O Marie cu alta ...palarie!

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

OCTAIA Avatarul lui OCTAIA

283 mesaje

Voi ce credeti despre aceasta expresie?
Raporteaza abuz de limbaj
OCTAIA Avatarul lui OCTAIA

283 mesaje

Citesc despre diferite subiecte,si mi-am zis(in gandul gandit de mine..si nu de alcineva)"hai sa dechid EU un post nou...cele vechi sa se spele,cele noi sa se adune"....Deci astept....idei, povesti, povestiri...injuraturi,glume,neglume:)))))
mari58 Avatarul lui mari58

1272 mesaje
Oras: arad

asa e cum spui,vb mine te pup!
mari 58
lief Avatarul lui lief

624 mesaje
Oras: bucuresti

acelasi comportament in esenta si mod de a gandi,desi persoanele sunt diferite ca infatisare ,reactii ,etc. tind sa cred ca e folosita mai mult in sens negatiov expresia ,cam ca si "sunt din acelasi aluat "
Fosta membra Kudika.ro
eee nu e o injuratura ,daca imi amintesc bine,vorba era ceva de genul: "aceeasi Marie,cu alta palarie".
asi putea sa iti spun ca pt mine personal asta inseamna ca de fapt "lupul schimba parul dar naravul ba"....glumesc desigur,da in esenta ar insemna ,pt mine, o persoana care desi la suprafata isi schimba comportamnetul,pe dinauntru e la fel de "putreda" si/sau o persoana care pare ceva ce nu este in realitate(nu ma refer la bravada,evident)nu cred ca asi putea explica in cuvinte mai simple.
you can kiss my kitty ass
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

pai eu cred k aia cu lupul e cea mai adecvata, asta e parerea mea!!!!poate nu e asa.....dar eu kam asta intzeleg d aici!!!