sceptic sau sa te sperie titlul. O poate face oricine!!! Nu conteaza daca esti copil, student, angajat sau pensionar.Crezi ca este imposibil? Sincer asa am crezut si eu acum ceva timp cand eram in postura ta de acum...

Nu mai sta pe ganduri si trimite un mail pentru informatii suplimentare .. Ai nevoie doar de 3 ore pe zi, acces la internet si buna vointa...
Asa ca lasa negativismul deoparte si incepe de astazi sa decizi TU pentru viata TA... castig intre 18-2000€ /luna in functie de interesul pe care ti-l dai.
Pentru detalii sunt aici sa va raspund mereu:
Argesanu Irina
Skype: argesanu_irina
Yahoo mess: h3r0ina4me@yahoo.com
yo_mama
Postat pe 5 Decembrie 2008 17:11
intotdeauna am lucrat mai bine cu barbatii decit cu femeile.... nu pentru ca ma placeau, ci pentru ca erau mult mai obiectivi cind apareau probleme.... in situatiile de criza sunt mai cerebrali....
ok, cind nu lasa penisul sa gindeasca pentru ei....

anka77
Postat pe 17 Ianuarie 2009 02:18
Eu am lucrat si in coletivuri mixte si in majoritare feminine. Cand eram in colectiv mixt, era o barfa mult mai mare pentru ca femeile incercau sa-si faca aliati printre barbati barfidu-le pe celelalte, fara sa intuiasca ce penible sunt....si ca ei de fapt se amuzau de prostia lor. Veneau imbracate mult mai elegant decat era cazul in contextul dat, accesorizate, parfumate in exces, etc. in speranta ca barbatii le vor remarca....nu se punea in discutie vreo legatura amoroasa, nu era cazul, doar asa de amorul artei.
Acum lucrez intr-un colectiv preponderent feminin si zic eu ca este mai bine asa. Pentru ca nimeni nu incearca sa atraga atentia nimanui. Fiecare vine imbracata adecvat pozitiei pe care o are in firma, bineinteles ca toate suntem atente la detalii, dar...nu exista marul discordiei: BARBATUL! Sunt si barfe, dar in limita bunului simt. In cazul meu este ok. Ne spunem verde-n fata ce avem de spus si totul se rezolva.
gina37
Postat pe 17 Ianuarie 2009 08:26
Da ai dreptate cu mesajul pe care l-ai scris
Nu este bine sa te cuplezi cu cineva de la serviciu
kudika011876
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:51
Este de 1000 de ori mai bine sa fii intr-un colectiv de barbati decat de femei. Am lucrat intr-un colectiv de barbati timp de un an si credeti-ma..ca mi-a fost tare bine. La inceput se stie prea bine :toata lumea se da la tine, iti fac fel si fel de avansuri dar atunci cand vad ca esti o persoana cu coloana vertebrala...te respecta si te lasa in pace.
Femeile in schimb sunt de o Rautate iesita din comun: sa te fereasca Dzeu sa vii mai aranjata sau cu o haina mai extravaganta, sa ti iei o poseta mai frumoasa sau sa ai un machiaj deosebit..toata ziua te mananca de c...Nu mai zic ca daca mai ai si o relatie cu un barbat care este foarte ok te respecta te cauta si ti face si cadouri scumpe si surprize..cu atat mai mult te barfesc:"ia uite...putoarea asta are noroc de un barbat bun care o mai si rasfata...si eu nu am noroc de asa ceva".
Zi doamne fereste sa lucrezi intr-un colectiv de femei...crede-ma ca stiu ce zic.
ravenik_swwet
Postat pe 16 Octombrie 2010 23:18
De la: , la data 2008-05-08 11:27:17cum te poti integra intr-un colectiv in care sunt numai baieti?

Pai e situatie ideala pentru tine. Foloseste faptul ca-s baieti impotriva lor. Intr-un context din asta, poti devenii chiar liderul lor daca stii exact ce vrei. Bazeaza-te un pic pe cei care sunt OK, iar pe restul inearca sa-i ignori. Urmeaza pe cei care prin actiunile lor constituie exemple pozitive si colaboreaza cu ei.
Demonstreaza ca poti face ce pot face si ei...si chiar mai bine.
Nu e greu sa te impui - trebuie doar un pic de tactica si sa stii bine ceea ce faci (adica sa incerci sa iti faci treaba la servici foarte bine, chiar daca nu exista beneficii pe termen scurt).
Max2
Postat pe 7 Decembrie 2011 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help! -pentru fetele din bucuresti 11 De la: EndlessBleu 15 Mai 2009 01:21
hei 12 De la: kudika015246 27 Aprilie 2009 23:58
ma enerveaza.... 26 De la: mitura 22 Noiembrie 2009 20:09
Cat de mult greseste o femeie maritata , cand spune ca s-a indragostit de alt barbat , insurat si el 14 De la: alina02 30 Aprilie 2009 21:15
femei puse in situatii...penibile 34 De la: katwoman 3 Aprilie 2009 23:10