Setari Cookie-uri

Perna si ruj, o carte care ar trebui parcursa

Ascultand Magic fm , am aflat de noua carte a doctorului Cristian Andrei.Se intituleaza 'Perna si ruj"
Daca da , ce parere aveti?
mai jos voi posta o scurta introducere despre volum.

"Pentru ca odata cu evolutia omului erosul a capatat o noua valoare, preocupandu-ne din ce in ce mai mult, tabuurile si preconceptiile au fost ignorate. Cartile cu o astefel de tematica au devenit preponderente, ceea ce atesta ca mentalitatile s-au schimbat, iar dezinvoltura cu care se discuta despre eros se transforma intr-o sinceritate dezarmanta.



Volumul este o incursiune in complicata harta a sexualitatii, unde trairile si emotiile se intrepatrund cu atractia sexuala, dand nastere unor intrebari, dileme, incertitudini.

Departe de a fi considerata o carte imorala, volumul invita la iubire si fidelitate, la comunicare si armonie. Chiar daca adulterul este subiectul tratat in Perna si Ruj, trebuie inteles mesajul ce transpare, si anume: ca adulterul n-ar exista ca picanterie in acelasi spatiu unde ingredientul principal ar fi dragostea.

Astept opinii?
vera11
Postat pe 24 Mai 2008 16:30
poate doctorul andrei are dreptate, dar mie una mi se pare ca nu prea e ancorat in realitate. de exemplu cand era la 9595 mi se parea ca da niste sfaturi total aiurea.

Postat pe 24 Mai 2008 21:46
Da, poate ca da niste sfaturi aiurea, dar este un psiholog foarte bun, cu multa experienta profesionala.
Cu siguranta cunoaste multe povesti de viata, iar acestea l-au inspirat in alegerea subiectului romanului.
vera11
Postat pe 24 Mai 2008 22:51
mai vera,nu zic nu..,cred ca ar trebui citita..,cat despre doctorul Cristian Andrei,sincer sa fiu, nici mie nu-mi place..

Postat pe 25 Mai 2008 09:21
parerea mea! aiureli! acum oricine poate scrie o carte in care sa filosofeze pe orice tema!

Postat pe 25 Mai 2008 12:50
personal nu l-am placut niciodata pe cristian andrei. am vizionat o emisiune si a fost suficient sa nu-mi mai doresc sa-l aud dand sfaturi avizate altora!

Postat pe 25 Mai 2008 15:17
eu am ascultat mai multe emisiuni cu dr. Cristian Andrei, si mi se pare un om cu o experienta profesionala foarte vasta, un om care mai crede in dragoste si in impacare.....care vrea sa-i ajute pe cei care sunt dispusi sa invete din greselile altora.personal, vreau sa citesc "perna si ruj".
miri81
Postat pe 15 Iulie 2008 07:52
daca ai fii ascultat si emisiunile de la radio....si daca ai fii fost cu adevarat atenta la emisiunile tv,ai fii vazut ca mai are multe d einvatat pana la a fii un profesionist.imi pare rau dar am alatur "gastii care nu vrea sa auda de cristian andrei"
dandanaua_reloaded
Postat pe 15 Iulie 2008 17:27
Am urmarit o emisiune a doctorului Andrei si o avea invitata pe Alina Sorescu si vai mama ei de emisiune si de sfaturi de la profesionisti,cred ca si Mircea Badea putea sfatui mai bine,sa nu mai vb de Mircea Radu.

Postat pe 16 Iulie 2008 17:49
Fiecare are cate o parerea legata de cristian andrei mie una nu imi place deloc o singura data am vazut o emisiune si de atunci nu mi-a mai trebuit alta!!Nu cred ca ar fi asa interesanta cartea lui perna si ruj intradevar o avea experienta dar sunt alti si mai buni ca el!!el s-a lansat si a devenit cunoscut doar televiziuni oricum exista alti mai buni

Postat pe 12 Septembrie 2008 09:31
Am citit"Perna si ruj" si nu mi se pare ca scrie tocmai bine. Sunt carti de psihologie cotidiana,si mai bune decat ce scoate Cristian Andrei.Puteti gasi la editura Trei si Curtea Veche.
Cassey_Tarot
Postat pe 20 Octombrie 2008 19:01
(Vera11)Cristian Andrei,e psihiatru...O fi facut si psihologia intre timp...Mai facea pe timpuri "Lectii particulare" pe la radiouri(ca s-a tot mutat cu cortul,de foarte multe ori.)Un psiholog bun,nu inseamna neaparat o persoana publica.Daca apare pe un post.Gata!El e bun!.Sunt foarte multi care incearca sa manipuleze in favoarea lor,adica incearca sa profite intr-un fel sau altul de pacienti.Nu cred ca isi doreste cineva asa ceva.Psihologii romani,mai au de invatat multe,sunt si ei pe domenii,ca se dau destepti,trecem peste...Nu sunt pregatiti cum trebuie sa ajute intr-adevar persoane cu reale probleme.(Vb din experienta.Am trecut prin vizita pe la un psiholog si a lasat de dorit...)
Cassey_Tarot
Postat pe 20 Octombrie 2008 19:07
am cartea.mi se pare buna si destul de realista.cam subtire totusi si ar fi putut sa ne dea mai multe sfaturi.cel putin mie nu mi a spus nimic ce nu as fi stiut.oricum o recomand.
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:50
Va urez si eu un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 16:05
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 17:48
Suzuka ii spune lui Suzuki:
-Am incercat sa parcurg cartea lui Cristian Andrei.Dar n-am putut sa merg decat pana la pagina cinci ca acolo se facea sens giratoriu si nu era nici un indicator care sa-mi spuna daca o iau la dreapta sau la stanga.
kudika023770
Postat pe 21 Octombrie 2009 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lolita 16 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:05
Carti motivationale - pro si contra 4 De la: iulia069834 8 Mai 2010 21:18
Lectura pentru seri nostalgice 11 De la: fatacuinspiratia 13 Iulie 2009 11:27
Vand urgent carti noi si interesante...[f ieftin] 10 De la: LiveFromHell 20 Decembrie 2011 01:48
:-s 3 De la: LiveFromHell 18 Iulie 2010 07:29