Setari Cookie-uri

Hîîîcccc....Eu cu cine votez???

da mai mia dar cand vezi cati bani s-au cheltuit in campaniile astea si cand stii cata nevoie ar fii fost de ei in alta parte..parca totusi iti vien sa incepi a urla la luna precum lupii.in turul doi s-ar putea sa nu fiu acasa ci pe coclaurii romaniei unde nci macar picior de capra neagra nu a ajuns.adica in creierii multilor ca de mult am in proiect o calatorie pe munte,mai ales ca acum s-a topit si zapada si nu mai e chiar asa de frig ....daca totusi sunt o sa merg sa votez ca deh...trebe'.
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iunie 2008 19:28
Ema ..banii se cheltuie ei fara rost in multe domenii ...ma bucur ca ai o atitudine pozitiva totusi in ceea ce priveste votul ...:)) iti urez de pe acum sa ai o calatorie de vis ...sa ai parte de vreme cat mai buna..sa ne povestesti...eiii ..bine hai ca astept sa pleci ..si dupa iti mai zic odata toate astea :)))
mia_mia
Postat pe 2 Iunie 2008 22:13
asa e mia se cheltuie si in alte domenii dar ma doare inima cand vad cata mizerie ramane dupa trecerea uraganelor care fa "publicitate" unui candidat sau altul,cati copaci or mai fii taiat pt toate afisele pt toate mapele si hartiutele inutile de altfel.....ma rog daca intelegi la ce anume ma refer.pe mine ma enerveaza mizeria necuratata de dupa.afise lipite si care raman luni bune acolo unde sunt pt ca nimeni nu le curata,pereti mazgaliti sau urlete in megafoane toata ziulica ...
dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Iunie 2008 17:14
Nu votez cu nimeni.
Nu ma consider reprezentat de vreunul (cazul Bucurestiului). ideea fu sa sprijin PDL, dar alde Blaga m-a dezarmat. Io pe asa ceva nu pun stampila! O fi om de treaba (ii acord prezumtia...), dar nu e pe stilul meu.
Am ajuns si la treaba asta, sa nu ma duc la vot, dar or fi belele mai mari in viata omului...
PS Cineva spunea mai sus de datoria de a vota... Pardon! A nu vota e tot un fel de a vota.
Mircea_O
Postat pe 8 Iunie 2008 20:46
Nu sunt de acord cu tine Mircea..:) Cum a nu vota e tot una cu a vota?? Pai a bea apa e tot una cu a nu bea apa..??? :)) In viata iei intoteauna decizii ..care te influenteaza mai mult sau mai putin ..cateodata ai de ales intre 2 rele..dar stii vorba aia cu raul cel mai mic??? Bucurestiul ..si-mi pare rau ca spun asta..este unul din orasele cele mai neingrijite din tara..si e ditati capitala..!!!! Are foarte multe lipsuri ca sa zic asha...Pai nu pot decat sa cred ca bucurestenii isimerita soarta...de aia au orasul care-l au ..ca stau cu "stampila" ascunsa..si nu numai ..:)) Eu zic sa te duci in turul 2...daca tot s-au cheltuit atatia banuti din bugetul contribuabilior..:)) ..si daca tot nu va place (ne place) cum arata capitala..marcar o alegere sa faci ..chiar daca nu stii sigur ce-o sa se intample...riscul merita luat in calcul (facut)..:)))
mia_mia
Postat pe 10 Iunie 2008 08:04
prapad mare neicusorule cu alegerile astea. potop de bani cheltuiti pe campanii, cumpararea voturilor, suveica,si alte modalitati de furt electoral/ traim in tara lui papura voda!!! din pacate cei ce vor suferii sunt oamenii de rand.sa va spun ca mi-au batut la usa pe rand PSD-ul, PNL-ul oferindu-mi ba vin cu fursecuri, ba cani de cafea cu sigla partidului, calendare si pliante, bere si covrigei( e pe bune, veneau cu pungile la usa). de rasul curcilor, da, asa s-a facut campanie anul asta. si uninominalul ce a adus bun in viata noastra? ca in dambovita s-a produs o crima pe fondul certurilor dintre reprezentantii a doua partide? nu mai inteleg nimic din politichia asta!mi-e o mare lehamite!mi-e greu sa cred ca traim intr-o tara de corupti si arivisti!dar realitatea este crunta! si ma dare! ca-mi doresc sa traiesc si sa-mi cresc copii intr-o tara civilizata! asa ca inca mai astept....luminita de la capatul tunelului, sau ce dracu o mai putea sa apara sa ne scoata din situatia asta gri!!!hai la vot ca sigur o luam ..in bot!!!!cu cat mai multe tururi, cu atat mai multi bani cheltuiti pe apa sambetei.

Postat pe 10 Iunie 2008 13:49
pe mine personal asta m-a infuriat cel mai tare banii aruncati pe apa sambetei.si lupta murdara si decalratiile socante de "ultiam ora" si alte mii de chestii ma bucur ca la bv s-a terminat .
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Iunie 2008 22:36
si iaca-ta ca s-a terminat ...toata prosteala cu votul.si tot cu scandal si urlete in presa si bani cheltuiti aiurea s-a terminat...in sfarsit important e ca s-a terminat.ma intreb ce nevoie avem sa rascolim "rahatul " vechi???? nu avem mai bine nevoie de proiecte care sa ne ajute sa intram in randul capitalelor europene???sau macar sa dam o aparenta de a vrea sa intram in randul oamenilor (europeni).ce nevoie avem de controale ale vechilor regimuri??? nu mai bine ne gandim cum sa atragem cat mai multi investitori in infrastructuri si in mii de alte chestii de care intr-adevar avem nevoie???? ce nevoie avem de a vedea pe cineva care urla si zbiara ca detine puterea si ca va face totul pt popor??? nu mai bine avem nevoie de un om de actiune care sa ne se laude cava face ci sa faca dracului ceva !!!!!
cred ca am spus cam ceea ce gandesc eu personal despre cei care au luat locul vechilo lipitori si sugative de fonduri!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Iunie 2008 16:41
draga ema din pacate sunt deacord cu tine.investitori sa stii ca sunt dar tot pentru burta smecherilor si a jidanilor care au cumparat tot iar noi am vandut pe nimic .iar reeferitor la proiecte dumnezeu cu mila.se face totul pe dos. ma intreb ce nevioe avem de borduri si trotoare de 10 m cand se circula pe 4 m intre masini parcate pe dreapta si tramvaie.primarii cei noi vor umfla devizele ca ceilalti vor mai vinde cese mai poate,si asapana la urmatoarele alegeri.personal cand se serveau mici si fasole la alegeri ar fi trebuit mers si facut alta revolutie.nu acceptata prosteala si ipocrizia unor golani care nu aveau nici flecuri la pantifi.din pacate romanul nu stie sa fie unit si sa traiasca cu tarie de caracter si cu dorinta de a fi bun.se alege mereu calea cea mai usoara

Postat pe 20 Iunie 2008 19:45
uneori ma dezgusta si pe mine spiritul de turma in ale prostiei si ignorantei....ma intrebam cu ce va vreme in urma,ce anume i-a facut pe cei care au ales sa iasa sa urle in acelasi glas jos ceausescu!!!??? ce anume ne lipseste noua si generatiilor mai tinere pt a ne uni in acelasi spirit???? de ce anume acceptam si acum tampeniile si ipocrizia si prostia celor care ne coduc,unde anume ne e dragostea de tara pe care o laudau atati scriitori???? acum ne trezim ca vrem nu vrem trebuie sa acceptam in programa scolara a fiilor nostri,comentarii la "raportul tismaneanu" ne intrabam in continuare unde ne sunt valorile???? de ce tinerii aleg sa plece in tari straine sa isi faca acolo o casa i o familie???? pt ca am uitat cine suntem am uitat ce inseamna dragostea de tara si mandria de a fii roman,suntem romani numai cu numele si de cele mai multe ori ne e rusine ca suntem romani pt ca cei care trebuie sa ne dea exemplu de ceea ce inseamna sa fii roman ....ne dau exemple de tepe nationale ,furturi in masa ...etc etc etc si atunci e normal ca o intreaga natiune sa fie catalogata asa cum e.pestele de la cap se impute....cum bine zice o vorba romaneasca
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Iunie 2008 11:11
la 27 de ani ai mei trebuie sa recunosc faptul ca niciodata nu am simtit dragostea de tara.nu am avut nimic pozitiv de la aceasta tara.mereu a trebuit sa fac dracul in 4 si sa il prind in perete.de nenumarate ori am fost pus in postira de a ocoli legea.in cele mai importante momente a trebuit sa dau spagaiar consolarea etica a fost ca am incercat totul inainte.ma gandesc foarte serios sa vand tot ce am adunat,sa golesc toate conturile si sa dispar.urasc sa aduc bani in romania.nu am rabdare sa scriu tot ce am pe suflet dar cel mai rau ma dezgusta nepasarea ministerelor si nerusinarea in fata incompetentei de care dau dovada.cel mai tragic exemplu il am de la tatal meu.a castigat un proces cu o escroaca de 5 ori pe civil si inca se sta pe tribunale de 12 ani.a juns exemplul meu in viata de ambitie si caracter sa spuna ca mai bine se intelege el cu ea dupa ce o animala de dansatoare incearca sa ia munca de o viata.a ajuns la capatul puterilor din cauza nepasarii din tribunale.niste judecatoare impertinente cu guma de mestecat amana procesele la luni distanta cand acel om are toate argumentele si probele necesare sa castige.un om ajuns in asemenea situatie de 12 ani pentru corectitudinea de care a dat dovada.numai din cauza faptului ca a fost corect .

Postat pe 21 Iunie 2008 16:45
in romania ma simt pur si simplu injosit oriunde ma duc si orice fac.cand ma urc in masina si vad munca mea deteriorata de drumuri de rahat ,dupa ce se platesc o gramada de taxe.cand intru in spitale si toata lumea este numai pe luate,cand dau drumu la televizor si vad cata prostie trebuie sa inghit .cand sunt fortat sa conduc exact ca un pirat pe linii de tranvai si pe borduri,pentru a nu inebuni in trafic,cand vad oameni in tranvaie sau in statii amarati,suparati,cu capul plecat ,care nu mai au pic de vointa,cand vad motorina mai scumpa ca benzina!!!!!!!!!!!nu se poate!!!!!!!!nu este posibil sa coste atat o nenorocita de motorina.de ce nu se iese ier in strada?de ce nu avem taria de caracter sa luptam?personal fiecare concediu care il fac in romania ma port exact ca un pirat rebel furios si spun ce gandesc si ce nu accept unde ma duc.ma iau la cearta cu oricine daca am dreptate ,dar nu pot schimba nimic singur.risc sa ajung la puscarie ca prostu iar altii ignora total faptul ca se traieste ca animaleleeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 21 Iunie 2008 16:56
de ani de zile vin cate 2/3 luni pe an in romania si nu fac altceva decat sa dorm si sa adun puterle .nu mai suport sa umblu pe strazi sa vad atata ingalare in comportamentul oamenilor.tara nebunilor si afitelor.tara sfidatorilor.tara in care cine traieste corect cu frica de dumnezeu trebuie sa inghita o multime de nedreptati.

Postat pe 21 Iunie 2008 17:03
cum crezi ca se simte unu pe patul spitalului murind si cu doctorul cerand bani?cum crezi ca se simte unu care a platit sa traiasca si stie ca altii care nu au platit au fost lasati sa moara?

Postat pe 22 Iunie 2008 17:30
Mai eu stiu tot ce spui tu...totul este adevarat si mai real de atat nu se putea... insa nu romania e de vina...pentru ca romania a fost prospera ..odata..a fost o tara in care se putea trai ...generatiile noastre ..noi suntem de vina...toti visam care mai de care sa plecam afara ..sa ne facem case cu covrigii din coada cainilor de pe acolo ..ignoranta e de vina...corect ..nici eu nu fur..nu dau in cap ..insa am invatat pana acum ..ca daca iei atitudine de unu singur ..esti luat la trei pazeste de oamenii pe care ai vrut sa-i ajuti ... si atunci de ce nu ne schimbam ??? Stim sa dam exemple ... eu de multe ori... ca si tine...am infrant sistemul asta defectuos...dar doar pentru persoana mea...atat...nu am facut nimic pentru noi ...(a se citi romanii) ..pentru ca nu am putut...de una singura.. insa nu cred ca solutia e sa tratezi totul cu indiferenta..si sa te zbati doar pentru tine ..si atat...pentru ca ...trebuie sa ne gandim ...cei care traim aici ..avem familii aici ..ca si copiii nostri vor trai tot aici ...ar trebui sa stim sa luam atitudine ..sa lasam la o parte frica asta...ei ...ti-am mai spus ..inteleg mai tot ceea ce simti si ce spui ...insa solutia ta ..de a renega "romanica" ..nu e solutia..parerea mea...:)
mia_mia
Postat pe 22 Iunie 2008 19:21
draga mia pana acum vb de acelas lucru.tu,io,ala,si mai stiu io cine suntem 5 la suta.cazuri izolate care dam cu parvenitii de toti peretii.acelas lucru urlu si io aici.IGNORANTAAAAAAAA!!!!!!!!!!!
PROSTIEEEEE!!!!!!!!!!!
DELASARE!!!!!!!!!!LIPSA COLOANEI VERTEBRALE.NU AM VRUT SA IGNOR.DAR CAND SPUI UNUI OM CA IE PROST IN TARA STA ,MAI RAU CA ORIUNDE DEVINE DUSMANUL TAU.NE IA LUMEA LATREI PAZESTE.ATUNCI VOI AVEA GRIJE SANU CREASCA ACEI COPII AI MEI IN ASEMENEA PROSTIE.STIU CA ROMANIA ARE POTENTIAL.DAR ESTE FURAT SI VANDUT LA JIDANI SI LA SMECHERI.CU CE SA MA SCHIMB IO?SA SE SCHIMBE GHEORGHE IGNORANTU CARE ARE IMPRESIA CA TRIESTE BINE...VEDE FEMEI GOALE LA TV SI TRECE TOT

Postat pe 22 Iunie 2008 22:14
dar existam,acei 5% existam si de cei 5% depinde viitorul romaniei nu de cretiniicare ne conduc,imi amintesc de un personaj politi numitRichelieu....care a fost ma rege decat regele si a tinut in mana lui o intreaga natiune,l-au plans mai mult pe el deact pe rege.pt ca in definitiv cei care conduc din umbra trebuie schimbati,cei care dau ordonante de guvern pt modificarea legilor a codului penal a constitutiei,,,etc pt propriile lor interese....aia sunt lipitorile care sug "sangele natiunii".de cei 5% depinde ca romania sa se schimbe in bine dar daca tu ...procent minuscul din aia 5% pleci in tari straine ca deh acolo castigi mai bine...io ce pot sa fac???ma lupt in continuare macar in virtutea inertiei si tot o facnu numai pt ca imi iubesc tara ci si pt ca merita sa las ceva in urma aici unde am fost crescuta .
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Iunie 2008 14:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubiti si cainii vagabonzi! 10 De la: Flowers 19 Septembrie 2011 15:13
castiga o vacanta de vis in Antalya 1 De la: kudika200975 29 Iunie 2010 18:27
PRESELECTIE!!! 1 De la: candy_girl_2287 28 Ianuarie 2008 17:15
Rusine pentru mass-media manelizata din Romania ! 5 De la: portitza_Maria 7 Martie 2009 11:41
sondaje de opinie online 3 De la: kudika362648 3 Februarie 2011 16:18