Setari Cookie-uri

trucuri pentru mentinerea greutatii

inlocuiesti zaharul si faina alba in alimentatie.i[paine neagra tine mai mult de foame]iar daca folosesti ulei cel mai bun e cel de masline.
si maninci normal,de 3 ori pe zi
maya66
Postat pe 13 Iulie 2009 22:05
buna Ioana. vad ca te preocupa regimurile de slabit si nu numai. am avut si eu aceeasi problema, dar am reusit sa-mi reduc greutatea cu 5 kg intr-o luna de zile fara prea mult efort. iata cum am procedat: am mincat totul gatit la cuptor sau gratar, fara dulce, piine neagra - 3 felii/zi, fara sucuri din comertº in schimb am baut 2 litri de apa plata in care storceam o lamiie. daca stomacul iti permite poti bea pe stomacul gol bors crud - o canita pe stomacul gol cu 30 minute inainte de masa. pe linga toate astea am baut un ceai antiadipos de la firma TIANSHI care mi-a marit diureza si tranzitul intestinal. beau mereu o ceasca cu ceai pentru intrtinere. nu am mai pus nici un kilogram, dar incerc sa ma mentin cu acel ceai baut odata pe zi. firma respectiva are si tablete de slabit cu rezultate foarte bune, dar eu am preferat ceaiul care este ca un ceai verde. pentru mai multe amanunte imi poti scrie la adresa brsc_cristina@yahoo.com.
brsc_cristina
Postat pe 15 Iulie 2009 17:57
cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro
wellness_coach
Postat pe 15 Iulie 2009 19:25
De la: kudika002001, la data 2009-07-15 19:25:44cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro


stai linistita,vei pune aproape dublu inapoi cat ai clipi
matracucu
Postat pe 15 Iulie 2009 19:30
De la: just_laura, la data 2009-07-15 19:30:16
De la: kudika002001, la data 2009-07-15 19:25:44cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro


stai linistita,vei pune aproape dublu inapoi cat ai clipi
cristal253
Postat pe 17 Iulie 2009 00:49
eu am reusit sa slabesc cu pastilele de slabit chinezesti :super slim.stiu ca a fost o emisiune tv in care s-a spus ca vor fi scoase de pe piata.am 44ani,1,72m si acum am 66kg.sunt la a 2 luna in care iau 0 pastila la 2zile.am slabit 6kg in prima luna si deocamdata nu am pus nimic la loc.nu am avut niciodata probleme cu greutatea,mai mult de 55-6okg nu am avut.am ajuns la 72 dupa 40ani.nu pot sa tin nici un fel de regim cred ca din lipsa de vointa.cind am slabit cele 6kg m-am simtit alt om.acum ma feresc de dulciuri ,cu toate ca mai maninc,am baut din totdeauna peste 2l de apa pe zi.cred ca am slabit pentru ca atunci cand am inceput sa iau pastilele,1 pe zi,iti dispare total senzatia de foame,nu mai maninci aproape deloc,doar bei apa.dar cind iei 1 la 2zile ,incepi sa maninci,dar ma limitez doar la 2 maxim 3 mese pe zi.sper sa nu mai ma ingras,dar cred ca totul e sa gasesti ce foloseste pentru fiecare si sa ai un stil de viata si sa ai vointa sa -l respecti.
talma
Postat pe 18 Iulie 2009 17:43
De la: Hania, la data 2008-06-03 19:21:39Legume fierte fara sare si fara pic de gust.. :((

ce prostie ai scris
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 22:55
De la: angel_sweeet80, la data 2008-06-04 12:26:00am tinut si eu cura cu tigari si cafea si slabisem 10 kg

aha....adevaru ca asta e secretu sa mai dai si la alti astfel de sfaturi.
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 22:57
De la: emyia, la data 2008-06-04 23:12:32Mentinerea greutatii nu se face NICIODATA cu legume fierte!!! Ci cu legume CRUDE si exact cum zicea Angel, muuulte salate. Legumele au putine calorii,deci nu ingrasa si dau si energie fizica. Important este sa nu te ridici de la masa satula, sa faci trucul ala: pune/ti mancare intr/o farfurie mai mica pt iluzia optica si mananci doar atat cat incape in ea.

da fetita, te contrazici singura. legumele nu au calorii multe, dar dau energie cum vine asta. in fine....e adevarat insa, ca nu trebuie sa mananci pana te saturi.
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 22:58
De la: , la data 2008-07-06 09:00:44dimineata un pahar de suc de fructe fresh,la prinz un gratar peste sau pui cu o salata da o vrei acrita pui doar sare de lamaie seara fructe sau o salata.multa apa bauta in timpul zilei.intre mese se poate manca cite un fruct.putina miscare sau masaj si trebuie sa fie rezultate daca ai ambitie.

aha...sa stai tu pana la pranz cu suc sunt pers care mai au si sc si serv...si antrenament.....asa ca nu poti recomanda asa ceva
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 23:02
De la: elina_ely, la data 2008-07-28 20:36:56salutare, tuturor!!!!
de cand ma stiu am luptat cu kilogramele in plus, am tinut diete peste diete, unele cu succes altele fara. La un moment dat chiar ma resemnasem. Trebuia sa fac sport, nu prea aveam timp ... si am descoperit niste pastile de slabit chinezesti, pe baza de plante. Am fost destul de sceptica la inceput pentru ca mai incercasem si alta data fara efect si am inceput sa iau mai mult pentru ca dadusem banii pe ele. Incredibil, nu mi-au facut rau, nu am fost ametita ( ca altadata ) si am reusit sa scap de kilogramele in plus. Le recomand tuturor, sunt ok si fara prea mult efort
Succes mult celor care vreti sa slabiti!

ce pregatire ai ca sa dai sfaturi la ceilalti? sau ai impresia ca ce ti-a mers tie, o sa faca bn si la alte persoane?
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 23:06
De la: oprea_a_irina, la data 2008-09-24 14:30:51
Un singur indiciu pot da care functioneaza la 98% din cei care tin cont de asta: nu combinati proteine cu carbohidrati.

hai sa-nebunesc...cine te-a pacalit pe tine ca nu este bn sa combini prot cu carbo? si de dieta cu carbo, chiar nu am auzit. poate ai inventat tu ceva nou.
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 23:10
De la: oprea_a_irina, la data 2008-09-30 12:37:53/>
apoi efectul yo-yo care apare dupa orice cura..

serios? poate la dietele tinute de tine....sau de cei care tin diete dupa ureche ;)
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 23:11
De la: cameliaspiridon, la data 2008-10-29 14:20:50

buna,am 1.70m si 70 kg.Depunere doar pe abdomen si binecunoscutele aripioare. Ce sa fac?

alearga frate, nu mai sta pe kudika nu o sa poti da grasimea doar de pe abd si de pe solduri...
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 23:13
De la: cristal253, la data 2009-01-01 23:15:53cand simt ca am luat kg in plus, pt a reveni la greutatea initiala, mereu ma abtin sa mananc in plus,opresc dulciurile pt o sapt,doua in functie de kg pe care vreau sa le dau, seara dupa sase doar o portocals, o grefa sau un mar.Cam asta fac eu pt a-mi mentine greutatea, si e totul ok.A si incep sa fac un pic de sport, dar nu prea mult ca nu am timp, dar un pic de bicicleta, fitness depinde cat vreau sa dau jos si mereu functioneaza..bafta!

si ne spui si noua dc dupa ora 18 nu mananci nimic? ...decat un fruct?
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 23:17
De la: , la data 2009-01-04 11:07:45

1. 3 mese pe zi(nu sariti peste micul dejun si nici peste masa de seara), cele 3 mese trebuie sa fie echilibrate si sa respecte neaparat necesarul organismului vostru de calorii si mai ales proteine (regimurile prezentate mai sus e per ansamblu ok pt o dieta de aprox 1200-1500kcal/zi, dar sunt f sarace dpdv al cantitatii de proteine, max 50g/zi, ceea ce duce la pierderea masei musculare, nu a tesutului adipos!!)
2. respectati prin orice metode vreti regimul hidric de 2,5l de apa plata pe zi( daca nu va place apa ca atare, puteti bea ceaiuri de plante, nu ceai negru sau verde)
3. faceti miscare cel putin 30-40 min de 3 ori pe saptamana ( aerobic, organizat, dans, plimbare, mers pe munte, orice, numai miscare sa fie)
4. renuntati cat mai repede la obiceiurile daunatoare (alcool, fumat, supraalimentare, etc)
5. diminuati stresul si odihniti-va suficient (cel putin 6-7 ore pe noapte)


da bosss, ai gasit secretul slabitului, felicitari 3 mese pe zi...asta va invatat pe voi wellness ala??sau cum naiba ii spune ca romana nu o mai stim...nu putem spune sanatate..acum ii zicem wellness. zici sarace dpdv al cand de prot? (50 de gr pe zi).....pai de unde sti tu de cate gr de prot am eu nevoie sau X? puteai spune daca erai inteligenta si daca stiai ceva bineinteles, ca avem devoi e de cca 1 gr de prot pe kg corp....si peste 2gr pt cei care fac sport
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 23:25
De la: liliana2005, la data 2009-01-08 14:41:15Melanya,

Ca sa iti mentii greutatea NU trebuie sa mananci NUMAI legume crude sau fierte, gratare, peste si sa faci sport si sa nu mananci dupa ora 18 si prostii de genul asta. Eu am 26 de ani, 1,60, 47 de kg. Dar daca e sa ma iau dupa mostenirea genetica si ma uit la ei mei ma apuca groaza ca la 40 de ani o sa fiu si eu grasa...nu e asa!! Cei care sunt asa, sunt asa pentru ca au ales ei sa fie(gen femei care au nascut si dupa un an jumate au ramas cu greutatea din timpul sarcinii) sau pentru ca din nefericire au probleme de sanatate.


esti praf
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 23:31
De la: liliana2005, la data 2009-02-11 22:20:57
Pai pui, cine a zis ca nu pui? Doar ca te controlezi si mai si dai jos, bei multa apa si faci pauze de cel putin 6 ore intre mese....ideea e sa nu iti pui in pericol sanatatea cu pastile sau alte metode gen o cura de slabit sau evitarea mancarii vreme indelungata. Pe termen lung nu se merita crede-ma, o sa iti doresti sa fii sanatoasa si iti va fi egal daca esti grasa sau slaba.

esti praf de 2x
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Iulie 2009 23:32
De la: PerfectSweetLemonade, la data 2009-05-11 12:51:43Salutare!

Pentru depunerile localizate de grasime, stiu din experienta ca nu functioneaza decit sportul. Dar in orice caz v-ati afla, cred ca ideala este combinatia regim de viata sanatos+sport.

Eu fac de trei ori pe saptamina cite o ora de sala si urmez, cu aproximatie, urmatorul regim:

- micul dejun este singura masa din zi la care maninc efectiv din belsug, pe saturate, iar asta este bine sa fie destul de dimineata (undeva intre 7.00 si 9.30); deasemenea, este singura masa la care maninc piine (neagra);

- la prinz m-am obisnuit sa maninc un singur fel de mincare, de obicei o salata mare de legume (cu o lingura de ulei de masline - pentru ca majoritatea vitaminelor din legume sint liposolubile, adica au nevoie de grasimi ca sa poata fi asimilate de organism si cu otet de mere - care are rolul de a stimula metabolismul) si carne (fiarta si adaugata in salata, la gratar etc.) sau peste (conserva sau preparat de mine);

- doua zile pe saptamina, miercurea si vinerea, respect postul ortodox, cum am invatat din familie: fructe si legume; si posturile de peste an sint extraordinare, pentru suflet si pentru trup;

- de cele mai multe ori pe saptamina, nu maninc nimic dupa ora 16.00 si intr-adevar asta da rezultate spectaculoase (am citit undeva chestia asta: in engleza se cheama "dinner-cancelling", adica efectiv anulezi cina si slabesti pentru ca daca nu mai maninci nimic dupa ora 16.00 organismul secreta un hormon de crestere care te ajuta sa arzi grasimile "peste noapte", si la propriu, si la figurat);

- daca intr-o seara imi este totusi extrem de foame, maninc citeva migdale sau nuci neprajite si nesarate (asa cum se gasesc pe la magazinele naturiste) si/sau un Fibrobar simplu (varianta aia forte, cu seminte de in, ma oripileaza, mi-am luat o data si nu am putut termina batonul, pentru ca era ca si cum as fi crantanit insecte);

- mai folosesc Fibrobar simplu si cind imi este pofta de ceva dulce sau in completarea unei mese;

- un truc este ca am mereu in geanta citeva migdale sau un baton, pentru situatiile in care mi se face foarte foame, ca sa evit capcana de a-mi cumpara produse de patiserie, fast-food etc.;

- la fel, nu plec din casa fara sticla mea de 0.5 l de apa;
- beau intre 2-4 litri de apa zilnic, in functie de cit de mult sint plecata de acasa si de cit de des stiu ca am posibilitatea sa merg la baie;

- o data pe saptamina maninc orice bunatate de care mi-a fost foarte pofta in restul zilelor (de obicei, la sfirsit de saptamina, ca atunci sint tentatiile mai mari; exemplu, simbata asta am adaugat maioneza la salata de prinz, apoi am iesit la un tiramisu si mi-am permis si un tort de inghetata din ala de 400 de ml, pe care l-am mincat acasa, la un film - faza e ca nu mai repet "aventura" decit saptamina viitoare si asta doar daca am sa simt nevoia);

- nu va temeti de lamiie, chiar daca aveti probleme de tipul gastritei: acidul ei este neutralizat cind ajunge in stomac, are loc o reactie chimica in contact cu sucul gastric si rezulta un compus alcalin); eu beau zilnic suc de lamiie diluat, proportia e sucul unei lamii la o cana de 250 ml apa, cel mai bine intre mese;
- important: consumati lamiia imediat ce o stoarceti si asta e valabil pentru orice preparat crud din legume si fructe, pentru ca in foarte scurt timp intervine procesul de oxidare si lucrurile se cam complica (se pierd unele elemente nutritive, altele capata potential daunator etc.);
- ideea ar fi sa va opriti cu lamiia si citricele in general inainte de ora 18.00, daca nu vreti sa aveti insomnie; pe de alta parte, daca aveti aveti de terminat un proiect si stiti ca va prind ore tirzii, folositi sucul de lamiie in locul cafelei: vitamina C va "sterge" efectiv oboseala fizica si intelectuala mai bine decit cafeaua;

- apropo, s-a demonstrat stiintific: cofeina si anticonceptionalele orale inhiba arderea grasimilor; in plus, cofeina duce, in timp, la micsorarea sinilor (mai gugaliti si voi, daca vreti detalii);

- atentie la fructe! au si ele zaharul lor (fructoza) si daca depasiti limita de 1-2 pe zi, s-ar putea sa va intrebati de ce nu functioneaza regimul; inca ceva: trebuie sa existe o pauza intre fructe si mesele principale - jumatate de ora, daca mincati fructul inainte de masa si doua ore - pentru varianta "dupa masa";
- am lasat la urma un element-cheie: somnul; stiti ca "somnul de frumusete" este cuprins intre 22.00-00.00, eu una nu reusesc sa ma culc asa devreme decit foarte rar, insa incerc sa respect un minim de sapte ore de somn/noapte; in plus, daca am cum, ziua mai trag un pui de somn de maximum 30 de minute (calculalte estimativ din momentul in care adormiti, adica daca stiti ca adormiti cam in 10-15 minute, puneti ceasul sa sune peste 40-45 de minute): incercati si voi, este extrem de revigorant, eu am senzatia uneori ca m-am odihnit ore intregi; important este sa nu depasiti cele 30 de minute, pentru ca dup-aia efectul este de molesire (la fel, gugaliti pentru detalii);

- cam astea ar fi principiile de viata sanatoasa pe care le pun in practica, enjoy si voi! :)


inceputul imi placea...apoi te-ai "stricat" si tu. este o tampenie sa nu mananci dupa 16 sau dupa 18. fribrobaru este ok. cu maioneza , tiramisu si inghetata la 400ml...ai dat cu bata in balta. calculeaza ca sa vezi cate calorii au cei 400 de ml d inghetata. intr-adevar....atentie la zahar....dar fructele, unele dintre ele contin peste 90% apa...asa ca....tragi singura concluzia. oricum vointa aproape 0, daca nu reusesti sa te abti de la inghetata si alte produse care iti pot dauna, sau te poate impiedica putin in atingerea scopului.
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Iulie 2009 00:00
De la: kudika013265, la data 2009-06-04 18:16:32ar trebui sa ne schimbam stilul de viata,dar este asa de greu!!!!!!!!!!!!! Eu am tinut cure de slabire toata viata,slabeam 5 kg si puneam 7 la loc cand incepeam sa mananc relativ normal.Imi vine sa latru

latra la luna si la stele
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Iulie 2009 00:01
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-07-25 23:32:41
De la: liliana2005, la data 2009-02-11 22:20:57
Pai pui, cine a zis ca nu pui? Doar ca te controlezi si mai si dai jos, bei multa apa si faci pauze de cel putin 6 ore intre mese....ideea e sa nu iti pui in pericol sanatatea cu pastile sau alte metode gen o cura de slabit sau evitarea mancarii vreme indelungata. Pe termen lung nu se merita crede-ma, o sa iti doresti sa fii sanatoasa si iti va fi egal daca esti grasa sau slaba.

esti praf de 2x


Dupa comentariile pe care le-ai lasat am vazut si eu ce esti tu. Unii nu sunt experti in diete si poate nici NU VOR sa fie obsedati de ce se mananca si de ceea ce nu se mananca. Mi se rupe ca esti tu expert in asa ceva, eu n-am facut decat sa-mi dau cu parerea, adica sa vorbesc din proprie experienta, atunci cand cineva a solicitat lucrul asta. Chiar nu ai altceva mai bun de facut decat sa comentezi asa despre oameni? Sau te-a jignit in asa mare masura "experienta" mea??? Poate vrei sa explici ce anume n-ai inteles sau cu ce anume nu esti de acord.
liliana2005
Postat pe 26 Iulie 2009 17:41
De la: liliana2005, la data 2009-07-26 17:41:54
Dupa comentariile pe care le-ai lasat am vazut si eu ce esti tu. Unii nu sunt experti in diete si poate nici NU VOR sa fie obsedati de ce se mananca si de ceea ce nu se mananca. Mi se rupe ca esti tu expert in asa ceva, eu n-am facut decat sa-mi dau cu parerea, adica sa vorbesc din proprie experienta, atunci cand cineva a solicitat lucrul asta. Chiar nu ai altceva mai bun de facut decat sa comentezi asa despre oameni? Sau te-a jignit in asa mare masura "experienta" mea??? Poate vrei sa explici ce anume n-ai inteles sau cu ce anume nu esti de acord.

1.nu sunt expert...sau mai bn zis, sunt fata de voi...dar nu expert.
2.cand geneticul nu te ajuta si esti piele si os, chiar devi obsedat ce mananci si cat si devi obsedat de antrenmanet. stiu asta , nu tre sa imi zici tu. si ma simteam f bine asa cum era viata mea inainte. ;)
3.da intr-un fel m-ai "jignit" prin sfaturile incompetente pe care le dai. si discutia asta nu o mai reiau , ca m0am mai contrat cu una de pe aici.
4.sa sti ca toti ne dorim sa fim sanatosi si frumosi si sa aratam bn....dar desi tu zici ca este doar vina noastra ca suntem asa cum suntem....te inseli amarnic, nu ai idee ce rol important joaca geneticul.
5.sfaturi de genul:mananca la un interval de 6h, patreaza pt tine.
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Iulie 2009 19:30
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-07-26 19:30:31
De la: liliana2005, la data 2009-07-26 17:41:54
Dupa comentariile pe care le-ai lasat am vazut si eu ce esti tu. Unii nu sunt experti in diete si poate nici NU VOR sa fie obsedati de ce se mananca si de ceea ce nu se mananca. Mi se rupe ca esti tu expert in asa ceva, eu n-am facut decat sa-mi dau cu parerea, adica sa vorbesc din proprie experienta, atunci cand cineva a solicitat lucrul asta. Chiar nu ai altceva mai bun de facut decat sa comentezi asa despre oameni? Sau te-a jignit in asa mare masura "experienta" mea??? Poate vrei sa explici ce anume n-ai inteles sau cu ce anume nu esti de acord.

1.nu sunt expert...sau mai bn zis, sunt fata de voi...dar nu expert.
2.cand geneticul nu te ajuta si esti piele si os, chiar devi obsedat ce mananci si cat si devi obsedat de antrenmanet. stiu asta , nu tre sa imi zici tu. si ma simteam f bine asa cum era viata mea inainte. ;)
3.da intr-un fel m-ai "jignit" prin sfaturile incompetente pe care le dai. si discutia asta nu o mai reiau , ca m0am mai contrat cu una de pe aici.
4.sa sti ca toti ne dorim sa fim sanatosi si frumosi si sa aratam bn....dar desi tu zici ca este doar vina noastra ca suntem asa cum suntem....te inseli amarnic, nu ai idee ce rol important joaca geneticul.
5.sfaturi de genul:mananca la un interval de 6h, patreaza pt tine.


Sfatul de a manca la un interval de 6-8 ore l-am luat dintr-o carte scrisa de 2 nutritionisti, carte pe care am citit-o acum aproximativ 8 ani. Cu siguranta a citit si altcineva sfatul asta pe undeva, nu e sf, numai un "expert" ca tine poate spune ca nu e asa.
In alta ordine de idei, mie mi se RUPE de subiectul asta, nu ma intereseaza catusi de putin, imi pierdeam intr-o zi vremea pe kudika si am zis sa scriu si eu ceva din proprie experienta. Asa ca te rog continua tu competentule, pe mine nu ma pasioneaza catusi de putin, rar subiecte mai plictisitoare decat dietele si greutatea.
liliana2005
Postat pe 26 Iulie 2009 22:40
De la: liliana2005, la data 2009-07-26 22:40:15
Sfatul de a manca la un interval de 6-8 ore l-am luat dintr-o carte scrisa de 2 nutritionisti, carte pe care am citit-o acum aproximativ 8 ani. Cu siguranta a citit si altcineva sfatul asta pe undeva, nu e sf, numai un "expert" ca tine poate spune ca nu e asa.
In alta ordine de idei, mie mi se RUPE de subiectul asta, nu ma intereseaza catusi de putin, imi pierdeam intr-o zi vremea pe kudika si am zis sa scriu si eu ceva din proprie experienta. Asa ca te rog continua tu competentule, pe mine nu ma pasioneaza catusi de putin, rar subiecte mai plictisitoare decat dietele si greutatea.

da ai zis si tu sa scri ceva, ca sa te afli in treaba, am vazut. :) nu stiu ce nutritionisti au scris cartea aia, dar nu ai niciun pic de dreptate. e plina lumea de prostie si ignoranta daca tie ti se pare un subiect plictisitor, mie mi se pare un subiect pe cat de interesant pe atat de important.
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Iulie 2009 23:08
revin in zona dietelor sau mai bine zis a slabitului pt. ca ma preocupa ca pe multi altii care spera in solutii miraculoase fara un prea mare efort.Din pacate nu exista,concluzia e ca daca maninci de toate ca sa te saturi nu o sa slabesti.Fata mea ,care nu e preocupata deloc de mancare,mananca doar ca sa traiasca si nu invers(adica traiesc ca sa maninc),adica foarte putin,mesele principale si cam atat,nu are probleme cu greutatea.Concluzia nu mancam si o sa fim slabi.Valabil pentru cine poate si vrea asta.
talma
Postat pe 27 Iulie 2009 21:29
De la: talma, la data 2009-07-27 21:29:17revin in zona dietelor sau mai bine zis a slabitului pt. ca ma preocupa ca pe multi altii care spera in solutii miraculoase fara un prea mare efort.Din pacate nu exista,concluzia e ca daca maninci de toate ca sa te saturi nu o sa slabesti.Fata mea ,care nu e preocupata deloc de mancare,mananca doar ca sa traiasca si nu invers(adica traiesc ca sa maninc),adica foarte putin,mesele principale si cam atat,nu are probleme cu greutatea.Concluzia nu mancam si o sa fim slabi.Valabil pentru cine poate si vrea asta.

alta desteapta. de unde le scoateti? va ganditi multi inainte sa scrieti? auzi cica, nu mancam si o sa fim slabi. :)) bagam peste 2000de calorii si chiar si 3000 in unele zile si eram ca scandura :)) mai bn ai lua un manual de anatomie ceva, ca sa te mai documentezi. sau citeste pe net despre tipurile somatice.
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Iulie 2009 22:00
De la: talma, la data 2009-07-27 21:29:17revin in zona dietelor sau mai bine zis a slabitului pt. ca ma preocupa ca pe multi altii care spera in solutii miraculoase fara un prea mare efort.Din pacate nu exista,concluzia e ca daca maninci de toate ca sa te saturi nu o sa slabesti.Fata mea ,care nu e preocupata deloc de mancare,mananca doar ca sa traiasca si nu invers(adica traiesc ca sa maninc),adica foarte putin,mesele principale si cam atat,nu are probleme cu greutatea.Concluzia nu mancam si o sa fim slabi.Valabil pentru cine poate si vrea asta.


Eu sunt perfect de acord cu tine sa stii.
Nici n-as vrea sa traiesc daca ar fi altfel. Ce viata oribila ar fi sa-mi numar mereu caloriile, sa nu pot sa mananc o ciocolata daca am chef sau o portie de cartofi prajiti sau o pizza la 1 noaptea. Sunt zile in care am chef de asa ceva si zile in care pur si simplu nu mi le trebuiesc. Si se mentine greutatea. Mananc ABSOLUT tot ce am chef si CAND am eu chef dar FARA sa exagerez.

Dar daca n-am grija si exagerez ma ingras in 2 saptamani de nu ma mai recunosti
Deeeeeci, sunt si eu un om cat se poate de normal pana la urma.
liliana2005
Postat pe 27 Iulie 2009 23:18
inainte sa mananci dimineata pune o lingurita de otet de mere intr-un pahar cu apa si bea-l...e ca sa iti mentii greutatea...nu e indicat sa faci asta dak ai ulcer gastric
tinkerbell18
Postat pe 28 Octombrie 2009 23:19
De ce in prezent apropierea Craciunului si implicit masa de Craciun a devenit o sperietoare gastronomica pentru orice doamna si d-ra?Poate ca se gandesc ca se apropie o perioada in care delicatesele le fac sa fie mai pofticioase??Eu cred ca inca nu ati aflat ca va puteti face un mic cadou cumparand produsul pentru slabit DESERT PLANT.Pret 100lei/30caps/flacon (id messenger: PASSXBOOT ) p.s. Se poate comanda si pentru o perioada mai mica,o saptamana,2 saptamani
unni_ka
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:25
buna,..scuze deranjul ... astept votul tau daca esti draguta ms,Sarbatori Fericite!( ps: nu va speriati de poza mea e facuta dimineata,de cand m-am tuns asa sta,in veci nu ma mai tund...:((( http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/308541.html
alejandraa20
Postat pe 23 Decembrie 2009 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diete 8 De la: kudika_21150 3 Septembrie 2013 12:57
Evaluare Nutritionala GRATUITA!!! 2 De la: deaa_cool_girl_me 28 August 2009 16:20
Mentineti greutatea dorita, evitand curele de slabire hazardate 2 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:46
Cea mai buna dieta este... 82 De la: Marina_Simona 22 Iunie 2016 16:06
nu am tinut nici o cura dar acum as face datimi niste sfaturi plzzzz 6 De la: eu21alex 23 Septembrie 2009 11:42