Setari Cookie-uri

cate genti si cati pantofi ai?

eu stiu..la ce poze am puse la profil...cine stie :)))
bgd
Postat pe 8 Decembrie 2008 20:08
Inainte sa fiu mamica eram chiar maniaca cu incaltamintea,acum am o printesa mica si langa ea simt ca imi retraiesc copilaria si cam tot ce cumPAR ptr ea e roz.eu sunt pe locul 2 dar e f bine .
nor_pufos
Postat pe 8 Decembrie 2008 20:14
foarte frumos ...sa`ti traiasca printesa
bgd
Postat pe 8 Decembrie 2008 20:25
Nu pun pret pe cantitate, ci pe calitate...adica,ce sa fac cu zeci de genti si de incaltari?
Am, cred, vreo 10 genti...
Iar incaltaminte...cam 2 pt fiecare sezon...maxim 3...le innoiesc atunci cand se rup sau cand ma plictisesc de ele...
Cred ca si daca as avea sute de perechi, tot 2-3 as purta cel mai des..
ramo_88
Postat pe 9 Decembrie 2008 13:46
http://shoes-addicted.blogspot.com/
shoes_addicted
Postat pe 27 Decembrie 2008 18:40
eram sigur.exact cum scrie in enciclopedie ca femeile sunt predispuse genetic in a avea cu mult mai multi pantofi decat picioare
razz
Postat pe 2 Ianuarie 2009 01:51
maaare dreptate ai...cunosc...
stratulatsorin
Postat pe 2 Ianuarie 2009 01:55
De la: ramo_88, la data 2008-12-09 13:46:40Nu pun pret pe cantitate, ci pe calitate...adica,ce sa fac cu zeci de genti si de incaltari?
Am, cred, vreo 10 genti...
Iar incaltaminte...cam 2 pt fiecare sezon...maxim 3...le innoiesc atunci cand se rup sau cand ma plictisesc de ele...
Cred ca si daca as avea sute de perechi, tot 2-3 as purta cel mai des..

corect,calitate! din pacate in romania se pune accent pe cantitate,adica mult ,prost si fara rost!
shosho
Postat pe 7 Ianuarie 2009 11:49
Doamne Dumnezeule !!! 150 de perchi de pantofi?genti cu sutele?unde le tineti?bine..daca vi le cumpara "iubitul" si din intamplare iubitul are si o ditamai vila in care ti-ai facut din 2 camere un dressing pt toata incaltamintea ta..ok...altfel..get real..daca stai intr-un ap de 2 camere tare as vrea sa vad unde tii 150 de perechi de pantofi.ce faci?dormi cu ei in pat?
eu cred ca am vreo 5-6 perechi de pantofi-maxim-gen office-casual,2 perechi pantofi eleganti,1 pereche sandale elegante-de ocazie, 4 perechi sandale normale, 1 pereche bocanci de munte,3 perechi cizme,1 pereche pantofi sport,3 perechi slapi....si cam asta ar fi+papuci de casa.
genti?2 negre,2 maron,1 alba,1 rosie si cam atat+2 genti de ocazie-total 8 genti.mie personal imi ajung.cand ma plictisesc de ele imi cumpar aletele-pe cele care sunt ok le mai pastrez restul...la gunoi-sau la altcineva.mi se pare ok.nu ma agit sa-mi iau milioane de genti si pantofi.in primul rand nu-mi permit sa cheltui lunar in jur de 6-7 mil pe o pereche de pantofi +o geanta.si in al doilea rand ce doamne iarta-ma as putea face cu 150 de perechi de pantofi si 50+ genti?
MissMe2
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:49
oameni buni, mai sunt in tara asta papuci de calitate?ma chinui de nu stiu cand sa ii iau niste pantofi ca lumea si nu gasesc...a se vedea legile lui Murphy pentru cumparaturi......
mkdisk
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:46
De la: razz, la data 2009-01-02 01:51:51eram sigur.exact cum scrie in enciclopedie ca femeile sunt predispuse genetic in a avea cu mult mai multi pantofi decat picioare


Razz...
Dor_a
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:55
are dreptate razz dar stiti cum e la cat muncim
meritam 1000 de pantofi nu 20 sau 100 si 500 de genti nu 10-50
nu sunt bolnava de shopping dar depinde si de starea mea de spirit!!!
dar dak imi place ceva cumparsi cand se invechesc le fac cadou
eu una nam multe 6 sandale
11 pantofi
3 adidasi
7 cizme
si vreo 8 genti am avut mai multe dar cand se demodeaza le fac cadou:
e mai importanta calitatea si sa ma simt comoda:cel putin pt mine.
fiecare are o mica placere>>>>>>>>>>>>
nu?

ioanageorgiuADY
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:59
Ce topic
G_Bogdan
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:32
doamne, chiar ca ce topic....asta e fix intrebare de creat discordii, ceea ce s-a si intamplat :)) eu una nu pot sa ma laud nici cu 150 de perechi de pantofi, nici cu 200 de genti...vorbind cat se poate de practic, nu le-as purta! pentru ca orice dressing ai avea, pana la urma ori nu iti mai plac, ori nu le vezi, ori le pastrezi in cutii si uiti de ele....
3 perechi de cizme serioase
2 perechi de cizmulite
2 perechi adidasi
10 sau 11 perechi de balerini
3 perechi pantofi ocazii speciale sau seara
7 perechi de sandale
4 perechi de slapi
papuci vreo 3

iar genti.....vreo 15, atat cele de toamna iarna cat si cele de vara...

boomboom
Postat pe 4 Februarie 2009 14:11
Fara numar! Cumpar chiar daca nu-mi trebuie...in speranta ca "le voi purta candva"...stiu ca sunt risipitoare, dar banii mei ii cheltui cum vreau. Am o pasiune pt pantofi...Nu ma atrag culorile tari,aproape tot ce am se poate purta si peste un an-doi, cand moda cu rozul sau galbenul nu va mai fi decat o amintire neplacuta. Nu cumpar numai pentru ca se poarta, ci pt ca imi plac, ma reprezinta, sunt de calitate toate perechile pe care le am si la inceputul fiecariu sezon mama vine si se innoieste de la mine. Am cea mai trendy mama! E norocoasa ca purtam acelasi numar, si ma bucur sa o vad fericita. Asa ca risipa mea nu e chiar irosita...se mai bucura si altii de pe urma hobby-ului meu. Nu dau numar...sa nu va umpleti de gelozie
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 11:08
dar ce conteaza cati pantofi are fiecare?pe cine intereseaza? cumva ne imbogatim cultura sau e vreun concurs ?
crina_metal
Postat pe 6 Februarie 2009 15:39
Chiar nu stiu cate am cert pot sa spun ca am o colectie imensa de gecute, pantalonasi si viatza mea fiind bluzitele si tricoasele
_dulcik_
Postat pe 9 Februarie 2009 01:05
de numarat nu am numarat niciodata gentile si incaltamintea dar stiu cu siguranta ca nu reusesc niciodata sa le port pe toate,de ce le cumpar nu stiu,stiu doar ca nu rezist atunci cand vad ceva ce-mi place.
adistefi1970
Postat pe 12 Martie 2009 05:38
Fara numar fara numar ...pachete pachete ..........
__LL__
Postat pe 12 Martie 2009 05:57
De la: chanellle, la data 2008-09-12 13:50:05am peste 100 de genti si pantofi nu stiu exact dar mi-e casa plina de cutii...multi...cine nu are pantofi multi si genti pai nu e femeie adevarata...fetelor la cuparaturi cu voi...aaaaaa....e si o buna terapie...pe mine ma vindeca de depresii...daca suparata sau am depresie cumpar pantofi si gata...mi-e casa plina de depresii



E sa mori tu ...eu am 2 de adidasi, 1 bocanci, 1 cizme, 2 sandale....si un ghiozdan.....si culmeeeaaa al naibii de femeie adevarata ma considera iubitul meu. Sau poate totusi in astia 4 ani si ceva si-a tot zis ca sta cu mine pentru momentul in care voi deveni o 'femeie adevarata' si voi cheltui ca o vita pe tot felul de porcarii contrafacute....cred ca asta e ......
BERBEACA
Postat pe 12 Martie 2009 08:07
De la: aura88, la data 2008-10-28 16:29:22scuza-ma trebuia sa ma invite cineva?esti absurda imi expun parerea liber sau libertatea de opinie e interzisa??probleme aveti voi cele care se lauda pe forumul asta...altceva bun de facut nu aveti de facut decat sa va laudati vezi doamne care e mai tare..care a intrecut recordul la cumparaat gentii si pantofi..cu asa lume Romania nu o sa ajunga nicaieri..ca de aici incepe toata problema de la mentalitatea de un nivel scazut ce o aveti unele dintre voi...mai da-ti si la saraci k e plina tara de oameni care nu au ce manaca...dar voi knd treceti pe langa un sarac presupun k nici nu va uitati la el sa il ajutati cu ceva..sunteti prea preocupate sa ma cumparati sute de perechi de pantofi si alte lucruri de genul..cat de vanitoase sunteti unele..orice ati posta dupa comentariul meu nu o sa ma obosesc sa va raspund oricum aveti un creier mult prea ingust ca sa intelegeti ceva de genul asta..spor la cumparaturi fetelor!!!!


Nu maaa ele fac asa cum am vazut eu o piti din asta blonda odata la unirii=))) si acum ma amuza super tare cand imi aduc aminte de cat de penibila a fost....la metrou era un tataita pe la 70 de ani, nu mirosea urat,ma rog nu avea caracteristicile obisnuite ale cersetorilor. Si tanti piti asta trece pe langa el cu posetuta ei fake atarnata frumos pe creanga impodobita cu 30 de bratari si unghiute roz...siiiii in marinimia ei ...ii da mosuletului un pahar cu suc pe jumate gol de la Mac..........si atata.....OOOAAAU adica omul ala cred ca de aia avea nevoie...de 3 guri de suc..nu de niste mancare sau un ban....dar na probabil ca acasa s-a si laudat cu fapta ei mareata....
BERBEACA
Postat pe 12 Martie 2009 08:15
De la: razz, la data 2009-01-02 01:51:51eram sigur.exact cum scrie in enciclopedie ca femeile sunt predispuse genetic in a avea cu mult mai multi pantofi decat picioare




Aladiah
Postat pe 12 Martie 2009 08:16
De la: mrskattousa, la data 2009-02-05 11:08:32Fara numar! Cumpar chiar daca nu-mi trebuie...in speranta ca "le voi purta candva"...stiu ca sunt risipitoare, dar banii mei ii cheltui cum vreau. Am o pasiune pt pantofi...Nu ma atrag culorile tari,aproape tot ce am se poate purta si peste un an-doi, cand moda cu rozul sau galbenul nu va mai fi decat o amintire neplacuta. Nu cumpar numai pentru ca se poarta, ci pt ca imi plac, ma reprezinta, sunt de calitate toate perechile pe care le am si la inceputul fiecariu sezon mama vine si se innoieste de la mine. Am cea mai trendy mama! E norocoasa ca purtam acelasi numar, si ma bucur sa o vad fericita. Asa ca risipa mea nu e chiar irosita...se mai bucura si altii de pe urma hobby-ului meu. Nu dau numar...sa nu va umpleti de gelozie


Oaaau asta chiar nu as fi scris ...adica e ceva in genu eu ii dau de pomana maica-mii.....frateeee...cam jalnic...adica ma rog...n-as fi zis nimic daca ziceai ca mergeti amandoua la cumparaturi da asa....a si apropo...nasol sa te reprezinte niste bucati de cauciuc, panza, piele, plastic sau din ce or mai fi facuti pantofii,,,eu credeam ca e bine sa te reprezinte ceva mai putin superficial...dar ma rog, fiecare cu cat poate si il duce capul
BERBEACA
Postat pe 12 Martie 2009 08:21
..eu am o pereche de adidasi si o pereche de pantofi...si 2 perechi de cizme..atat..si cateva genti dar nu din astea sofisticate...asa mai de ...iesit pe strada..
aadelinnne
Postat pe 12 Martie 2009 19:58
hmmm.... genti am vreo 9... pantofi vreo 10 perechi(k sa se asorteze )
si alte chestii,ghetutze,cizmulitze,balerini,sandale,sandale de ocazie,sandale de plaja,sandale de plimbare,de iesit la cumparaturi,pantofi de club,pantofi de oras,cu toc,fara toc,cu toc mai mik,cu toc mai mare,cu toc mediu
adidasi am o pereche dar nu prea folosesc asa ceva....
SweetHappyButterfly
Postat pe 12 Martie 2009 20:17
Topicul asta chiar nu isi are rostul.Nu sunt invidioasa,mi se pare normal cu cat ai mai multi bani sa iti doresti mai multe ,sa te rasfeti mai mult,dar chiar sa ajungi la 150 de pantofi,200 sau N genti mi se pare imposibil si sa te mai lauzi pe forum cu asta,nu e necesar fetelor.Nu degeaba suntem pe primul loc in topul masinilor cat mai scumpe ,bling bling ...si tot ce tine de fitze....si ce e mai rau este faptul ca majoritatea dintre cei care au bani si au foarte multe haine ii trateaza pe ceilalti cu superioritate,de parca haina il face pe om mai destept .in fine ,discutia e de prisos.va pup
dalma
Postat pe 12 Martie 2009 22:20
De la: dalma, la data 2009-03-12 22:20:57Topicul asta chiar nu isi are rostul.Nu sunt invidioasa,mi se pare normal cu cat ai mai multi bani sa iti doresti mai multe ,sa te rasfeti mai mult,dar chiar sa ajungi la 150 de pantofi,200 sau N genti mi se pare imposibil si sa te mai lauzi pe forum cu asta,nu e necesar fetelor.Nu degeaba suntem pe primul loc in topul masinilor cat mai scumpe ,bling bling ...si tot ce tine de fitze....si ce e mai rau este faptul ca majoritatea dintre cei care au bani si au foarte multe haine ii trateaza pe ceilalti cu superioritate,de parca haina il face pe om mai destept .in fine ,discutia e de prisos.va pup


daca ai bani, nu e imposibil, insa nu apuci sa ii porti, si intr-adevar nu stiu ce rost are sa postezi asha ceva, cand sunt si oameni care au o pereche, doua de pantofi
Aladiah
Postat pe 12 Martie 2009 22:24
Aladiah
Postat pe 12 Martie 2009 22:25
da nu v-ati dat seama ca fetele astea au 20 de picioare si 10 maini...de aia le trebuie atatea perechi de pantofi si atatea genti. cat snobism...
alittlewoman
Postat pe 12 Martie 2009 22:35
e ok atat timp cat sunt de calitate,in trend si mai ales daca ii porti,pt ca daca i_ai uitat de f mult timp in cutii si nu ii mai porti ideal ar sa leii donezi unor persoane care chir au nevoie de ele.
oprescua
Postat pe 12 Martie 2009 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand parfum Yves Saint Laurent 1 De la: ada_sun 4 Aprilie 2011 15:17
1 of a kind hippie gifts 1 De la: gratefulhippe 23 Octombrie 2009 10:46
parfumuri s-au esente? 17 De la: EstivalMyra 24 Iunie 2009 00:34
http://asia-fashion-wholesale.com 5 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:14
Altfel de haine pentru copii 1 De la: irinaindira 20 August 2008 00:04