Setari Cookie-uri

tratament pentru ingrasat

caut cu disperare un tratament pentru ingrasat am luat o farmacie de vitamine si tot felul de ceaiuri dar degeaba, stie careva cum sa fac?
aurika
Postat pe 24 Mai 2008 17:18
spne-mi cate kg ai, ce varsta si mai vb.

Postat pe 25 Mai 2008 21:54
uite eu am 25 de ani. de cand ma stiu am fost super slaba . in liceu eram cea mai slaba din clasa . anu trecut abia dk aveam 50 de kile . m-am angajat undeva i am pauza de masa in fiecare zi . si m-am obisnuit sa mananc cam la aceeasi ora si am constatat k am 58 de kile. si ma mentin. medicul de familie mi-a zis mai demult k sa vin sa fac niste sedinte de acupuncura k sa asimilez. dar de cand mananc regulat si bine am si eu o silueta normala . am 167 inaltime cam asa . si ce mananc? dimineata nu apuk sa mananc decat poate un iaurt de fructe si napolitane , la pauza imi iau mereu ori o pulpa prajita oi vreo 2-3 sute de grame de sunca , salata cu legume si maioneza , si nu lipseste desertul in nici o zi . o urulada sau ciocolata . dar mananc si fructe in fiecare zi . si e foarte iportant sa mananci fructe inainte de masa . de obicei dimineata. si multe fructe . acuma am mere . si mananc cam 1 kil pe zi .
zgabeatza
Postat pe 25 Mai 2008 23:47
Alimentele preferate si somnul linistit aduc kilograme in plus ..Dulciuri, minerale, vitamine, bere, vin, siropuri si pastile pentru stimularea poftei de mancare... si neaparat trebuie introduse treptat in regim mai multe calorii. Nutritionistii spun ca unul dintre trucurile regimurilor de ingrasare este optarea pentru mesele dese si placute. Intr-un astfel de regim, e important ca oamenii sa nu manance mult dintr-o data sau la o singura masa pe zi
Sportul poate fi de folos, deoarece dezvolta musculatura si, din cauza consumului suplimentar de energie, creste pofta de mancare, iar kilogramele se pot depune uniform pe corp. In mod normal trebuie sa se manance exact alimentele interzise de obicei in regimurile de slabire. Cred ca dintre aceste alimente fac parte miezul de nuca cu sare, bananele,untul, cartofii, painea, branza, carnea, pastele fainoase.. dulciurile. Bafta! :)


oana81
Postat pe 26 Mai 2008 02:27
dragele mele am40ani si 51kg,chiar daca iau vitamine nu am pofta de mancare,nici nu se pune vorba de ora de masa pentru ca nu pot sa mananc.am greutatea asta de 18ani.nici inainte de sarcina si nici dupa nu m-am ingrasat,am facut control la endocrinolog si n-u am nimic doar simplu nu asimilez.mai nou am descoperit ca reusesc a ma ingrasa daca ma las de fumat daar..de lasatul asta de fumat chiar ca nu reusesc...
aurika
Postat pe 26 Mai 2008 09:27
Imi vine rau cand va vad ca vreti sa va ingrasati iar eu sa slabesc, dar, deh, fiecare cu probleme lui. Bafta.

Postat pe 27 Mai 2008 21:58
bai eu zic sa puneti voi mana pe :) mancarica... ca mie nu imi plac fetele foarte slabe :P ...sa puneti un pic de pulpita :)) de piciorus :) ...de stomacel :)) de alea alea ! NU ?

Postat pe 28 Mai 2008 01:50
eu una vara trecuta am reusit sa ma mai ingras in felul urmator:mancam destul de des,mi se facea masaj zilnic(si acea ma refer la masaj adevarat,cu puncte,alea,alea),mult somn si putina plimbare pe jos.Acum am dat jos acele kg din cauza stresului cu bacul :(
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 13:28
Am aceeasi problema ca si voi,numai ca eu mananc in prostie si nimic Am 20 de ani , 1,72 iar greutatea variaza intre 46 si 48 de pe la 13-14 ani, acum 2 ani reusisem printr-o minune sa ating 50 kg, dar nu am reusit sa ma mentin mai mult de 2 saptamani.Intr-un final m-am acceptat asa cum sunt, numai din cauza asta nu ne mai stresam acum, daca o fi sa fie vor veni si kilogramele mult asteptate
Marce_lush
Postat pe 30 Iulie 2008 11:16
Salut,
Daca vrei un tratament sigur pt ingrasat si sanatos te rog sa ma contactezi pe claudea_deleila@yahoo.com.Sora mea l-a urmat si s-a ingrasat(a pus masa musculara,nu grasime) si ea are si hipotiroidie.
claudea69
Postat pe 10 August 2008 14:55
deleila_claudia@yahoo.com
scuze pt adresa
claudea69
Postat pe 10 August 2008 19:45
De la: claudea69, la data 2008-08-10 14:55:48 Salut,
Daca vrei un tratament sigur pt ingrasat si sanatos te rog sa ma contactezi pe claudea_deleila@yahoo.com.Sora mea l-a urmat si s-a ingrasat(a pus masa musculara,nu grasime) si ea are si hipotiroidie.

As vrea sa ma ajuti si pe mine - as avea nevoie pt fiica mea, nu pentru mine. Are 22 ani, 1.55 m si doar 42-43 kg.Poti te rog sa imi raspunzi aici sau pe mail la adrya01@yahoo.com ?
multumesc mult
Aryane
Postat pe 10 August 2008 19:55
Afla ce program ti se potriveste organismului tau.Faptul ca nu reusesti sa pui in greutate este o problema mai mare decat la cei care au de slabit kg,pentru ca metabolismul tau nu reuseste sa asimileze vitaminele ,minerlle si proteinele necesare care sa iti genereze o greutate optima.
Daca esti interesata contacteaza-ma la succes_life_health@yahoo.com.
O zi buna!
tehnician_nutritionist
Postat pe 11 August 2008 17:09
Buna ziua,va pot ajuta in problema dvs.
Contactati-ma la succes_life_health@yahoo.com
O zi buna!
tehnician_nutritionist
Postat pe 11 August 2008 17:10
Buna ziua.Te pot ajuta in problema pe care o ai!
Contacteaza-ma la succes_life_health@yahoo.com
O zi buna!
tehnician_nutritionist
Postat pe 11 August 2008 17:13
Buna ziua.Va pot ajuta in problema pe care o aveti!
Contactati-ma la succes_life_health@yahoo.com
O zi buna!
tehnician_nutritionist
Postat pe 11 August 2008 17:15
Eu la 25 de ani, 1,56 inaltime, in prezent am 38 kg. Nu sunt bolnava, am de la cine sa mostenesc silueta, dar de 3 ani incerc sa ma ingras. In ultimul an de facultate aveam 43 kg, iar in perioada licentei slabisem 6 kg, din care am reusit sa le pun la loc doar 2 kg. Nu pot sa zic ca ma simt slabita sau sa am probleme de sanatate, dar nu ma simt eu bine in pielea mea. Poate are cineva un remediu si pt mine.

Postat pe 13 August 2008 16:36
hmmm,ma uit aici citesc si realizez..mereu am trait cu gandul k sunt f lasba...ceea ce nu e adevarat sunt doar slaba...dar akum la 1,72 am 58 de kg deci sunt bine,aproximativ stiu k trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltime si ku 20 mai putin pt fotomodeala ideea e k atunci cand nu ai un stres si manaci linistit ce vrei,ce-ti place si regulat pui pe tine...de la stres provin in general majoritatea problemelor...atsa am observat la mine,in timpul facultatii nu am un stres iar in sesiune dau cate 2 kg...ceea ce urasc ca-mi scade funduletzu .dar dupa cum observ nu pt fiecare e la fel,depinde de metabolsimul fiecaruia..multa sanatate si kg in plus/minus pt fiecare! :
dydy88
Postat pe 19 August 2008 22:13
buna stiu un tratament pt ingrasare eu am avut 1,68 si 45kg..acum am ajuns la 55kg si imi e super bine asa inainte nu ma puteam imbraca in nimik pt ca eram prea slaba..acum pot purta tot ce vreau..sunt niste pastile la farmacie care se numesc peritol..nu costa mult costa in jur de 3lei cutia si contine 20 de pastilute se ia de 3 ori pe zi..primele 3 4 zile produce o stare de somnolenta..si o stare permanenta de foame.. dar sunt super bune
bebelusa_kiss
Postat pe 27 August 2008 12:34
buna.si eu am aceeasi problema. vreau sa ma ingras si nu stiu cum. am 25 ani, 1.70 inaltime si am ajuns la greutatea de 42 kg.iau calciu, mg, vitamine de 5 ani, mananc 3 mese pe zi, dar nu ma ingras deloc.si nu stiu ce sa mai fac.acum 4 ani aveam 52 kg. nu stiu cum am reusit sa slabesc asa.
symo83
Postat pe 5 Septembrie 2008 14:15
are dreptate bebelusha kiss...peritolul da rezultate,defapt este un antihistaminic...antialergic...la baza,dar este folosit si in tratamentele pt anorexie(nervoasa,idiopatica)...in fine medicii il recomanda persoanelor care vor sa se ingrashe....pe langa vit,minerale....etc!
eu am 1.63 si 45 de kg,insa sunt lacto-vegetariana de 10 ani...m-am obisnuit asa,iar analizele sunt bune,asa ca....mai intai de toate faceti analize,apoi consultati un medic...vedeti ce zice!
pupici si muuulta sanatate!!!

Postat pe 13 Septembrie 2008 09:03
interesant subiectu...pot spune ca am fost foarte complexata in generala din cauza greutatii. .eram f slaba......acum nu ma mai gandesc...am 20 de ani. , 1.60 ,si 42kg.....acum 2 ani ma mentineam la 47-48 de kg...am facut analize...n am nimik la glanda....pur si simplu slabesc pe baza de stres..si suspectez si anticonceptionalele ca fiind de fiind de vina ,pt ca greutatea mea a stagnat de cand le iau...asa ca mancarea sanatoasa si odihna sunt cele mai bune pt a lua in greutate..si bineinteles..no stres
adeee
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:38
pentru ingrasat

Cereale de tip musli amestecate cu fructe uscate sau alte fructe;
Consuma suc de mere, struguri, ananas si caise in locul celui de grepfrut;
Adauga 1/4 cana de lapte praf in fiecare pahar cu lapte pe care-l consumi pentru a mari valoarea nutritionala;
Foloseste aromele precum siropul de ciocolata;
Alege painea consistenta (mai indesata), in locul celei pufoase si albe. Poti sa optezi pentru maine cu unt de arahide, cu gem si margarina sau cu maioneza;
Consuma supe si ciorbe facute in casa care sa contina carne de vaca, linte, mazare, orz;
Mazarea, morcovii, porumbul si sfecla contin foarte multe calorii, asadar este indicat sa le consumi cat se poate de des;
Adauga branza, naut, seminte, peste in fiecare salata de legume si asorteaz-o cu un sos;
Mananca piure de cartofi amestecat cu multa margarina si lapte praf;
Alege gustarile sanatoase cum ar fi iaurtul, branza, biscuitii, seminte si alune, briose, pizza, milkshake, bananele, fructele uscate si sandvisurile.

Postat pe 16 Septembrie 2008 09:19
Parerea mea este ca ar trebui sa incercati o alimentatie sanatoasa nu fast-food.Si cred ca fitness-ul e bun sa se mareasca masa musculara nu grasimea: sa aveti burta celulita si vergituri !
dafffne
Postat pe 20 Septembrie 2008 02:51
Reteta: miere de albine cu susan si nuca, asa se ingrasau cadanele in timp f scurt in haremul turcesc.

Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:33
Am primit foarte multe mesaje cu rugaminti de a dezvalui reteta magica de ingrasare.Intr-adevar e o reteta,dar din pacate ea costa si bani.Cam 300 lei pe luna.De fapt este o dieta plus suplimente nutritive.In momentul in care am spus ca este vorba de bani toate persoanele care mi-au cerut ajutorul au devenit foarte retinute.Ok,e treaba lor.Am sa va spun insa o metoda mult mai iefina de ingrasare,de fapt de stimulare a poftei de mancare,care nu a dat gres la nici o persoana careia i-am recomandat-o.Se cumpara 500 grame polen,granule.Si in fiecare zi se consuma 3 linguri.Rezultatul este garantat.Cred ca merita incercat.Nici nu este f scump si este si gustos :)
claudea69
Postat pe 14 Ianuarie 2009 21:02
si cat timp poti sa iei peritol? si eu stiu ca-i foarte bun am mai luat si eu dar nu stiu cat timp poti lua

Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:24
aceeasi problema...am 29 de ani.. 1,68 si 44 de kg....m-ar interesa o dieta..pastile ceva ..este destul de ...nasol cand esti slab...

Postat pe 2 Februarie 2009 11:05
vreau sa mai pun kateva kg in plus [am 21 de ani 56 de kg si 1,75 m]
si niste vitamine pt pofta de mancare sunt bune ka nu strika , Imi place sa am o conditie fizika buna si pe la sala am mai fost dar am kam slabit kiar dak am mai luat si proteine.
astept mesaj pe emailu meu . cristinel_number_1@yahoo.com
va multumesc.

Postat pe 2 Februarie 2009 16:06
De la: marianamariana28, la data 2008-05-25 21:54:44spne-mi cate kg ai, ce varsta si mai vb.
BUNA
TE ROG AJUTAMA SI PE MINE
AM27 ANI,1.62,43 KG
AM SI NASCUT SI TOT NU M-AM INGRASAT
DC SE POATE ASTEPT SFATUL TAU
TE PUPIC
O ZI MINUNATA
cryysa25_dc
Postat pe 10 Februarie 2009 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratament pentru ingrasat 142 De la: aurika 8 Decembrie 2014 16:51
Vreau sa ma ingras... 14 De la: desire21 9 Noiembrie 2010 20:01
vreo cura de ingrasare? 4 De la: Ely80 28 Octombrie 2009 12:15
jhhhuuhjujhkuuii 22 De la: vali_pc2007 12 Februarie 2010 02:53
cura de ingrasare 1 De la: kudika_4898 11 Aprilie 2012 23:56