Setari Cookie-uri

studenta feat barbat cu bani

de cite ori s-a intimplat sa vedem pe strada cupluri formate din fete de 20-25 de ani si barbati mai mari decit ele cu cel putin 15 ani.Si tot aproximativ atitea ori s-a crezut ca ea se intilneste din purul interes. Crede cineva ca poate sa existe intre ei doi sentimente adevarate sau totusi aceste sentimente oricum sunt influentate in mare parte de bani si masini de lux? Care este parerea voastra?

Postat pe 3 Iunie 2008 14:19
Parerea mea este proasta. Fetitele alea sunt atat de...Monici incat nici nu merita sa ne obosim neuronul vorbind despre ele.
crmn
Postat pe 3 Iunie 2008 20:04
:) Si nu poate exista intre ei nicidecum sentimente si o atasare sincera? Cel mai interesant lucru este ca: chiar daca cuplul intr-adevar s-ar iubi, majoritatea oamenilor tot la interes s-ar gindi.

Postat pe 4 Iunie 2008 09:42
Se spune ca dragostea nu are virsta. Iar cind apare o diferenta de ani intre parteneri noi repede ii judecam: ... Monici. Nu e prea corect, nu credeti?

Postat pe 4 Iunie 2008 09:49
da, nu e corect sa-i judecam.Dragostea nu are varsta.
vera11
Postat pe 4 Iunie 2008 19:41
De acord, insa cum nu ai face oamenii vad cu ochi rai aceste relatii. Cred ca foarte mult depinde de starea psihologica si felul de interpretare a fiecaruia, de exemplele ce le-a avut in viata, de cupluri in cadrul familiei etc.

Postat pe 4 Iunie 2008 23:29
Exact. foarte mult depinde de exemplele pe care le-ai avut. Eu de exemplu ma simt atrasa de barbati mai mari decit mine cu 8-14 ani si nu am nici o problema cu aceasta. depinde de preferintele fiecaruia.
Am crescut cu un exemplu foarte frumos: buneii mei. Bunica a fost mai mica decit bunelul cu 11.5 ani.S-au iubit si nici ca le-a pasat de lume. Cind bunelul a murit intr-un accident stupid, bunica a ramas cu trei copii in brate,si i-a crescut de una singura.Acum nu demult am intrebat-o pe buni a mea de ce nu s-a recasatorit,iar buni mi-a raspuns: "copii mei au avut tata, eu sot pe care sa il iubesc si sa il respect am avut. In inima mea nu a existat loc pentru un alt tata si un alt sot".
Deci da! Iubire intre oameni poate exista, chiar si cu o diferenta oarecare de anisori.

Postat pe 4 Iunie 2008 23:49
Daca fetele implicate in aceste relatii nu au nici o problema cu diferenta de virsta, iar barbatii respectivi cu diferenta de avere, atunci ce probleme poate sa aiba lumea cu ei? Sigur se uita si incepe a birfi, ca de...asa e lumea, iar in rest:cum iti alegi asa o sa ai nu?

Postat pe 4 Iunie 2008 23:59
Exista si o multime de fetite la brat cu baieti de varsta lor si poate la fel, doar dupa bani sunt. Daca e sa fie materialista nu cred ca se oboseste sa vada varsta ci doar bugetul. Cat despre iubirea adevarata, cred ca poti iubi si pe cineva mai mare sau mai mic.

Postat pe 5 Iunie 2008 11:54
Aici trebuie sa te contrazic, Mia: la 50ani un barbat nu este "babalac". Sunt unii care arata intr-un mare fel si, crede-ma, am unul in casa. E drept ca sunt barbati care la 40 ani sunt deja "fumati", au chelie, piei lasate si par alb. In privinta relatiilor cu acest gen de barbati am eu indoieli cand vine vorba de iubirea unei june de 20 ani (si avem un exemplu mult mediatizat).
crmn
Postat pe 5 Iunie 2008 13:33
Deja chestia asta depinde de persoana: fumator/nefumator, ce consuma, ce mod de viata duce. Sunt persoane care la 25 de ani arata de parca ar avea cu cel putin 10 ani mai multi si invers, la 50 poti sa te simti foarte bine si sa arati extraordinar. Poti si la 35 de ani babalac.

Postat pe 5 Iunie 2008 17:02
Nu am nimic impotriva: femeie tanara + barbat batran cu bani. Bravo cui poate. Insa intotdeauna m-am intrebat cum Dumnezeu poti tu, un copchil de 20 de ani sa mangai o piele flescaita care se increteste la orice atingere, o piele vanata, de om batran? Cum poti oare saruta o chelie zbarcita cu 3 fire de par pe ea? Sunt de acord, sunt si batrani frumosi. Si totusi SUNT BATRANI, au ticurile lor, au prietenii lor batrani ca si ei, ar fi ca si cum te-ai inmormanta de vie langa niste fosile. Unde-s toti anii tineretii in care ar fi trebuit sa topai cu prietenii tai prin discoteci? Unde sunt noptile in care ai uitat sa mergi la culcare pt ca nu te mai saturai sa bei bere la o terasa si sa barfesti cu prietenele tale? Te induri sa dai toata nebunia tineretii pe un mosneag? Felicitari. Esti tare. Sa vorbim si despre iubire? Se stie ca orice om va iubi la un moment dat. Ce te faci daca peste un timp te indragostesti de unul de varsta ta? Lasi mosneagul? Gandesti poate ca iti va da ceva din banii lui? Hmmm... mai stii? Esti sigura ca dragostea celui tanar nu va fi din interes? Am ajuns aproape la jumatatea vietii si pot sa spun cu mana pe inima ca nici acum nu-mi plac mosnegii. Nici macar cei foarte bogati. Banii lor nu imi pot cumpara clipele mele de liniste si nici libertatea mea. Sunt fericita ca am trait pana acum asa cum am vrut si, imi pare rau ca trece timpul iar maine e posibil sa gandeasca cineva despre mine asa cum eu gandesc eu depre altii azi.
amme22
Postat pe 5 Iunie 2008 21:34
tocmai mi-a trecut pirn cap o chestie; de cele mai multe ori un batran isi ia o tanara pt a o afisa ca pe o bijuterie, dar si pt a avea alaturi pe cineva care sa-l satisfaca dpdv sexual. Daca te gandesti ca dupa o anumita varsta barbatii au probleme cu ... asasa, si totusi vor dragoste multa (deoarece au cumparat-o)... oameni buuuni e un chin sa satisfaci fleoscaitul ala :)))))))))))))))))) mai bine alegeti pe cei apropiati voua ca varsta, un pic mai mari, un pic mai mici, insa nu pe bunicul sau pe nepotul
amme22
Postat pe 5 Iunie 2008 21:49
parerea mea. E posibil sa nu am dreptate.
amme22
Postat pe 5 Iunie 2008 21:50
Draga mea carmen...si eu am parinte la varsta asta...am folosit cuvantul babalac..in comparatie cu un copil ..Amme a inteles foarte bine ...si a explicat si mai bine...Si carmen ..am mai spus..sotul tau e frumos pentru tine..la varsta ta..ca ai crescut alaturi de el ..ati "imbatranit" impreuna ..(a se citi esenta) ..in schimb ..mie ..la 25 de ani ..unu de 50 ..e babalac...cad vine vorba de "dragoste" ...sau tatic..sau sponsor..:))) Parerea mea...e posibil sa nu am nici eu dreptate..dar macar Amme ..suntem 2..:))
mia_mia
Postat pe 6 Iunie 2008 00:21
Nu sunt genul de cioara care isi lauda puii (si cioroiul). Si culmea, nu "am imbatranit" impreuna, ci eu am imbatranit si el a cam ramas in urma. Desi e mai mare decat mine cu 6 ani.Cred ca tine de gene. Parerea ca arata bine nu este pur personala ci este "culeasa" de la persoane de sexe si varse diferite. Acum, fara gluma, este falsa teoria ca dupa vreo 35-40 ani de viata o persoana are pielea lasata, vanata si are chelie (in cazul barbatilor). La varsta mea pot sa ma laud cu o piele mai fina decat unele fetite la 20-25 ani, fara sa folosesc niciun fel de creme, farduri, smacuri. Nici macar masca minune despre care se vorbeste pe alt topic.E drept ca am parul 75% alb, dar asta se acopera cu vopsea.Revenind la subiect, sunt persoane care, chiar daca au 45-50ani, sunt pline de viata, se distreaza mai mult decat tinerii care, la 20+ ani sunt deja obositi si storsi de vlaga. Asta nu inseamna ca sunt de acord cu impreunarea dintre doua persoane, dintre care una are dublul varstei celeilalte. Asa cum s-a scris mai sus, exista diferente de tabieturi, prieteni si, nu in ultimul rand, de mentalitate.
crmn
Postat pe 6 Iunie 2008 11:19
Sa presupunem urmatoarea situatie: eu as avea acum 18 ani (as vrea eu...) si cunosc un mascul de 35 de ani (unii din ei sunt superbi, unde mai pui ca au si experienta, si potenta, si...ce sa mai vorbim, o adevarata aventura :D) Ok, pana aici e bine, pot sa ma indragostesc de acel om, pot trai alaturi de el multi ani si nu mi se va parea niciodata o babaciune tocmai fiindca zi de zi am fost alaturi de el, m-am obisnuit cu fiecare nou rid al lui, cu fiecare pata de batranete aparuta pe piele, cu burta lui care a inceput sa atarne, dintii care incep sa-i cada, etc. Ceea ce vreau sa spun este ca: daca traiesti alaturi de acel om de cand el era in floarea varstei, chiar daca e cu peste 10 ani mai mare decat tine, nu il vezi imbatranind, el o sa ti se para la fel de frumos toata viata. Insa daca la 18 ani alegi pe unul de 45- 50 de ani...cam naspa. Mie mi-ar fi greu sa cunos acum unul de peste 45 de ani si sa aleg sa traiesc alaturi de el, in ciuda faptului ca am o anume varsta. Nu stiu, poate sunt prea carcotasa si e posibil sa vad eu defecte acolo unde nu exista.
amme22
Postat pe 6 Iunie 2008 21:10
Trebuie sa mentionez ca pe parintii mei nu ii consider batrani si nu le vad defectele exterioare. Daca cineva m-ar pune sa spun repede varsta lor as fi tentata sa zic 40 de ani, deoarece in mintea mea acolo au ramas.
amme22
Postat pe 6 Iunie 2008 21:15
o diferenta de maxim 10 ani cred ca e acceptabila! mai mult e deja prea mult!!!o spune o femeie careia i-au placut totdeauna barbatii maturi( a nu se intelege babalacii).viitorul sot e mai mic decat mine cu 2 ani(da e copt si matur la minte), asta a fost motivul pt care suntem impreuna.ceilalti (nu multi) fosti prieteni au fost mai mari decat mine(diferenta de varsta nu mai mare de 7 ani) si sa stiti ca am avut de invatat multe de la ei.adica ei erau deja oameni mari pe vremea cand eu eram pustoaica si fiecarea relatie a adus un plus in viata mea.si eram si foarte rasfatata ca de, eram " aia mica":)) da vad astazi fete tinere cu batranei si sincer mi se face mila de ele.ce relatie de iubire poate fi intre o pustoaica de 18-25 de ani si tataia de 45-65??? iubire a ce???poate doar a contului din banca ca in rest...un mosulache nu-ti poate fi decat sponsor ( mai mult sau mai putin oficial:))nici nu vreau sa ma gandesc cum decurg partidele de iubire fizica intre ei. sa-l vezi pe nea mosu cu toate burtile si pieile atatnande beah...libidinosenie totala!!!!!!sa nu mai vorbim de faptul ca dc el e cu banutii trebuie musai sa-i faci poftele ca altfel pierzi sponzorizarea. bietele nefericite...cunosc persoane care au astfel de relatii si credeti-ma nu sunt nici pe departe de invidiat. controlul il detine barbatul( ca de ,el are banii si fata se conformeaza ca nu are incotro).

Postat pe 10 Iunie 2008 17:16
fetelor,prietena mea are 22 de ani si umbla cu un barbat de 46...are rost sa mai spun ca domnul in cauza are o avere, estimata de revista capital,la 40 de milioane de euro.Nu cred ca prietena mea,s-sr fi uitat la acste domn,daca l-ar fi vazut la coada la medicamente sau in statia de tramvai....sa fim serioase.....STUDENTE FEAT. BARBATI CU BANI????da......topicul nu era studente feat.barbati in varsta......in concluzie.....poate pielea nu este chiar asa de zbarcita,daca vine odata cu un chanel....trist....dar adevarat......
alone
Postat pe 11 Iunie 2008 11:46
scuze,pt. greseli,am scris in viteza....:D
alone
Postat pe 11 Iunie 2008 11:47
pai toti "tataii" care si-au tras " piese" crude au banuti ca altfel nu stateau fetele cu ei de... amorul artei.si hai sa recunoastem ca e jalnic sa-l vezi pe babalac in toata splendoarea lui( nuda!!), alaturi de tine in pat, chiar dc vine cu chanelul sau alte " odicoloane" scumpe si de firma!fa un" exercit" de imaginatie: sa pleci intr-o vacanta de vis cu... geriatria la brat:))si pielea zbarcita ramane zbarcita, si fesele care atarna nu le poate ridica mosu decat cu proteze.dc mai are si placa in gurita dulce te-ai scos definitiv:))tabloul pt mine e de film de groaza.ptiu!!!!

Postat pe 11 Iunie 2008 12:16
ai dreptate,vivianna,insa tot mai multe fete timd sper asa ceva.nu pot sa le inteleg,si eu am crescut greu dar asta nu m-a impiedicat sa muncesc. pe parintii mei,nu i-a interesat ca au copii si am suferit mult...dar de la asta...pana la a sta cu unul sau cu altul pentru bani....bleah!!!pacat de ele...atat...
alone
Postat pe 11 Iunie 2008 13:05
jalnic ca modelul " moni" e ravnit de mai toate tinerele.( vb de columbeanca).multe spun: uite una care a reusit in viata!s-a scos!!!

Postat pe 11 Iunie 2008 14:29
fetelor fie la ea acolo....cunosc un caz in care sotul este mai mare decat "doamna"cu aproape 30 de ani...el are copii de seama ei...si este mai mare (ca ani)decat tatal ei...nu pot sa-mi dau seama cum poti dormi in pat cu unul mai mare decat taicatu...jalnic....prefer unul sarac dar sa-mi fie drag sa ies in lume cu el..sa-mi fie drag ca barbat...cat despre bani daca exista intelegere,respect si iubire...banii ii facem....eu cred ca astora de le este frica de munca..astora le "plac" babalicii...asta este...sa fii la mana unui mos avar..sa-i satisfaci toate poftele....ma apuca greata....
ginetta
Postat pe 12 Iunie 2008 13:00
AM UITAT SA SPECIFIC FAPTUL CA SUNT SI TANAR SI DESTEPT SI NESATUL DE ASPIRINA. FRUMOS MAI SUBTIRE .NU EXISTA PERFECTIUNE.ORICUM SAC SAC

Postat pe 16 Iunie 2008 04:51
am eu aspirina,vrei?
simonik29
Postat pe 16 Iunie 2008 10:55
cat despre studente feat barbati cu bani,sau alt gen de realtii,se spune ca oamenii inteligenti discuta depre idei,cei medii despre evenimente,iar cei mediocrii despre altii...........
simonik29
Postat pe 16 Iunie 2008 10:59
Eu tot timpul am fost atrasa de barbati mai in varsta, dar de maritat m-am maritat cu unul cu cativa anisori mai mare decat mine. Una e sa fi atrasa de cineva, sa ai eventual o aventura asa sa iti faci experienta si una e sa traiesti cu un babalac toata viata. Voi credeti ca fetele astea de 20 ani chiar se dau in vant dupa chelii si flescaieli?Sunt atrase pe moment de bani lor, de eleganta de statutul lor, dar dupa ceva vreme vad realitatea si dau bir cu fugiti chiar daca ajung sa se casatoreasca.
Sunt persoane care la tinerete sunt atrase de pers mult mai in vardta decat ele iar la batranete cauta tinerei, ca de.........

Postat pe 16 Iunie 2008 11:02
la voi conteaza doar aspectul fizic?
simonik29
Postat pe 16 Iunie 2008 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aaa si cu premiul, cum ramane? 1 De la: Ankanca88 30 August 2007 18:51
LA RASCRUCE DE DRUM 1 De la: yoana13 4 Octombrie 2007 16:09
as fi vrut sa fiu femeie 64 De la: mihaeladelia 21 Decembrie 2009 20:22
o dureroasa lovitura din partea vietii 7 De la: maria_irina 28 August 2013 17:07
intrebare 1 De la: alinuzza19 27 Mai 2007 09:51