Setari Cookie-uri

de ce?

de ce suntem rai? de ce nu putem spune totu deschis si ne ascundem in minciuni?
eugabi
Postat pe 18 Mai 2008 11:15
uneori, a spune totul deschis inseamna a fi rau

Postat pe 18 Mai 2008 12:07
subscriu la ce a scris muslim
oana81
Postat pe 18 Mai 2008 18:37
eu una,intotdeauna spun in fata ce ma doare...chiar daca doare...cred ca mai bine este sa spunem adevarul(oricat ar fi de dureros),decat sa ne invartim in jurul cozii..trebuie sa ne asumam raspunderea pentru faptele noastre....
ginetta
Postat pe 18 Mai 2008 19:40
Logic ca e cel mai corect sa spui adevarul mereu..dar sunt fel si fel de adevaruri ginetta..personale si universale. Ceea ce e adevarat pt mine poate e gresit pt tine.. ceea ce mie mi se pare urat poate tie iti place la nebunie..prietenul meu cel mai bun poate fi dusmanul tau de moarte.. De aceea adevarul nu e acelasi pt toti. E bine sa-l spui atata timp cat il formulezi in asa masura incat sa nu ranesti pe nimeni. De exemplu.. o mama are un copil..sa zicem ca acel copil nu e deloc frumos, ba mai degraba dizgratios fizic(din orice motiv)..sa spunem ca nu e nici foarte istet..Ce ii vei raspunde daca te va intreba cum ti se pare copilul ei? Ca e un urat? Ca e infricosator? Ca e intarziat mintal..? Eu nu as face asta, chiar daca acesta ar fi adevarul. Pt nimic in lume nu as face asta! Am mai scris asta si pe alt topic si o utilizatoare,, atotstiutoare,, m-a acuzat ca sunt falsa..si ca vreau sa ma pun bine cu lumea. :) Nu sunt deloc de acord cu ea..dar asta e. Daca asta inseamna sa fii fals atunci prefer sa fiu falsa decat o nesimtita fara inima si bun simt. Pt ca in mod sigur acea mama isi iubeste copilul si il considera frumos si destept. Iar eu ii voi raspunde ca puiul ei e adorabil.
oana81
Postat pe 19 Mai 2008 01:19
exemplul tau e diferit de cel la oanei...ea s-a referit la un defect fizic, nu o boala,care se poate trata,a zis de un copil urat fizic,asta nu se poate trata! (poate prin operatie...estetica ?desi nu cred ca e cazul)
lief
Postat pe 19 Mai 2008 11:14
mia..e foarte diferit ceea ce ai spus tu de ceea ce am spus eu..nu are absolut nici o legatura,exact cum a scris lief. Asa ca.. nu ai prea nimerit-o. Am impresia ca nu esti in stare sa te pui in pielea omului, empatia iti lipseste total. Si e pacat, pt ca empatia e o mare calitate la oameni.. din pacate rar intalnita. Asa ca nu ai nici o sansa sa vezi lucrurile cum le vad eu. Tu continua sa fii sincera si rea. Eu, in astfel de cazuri prefer sa fiu,, falsa,, dar cu inima.
oana81
Postat pe 19 Mai 2008 11:49
ofofof , numai discutii in contradictoriu , se cere impacare impacare fara nicio suparare...=))
Kittynelle
Postat pe 19 Mai 2008 12:48
Ei nu ca ti-o zic si pe asta...nu esti sanatoasa :)) Acum sa te vad!!!! Mai fato ...ca nu mai stiu cum sa -ti mai zic...am pus o paranteza acolo ..special pentru tine.. nu stiu de ce te ataci atat...am dat un alt exemplu ...dãããããã.... ca nu mai stie omu cum sa te ia ...ca-ti si arati ...nu vreau sa zic ce...Sunt oare nevoita sa vad lucrurile ca tine???? Ca daca da ...spune-mi si o sa am grija sa raspund la unison cu tine ...:)
Era un alt exemplu .. un alt exemplu ...un alt exemplu ...offf ce ma mai repet pe aici ...
Nu are intradevat legatura cu ce ai zis tu ..parerea ta e una ..in exemplul pe care l-ai dat...nu ca sunt de acord cu el ..dar un copil nu l-am facut niciodata urat...chiar ar fi penibil ...insa ...exemplul meu ..se referea la cu totul altceva...adica poti sa spui adevarul ..sa fi considerat rau pentru ca-l zici ..dar in final sa se dovedeasca ca probabil a fost ceea ce a deschis ochii ..pentru ceilalti ...
Gata...cred ca ma las de sportul asta..:)) Sau poate nu ..pentru tine Oana ...ca mi-esti draga...
mia_mia
Postat pe 19 Mai 2008 17:41
mai fetelor dar vad ca aveti ceva de impartit voi doua!
va urmariti?? :))

Postat pe 19 Mai 2008 21:18
raspuns la intrebare:pentru ca sintem oameni si asa sintem claditi prin natura fiintei noastre.

Postat pe 19 Mai 2008 23:25
Suntem rai pt ca asa vrem sa fim sau poate ca asa ne nastem!!suntem rai poate si din cauza ca nu stim sa iertam
mie imi place sa spun lucrurilor pe nume nu imi place sa ma ascund prefer sa zic tot ce simt in momentul ala poate ca nu o merita dar macar sa stie dc ii zic lucrurile alea

Postat pe 5 Septembrie 2008 14:42
Suntem rai pt ca asa vrem sa fim sau poate ca asa ne nastem!!suntem rai poate si din cauza ca nu stim sa iertam
mie imi place sa spun lucrurilor pe nume nu imi place sa ma ascund prefer sa zic tot ce simt in momentul ala poate ca nu o merita dar macar sa stie dc ii zic lucrurile alea

Postat pe 5 Septembrie 2008 14:42
Suntem rai pt ca asa vrem sa fim sau poate ca asa ne nastem!!suntem rai poate si din cauza ca nu stim sa iertam
mie imi place sa spun lucrurilor pe nume nu imi place sa ma ascund prefer sa zic tot ce simt in momentul ala poate ca nu o merita dar macar sa stie dc ii zic lucrurile alea

Postat pe 5 Septembrie 2008 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PENTRU MISS BANAT :D 5 De la: yrtdssdd 4 Iulie 2009 14:01
Am intalnit-o pe ea ! 2 De la: 12 Ianuarie 2013 22:56
Lucruri pe care Microsoft nu le poate explica..... 16 De la: karmen21 8 Ianuarie 2009 16:16
Ce sa fac ? 4 De la: kudika_976492 23 Noiembrie 2014 22:29
adopt catelus beagle 3 De la: diana1981 3 Septembrie 2010 18:16