Setari Cookie-uri

viata de lux

Cu totii visam la o astfel de viata. Uneori pentru a atinge un scop propus oamenii calca peste oamenii, merg fara se sa uite pe unde, pricipalul e sa ajunga acolo unde vor.
Lupta pentru dominatie - o lupta continuua, o lupta mistuitoare, ce nu cruta pe nimeni.
Si paradox - piscul il ating de cele mai multe persoanele care au stiut sa triseze, care au stiut sa se descurce.

Postat pe 29 Mai 2008 15:17
...
oana81
Postat pe 29 Mai 2008 19:25
mai inger rosu.. mai bine pune-ti in continuare poze pe profil si nu te mai chinui pe forum, ca si cu alea faci puncte! Dupa cum BINE se vede. Daca tot vorbim de persoane care stiu sa triseze pt a-si atinge scopul
oana81
Postat pe 29 Mai 2008 19:27
auzi, draguto, oana, pentru tine o pereche de papuci inseamna viata de lux?
Intr-adevar, chiar si acel post la servici, cine cum poate ajunge acolo: care prin relatii, care prin sex, care prin alte metode. Si mai ramine o singura categorie: oamenii care muncesc o viata intreaga cinstit, si tot nu le ajunge nici pe dracu nimic.
Asta doar e un mic exemplu, insa daca scoti nasul pe fereastra, vei vedea ca realitatea e cruda, draguto.
Apropo, daca pune omul poze pe profil, inseamna ca triseaza? Din cite stiu, fiecare are dreptul sa puie cite poze vrea, iar gindul reflecta o realitate destul de intilnita.

Postat pe 30 Mai 2008 11:13
mai xxxx... daca pune 1500 de poze pe profil in cateva ore DA!! TRISEAZA!! ok? si hai sa-ti vand un pont.. din batrani..,, daca lucrezi nu mai ai timp sa faci bani.. ,, asa ca degeaba se omoara omul cu munca, ca tot degeaba.
oana81
Postat pe 30 Mai 2008 11:42
Se pare ca pe aici in ultima vreme, s-au adaugat mii si mii de poze, s-au facut mii si mii de prieteni, s-au comentat mii si mii de foto - asta oare nu se incadreaza in categoria trisat?
Deci ca urmare - toti au trisat. cel mai tare se vede prin faptul ca a aparut brusc la multe persoane un interes aparte.
Unul prefera sa-si faca prieteni falsi, altul prefera sa puna citeva sute de poze in plus si sa abtina acelasi un punctaj. Deci pina la urma cine joaca mai murdar?

Postat pe 30 Mai 2008 11:58
hai mai Oana ..ca-mi schimb impresia despre tine ..Pai tu ..muncesti..conduci nu stiu ce compartment..la nu stiu ce firma..mai gusti pe la bucatarie si nu stiu ce sosuri ..ca deh.. carnea-i carne ..nu e peste.....:mai ai timp de copii orfani ..si mai faci si bani ...:)) Pe bune acum ..zi=ne si noua reteta..ca uite ...devenim si noi oameni "ideali"...Si ce te doare pe tine de trisatu lu angelica asta..?? Vrei papucei?? :))) Si hai sa-ti vand un pont..dar mai bine ti-l dau gratis..ca muncesc..si nu fac bani ..:)) Nici pe mine nu ma pasioneaza paradoxul fetii...nici papuceii ...ii las sa-si faca punctele...ca eu muncesc si fac si bani sa-mi iau papucei.. :))) Offf...daca ma chinui un pic..ajung la performantele tale..dar astept totusi reteta...ca uite..cat traiesti inveti ..:)
mia_mia
Postat pe 30 Mai 2008 12:05
retea mea mia? pai poate chiar idealismul ala de care ma tot ,,acuzi,, tu.. te-ai gandit ca ar putea fi? :) da, muncesc.. conduc un departament de estetica la nu stiu ce firma.. gust sosuri pe la bucatarie( de acolo vin banii, daca tot vorbeam de cariera si patroni) si mai am timp si de copii orfani.. se spune ca in viata primesti ceea ce dai altora..
oana81
Postat pe 30 Mai 2008 12:14
cat despre papucei dragele mele.. o sa va las pe voi sa va paruiti pt ei.. ca eu nici macar nu voi fi in tara la inmanarea premiului :)) .. plec in concediu
oana81
Postat pe 30 Mai 2008 12:18
Bun ..deci ai ajuns la concluzia mea..si ca te contrazici de multe ori ..si dupa te contrazic si eu :)) Deci poti sa muncesti ..sa faci si bani ..si multe multe altele...Lasa vorbele din batrani ..ca noi suntem mai tinerei asha ...:))))
mia_mia
Postat pe 30 Mai 2008 12:33
de multe ori nu prinzi esenta mia.. eu chiar nu ma contrazic niciodata, pe bune.. ar fi absurd si urat din partea mea. Dar asta e! O sa incerc sa ma explic inca o data..ultima.. cine intelege bine, cine nu.. tot bine e..;) Eu nu fac foarte multi bani din munca mea.. Munca mea propriu-zisa este la firma despre care vorbeam.. castig bine dar nu suficient incat sa ,,fac bani,, din asta. In casa noastra 90% din bani intra din afacerile proprii.. unde eu nu mai consider ca muncesc, deoarece a face lucrurile bine la tine in casa nu inseamna ca muncesti.. parerea mea.. Si in orice alt loc, in orice post, nu as putea castiga niciodata sumele de bani pe care ii castig din aceste afaceri. Nici macar nu m-as apropia cat de cat.. Sa nu mai pomenesc de program! Cand am spus ca atunci cand muncesti nu mai ai timp sa faci bani, ma refeream la munca prestata pt altcineva.. eu inca nu am vazut nici un functionar sau muncitor de orice fel sa fie bogat din salarul lui. Iar eu muncesc in amenajari pur si simplu pt ca imi place f mult..
oana81
Postat pe 30 Mai 2008 13:23
Oana ... ma bucur ca argumentezi ..insa nu ce zici ..ai zis...si nu aveam ce esenta sa prind..am prins ce-ai zis si atat......"daca lucrezi nu mai ai timp sa faci bani" ..nu ca daca lucrezi nu poti castiga la fel de multi bani ...ai demonstrat ca te-ai contrazis...tu muncesti ca-ti place ce faci ..si ai si timp sa faci bani pe alte cai ..da??? Ei ...sunt milioane de oameni care nu stau in banii de la munca.. Esenta o s-o prind cand o sa te poti exprima cu esenta..pana atunci ...iau de buna ce zici ..
mia_mia
Postat pe 30 Mai 2008 14:06
asta faci de la inceput.. nu prinzi esenta.. probabil e mai greu.. dar in fine.. sa fie cum zici tu :)
oana81
Postat pe 30 Mai 2008 18:35
relelor :p
susu
Postat pe 1 Iunie 2008 14:08
E susu ..vezi cum esti??!?!?:)))Vrei sa bagi raca intre noi?? :)) Apropo de viata de lux..eu imi pot permite luxul sa nu prind esenta dupa cum bine observi..:)))) iar Oana...nu pot vorbi in numele ei .. Mie chiar imi place de ea...cum am mai spus..ca e bataioasa..admir lucru asta la un om .. as aprecia mai mult daca ar argumenta mai bine.. :))) parerea mea...Ei Oana acum sa nu o luam de la capat..ti-am zis ..eu imi accept lipsurile...:))) mai ales cele de esenta:)))
mia_mia
Postat pe 1 Iunie 2008 23:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A plecat fara nicio explicatie. 1 De la: eliza05 4 Februarie 2009 15:29
Mater in comunicare 1 De la: milka_b 22 Iulie 2009 12:24
distractie si cunoastere 4 De la: Lucia1971 5 Februarie 2009 18:27
de ce nu mi se vede poza pe care am pus-o pt concurs? 1 De la: rallutzi 16 Ianuarie 2009 12:46
Misiuni economice la targuri internationale decontate pe firma 1 De la: ciolyela 29 Noiembrie 2009 09:26