Setari Cookie-uri

bancuri cu bula

hai ca sunt prea multe... oricum mi-e nu-mi vine in minte decat ala cu bula era pe moarte si moartea mai voia o data . stiu ca e prost, dar rand cu lacrimi de fiecare data cand il aud
OanaTrifu
Postat pe 27 Iunie 2008 16:04
Bula suparat ajunge acasa:
- Tata am luat un 4 la matematica! Bang, bang, ii da tata-sau doua palme. A doua zi iar:
- Tata am luat un 4 la fizica! Bang 2 palme din nou. A treia zi:
- Tata am luat un 10 la muzica! Bang inca doua palme.
- Ba tata, dar am luat un 10.
- Dupa ce ca nu inveti , iti mai arde si de cantat, nenorocitule!
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Iulie 2008 15:50
Un profesor le da elevilor ceva de scris. Bula refuza.
Profesorul:
- Singura scuza ca sa nu scrii, e sa ai o boala foarte grava!
Bula:
- De epuizare sexuala ce ziceti?
Profesorul se uita la el cateva clipe:
- Asta nu e scuza, poti sa scrii cu mana cealalta!
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Iulie 2008 15:52
Bula la doctor:
- Dom' doctor, cum e cu impotenta asta, vine asa deodata?
- Doctorul: nu, mai intai te face de rahat de vreo 2-3 ori...
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Iulie 2008 15:57
O baba urca in tramvai si ca de obicei toate locurile sunt ocupate. La un moment dat il vede pe Bula stand pe un scaun; asteapta vreo 5 minute dar acesta nu se ridica si se face ca n-o vede. Asta indignata, ii zice:
- Nu stii sa oferi si tu locul celor mai in varsta?
La care Bula raspunde:
- Ce, te dor picioarele? Cand erai tanara ofereai si tu locul celor varstnici?
- Bineinteles.
- Vezi, de-aia te dor picioarele!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Iulie 2008 16:12
Profesoara la scoala, incercind sa stimuleze mintile scolarilor, a intrebat:
- Ce este rosu aprins si stralucitor?
Bula sare si raspunde:
- Un camion de pompieri!?!
- Nu, zice profesoara, dar imi place cum gindesti. Altcineva?
Maria zice:
- Un mar?
- Corect! zice profesoara.
Apoi Bula zice:
- Am si eu o intrebare... Ce este lunga, tare, rotunjita, cu par la un cap, si o bagi si scoti din gura????
- Bula !!!...tipa profa, noi nu vorbim asa aici!!!
La care Bula zice:
- Periuta de dinti!!! Dar imi place cum ginditi!

Postat pe 5 Iulie 2008 16:28
mai vreau
amme22
Postat pe 5 Iulie 2008 19:16
Concurs de admitere la facultatea de istorie. Intrã primul candidat la proba oralã.
- Numele, profesia pãrintilor.
- Itic, mama directoare, tata ambasador.
- Bine. Întrebarea: În anul 1907 a avut loc o rãscoalã. Puteti sã ne spuneti cam în ce an a avut loc aceastã rãscoalã?
- Pãi ... Cred cã în 1907.
- Perfect !
Sunteti admis! Trimiteti urmãtorul candidat. Intrã al doilea .
- Numele, profesia pãrintilor.
- Shtrul, mama sefã de laborator, tata procuror.
- Bine. Întrebarea: În anul 1907 a avut loc o rãscoalã, la care au participat aproximativ 10.000 de tãrani. Puteti sã ne spuneti cam câti tãrani au participat la aceastã rãscoalã?
- Parcã 10.000 .
- Corect! Sunteti admis !
Trimiteti urmãtorul candidat. Intrã al treilea .
- Numele, profesia pãrintilor
- Bulã, mama gunoierã, tata somer .
- Bine. Întrebarea: În anul 1907 a avut loc o rãscoalã la care au participat 10.000 de tãrani .
Numele si adresa fiecãruia .

Postat pe 5 Iulie 2008 20:15
Cica la centrul de comanda al unui transatlantic il cheama capitanu' pe secundul Bula si-i zice:
- Ba Bula, tu vezi ce-i in fata noastra ? E un iceberg. Ei bine, in curand ne lovim de el si ne scufundam. Asa ca fii tu bun si dute la pasageri si pregateste-i.
Se duce Bula in sala unde se distrau pasagerii:
- Stimati pasageri, capitanu si cu mine am hotarat sa facem un pariu ca sa va distram. Deci eu zic ca daca dau cu p**a de masa asta se crapa vaporu in doua.
Toti pasageri au sarit in sus, s-au facut pariurile.
- Acum vedeti masa asta? Fiti atenti!
Se duce Bula la o masa, o ia in mana si da cu ea in masa. Pac, bum, trosc, vaporu' se crapa si se scufunda... .
Peste cateva momente, in barca de slavare capitanu cu Bula:
- Sa traiti, domn capitane, am indeplinit sarcina. I-am distras pe pasageri.
- Da ce le facusi ma, ca-i vad pe toti cu gura pina la urechi de ris.
- Pai asa se pe dincolo (povesteste secundul ce a facut).
- Ba, tu-ti mortii matii, si eu care tocmai evitasem icebergul ...



Postat pe 5 Iulie 2008 20:19
La scoala, in prima zi, profesoara intreaba despre meseriile parintilor.
Gigel: Tata e muncitor!
- Atunci stai in prima banca, Gigel! Asa spune si partidul: Muncitori, tarani, intelectuali.
Ionel: Tata e tamplar!
- Gigel, treci tu in banca a doua, iar tu Ionel, in prima banca!
Faza se repeta cu diversi copii, cu parinti cu meserii din cele mai interesante. Se ajunge si la Bula.
- Tata e la Securitate!
- Atunci Bula, tu o sa stai in prima banca! Dar, Bula, ce face tatal tau acolo?
- Nu stiu, aseara l-au luat!

Postat pe 5 Iulie 2008 20:28

O clasa de alevi au ora deschisa si vin oficiali de la nato.Printre aceii elevi se numara si bula.
Vine directorul in pauza si ii ia la intrebari:
-Ba ce e taicatu?
-Lemnar.
-Nu asa ma zi ca e sculptor.
Il intreaba pe altul:
-Ba ce e taicatu?
-Zugrav.
-Nu asa ma zi ca e pictor.
Vin a doua zi cei de la nato.La sfarsitul orei ii intreaba pe copii:
-Ce meseriea are taicatu?
-Pictor.
-O meserie buna, copil bun.
-Ce meserie are taicatu?
-Sculptor.
-O familie buna copil bun.
Il intreaba pe Bula:
-Ba da taicatu ce este ?
-d.j
-O familie buna, copil bun.
Vine directorul in pauza si il intreaba:
-Ba cum ti-a trecut prin cap sa spui ca taicatu e d.j.
-Da ce vrei sa spun ca e clopotar la cimitirul Belu....

Postat pe 5 Iulie 2008 22:05
:)))))))) ce tare e ala a lui maryamm :))
Sabrina_Nede
Postat pe 15 Iulie 2008 22:44
stai k aku le`am citit pe toate :)))))))) super tari:))))))) vreau si eu sursa =))
Sabrina_Nede
Postat pe 15 Iulie 2008 22:49
Itzic da telefon la securitate:- Ma ! Bula are un frate in america !-Ha! Ha! Asta stim de mult! -Da! ce nu stiti e ca fratele lui Bula i-a trimis lui Bula diamante si munitii , si Bula a dat gauri in lemne si le-a ascuns acolo! Si inchide. Apoi ii da telefon lui Bula: -Bai prostule,vezi ca i-am trimis sa-ti sparga lemnele!!!-Pe cine ma?-Pe aia de i-ai trimis tu anul trecut de mi-au sapat gradina!!

Postat pe 21 Iulie 2008 20:04
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-07-15 22:49:42stai k aku le`am citit pe toate :)))))))) super tari:))))))) vreau si eu sursa =))
SURSA -editura exclusiv info press srl

Postat pe 21 Iulie 2008 20:08
super tare
gio0721
Postat pe 24 Iulie 2008 01:53
un neuron striga in capul un-i blonde:mai este cineva pe aici
gio0721
Postat pe 24 Iulie 2008 02:39

RAZBUNARE FEMININA 3
Pe patul de moarte un barbat isi chema sotia si cu voce slabita ii spuse:
As vrea sa-ti fac o marturisire, ca sa pot muri in pace.
Lasa, spuse ea, stai linistit, nu e bine sa faci niciun efort.
Nu, nu, spuse el, vreau sa-ti spun ca m-am culcat cu sora ta, cu mama ta si cu cea mai buna prietena a ta.
Stiu asta nenorocitule, de asta te-am otravit !

gio0721
Postat pe 24 Iulie 2008 02:47

Bula (mic) cu ta-su la piscina.
Merg ei pe marginea piscinei si Bula aluneca pe faianta uda.
În ultima clipa, se apuca de puta lu' ta-su si se salveaza.
La care ta-su se uita în jos si îi zice cu dispret:
- Vezi, ba, daca erai cu ma-ta îti spargeai capu'
gio0721
Postat pe 24 Iulie 2008 02:49

Mergea unu' prin desert, mort de sete. La un moment dat, da de un bar pe care scria "Bere Gratis cat cuprinde". Nu mai sta pe ganduri, intra si cere:
- Barman, repede 2 butoaie de bere, asa de inceput!
- Domnule, pentru a servi cata bere poftiti, si gratis, tre' sa indeplinesti 3 conditii:
a) tre' sa bei o sticla de tequilla, pe nerasuflate!
b) in camera din spate, avem un crocodil ce are un dinte cariat, tu tre' sa il scoti!
c) la etaju' 2, e o femeie nesatula, pe care nimeni si nimic nu a reusit sa o satisfaca pana acum, tu tre' sa te ocupi de ea!
- Nicio problema, se rezolva. Unde e sticla de tequilla?
Bea asta sticla dintr-o inghititura fara sa clipeasca si, ametit, de alcool intra la crocodil ... (zgomote, urlete, sticle sparte, ziduri daramate)...timp ce toti ceilalti asteptau la usa cu fetele tampe si intrebatoare.
La un moment dat se face liniste, se deschide usa , si iese omu' nostru cu camasa rupta, zgariat, plin de sange, si, cu ultimile puteri, zice:
- Aaa ... hac! Acu' sa-mi spuneti, hac, unde e femeia aia cu dintele cariat?

gio0721
Postat pe 24 Iulie 2008 02:52

RAZBUNARE FEMININA 4
O femeie de 45 de ani sufera o operatie coronariana si pe masa de operatie are o viziune ca il intreaba pe Dzeu daca va muri. Dzeu ii raspnde ca nu, si ca va mai trai 30-40 de ani.
Profitand de faptul ca era in spital, a facut tot ce a fost necesar, tratamente, masaje, ridicare de sani, fese, liposuptii, micsorarea stomacului, scoaterea ultimelor doua coaste pentru subtierea taliei, eliminarea varicelor, chirurgie estetica pentru riduri, laba gastei, indreptarea nasului, silicon in buze , etc, pentruca toti anii urmatori sa fie tanara si frumoasa.
Iese din spital si cand traverseaza strada, o loveste o ambulanta si moare.
Ajunge de data asta cu adevarat in fata lui Dzeu si il intreaba: Dar nu spuneai ca voi mai trai 30-40 de ani ?
Privind-o, Dzeu exclama :PROASTO, ITI JUR CA NU TE-AM RECUNOSCUT !!!

gio0721
Postat pe 24 Iulie 2008 02:55




O tipa frumoasa, blonda si extrem de apetisanta avea o papagalita, care o imita mereu... Cand ajunge acasa ea obisnuia sa se aseze in fata oglinzii si zicea "sunt frumoasa, sexi si imi place sa ma f.."... Papagalita la fel repeta dupa ea... Toate bune...intr-o zi vine un preot in vizita: Vai ce papagal frumos aveti... Dupa care papagalita incepe: "sunt frumoasa, sexi si imi place sa ma f..". Preotul oripilat spune: Vai cum se poate una ca asta, eu am 2 papagali care citesc din biblie si se roaga toata ziua...da-mi papagalita mie 2-3 zile...sa o reeduc... Zis si facut....ajunge papagalita in mijlocul papagalilor preotului si incepe cum era invatata: "sunt frumoasa , sexi si imi place sa ma f..",la care unul din papagali zice "vezi ba, in p .. a mea ca nu ne-am rugat degeaba



gio0721
Postat pe 24 Iulie 2008 02:57
Sacrifice à la roumaine. Un roman, un american si un englez s-au pierdut in Alaska si cum numai aveau nimic de mancare au inceput sa manance din fiecare cate ceva. La micul dejun americanul a fost primul si-a taiat o gamba de la picior si a zis: - Acum mancam pulpa. La cina a fost randul englezului. Si-a taiat halca din spate si a zis: - Acum avem costita de mancare. Pe la 11 noaptea a venit randul romanului. Si-a desfacut pantalonii si americanul si englezul au exclamat: - Ce bine! Mancam carnacior!! La care romanul zice: - Mancati carnacior pe naiba!! Beti un ceiutz cald si la culcare!!



gio0721
Postat pe 24 Iulie 2008 02:59




John era un viteaz cavaler al regelui Arthur dar avea si el o obsesie pentru frumosii sani ai reginei!
Stia bine ca, daca i-ar fi atins, ar fi fost condamnat la moarte.
Intr-o zi, John nu mai rezista si isi face cunoscuta dorinta lui secreta magului Merlin.. Baiat orientat, magul gaseste o solutie pentru a satisface dorinta acestuia dar numai contra a 1000 monede de aur. John accepta fara sa ezite!
In dimineata urmatoare, magul Merlin prepara o pulbere urticanta si o pune in sutienul reginei, in timp ce ea isi facea dusul. Imediat ce regina se imbraca incepe sa simta o mancarime din ce in ce mai mare. Regele Arthur il convoaca imediat pe vrajitor, pentru a-i cere un remediu, iar acesta ii spune ca doar o saliva speciala, aplicata timp de 4 (patru) ore ar putea trata aceasta teribila urticarie. A mai mentionat ca din testele efectuate in laborator, a observat ca doar saliva lui John ar avea aceste caracteristici speciale.
Regele il convoaca imediat pe John, care deja isi luase antidotul pentru pulberea urticanta. Asa se face ca John are ocazia de a saruta (la ordinul regelui!), pentru cateva ore bune, sanii pe care ii visase dintotdeauna si pe deasupra vine sarbatorit de curte ca un erou !
Inainte de a se intoarce la mosia lui, John este oprit de vrajitor, care ii reaminteste datoria de 1000 de monede de aur. Surpriza, insa, John, deja satisfacut, refuza sa plateasca, mizand pe faptul ca magul nu s-ar fi putut confesa, fiind complice la ceea ce s-a intamplat.
In dimineata urmatoare, insa, magul Merlin pune aceeasi pulbere urticanta in chilotii regelui ........


Morala fabulei:


PLATITI-VA DATORIILE LA TIMP !.....







gio0721
Postat pe 24 Iulie 2008 03:01
Bula se enerveaza pe unul dintre angajati:

-Hei, cine-i prost aici, eu sau tu?

-Domnule, toata lumea stie ca dumneavoastra nu angajati prosti!

Postat pe 24 Iulie 2008 17:28
O profesoara noua incearca sa predea lectii de psihologie unor copii. Ea
intra in clasa spunand:
- Cine crede ca e prost, sa se ridice in picioare!
Dupa citeva secunde, se ridica in picioare Bula. Profesoara i se adreseaza:
- Tu de ce crezi ca esti prost?
- Nu sint prost, doamna, dar imi parea rau sa stati in picioare numai
dumneavoastra!
Paula_Maria
Postat pe 28 Iulie 2008 21:48
Bula la ora de geografie.Profesoara:
-Bula,zi care-i capitala Frantei?
-Baris...
-Da ce ce Baris????
-Da' de ce Bula?
alexandra06
Postat pe 13 August 2008 23:37

Postat pe 14 August 2008 00:04
Banc sec.

Bula la scoala.. invatatoarea le spune copiilor..
-azi va rog sa desenati doua nutrii..
Bula statea confuz cu creionul in mana si invatatoarea il intreaba ce are..Bula raspunde incetisor..
- sa desenam doua..? nu tri? (a se citi 3)

Postat pe 14 August 2008 00:07
super bancuri
myha_km5
Postat pe 16 August 2008 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amuzant, teribil de amuzant..! 82 De la: anastasia_m 13 Februarie 2011 10:23
Fiul unui seic 13 De la: Criss_M 4 Martie 2012 22:58
bancuri 24 De la: 19 Mai 2014 23:08
CUM SA CONSTRUIESTI O CASA 10 De la: _oktober_ 16 Iunie 2009 08:35
bancuri 56 De la: ramfive 13 Noiembrie 2010 15:21