Setari Cookie-uri

Despre celulita si zatul de cafea

Felicitari,este foarte interesant articolul tau!dar la tine cam in cat timp s-au vazut efectele?Am si eu celulita pe coapse dar nu pot spune ca este intr-un stadiu foarte avansat!Astept un raspuns de la tine daca ai timp!mersi ..
kudika352539
Postat pe 14 Ianuarie 2011 01:05
prea multa mizerie
krystyana84
Postat pe 2 Martie 2011 23:23
Am la serviciu 3 expresoare din alea serioase, ce scot peste 100 de cafele pe zi. Se aduna un cos de zat din ala mare. Vrea cineva? Pe bune, vi-l dau, cu conditia sa veniti sa-l luati.
finch74
Postat pe 3 Iunie 2011 18:44
Buna..am si eu o intrebare.daca folosesc zatul de cafea in fiecare zi e vreo problema?:D
Bianca129
Postat pe 22 Iunie 2011 15:26
De la: Bianca129, la data 2011-06-22 15:26:18Buna..am si eu o intrebare.daca folosesc zatul de cafea in fiecare zi e vreo problema?:D

doar ca ti se ridica tensiunea...din picioare
miss_darine
Postat pe 22 Iunie 2011 15:43
Trebuie neaparat ulei de masline?
kudika414579
Postat pe 23 Iulie 2011 22:11
De la: kudika414579, la data 2011-07-23 22:11:14Trebuie neaparat ulei de masline?


Zat de cafea cu ulei de masline? Boia dulce sau iute?
Barbie30_
Postat pe 23 Iulie 2011 22:14
De la: , la data 2008-05-17 15:51:12Tratament anticelulitic cu zat de cafea

In fiecare zi te trezesti si cu pasi nesiguri te indrepti catre bucatarie pentru a prepara cafeaua. Cu siguranta savurezi cu mare placere o ceasca de cafea naturala, aromata, care te face sa te trezesti mai repede sau te „pune pe picioare” cand esti obosita dar mai ai inca multe lucruri de facut. Insa cu siguranta nu stii ce minuni poate face pentru tine zatul ramas de la cafea...
Trebuie sa stii ca zatul de cafea poate face mult bine organismului, daca stii cum sa il folosesti: te ajuta sa reduci celulita, are efect de scrub pentru ca inlatura celulele moarte ale pielii si ii confera parului tau sanatate si stralucire. eLady.ro iti pune la dispozitie cateva trucuri care te vor ajuta sa faci economii si sa iti imbunatatesti aspectul fizic. Simplu si fara cheltuieli! Gandeste-te inainte sa mai arunci zatul care iti ramane dupa ce faci cafeaua, pentru ca il el poti gasi un izvor adevarat de resurse care sa te faca si mai frumoasa!
Cernat_Cristina_1
Postat pe 2 Martie 2012 18:36
Stiu de acest tratament,dar nu l-am incercat niciodata. El este folosit pentru celulita si pt o piele mai catifelata. Toate spuneti ca l-ati incercat si ca aveti pielea foarte fina acum. dar de celulita nimeni nu zice nimic. eu folosesc unt de corp si am piele super catifelata,nu imi trebuie zat de cafea pt asta,ci pt celulita. A dat roade cuiva in acest sens?
kudika_7288
Postat pe 13 Mai 2012 13:31
ulei de struguri cu zat de cafea pentru a exfolia pielea in fiecare saptamana..face minuni, pielea este mult mai catifelata, mai stralucitoare- cat despre celulita nu am obsrrvat efecte benefice ale masajului cu zat de cafea.. si ma exfoliez de 1 an de zile cu cafea.. oricum pt celulita ceai verde, 2 litri de apa pe zi si a lot of exercise !
dyaaa
Postat pe 13 Mai 2012 14:48
bianca 129: da! iti distrugi pielea.. nu ai voie mai mult de 1 data pe saptamana sa iti exfoliezi pielea cu zat de cafea, pt ca e prea dur pt piele..
dyaaa
Postat pe 13 Mai 2012 14:52
Fetelor care e treaba cu fideaua? eu nu am inteles ma confrunt cu aceeasi problema ca si voi : mici urme de celulita pe fund ! sunt disperata, in cat timp se va vedea rezultatul cu zatul ? Multumesc :*
kudika_10116
Postat pe 19 Iunie 2012 14:19
De la: kudika_7288, la data 2012-05-13 13:31:02Stiu de acest tratament,dar nu l-am incercat niciodata. El este folosit pentru celulita si pt o piele mai catifelata. Toate spuneti ca l-ati incercat si ca aveti pielea foarte fina acum. dar de celulita nimeni nu zice nimic. eu folosesc unt de corp si am piele super catifelata,nu imi trebuie zat de cafea pt asta,ci pt celulita. A dat roade cuiva in acest sens?

incearca si tratamentul cu zat, nu ai ce pierde eu folosesc si recomand
dar nu mai mult de o singura data pe saptamana
muza_ta
Postat pe 19 Iunie 2012 14:43
As dori sa stiu ce fel de crema este cea pentru eliminarea pielii ramasa in urma sarcinii,eu slava domnului ,am destula,si chiar m ar interesa asa ceva,pretul de 80 ron nu mi se pare deloc mare atata timp cat rezultatele sunt vizibile,daca nu cer prea mult Gio ,ai putea sa ma ajuti in acest sens? Am vrut sa scriu pe adresa de email dar nu era intreaga asa ca am preferat sa iti scriu aici,in speranta ca inca mai esti fidela acestui site,deoarece anuntul este postat pe undeva prin 2009....pentru a ma contacta pe email,iti las adresa mea...andreea_me2010@yahoo.com.....Multumesc si sper sa primesc vesti curand !
ANDREEA_PTK
Postat pe 21 Iunie 2012 14:59
Am auzit si eu de asta cu zatul de cafea si efectul anticelulitic dar nu l-am incercat. Asta e, nu am timp. Si nici celulita nu prea am de cand cu dieta si pastilele. Mi-e ok. Dar pentru scrubbing recomand si zaharul brun cu miere sau tarate cu miere. Acestea lasa o piele foarte catifelata si curata.
DariaMih
Postat pe 21 August 2012 04:54
De la: DariaMih, la data 2012-08-21 04:54:47Am auzit si eu de asta cu zatul de cafea si efectul anticelulitic dar nu l-am incercat. Asta e, nu am timp. Si nici celulita nu prea am de cand cu dieta si pastilele. Mi-e ok. Dar pentru scrubbing recomand si zaharul brun cu miere sau tarate cu miere. Acestea lasa o piele foarte catifelata si curata.



Cu dieta si pastile, fara sport, sigur ai celulita...
kudika226898
Postat pe 21 August 2012 16:13
De la: kudika226898, la data 2012-08-21 16:13:46
De la: DariaMih, la data 2012-08-21 04:54:47Am auzit si eu de asta cu zatul de cafea si efectul anticelulitic dar nu l-am incercat. Asta e, nu am timp. Si nici celulita nu prea am de cand cu dieta si pastilele. Mi-e ok. Dar pentru scrubbing recomand si zaharul brun cu miere sau tarate cu miere. Acestea lasa o piele foarte catifelata si curata.



Cu dieta si pastile, fara sport, sigur ai celulita...
Din fericire nu am, pentru ca am facut sport candva. Nu m-am tinut de el ca nu am avut timp, dar nu am mai depus la loc. Tocmai de-asta ma bucur, efectul yoyo la mine nu a poposit.
DariaMih
Postat pe 21 August 2012 22:56
celulita nu reprezinta numai grasime, reprezinta si apa din tesuturi asa ca poti si cu dieta si fara sport. si depinde ce inseamna la voi fara sport. eu cand nu am timp de sport sala etc, o iau la plimbare pe jos sau evit taxiurile, ratb-ul etc. si tot se pune ca miscare daca mergi 2 km pe zi. mai ales in pas alert, asa cum merg eu.
RoxyRoxx
Postat pe 31 Decembrie 2012 11:31
De la: RoxyRoxx, la data 2012-12-31 11:31:16celulita nu reprezinta numai grasime, reprezinta si apa din tesuturi asa ca poti si cu dieta si fara sport. si depinde ce inseamna la voi fara sport. eu cand nu am timp de sport sala etc, o iau la plimbare pe jos sau evit taxiurile, ratb-ul etc. si tot se pune ca miscare daca mergi 2 km pe zi. mai ales in pas alert, asa cum merg eu.


Vorba aceea " mersul pe jos face piciorul frumos "
DariaMih
Postat pe 3 Septembrie 2013 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
altele 4 De la: just_laura 3 Iunie 2009 18:36
HELP!!! Vreau sa slabesc! 7 De la: kudika476015 9 Aprilie 2014 22:14
Slabit ! 32 De la: Ni_Col_1 27 Octombrie 2014 11:23
ce sa fac sa ma ingras? 5 De la: Annnnaaa 1 Iulie 2009 20:57
Invitatie 1 De la: power_plate 28 Octombrie 2009 15:23