Setari Cookie-uri

cate genti si cati pantofi ai?

De la: cleopatra86, la data 2008-07-20 14:28:03chiar asa aura...sunt de acord cu tine....mi se pare exagerat 150 perechi de pantofi.... in garderoba mea sunt max 30 perechi....10 perechi de pantofi,7 perechi sandalete,5 perechi balerini,1 pereche de adidasi si 5 perechi de cizme...de toate culorile...si nu le port pe toate...dar 150.....nici nu ar fi logic sa-mi iau sute de perechi de incaltaminte...deoarece eu pun pret pe calitate in primul rand...nu am pantofi mai ieftini de 400$,marcile preferate sunt:dinoventura,ferretti,fabiani,coxx,modeti...chiar daca pantofii sunt buni,calitativi,nu-i port mai mult de 2 ani...vin alte colectii...si ma plictisesc de ei...la ce bun sa cumpar 150 de perechi...daca la anul vor fi alte tendinte,vor aparea pantofi si mai frumosi..??? asta ar insemna sa cheltui in medie 75 000 de $ numai pe pantofi...anual...nu cred ca vre-o una dintre cele care s-au laudat aici cheltuie asa suma pe intreaga garderoba anual...dara-mite numai pe pantofi...minciuni gogonate... sau poate fiecare pereche de pantofi o fi costand 30 $.....si perechile sunt adunate de 10 ani... atunci mai are sens...ganditi-va inainte de a spune o minciuna,ca s-o creada ceilalti trebuie s-o creada mai intai cel care o spune ...succes la shopping




chiar asa cleopatra,ce urat din partea altora k se lauda.......tu nu te lauzi,nu ai multe perechi,dar ai NUMAI DE LA 400$ IN SUS

intradevar titlul este 'cati pantofi si cate genti ai'....dar mai bine vb de calitate,de marci,dak sunteti multumita de pantofii vostri sau nu,poate mai aflati cateva marci de calitate.

as putea sa scriu si eu
300 pr pantofi
400 genti....... nu stie nimeni dak e adv sau nu,asa-i?!

in fine..... am cam 50 pr de incaltaminte,si asta pt k nu mi-am mai luat in ultimul timp decat strictul necesar,dar la ce bun,am unii pe care dak ma gandesc bine nu i-am purtat de 2 ani,si am mai facut 'curatenie' in ei,dar vara asta sigur ii dau pe toti,cam 15 zic k e de ajuns

iar posete nu stiu exact,dar stiu k numai vreo 3 le folosesc deobicei,sport,eleganta,casual..ultimele achizitii

nu-i un subiect interesant acesta.....a fost facut numai pt laude,k nu are de unde sa stie nimeni dak ce zice cineva e adevarat


pupici all
sweet_xx
Postat pe 13 Martie 2009 01:38
De la: oprescua, la data 2009-03-12 22:44:32e ok atat timp cat sunt de calitate,in trend si mai ales daca ii porti,pt ca daca i_ai uitat de f mult timp in cutii si nu ii mai porti ideal ar sa leii donezi unor persoane care chir au nevoie de ele.


da, bine zis
Aladiah
Postat pe 13 Martie 2009 14:56
De la: Aladiah, la data 2009-03-12 22:25:57



da .asa este .pana la urma fiecare face ce vrea ,dar altii nu au ce manca
dalma
Postat pe 13 Martie 2009 17:46
De la: dalma, la data 2009-03-13 17:46:45
De la: Aladiah, la data 2009-03-12 22:25:57



da .asa este .pana la urma fiecare face ce vrea ,dar altii nu au ce manca


Unde stai mama , te invit la o apa plata, zau asa !!!''Senkiu'' , pot sa dorm linistita in noaptea asta ..mai avem o sansa, mai exista si oameni normali ''la creierii capului''!!!!!!!!!!!!!!
__LL__
Postat pe 14 Martie 2009 03:31
De la: G_Bogdan, la data 2009-01-30 11:32:12Ce topic


incredibil ,nu??
si eu mai intru...dau sa zic ce am de zis,dar ies repede pana sa apuc sa ma exprim!

ella_c
Postat pe 14 Martie 2009 06:27
De la: aura88, la data 2008-10-28 00:20:49vai de capul la anumite femei de aici se tot lauda ca au sute de perechii de pantofi si genti..cata idiotenie daca asta e un lucru cu care sa te lauzi ati ajuns rau..lumea moare de foame si voi cheltuiti banii pe porcarii..mai ajutati cate o persoana cu banii care ii aruncati pe fandoselile astea.hai pa snoabelor k mie rau knd vad atata idiotenie

mi se pare chiar normal sa fii asa aroganta la 20 de ani cand inca nu ti-ai luat salariul pe bune :)) ca sa nu mai vorbesc ca poate ca avem pantofi multi, dar nu avem poze lungite pe vreo masina asta e defapt sa fii cool ;)
anyway in ceea ce priveste topicul, am atatia cat imi pot permite, mi-as dori si eu sa ating suta, inca n-am reusit :)) plus ca de cate ori sunt deprimata imi mai cumpar o pereche de pantofiori
ann_lovinu
Postat pe 13 Aprilie 2009 08:24
Eu cred ca voi cele care spuneti ca aveti 140 de perechi de pantofi si 30 de genti le aveti de pe vremea bunicii.Incercati sa fiti sincere...Sau da, poate intradevar aveti,dar sunt chiciuri si demodate! Eu am 5 perechi de pantofi si vreo 4 genti pe care le combin mereu! In dulap aruncate mai am o gramada de genti, dar alea trebuiesc aruncate si nu cred ca e frumos sa le pun la socoteala
tia_s_86
Postat pe 13 Aprilie 2009 09:57
De la: cleopatra86, la data 2008-07-20 14:28:03chiar asa aura...sunt de acord cu tine....mi se pare exagerat 150 perechi de pantofi.... in garderoba mea sunt max 30 perechi....10 perechi de pantofi,7 perechi sandalete,5 perechi balerini,1 pereche de adidasi si 5 perechi de cizme...de toate culorile...si nu le port pe toate...dar 150.....nici nu ar fi logic sa-mi iau sute de perechi de incaltaminte...deoarece eu pun pret pe calitate in primul rand...nu am pantofi mai ieftini de 400$,marcile preferate sunt:dinoventura,ferretti,fabiani,coxx,modeti...chiar daca pantofii sunt buni,calitativi,nu-i port mai mult de 2 ani...vin alte colectii...si ma plictisesc de ei...la ce bun sa cumpar 150 de perechi...daca la anul vor fi alte tendinte,vor aparea pantofi si mai frumosi..??? asta ar insemna sa cheltui in medie 75 000 de $ numai pe pantofi...anual...nu cred ca vre-o una dintre cele care s-au laudat aici cheltuie asa suma pe intreaga garderoba anual...dara-mite numai pe pantofi...minciuni gogonate... sau poate fiecare pereche de pantofi o fi costand 30 $.....si perechile sunt adunate de 10 ani... atunci mai are sens...ganditi-va inainte de a spune o minciuna,ca s-o creada ceilalti trebuie s-o creada mai intai cel care o spune ...succes la shopping


Sa stii ca asa e. Nici eu nu am mai multe perechi de pantofi si genti si sincer am ajuns la concluzia ca arunc banii degeaba pe fereastra, pentru ca sunt convinsa sa daca stau putin sa ma gandesc cum sa le combin frumos, m-as descurca si cu mai putine perechi.
lollitta
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:11
mai nu conteaza pana la urma cate genti ai si cate perechii de pantofii ai conteaza sa fie de calitate..
_dulcik_
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:17
fetelor, adevarul este ca perechile de pantofii si gentile din garderoba unei femei nu sunt niciodata PREA MULTE... iar pt pustoaica de ne vorbea de idiotenie si ne spunea ca sa mai dam din banii nostri si la saraci ca au nevoie, ii spun asa: MAI CRESTI pana sa vi sa ne dai noua lectii, ca nu suntem noi mama saracilor ca sa muncim in locul lor, ca vezi Doamne, nu au bani de-o paine fiecare cum isi asterne asa doarme spor la shopping fetelor
cocco
Postat pe 31 August 2009 23:19
Si eu am 35 de perechi pantofi(adidasi, cizme, ugg, sandale, balerini etc)-toti de calitate foarte buna. luati la reduceri, dar mi se pare ca e cam mult.Uneori simt ca ma coplesesc si ca nu mai am unde sa le pun; le-as arunca, sa pastrez strictul necesar, dar nu ma lasa inima.La genti o luasem razna intr-o perioada.Aveam vreo 15.Acum am cateva, dar de foarte buna calitate Inseamna ca pantofi n-ar mai trebui sa-mi cumpar cativa ani...si nu se poate.Chiar acum economisesc pt o pereche de botine cu franjuri sau cu tinte.
Ce sa faci?Unii folosesc droguri, altii alcool, eu sunt chiar inofensiva cu pantofii, nu?
andrreya
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:47
asa e...e o terapie antidepresie tare buna! Antidepresie pt femei si stres pt barbati! Cu stocarea e mai rau la noi, avand in vedere ca stam cu ai lui!
150 de perechi de pantofi...poate e mult,,,dar daca as avea spatiu si resusrsele financiare sa nu ma opreasca in momentul cand vad o pereche de sandalutze...poate ca nu mi s-ar parea asa de mult!

andra_ale
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:52
Imi imaginez ce privire ti-ar,,baga"soacra cand ar da cu ochii de colectia de incaltaminte
wanda_love_you
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:57
De la: andra_ale, la data 2009-09-02 10:52:21asa e...e o terapie antidepresie tare buna! Antidepresie pt femei si stres pt barbati! Cu stocarea e mai rau la noi, avand in vedere ca stam cu ai lui!
150 de perechi de pantofi...poate e mult,,,dar daca as avea spatiu si resusrsele financiare sa nu ma opreasca in momentul cand vad o pereche de sandalutze...poate ca nu mi s-ar parea asa de mult!


No vezi? Daca nu ti-ai mai lua atatia papuci poate v-ati putea plati ratele la o casa numai a voastra...
Lucia38
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:01
daca ati vedea cum arata pantofarul meu .... inebuniti
cel mai tare .... se oftica sotul meu ...
dar asa tre sa le facem ... noi tre sa avem mai multi ...

care din voi nu visati cand va mutati la casa voastra sa aveti o camera mare im ensa numai cu pantofi ca in sex on the city

succes tuturor maniacelor de shopping !
haideti sa facem un club .... ce ziceti ?
ramonicaii
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:33
Buna, eu am veo 20 perechi de incaltaminte, dar am vreo 15 genti sau mai mult. Am descoperit de curand niste gentute super dragute din Franta-Paris, din piele ecologica sau piele naturala David Jones, Elite, etc.
Daca va plac gentile, ca si mie, va puteti uita pe www.mademoiselleboutique.ro .
O seara buna si spor la shopping.
kudika066833
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:08
De la: Lucia38, la data 2009-09-02 11:01:46
De la: andra_ale, la data 2009-09-02 10:52:21asa e...e o terapie antidepresie tare buna! Antidepresie pt femei si stres pt barbati! Cu stocarea e mai rau la noi, avand in vedere ca stam cu ai lui!
150 de perechi de pantofi...poate e mult,,,dar daca as avea spatiu si resusrsele financiare sa nu ma opreasca in momentul cand vad o pereche de sandalutze...poate ca nu mi s-ar parea asa de mult!


No vezi? Daca nu ti-ai mai lua atatia papuci poate v-ati putea plati ratele la o casa numai a voastra...


Nu cred ca as reusi sa platesc o rata la un credit ipotecar cu cati bani dau eu pe luna pt pantofiori Dar sincer acuma, daca ai avea atat de multi bani incat sa nu ai ce face cu ei...nu ti-ar place sa ai o pereche de pantofi diferiti pt orice tinuta?
andra_ale
Postat pe 9 Septembrie 2009 08:19
De la: wanda_love_you, la data 2009-09-02 10:57:31Imi imaginez ce privire ti-ar,,baga"soacra cand ar da cu ochii de colectia de incaltaminte


Daa...cred ca ar fi in culmea fericirii!! Vorba Luciei: "In loc sa strangeti pt casa...tu iti iei pantofi!"
andra_ale
Postat pe 9 Septembrie 2009 08:21
E prima data cand intru pe topicul asta, care - toata lumea cre' ca e de acord cu mine - poate lua un premiu pentru idiotenie. Ce zic eu un premiu, are toate sansele sa ia premiul cel mare. Cu cununitza, fanfara, surle, tobe (sau turle, sobe ) si multe aplauze. Pentru prostie adusa la perfectiune, adica.

Totusi, de ce am intrat? Cum de ce? Sa ma amuz
Vaz ca lumea chiar a luat-o in serios. Bravo, lume!
Sincer, n-am sa dau fuga la debara (walk-in closet, de!), dulapuri, rafturi si sa ma apuc sa-mi numar umblatorii si straitzele (pentru ca daca-mi spuneti ca le stiti numarul exact (de cizme, pantofi, ghete, botine, sandale, papuci, slapi, etc.) asheaa, pe dinafara, permiteti-mi, dragilor si dragelor, sa va anunt ca aveti probleme grave; si anume la "mansarda" ).
Dealtfel, si daca m-ar pocni ideea fistichie de a o face, nu poci! Sunt la munca!

Al doilea motiv pentru care am intrat pe asa topic, e ca azi dimineata, calcand io prin parcare cu una dintre putinele perechi de pantofi carora "le dau" la greu, am realizat ca - din atata amar de incaltzaminte - eu folosesc cu adevarat cam un sfert. Ceea ce inseamna ca sunt incapabila sa-mi cumpar pantofi care sunt realmente purtabili, si asta e foarte rau!
Deci, pe "to do list" tre' sa pun: "Cumpara, femeie, pantofi pe care-i si poti purta, cu care se poate conduce fara riscul de a produce un accident in lant si care sa nu te lase oloaga dupa ce ai mers 20 de m in ei!"
Dor_a
Postat pe 9 Septembrie 2009 09:01
Iar la faza de mai sus sunt chiar serioasa.
Nu stiu cum se face, dar cand ii probez in magazin, par absolut ok, comozi, acceptabili.
Cand incep sa ii port de-adevaratelea, incep si problemele si pentru idei de cum sa cumpar pantofii potriviti (pentru birou, in special) chiar v-as multumi.
Dor_a
Postat pe 9 Septembrie 2009 09:09
Daca ma gandesc bine le-am cam pierdut numarul:)))! Foarte multe sa fiu sincera!
Giny
Postat pe 11 Septembrie 2009 01:17
foarte interesant topicul ptr ca mi am dat seama de lucrurile prioritare in viata. feresca dumnezeu. sa ma apuc acum sa mi numar pantofii? sandalele? balerinii? da n am ceva mai destept de facut? stiu unde le gasesc prin dulapuri, stiu ca am geanta asortata fiecarei perechi de incaltari, si fiecarei tinute si mi e suficient. si daca n am , le rasucesc pana mi ies. si gata. auzi, mii de euro pe incaltari si genti? cata treaba fac cu miile alea de euro. doamne...
anda_a
Postat pe 11 Octombrie 2009 15:50
buna fetelor..am de vanzare cizme ugg originale.am modele noi si mai multe culori,marimi intre 35-39.....pt mai multe detalii.poze si preturi ma puteti contacta pe simona1023@yahoo.com,sau bagati id-ul...ms
simona1023
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:13
cam 30 de perechi de pantofi in mare parte tenesi..:D...schuzii..:D...balerini...:D...si....genti....15...in mare parte forma sac...:D...
kudika325847
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:35
http://www.facebook.com/hainute?v=wall

Modele diverse de pantofi,jachete de sezon, bijuterii,lenjerie intima, la preturi accesibile.
Reduceri saptamanale la diferite produse. Urmariti actualizarile! I LOVE SHOPPING
alo_adina
Postat pe 12 Decembrie 2010 02:29
Va asteptam cu drag la cumparaturi on-line pe Victoria Outlet www.victoriaoutlet.ro unde va puteti imbogati garderoba cu piese vestimentare semnate de marii designeri internationali cu preturi reduse pana la 80%!
VictoriaOutlet
Postat pe 4 Ianuarie 2011 14:13
Buna.. daca va plac gentile si accesoriile puteti sa aruncati o privire pe blogul meu http://gentisiaccesorii.blogspot.com/ . Produsele sunt 100% originale , sunt marca Particolari si sunt atat din colectia noua cat si outleturi
alekssa
Postat pe 5 Ianuarie 2011 12:14
buna inca nu m-am uitat va pwp
aly_gaby
Postat pe 5 Ianuarie 2011 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
magazin on-line de bijuterii 9 De la: vanzaremargele 28 Martie 2016 16:50
Mihaela Drafta 3 De la: yo_paintedgirl 12 Aprilie 2010 11:15
Blogurile de moda din Romania 2 De la: anastasia_m 15 Mai 2010 22:42
Shopping online 153 De la: pysoyas 20 Ianuarie 2017 13:31
Experiente neplacute... de la shopping 114 De la: 27 Iulie 2015 19:56