Setari Cookie-uri

studenta feat barbat cu bani

Majoritatea fetelor cred ca sunt atrase de baietzii cu cativa anisori mai in fatza. Eu una,tot timpul am avut iubiti cu 5-8 ani mai mari dekt mine si nu pt bani ci doar pt faptul k aveau alta gandire si alte asteptari de la o relatzie dekt un pusti care abia descoperea ....
Cat despre nepoate versus bunici hmmmm...
Gandesc la fel .. cum dumnezeu sa stai cu bunicu?????? ..pana knd verisoara mea (27) s-a cuplat cu un barbat mai in varsta dekt ea cu doar 30 de ani. Am suferit un soc knd am aflat si nu intelegeam de ce pentru k era evident k nu pentru bani pentru k nu era valabil in cazul ei...
Au un copil de aproape un anisor si se iubesc la bune si chiar imi sunt dragi.
Ii cred k se iubesc cu adevarat dar asta nu inseamna k iubirea se gaseste in toate relatziile de genul si e clar,cel putin in mintea mea, ca altele sunt interesele.(Uhhh ,... am vazut ultima colectie de la Gucci in materie de geantzi.. :)) )
Iubitzi-va mult!!!
_Patricya_
Postat pe 16 Iunie 2008 16:35
sper sa nu ma catalogati aiurea..eu am apr 20 de ani si iubitul meu are apr 31...e un tip super ingrijit,super atent..un barbat care are experienta de viata,caracter..are si partile lui proaste ce-i drept..nu ma intereseaza banii lui pt k-i am si eu pe ai mei..stau langa el..pt ce fel de om e el...pt felul in care se paorta cu mine..si pt simplu fapt k am ce invata de la el..
e genul de barbat posesiv..eu sunt genul libertina...suntem firi toatl opuse..si totusi suntem impreuna si ne iubim..asa cu bune cu rele...il apreciez pt ceea ce e..si eu zic k fiecare alege dupa gusturile lui..fiecare om isi face viata asa cum considera ca ii e bine..si cum isi vede interesu..depinde ce-si doreste...
criss_a
Postat pe 16 Iunie 2008 16:59
icedesire, nu e nimic rau la relatia ta, savureazo mai departe ca este frumoasa si benefica pt tine. Aici vorbeau in general despre fete de 18-20 ani cu barbati de 50-55 ani. E o diferenta nu?Eu oricum nu am nimic impotriva diferentei de varsta chiar daca este de 30 de ani, important este ca ei sa stea din placere unul cu altul nu pt bani sau alt scop
oanaoana42
Postat pe 17 Iunie 2008 00:05
1. First of all... 10-15 ani nu e o diferenta atat de mare. Asa cum se stie unii barbati se maturizeaza mai greu (psiho-social)... Hmmm... eu insumi pe la 23-25 de ani... nu prea aveam idee ce inseamna dragostea adevarata, ce inseamna o relatie, responsabilitatile aferente samd.
Poate ca o relatie de acest gen nu este o idee tocmai rea daca e construita pe dragoste si respect reciproc (asa cum dealtfel ar trebui sa fie orice relatie la orice varsta).

2. Aspectul material... Cred ca e usor sa judecam pe altii. Eu cunosc cazuri in care cei doi au ajuns sa fie impreuna- in principal din motive financiare. Funny sau nu, casatoriile respective sunt si azi bine-merci... asta in timp ce alte cupluri care stiu ca s-au luat din dragoste... au ajuns sa se certe prin tribunal. Sigur ca nu exista o reteta pentru o casnicie reusita... Intrebarea nu e daca o casatorie este facuta din motive mercantile sau nu ci mai degraba... Ce anume aduce fericirea intr-o relatie? Daca o persoana este implinita/fericita pentru ca e asigurata material (stiu ca suna extrem de rau/ low) ce importanta are ce spune lumea? Evident ca nu suntem toti construiti la fel... Unii vor pune accentul pe iubirea neprihanita, pe fiorul dragostei in timp ce altii vor fi impacati cu ideea ca nimic nu e perfect (nici macar iubirea) si vor cauta sa-si gaseasca fericirea in alte elemente ale vietii. Nu cred ca avem dreptul sa judecam pe altii si sa fim intrigati de faptul ca anumite persoane se casatoresc cu unii mai bogati, mai batrani sau mai tineri.

Postat pe 17 Iunie 2008 07:23
asta asa-i k nu avem niciun drept sa comentam..pana la urma fiecare cauta sa-i fie bine(emotional..material)...gusturile nu se discuta..uneori o pustoaica are ce invata de la un om mai trecut prin viata..din multe pct de vedere...pe mne m-a schimbat mult relatia care o am...si vad lucrurile un pic mai altfel k inainte...
criss_a
Postat pe 17 Iunie 2008 09:46
De la: amme22, la data 2008-06-05 21:49:21tocmai mi-a trecut pirn cap o chestie; de cele mai multe ori un batran isi ia o tanara pt a o afisa ca pe o bijuterie, dar si pt a avea alaturi pe cineva care sa-l satisfaca dpdv sexual. Daca te gandesti ca dupa o anumita varsta barbatii au probleme cu ... asasa, si totusi vor dragoste multa (deoarece au cumparat-o)... oameni buuuni e un chin sa satisfaci fleoscaitul ala :)))))))))))))))))) mai bine alegeti pe cei apropiati voua ca varsta, un pic mai mari, un pic mai mici, insa nu pe bunicul sau pe nepotul


Si tu de unde stii? :-))
G_I_JOE
Postat pe 1 Iulie 2008 16:14
chiar pe mine ti-ai gasit sa ma citezi? Imi dadeam si eu cu parerea.
Pune-ti mintea la contributie. E logic. Si chiar daca nu as avea dreptate, e naspa sa vezi zbarcitii aia dezbracati. Mai mergi si tu la plaja, uita-te in jur, observa-i.
Nu-mi plac mosnegii. Bine?
Nu-mi plac nici cei prea tineri pt ca sunt cruzi si imaturi. Ce? Vrei sa-i invat eu ce sa faca cu puta lor?
Ori voiai sa te bag un pic in seama? uite ca ai reusit
amme22
Postat pe 1 Iulie 2008 20:09
M-am uitat rapid in profilul tau sa vad cati ani ai. Credeam ca esti vreun mos ca prea vb in cunostinta de cauza. M-am inselat :D
amme22
Postat pe 1 Iulie 2008 20:10
Nu inteleg toate comentariile astea de oameni frustrati. Ce va intereseaza de alte cupluri?? Fiecare e fericit in felul lui si sta in relatia care il/o implineste din punct de vedere sentimental, banuiesc.
Yo cred ca ar fi mai bine ca fiecare sa se uite in gradina lui ca-s mai multe uscaciuni decat la vecinu' si chiar nu-i frumos sa va dati cu parerea fara sa stiti ce este cu adevarat intr-o rel. "utopica", in opinia voastra.
N-aveti ce face...
Atolondrada
Postat pe 7 Iulie 2008 08:16
Domnisoarele sau doamnele care au parerea, pot sa si-o tina pentru ele ca e total eronata..ele merg pe ideea dorintele lor in materie de barbati sunt standartedele universal-valabile pentru femeile intregi la minte si neintersatte cum sunt ele..ca sa elimin orice suspiciune iubitul meu e mai mare doar cu un an.. DAR am avut o prietena care mi-a marturisit ca se simte mai bine cu un barbat peste 40 de ani pentru ca i se pare foarte sexi ideea ca el el un barbat cu experientzqa cu putere, financiara si de orice alta natura si ca nici macar la capitolul "sex" nu are probleme, ii plac banii si recunoaste, si poate mai bine sta cu un domn in varsat decat sa manance banii unui stundentzash caruia i-a luat mintile..i se parea sexi ca ii este foarte greu sa-l cucereasca, i se parea foarte sexi sa fie intr-o compeditie de experienta cu el..eu nu inteleg un lucru: toti afirmam ca suntem constienti ca suntem diferiti..si doar atat.. fiecare are dorintele lui diferite, in materie de bani, compromisuri, sex..etc...
diana_lucas
Postat pe 7 Iulie 2008 15:46
De la: amme22, la data 2008-07-01 20:10:52M-am uitat rapid in profilul tau sa vad cati ani ai. Credeam ca esti vreun mos ca prea vb in cunostinta de cauza. M-am inselat :D

Ei, asta-i! Se mai inseala lumea ( oricum ma simt mai batran....decat crezi...dar asta-i din cauza jobului...probabil); Ma bucur ca m-ai bagat in seama ! :-))
Daaaar, ca sa revin la topic- toata generatia asta de "dupe" 89 este prinsa in capcana imbogatirii rapide, din pacate lucrurile nu mai merg asa cum mergeau in primii ani, au ramas din ce in ce mai putine lucruri de furat, asfel incat noua generatie a trebuit sa se canalizeze pe noile oportunitati de piata: Ele sunt: parazitismul pe langa cei cu bani ( facuti...cine stie cum) - in 2 variante: varianta: dama de langa EL! si varianta "baietii de protipendada" - care ( si aici e valabil pentru ambele variante)- chiar daca n-au - incearca sa afiseze ca si cum ar avea, cu iesiri la terase scumpe si discoteci cu ifose ( plateste Magnatul" care are tot interesul sa se afiseze cu "fete subtiri" si baieti de cartier cu muschi--numa` buni de ariegarda);
Aaaaa, pentru ca intr-un topic am scris destul de alambicat- iar o "fata" m-a apostrofat ca ea nu intelege- sa-mi spuneti daca nu sunt prea literar-subtil si se pierde sensul;
Daca DA- atunci...e clar; Sunt prea babalac pentru voi si ma retrag! :-)) ( si asa- aspirina ...n-am nevoie ( sau, cum ar scrie unul mai sus "na-m nevoe" :-))
G_I_JOE
Postat pe 7 Iulie 2008 16:38
Iubirea nu are varsta,sunt cazuri si cazuri,in general relatiile dintre o tanara si un barbat mai in varsta sunt catalogate ca fiind pe interes,ei bine sunt si cazuri in care chiar exista iubire!nu trebuie sa generalizam toate cuplurile ca fiind "pe interes" si nimeni nu ne da dreptul sa judecam pe altii!Eu sunt dovada reala,deoarece sunt impreuna cu sotul meu de 7 ani,iar el este mai in varsta decat mine cu 15 ani,ne iubim si o facem in felul nostru,iar cat despre bani, la inceputul relatiei nici unul nu avea bani,deci nu a fost o relatie pe interes,banii i-am facut impreuna de-a lungul cazniciei noastre care se consolideaza pe zi ce trece din ce in ce mai mult.
amelia08
Postat pe 7 Iulie 2008 17:04
In aceasta problema exista 2 variante:poate sa existe totusi iubire intre o fata tinara si un barbat mai in virsta si o parere contraversata acesteia.Primul caz este insa mai putin real fiindca nu mai exista timpurile acelea cind buneii nostri erau tineri si eram anumite etichete si se miza pe bani.A doua varianta este conteporanitatea-fete tinere si frumoase cu barbati bogati si batrini,interesant oare un tinar poate oferi mai putina dragoste decit un barbat care nu mai vrea nimic si si-a gasit o fata tinara sa mai iasa in lume si sa uite ca acus e pe aici...doar statistica arata ca barbati sunt mai putini decit femei si cam sunt pe cale de disparitie..........desigur daca noi nu-i vom pastra asa buni sau rai,batrini sau tineri cum sunt.
ciufi87
Postat pe 7 Iulie 2008 19:41
ciufi, mi-ai cam incurcat mintile Stai sa vad daca am inteles ceva: vrei sa spui ca ar trebui sa pastram barbatii, chiar si pe cei rai??????? Oauuuu!!!!! Multumesc, nu.
Decat sa stau 1 an langa un dobitoc, mai bine 1000 de ani singura.
amme22
Postat pe 7 Iulie 2008 21:27
gabriel, te rog, gaseste o alta cale de a te face remarcat, pt ca cea pe care ai ales-o nu imi place. Ok? Iar daca nu te intereseaza sa imi atragi atentia nu ma mai cita. Citeaza si tu pe altcineva nu pe mine.
Bafta
amme22
Postat pe 7 Iulie 2008 21:46
de fapt noi am dicutat problema despre fetele tinere si barbatii in virsta,dar cit merge vorba despre brabatii rai asta e alta tema de discutii,noi intotdeauna ii vorbim de rau pe ei,insa nu ne privim pe noi,ca suntem si noi bune,iar daca totusi ti-ai gasit un barbat prost cred ca e alegerea ta,puteai sa-ti gasesti si unul bun.Nu o lua in nume de rau,dar noi toti credem ca meritam ceva mai bun,dar pina vom gasi acest bun,oricum trebuie sa te multumesti si cu ceea ce este sau ramii singura.................definitiv,asteptind printul pe mercedes alb...........
ciufi87
Postat pe 8 Iulie 2008 17:10
amelia08. Nu e corect sa se clasifice urat relatiile cu diferente de varsta. Face fiecare ce vrea, alege pe cine vrea. Eticharile nefondata denota multa rautate si putina minte.

Postat pe 4 August 2008 20:33
Oricum nu ai trai, pentru cineva acest mod de viata va fi incorect. Cineva vede cu ochi buni aceste cupluri, altcineva mai spune cite o vorba.Un lucru am inteles sigur, daca doi oameni se iubesc, virsta conteaza mai putin, poate chiar deloc. Multumesc ,ult pentru parerile voastre.M-ati ajutat mult.

Postat pe 23 Septembrie 2008 00:48
eu cred ca de exemplu cuplul monica-iri poate fi reusit. fiecare are nevoie de ce are celalalt. el de tinerete si exuberanta, ea de stabilitate financiara. poate se fac fericiti unul pe celalalt in varianta asta, fericirea e o chestiune relativa.
kiya
Postat pe 8 Octombrie 2008 06:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre roman 11 De la: laura31c 23 Ianuarie 2010 12:54
prevenirea traficului de persoane pe piata muncii 1 De la: sadora 21 August 2009 13:34
femei batrane..cu 'baietei' 20 De la: playboy 11 Aprilie 2009 21:26
pe cand un concurs de poezii 5 De la: piticutz1970 8 August 2007 15:41
romanul este o provocare pentru noi toti. in fata unei tragedii reactionezi altfel. aici ne putem transforma propria tragedie intr-un mod maleabil:D 2 De la: Adelinne_30 28 Mai 2007 06:49