Setari Cookie-uri

Cat timp iti petreci dansand?

Toata lumea se plange de kilogramele in plus..si niciodata nu suntem multumite de felul in care aratam,eu cred ca toate femeile sunt frumoase si ca cel mai important e sa stii cum sa te pui in valoare...eu am gasit ceva care te face fumoasa...te pune in valoare si daca vrei te ajuta si sa slabesti....Ce ziceti fetelor nu ar fii mai bine sa dansam mai mult?? Eu recomand dansul sportiv....
corinuta1010
Postat pe 27 Mai 2008 16:40
da,ai dreptate, prin dans se ard multe calorii....nu numai sportiv,chiar si cel normal,din club sau..de acasa :))
mergi la un club special cv?
lauria
Postat pe 27 Mai 2008 17:48
:))) eu am facut 8 ani dansuri...si sportive...si moderne...dak nu va abtinei d la anumite mancaruri degeaba

Postat pe 27 Mai 2008 20:21
bubulino mami te asteapta stef pe al matrimoniale ca mai 'nainte urla dupe tine....da fuguta si pe acolo
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Mai 2008 22:14
Eu n-am nevoie sa slabesc..ca dau in anemie cronica dupa aia ..:))) insa de acord cu dansul ..E super..Poti sa te relaxezi dansand...sa faci miscare..E adevarat ca stilul meu ..e mai aparte.. :))) la mine de canta muzica tre sa dau eu din ceva ...ca nu prea am stare..de fel...:))Abia astept sa vina vara..sa merg pe litoral si sa dansez in timp ce ma plimb ..pe langa fiecare terasa..fiecare cu alta muzica.. :))) E super distractiv..chiar daca se uita lumea la tine ca la nebuni...:))) Da da ...e bun dansu...
mia_mia
Postat pe 27 Mai 2008 23:19
Da practic dasul sportiv de 3 ani....si pe zii ce trece ma indragostesc tot mai mult de el....Daca stau sa ma gandesc bine imi plac toate stilurile de dans....hmmm pacat ca nu prea stiu sa dansez pe muzica popular...spre marea mea rusine....se ofera cineva sa ma invete?
corinuta1010
Postat pe 28 Mai 2008 00:52
Mi-ar placea sa dansez dar n-ar ureche muzicala si nici ritm. Mai dansez pe la petreceri intre prieteni dar doar sa ne amuzam, mai destind atmosfera.

Postat pe 28 Mai 2008 06:45
asa incepe totul....eu cred ca esti prea exigenta cu tine...
corinuta1010
Postat pe 28 Mai 2008 14:14
acuma mi-am amintit o faza de saptamana asta.....eu obisnuies sa ascult muzica mai tot timpul knd nu am ocupatie si in acest timp si dansez,la care mami:"ramona,mai lasa dansul mai treci si u sa mamanci,nu numa dans toata ziua".Asta este...imi place foarte mult sa dansez....asa ma si mentin
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 14:51
Pai vezi...:))) DANSU TE MENTINE FRUMOASA SI BINEDISPUSA...De data asta poti sa nu o asculti pe mami..dansaza cat mai mult...si incearca si dansul in 2...e mult mai placut asa:)
corinuta1010
Postat pe 28 Mai 2008 14:53
la faza asta chiar nu o ascult pe mami...ea stie muzica si dansul sunt foarte importante pentru mine.....imi place foarte mult sa dansez....tot timpul dansez din placere nu k as vrea sa slabesc sau ceva de genu,dar ii bine k macar dansand ma mentin.
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 16:10
Fetelor,desi eu sunt un "leu" mai in varsta,pot spune ca dansul este viata mea!!!...si dansez si acum ca la 20 de ani!!!...si plec ultimul de la petreceri!!!...
lion_king
Postat pe 28 Mai 2008 17:21
ma bucur sa aud asta.....dansul te mentine tanar ...nu crezi?
corinuta1010
Postat pe 28 Mai 2008 17:33
dansul...mmm ce frumos si relaxant...am facut 6 ani de dans modern..de societate..ultimul an l-am incheiat cu dansuri orientale..si sincer cand dansez am foarte mare incredere in mine..eu vreau sa ma ingras...ma chinui dar nu prea reusesc..dansul dupa a mea parere trebuie privit k un mod de relaxare benefic pt trup si suflet...
criss_a
Postat pe 29 Mai 2008 10:54
Dans.. Hmm, se ia in calcul si cat timp stau pe scaun la pc si dau tacticos din picior?

Postat pe 29 Mai 2008 17:29
uff.. eu dansez de la 11-12 ani.. am si studiat coregrafia la un moment dat.. m-am axat pe dansurile latino-americane(cele mai senzuale, din pc meu de vedere).. am participat la muuulte concursuri.. am si castigat o multime.. ma consider o dansatoare f buna, lasand la o parte modestia. Din pacate, a trebuit sa renunt la performanta, din cauza unor probleme de sanatate..insa zilnic dansez. Sper ca intr-o zi sa imi pot deschide propria mea scoala de dans. Efectiv, dansul e viata mea.. si cred cu tarie ca te mentine in forma excelenta! Dansatoarele au cel mai frumos corp dintre toate sportivele
oana81
Postat pe 29 Mai 2008 19:07
Mie imi par superbe cele care fac patinaj artistic, de fapt ele fac si dans si gimnastica, le imbina. Iar pe gheata par divine.

Postat pe 29 Mai 2008 20:11
eu fac dans balet clasic de aproape 10 ani.........iar cand sunt la sc de 5-6-uneori si 7zile pe saptamana daca am spectacole, olimpiade si repetitii...cam intr-o zi 4-5 ore....e greu dar ma mantine...nu sunt slaba ,sunt bine corpul e frumos conturat, picioare frumoase cu putini muschi ,...fese ferme,spate drept si abdomen plat cam asa sunt eu.........
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 10 Iulie 2008 11:56
aaa si imi mai place si bellydance...dansez acasa de ma ruuuuuuuup mi-am facut si costum...
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 10 Iulie 2008 12:00
Si eu am facut dans sportiv si mi-a placut f. mult.In perioada aceea, am slabit,mi s-au dezvoltat muschii frumos,(mai ales de la samba),mi s-a schimbat si mersul.Si am devenit constienta de forma corpului meu, de frumusetea lui(poate parea ciudat dar nu m-am gindit pina atunci la asta).Simteam multa energie si bunadispozitie.Imi place dansul si intotdeauna mi-a placut muzica...Am continuat cu aerobic insa sint convinsa ca am sa ma intorc la dans.E absolut minunat,e pacat sa lipseasca din viata oricui.
vilake
Postat pe 27 Iulie 2008 09:37
Da ai dreptate dar cand ne mai ramane timp si pt dansul sportiv?Faceam dans sportiv cand eram mica si imi placea foarte mult!Acum mai dansez cand imi ramane cate putin timp liber sau cand merg in club cu prietenii si cu iubitul

Postat pe 22 Septembrie 2008 08:42
Ador sa dansez Mai ales belly dance...dansurile orientale.Am o gramada de costume superbe.As dansa non stop dk as avea timp si putere
anabahebak
Postat pe 23 Septembrie 2008 02:59
Dansez aproape zilnic si o fac cu pasiune!Ador muzica si consider ca prin dans te eliberezi de stres,de furie,de anxietate,te inveselesti,te mentii in forma si cel mai important devii un om sanatos.Dansul este important atat pentru fizic cat si pentru psihic si spirit!
despinarose
Postat pe 23 Septembrie 2008 03:30
De la: corinuta1010, la data 2008-05-28 17:33:51ma bucur sa aud asta.....dansul te mentine tanar ...nu crezi?


Intr-adevar dansul te mentine tanar si cu pofta de viata,te incarca numai cu energii pozitive!
despinarose
Postat pe 23 Septembrie 2008 03:31
Dansul e cea mai buna cale de a te elibera de energiile negative, stres numai ca pe zi ce trece avem tot mai putin timp pt asta...eu as dansa zilnic dar nu am timp :((

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:59
dansul te binedispune si te face mai energic...nu neaparat pt a slabi (eu chiar nu mai am de unde!!!), dar imi place!!!

Postat pe 25 Septembrie 2008 20:33
si mie imi place mai ales ca te ajuta sa mai dai jos si burtica

Postat pe 26 Septembrie 2008 17:16
daca as avea timp liber as dansa toata ziua iubesc dansul, sa va dau un exemplu eu de gatit gatesc foarte rar iar cand gatesc imi place sa pun muzica si de ce nu cateodata mai si dansez prin bucatarie, iar cand mai ajung pe la ai mei si aude mama in bucatarie muzica stie ca am venit bine cum arata bucataria dupa nu ati vrea sa stiti
besliu_mihai
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:12
Eu sunt foarte pasionata de dansuri..ador streetdance-ul..c-walk-ul..freestyle...si doubledutching-ul mi se pare fabulos...dar in Bacau niciodata nu o sa gasesc un curs adecvat
Stilll_MeG
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:43
era o faza in Grease, o femeie dansand la o petrecere a liceenilor. zicea: when i hear music, i can't make my feet behave!
recunosc, dansez foarte des, doar in cluburi ca mai mult nu pot, dar 5 zile din 7 le dansez macar 3 ore. and i love dancing
kiya
Postat pe 1 Ianuarie 2009 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
profetul Mohammad in biblie 727 De la: 20 August 2016 02:46
Ganduri de toamna 61 De la: valy90 26 Septembrie 2010 16:35
casa de avocatura Coltuc 2 De la: vivi_annna 3 Aprilie 2008 12:25
stilulei...ro 3 De la: geo_reincarcat_iara 27 Iulie 2010 22:13
Hellooo 7 De la: kudika059182 13 August 2009 17:15