Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre aventurile de o noapte?

De la: florinbb, la data 2008-08-15 19:42:33"apropo de aventuri ... observ cu dezamagire ca din ce in ce mai multe femei gandesc ca barbatii... in ceea ce priveste libertatea de a face sex ... asa ... just for fun."
Hmmm... posibil sa ai dreptate... nu stiu cum gandesc barbatii si nici nu imi bat capul cu asta

"sunt un tip mai clasic ... si e placut ca o femeie sa-mi raspunda afirmativ de la primele intalniri la propunerile "indecente" pe care i le fac... insa daca ma gandesc pe termen lung ...o astfel de femeie nu ma implineste".
Felicitari! Prin expresia" pe termen lung" tu spui prin ca ai de gand sa oferi stabilitate? Nu cred. Mai degraba iti place sa critici. Nu mai gandi pe termen lung. Nimeni nu stie cat mai are de trait
"cred ca femeia trebuie sa se lase mai greu cucerita, cred ca femeia trebuie sa isi mentina acea demnitate si acel statut de persoana respectabila".
cui ii pasa de "femei respectabile"? Cine stie sa le pretuiasca intr-adevar? In majoritatea cazurilor, oamenii respectabili, oamenii buni (aici ma refer la femei si barbati) sunt "margaritare pt porci". Putini sunt cei dispusi sa ii pretuiasca. Si acum urmeaza intrebarea fireasca: Daca cumintenia e calcata in picioare, de ce sa lasi sa treaca viata pe langa tine pana vei gasi pe cel langa care te vei hotara sa stai toata viata?(asta in cazul in care vei gasi vreodata) Si daca tu, om cuminte, gasesti in loc de om bun o lichea? Nu iti pare rau ca degeaba te-ai pastrat curata sa te murdareasca cine nu trebuie?
"cred in egalitatea intre femeie si barbat insa in acelasi timp cred in caracterele diferite pe care un barbat si o femeie trebuie sa le aibe".
In sfarsit... de acord
Ia sa vedem mai departe...
"barbatul dintotdeauna a fost un cuceritor, iar femeia dintotdeauna a fost cea cucerita, cea care s-a lasat mai greu prada vanatorului... si tocmai aceasta diferenta dintre ei reprezinta farmecul relatiei dintre barbat si femeie".
ooooo mama!
Cea mai buna cursa vanator-vanat e atunci cand vanatorul e unul care nu-ti place sub nici o forma. De obicei aici se includ: casatoritii; strambii, uratii, prostii, mitocanii, aaaa... mai sunt, mai ganditi-va si voi.
"ori in momentul in care femeia se pune doggy style in fata barbatului din prima seama ... cred ca ea isi pierde foarte mult din feminitate si inocenta, iar relatia pierde foarte mult din farmecul cuceririi".
Mda... ce sa zic... Eh, daca tie iti plac virginele nu te astepta sa se puna "doggy style" din prima seara.
"dupa cum citeam intr-o carte interesanta,... vanatoarea este mult mai fascinanta decat vanatul propriu zis".
Asa, bun. Vanatoare fructuoasa in continuare! Vezi daca iti mai pica ceva dupa ce afla "tinta"(sau vanatul) cum gandesti

P.S.
Dupa aceea sa ne spui si noua cum e sa fii ascet
amme22
Postat pe 15 August 2008 22:29
Florin dupa parerea ta de barbat cam dupa cat timp ar trebui sa cedeze femeia? NU-mi spune cand e pregatita si etc..stii la ce ma refer..... 1 luna? 2 luni?
Andreea_B21
Postat pe 16 August 2008 00:03
chestiile astea nu se pot planifica... se hotarasc pe moment..depinde de persoana..de loc...de starea fiecaruia...nu putem avea totul planificat in viata; uneori este frumos sa te mai lasi dus de val..( si asta nu inseamna ca trebuie sa devina un obicei).

Postat pe 16 August 2008 00:27
Pisi, de ce crezi tu ca e urat sa te bucuri de placerile vietii? Iar de suparat, bineinteles ca nu m-am suparat. Fiecare e liber sa gandeasca si sa traiasca cum stie si cum vrea atata timp cat nu deranjeaza pe cel de langa el. Eu atat am tinut sa spun... Viata merita traita la maxim. Nu fac afirmatii gratuite. Am trecut prin viata si stiu exact ce spun. Cum esti tu indragostita acum, am fost si eu. Cum gandesti tu acum, am gandit si eu. Te sarut si sa fi iubita!
none69
Postat pe 16 August 2008 00:37
Draga Florin, am fost o femeie respectabila si m-am lasat greu cucerita. 21 de ani, timp in care am fost casatorita, am fost sclav pe plantatie iar fostul meu sot ma batea si ma jignea de fata cu fiul nostru. Te intreb acum... Pentru ce sa fi suportat mai departe toate astea? In alta ordine de idei...nu am gasit nici un barbat de care sa ma indragostesc de cand am divortat pentru ca sunt putini care sa merite asta iar eu nu am intalnit nici unul. Sa ma calugaresc sau ce? P.S. Mint... Am intalnit totusi un barbat de care aproape ca ma indragostisem... Imi doream din tot sufletul sa ma culc cu el dar mi-am spus ca o fraiera ca daca vreau sa-l cuceresc trebuie sa mai astept, sa ma abtin. TEAPA... Dupa cateva intalniri la rece, a renuntat... A spus ca el e barbat matur si nu poate sa stea pe langa mine ca un pusti de 16 ani. Cum o dai cu voi barbatii, tot rau e. Raman la parerea mea: TRAIESC FIECARE CLIPA CA SI CUM AR FI ULTIMA(nu se stie niciodata). Pupici si-ti doresc sa te insori cu o fata mare!
none69
Postat pe 16 August 2008 00:59
Pt. Andreea B21: Buna intrebre! Sa vedem ce raspunde
none69
Postat pe 16 August 2008 01:08
Am citit toate mesajele postate. unele sunt cinice de-a dreptul, altele \"open mind\", aletele ortodoxe daca nu chiar mai catolice decat papa. eu am trait o astfel de \"experienta\". atractia a fost atat de mare incat nici unul dintre noi doi nu a rezistat.stiam ca va pleca din tara in cateva zile si voi scapa de obsesia revederii, intrebarilor, regretelor sau orice altceva ar fi urmat daca ar fi ramas aici, dar BOMBA, dupa doua ore de la despartire m-a sunat si mi-a zis \"vreau sa te vad, acum!altfel mor\" si m-a vazut. ne-am vazut si ne-am iubit in toate zilele pana a plecat. s-a intors la mine dupa sase luni. de curand am serbat doi ani de la prima noastra intalnire - aventura de o noapte - . si acum daca prima a fost bomba ce ziceti de un ARMAGHEDON? EU AM 42 DE ANI , EL 30. TRAITI LA MAXIM VIATA SI SA AUZIM NUMAI DE BINE. PUP LA TOTI
valentina05
Postat pe 17 August 2008 07:09
Pentru amme22

Iti admir pasiunea cu care mi-ai analizat mesajul.

Mai intai ... ca sa fie clar de unde imi vin ideile ... sunt in cautarea unei relatii stabile. Nu ma simt implinit prin aventuri si poate tocmai de aceea am folosit unele cuvinte mai dure la adresa celor care le fac.

Caut iubire, pasiune si implinire sufleteasca ... cu o singura femeie ...nu cu 100.

Revenind la subiect.

1. Nu imi place sa critic... imi place doar sa-mi spun si sa-mi motivez parerile... fara pretentia sa fie imbratisare de toti cei din jur.

2. Vorbesti despre "margaritare pentru porci" ... ma bufneste rasul. Cand femeia ...astepta sa vina barbatul la ea ... se poate trezi si cu un porc in casa... cand femeia se arunca in bratele unuia ...doar pentru ca este in cautarea iubirii ... se poate iar trezi cu un porc langa ea.

Imi place sa cred ... ca femeile sunt niste margaritare care mai si gandesc din cand in cand ... si care aleg ...si nu doar sunt alese.

Greseala voastra este ca la varsta primei iubiri ... ati acceptat langa voi pe primul venit... fara sa ganditi, fara sa judecati.
Si ala ...v-a tras-o (si la propriu ...si la figurat) ... si ati mers mai departe ... suferind
Urmatoarea iubire ...la fel ... nu l-ai ales tu ... te-a ales el pe tine ... nu te-ai gandit si nu l-ai analizat pana sa sari pe el ... te-ai multumit cu ce ti s-a oferit ... si iar ti-a tras-o (si la propriu si la figurat)

Iar acum ... ranita, dezamagita si revoltata... nedeslusind taina de a rationa ...de a gandi ... si de a ati alege un barbat bun (si aici sunt o multime de femei care au langa ele barbati fideli ... si care pot depune marturie) ...ati ales sa mergeti asa ...din floare in floare ... avand certitudinea ca astfel nu va mai raneste nimeni.

Crezi cumva ca drumul ales de tine ... presarat cu neincredere in specia barbatului si cu superficialitate in relatii este cel corect ? ... nu ... nu este ... El este doar o modalitate de aparare ...a unei fiinte care nu isi poate face singura alegerile ...care a acceptat de la viata doar ce i s-a oferit ... fara a gandi, fara a avea puterea de a reactiona la primele semne ca barbatul de langa ea e un porc.

Tu... emma ... esti o femeie ranita, ai vrea sa o poti lua de la cap ... ai vrea sa fii iar la varsta adolescentei... si poate de data asta sa iti faci singura alegerile in materie de barbati.

Gandeste-te totusi ...ca niciodata nu e prea tarziu ... ai acumulat o experienta ... foloseste-o sa iti alegi tu barbatul care sa te merite.
Foloseste-ti experienta sa deosebesti barbatul diamant de barbatul porc ... curaj ... se poate.

florinbb
Postat pe 18 August 2008 23:35
Pentru Andreea 21.

Nu conteaza cat timp trece pana la prima noapte de dragoste.

Conteaza ce gandesc ei ... in acele momente.

Ca femeie poti face dragoste din prima seara ... gandind ca acesta este barbatul pe care l-ai asteptat ...si care sa devina tatal copiilor tai...

sau ...poti face dragoste a 5-a seara ... gandindu-te ... de ce oare e asa timid de nu ti-a tras-o din prima seara ... pentru ca tu erai tare curioasa sa-l testezi in pat... fara nici un gand serios cu el.
florinbb
Postat pe 18 August 2008 23:42
Pentru None69...

Imi este indiferent daca e fata mare sau nu. Importanta este dorinta ei de a se implica in relatie si de a forma un cuplu solid.

Legat de experienta ta ... imi pare rau

Gandeste-te ca mergi pe trotuar ... vrei sa traversezi strada ... este verde ... pui piciorul pe asfalt ... te uiti in stanga si=l vezi pe unu venind si trecand cu viteza pe langa tine.

Pentru ca ai fost atenta ... nu te-a lovit...

daca nu te uitai in stanga .. te lovea.

Ei bine ... in relatia ta ...nu te-ai uitat in stanga ... te-ai bazat doar pe culoarea verde ... si te-a lovit.

...............

Este al naibii de greu sa renunti la o relatie ce are ceva vechime ...si daca mai este si un copil la mijloc ... devine dramatic.

Tocmai va spun ... ganditi si analizati barbatul inainte sa va puneti sentimentele la bataie.

Legat de barbatul care se simtea pusti de 16 ani ... el chiar era ... pusti de 16 ani.

Un barbat cu ganduri serioase (de relatie stabila si de viitor)... poate sa astepte o femeie si 1 an.
Aia dornici doar de aventuri ... nu asteapta ...

Asa ca ... bucura-te ca ai scapat de el.

Acum ai 2 alegeri ... "iti traiesti viata" ... cum ar spune unele ... insa mare atentie la prestigiul tau ... ai prieteni... ai un fiu

sau astepti un barbat bun, modest, care ...ca si tine inca mai spera sa gaseasca o femeie de casa.

Mi-ar face placere sa cred ca vei alege varianta a 2-a.
florinbb
Postat pe 18 August 2008 23:56
De la: florinbb, la data 2008-08-18 23:56:20Pentru None69...

Imi este indiferent daca e fata mare sau nu. Importanta este dorinta ei de a se implica in relatie si de a forma un cuplu solid.

Legat de experienta ta ... imi pare rau

Gandeste-te ca mergi pe trotuar ... vrei sa traversezi strada ... este verde ... pui piciorul pe asfalt ... te uiti in stanga si=l vezi pe unu venind si trecand cu viteza pe langa tine.

Pentru ca ai fost atenta ... nu te-a lovit...

daca nu te uitai in stanga .. te lovea.

Ei bine ... in relatia ta ...nu te-ai uitat in stanga ... te-ai bazat doar pe culoarea verde ... si te-a lovit.

...............

Este al naibii de greu sa renunti la o relatie ce are ceva vechime ...si daca mai este si un copil la mijloc ... devine dramatic.

Tocmai va spun ... ganditi si analizati barbatul inainte sa va puneti sentimentele la bataie.

Legat de barbatul care se simtea pusti de 16 ani ... el chiar era ... pusti de 16 ani.

Un barbat cu ganduri serioase (de relatie stabila si de viitor)... poate sa astepte o femeie si 1 an.
Aia dornici doar de aventuri ... nu asteapta ...

Asa ca ... bucura-te ca ai scapat de el.

Acum ai 2 alegeri ... "iti traiesti viata" ... cum ar spune unele ... insa mare atentie la prestigiul tau ... ai prieteni... ai un fiu

sau astepti un barbat bun, modest, care ...ca si tine inca mai spera sa gaseasca o femeie de casa.

Mi-ar face placere sa cred ca vei alege varianta a 2-a.




Ce-mi plac mie vetustele astea cu "femeie de casa " si altele de gen !
Adica ce atentie sa aiba la prestigiul ei? Este o femeie realizata din pct de vedere al carierei, faptul ca a trecut printr-o experienta cumplita care pe altele le ingenuncheaza o face cel putin sa vada viata cu alti ochi, si sa fie sigura pe ea de acum inainte.
Copilul tau None, nu te va blama ever pt nimic, pt ca STIE.
In ceea ce-l priveste pe "ratatul" respectiv, si aici vorbesc si la propriu si la figurat, nu merita, vorba lui Florin.
Rabdare, apare el cel de vis, parerea mea :)
googoodoll
Postat pe 19 August 2008 09:04
De la: florinbb, la data 2008-08-18 23:35:24Pentru amme22

"Iti admir pasiunea cu care mi-ai analizat mesajul."
- Te asigur ca nu mi-a luat mult timp.

"Mai intai ... ca sa fie clar de unde imi vin ideile ... sunt in cautarea unei relatii stabile. Nu ma simt implinit prin aventuri si poate tocmai de aceea am folosit unele cuvinte mai dure la adresa celor care le fac.
Caut iubire, pasiune si implinire sufleteasca ... cu o singura femeie ...nu cu 100."
- Nu te-am intrebat de unde iti vin ideile. Daca esti in cautarea unei pasiuni stabile, FELICITARI. Comparativ cu tine niciodata nu am reusit sa cred in Mos Craciun si, de copil stiu ca Fat Frumos e doar in carti, nu in viata reala. Daca vei gasi vreodata ce cauti (cu conditia sa fii indragostit de cea pe care o vei gasi) atunci inseamna ca faci parte din cazurile rare, prin urmare, uneori (rareori) Mos Craciun exista. Bafta ta

"Revenind la subiect.
1. Nu imi place sa critic... imi place doar sa-mi spun si sa-mi motivez parerile... fara pretentia sa fie imbratisare de toti cei din jur."
- Bun. Atunci de ce ai nevoie de aprobarea celor ca mine?

"2. Vorbesti despre "margaritare pentru porci" ... ma bufneste rasul. Cand femeia ...astepta sa vina barbatul la ea ... se poate trezi si cu un porc in casa... cand femeia se arunca in bratele unuia ...doar pentru ca este in cautarea iubirii ... se poate iar trezi cu un porc langa ea.
Imi place sa cred ... ca femeile sunt niste margaritare care mai si gandesc din cand in cand ... si care aleg ...si nu doar sunt alese."
- Mda... de exemplu ele te aleg pe tine. Eu nu. Ai sa-mi replici ca nici nu aveai nevoie sa te aleg eu. Si ce daca? Tu sa fii sanatos!

"Greseala voastra este ca la varsta primei iubiri ... ati acceptat langa voi pe primul venit... fara sa ganditi, fara sa judecati.
Si ala ...v-a tras-o (si la propriu ...si la figurat) ... si ati mers mai departe ... suferind"
- Cum le stii tu pe toate... Ti-a trecut prin cap si o alta cauza, sau asta e singura?

"Urmatoarea iubire ...la fel ... nu l-ai ales tu ... te-a ales el pe tine ... nu te-ai gandit si nu l-ai analizat pana sa sari pe el ... te-ai multumit cu ce ti s-a oferit ... si iar ti-a tras-o (si la propriu si la figurat)"
Vaaaiii de viata meeeaa....
Nemaipomenit ce le are omul asta... Mai gandeste-te.
Din 3 incercari, daca ai bafta sa nu ma plictisesc intre timp de dat replici

"Iar acum ... ranita, dezamagita si revoltata... nedeslusind taina de a rationa ...de a gandi ... si de a ati alege un barbat bun (si aici sunt o multime de femei care au langa ele barbati fideli ... si care pot depune marturie) ...ati ales sa mergeti asa ...din floare in floare ... avand certitudinea ca astfel nu va mai raneste nimeni."
- Pai da... Daca se gaseste carne cu kila, ce rost are sa iei... ma-ntelegi...

"Crezi cumva ca drumul ales de tine ... presarat cu neincredere in specia barbatului si cu superficialitate in relatii este cel corect ? ... nu ... nu este ... El este doar o modalitate de aparare ...a unei fiinte care nu isi poate face singura alegerile ...care a acceptat de la viata doar ce i s-a oferit ... fara a gandi, fara a avea puterea de a reactiona la primele semne ca barbatul de langa ea e un porc."
- Nu am spus niciodata ca drumul pe care merg eu e corect.
Whaaaaaaaat? "...a unei fiinte care nu isi poate face singura alegerile ...care a acceptat de la viata doar ce i s-a oferit ... fara a gandi, fara a avea puterea de a reactiona la primele semne ca barbatul de langa ea e un porc". Ce parere buna ai tu despre mine... Ce-ti zici? "asta e gramada ,saraca" Bine ca gandesti tu pt toti. Si... ia zi? Ai bocit un pic in numele si de mila mea?

"Tu... emma ... esti o femeie ranita, ai vrea sa o poti lua de la cap ... ai vrea sa fii iar la varsta adolescentei... si poate de data asta sa iti faci singura alegerile in materie de barbati."
- Pai da... ca eu eram un fel de papusa de paie si nu stiam sa aleg. Sa fii tu sanatos... iaca de aia nu am sa te aleg pe tine nici de ai fi singurul mascul de pe pamant. Eiii... acum chiar ai reusit sa ma superi.

"Gandeste-te totusi ...ca niciodata nu e prea tarziu ... ai acumulat o experienta ... foloseste-o sa iti alegi tu barbatul care sa te merite."
Nu imi amintesc... cand oare ti-am cerut eu sfaturi vis a vis de viitoarea mea pereche??????<

"Foloseste-ti experienta sa deosebesti barbatul diamant de barbatul porc ... curaj ... se poate."
- Desigur... doar ca spre marea mea nefericire, ii deosebesc aproape imediat. De exemplu...acum stiu cu siguranta ca genul tau (sau cei cu felul tau de a gandi) nu va fi bun in veci pt mine
amme22
Postat pe 19 August 2008 19:51
Si prostutul de mine chiar credea ca intre noi poate rasari romantismul pierdut ...

Eu am vrut sa am o parere constructiva ... iar tu faci mistouri ...

Sigur ... pot accepta ca o femeie sa fie usuratica ... e alegerea ei ... si pot accepta ca un barbat sau o femeie sa stea mai prost cu logica ... Insa ma astept ca atunci cand cele 2 conditii se unesc ... sa stea departe de forumuri ... nu de alta ...dar mai citesc copii ... si o sa creada ca saritul din puxx in xxla ... ar fi un comportament normal... si e pacat de viitorul tarii

Rautatile tale nu ma fac decat sa cred ca am dreptate in ceea ce am spus.

florinbb
Postat pe 19 August 2008 22:05
ooooo... a venit pretenul meu...
salut florin! Ok, ai dreptate daca asta te bucura de obicei nu explic nici prezentul nici trecutul nimanui. In plus, nu am nici un chef sa ma contrazic cu tine azi, mai ales ca la ora asta sunt atrasa de un subiect mult mai nostim; unde mai pui ca am chef sa visez frumos in seara asta asa ca in nici un caz nu imi stric inima cu tine. Mult succes in cautarea ta!
amme22
Postat pe 19 August 2008 22:12
categoric k sunt de acord cu asa ceva!!!ce naiba nu mai traim in epoca de piatra..treziti va oameni buni!la nimeni nu i ar strica asa ceva,nu mi sa intamplat sa am o aventura doar de o noapte dar ma tenteaza..cine stie ce ne rezerva viitorul lumea se poate intoarce cu fata in jos!si vb aia..nimeni nu a murit dak si a satisfacut o curiozitate!!

Postat pe 20 August 2008 01:55
pana acum cateva luni era de neconceput pt mine,dar am cunoscut un tip care arata f bine incat atragea f tare atentia si multe persoane erau cu ochii pe el.
am facut tot posibilul sa intru in discutie cu el si in acea seara am fost la o petrecere unde am stat toata seara de vorba cu el si am descoerit ca este insa si f inteligent ,nu are numai un ambalaj atragator,iar dupa party m-am culcat cu el (el a initiat ,eu eram impresionata de calitatile lui intelectuale)si acum avem 4 luni de cand suntem impreuna si ma pot lauda ca imi este f bine
a fost prima data cand m-am culcat cu un barbat in ziua in care l-am cunoscut
nu cred ca voi mai face asa ceva,dar pt mine a fost cu noroc
andreea1004
Postat pe 20 August 2008 08:24
Eu zik nimeni sa nu se astepte la miracole dintr-o aventura...doar de aia si este aventura.Si intradevar oricat de inteligenti am fi, un pik de ragaz nu strica.
Dar daca crezi ca merita , ca aceea persoana nu o vei mai vedea din diverse conjuncturi-e justificat.
In general genul asta de relatii se termina f .repede dar nu neaparat.
Eu zik ca inante de a te concentra pe aventura de o noapte sau nu...ar fi bine sa ne concentram pe a ne construi pe noi si a cunoaste persoana din fata noastra.
Imi aduk aminte de mine in aceste ipostaze: De fiecare data am vrut sa-mi demonstraz si sa demonstrez cat sunt de curajoasa.- nu stiu exact de ce, sau chiar daca stiu nu fac analiza acum.Bine cele mai multe cazuri relatia nu s-a marginit la o data.
Dar intr-un sfarsit tot nu a mers bine.
Ceea ce imi infirma mie teoria , ca femeie, ca procedand asa nu am facut delok bine. Atat doar ca cu acest procedeu am reusit sa schimb un mare nr de barbati deci si de personalitati cunoscute- in acest fel nu am cunoscut doar parte buna a unuia ci intregul caracter al fiecaruia. Daca am pierdut sau castigat -nimeni nu stie.Atat se poate spune: nimik nu se pierde nimik nu se castiga-totul se transforma.
Deci daca asi procedat conform principiului -Lasa-te greu asi fi obtinut o singura relatie-de lunga durata sau permanenta.Defapt ceea mai grea decizie ar fi cui sa te lasi greu ? Pe tot parcursul vietii, dar mai ales la inceput - se poate sa nu ti se ofere cea mai buna sansa- si din dorinta de a nu fi tratata sau sa ajungi o femeie usoara- alegi pe aceea care vine in ordinea intamplarii si iti pui nadejdea ca acela este alesul- poti sa nu cedezi asa usor ...dar inevitabilul tot se petrece-deaztru sau nu e vb de sanse, dar si de cum esti perceput de celalt.
Intr-un fel poaate asfel de procedura nu cred ca era compatibila defapt cu mine cu idealurile mele de iubire
Vreau sa va relatez si asta- poate este ceva mai usor de priceput de ce am procedat asa: la varsta de 5 ani am fost victima unei tentative de viol...poate a fost mai mult nu-mi amintesc sigur- dar asta mi-a schimbat perspectiva asupra raportului femeie /barbat. ce ziceti?
liliana04
Postat pe 21 August 2008 11:14
din cate am citit pe aici DL GEO are o parere despre viata......de toata pomina...plus ca se mai leaga si de fete care POATE gandesc bine...dar geo, cum e cu dragostea la prima vedere????
imi pare rau sa te anunt: NU EXISTA ASA CEVA>>>>poate inca nu intelegi bine acest sentiment....dragostea apare dupa ce ai cunoscut persoana...iar cunoscutul nu aoare din prima seara! poate pt tine apre cunoscutul in pat! sunt de acord ca poate sa te atraga mult fizic o persoana....dar pana la dragoste mai este
adina_f
Postat pe 22 August 2008 08:28
si inca ceva geo:femeile (de obicei)pun sentiment in ceea ce fac! daca u faci SEX asa la intamplare...doar pt "zguduitoarele"orgasme.......ma contrazici la faza ca sex-ul facut din dragoste e la fel cu cel facut cu un strain , la intamplare, doar pe nevoia fizica??????
adina_f
Postat pe 22 August 2008 08:33
femeile sunt discriminate, zic eu...un barbat care accepta din prima noapte sa faca sex nu este privit rau, in timp ce o femeie, da.ceea ce nu e corect, pentru ca daca un barbat e cu adevarat serios si isi doreste o relatie, mai asteapta.dar nu condamn pe nimeni, fiecare isi traieste viata asa cum crede.insa mentalitatea generala este stupida.daca barbatul nu este privit rau ca face sex din prima noapte, nici femeia care face acelasi lucru nu ar trebui privita rau.
mkdisk
Postat pe 3 Septembrie 2008 17:56
cat despre aventura de o noapte....eu personal nu as face asa ceva, pentru ca nu imi ajunge doar atat, imi place sa fie ceva serios, nu neaparat ca trebuie sa se nasca obligatii din partea cuiva, dar imi place sa cunosc un pic persoana, sa simt ceva pentru ea inainte de a face sex, pentru ca si sexul de calitate, asa zic eu, nu exista daca intre parteneri nu exista si altceva, nu numaidecat marea iubire, dar macar simpatie, pasiune ,respect...iar astea nu pot apare fara sa cunosti persoana.mie imi place de cineva intai cu mintea. dar nu condamn pe nimeni, oamenii sunt diferiti.fiecare e liber sa traiasca cum crede, cu conditia sa nu incalce libertatea altora.
mkdisk
Postat pe 3 Septembrie 2008 18:07
Mie imi pare rau ca am ratat ocazia. era un tip pe care-l cunoscusem cu 4 luni in urma,lucrand la un proiect. La petrecerea de sfarsit, l-am invitat sa discutam despre reusita proiectului, la o plimbare. Am fost foarte seriosi, prinsi in discutie, timpul a trecut fara sa+mi dau seama, iar la un moment dat mi-a propus aventuara. Il doream nebuneste, dar nu am reusit sa-mi inving creierul, cu toate ca in prezent casnicia mea nu e prea roza. M-am intrebat ce ma opreste, si mi-am raspuns: vinovatia fata de sotie pe care nu o cunosc, si fata de copii, ai lui si al meu. Ne-am despartit cu promisiunea de a ramane prieteni. M-a m-ai sunat de cateva ori, dar nu pot sa mi-l scot din minte. cred ca m-am indragostit de el., cu toate ca nu avem nici o sansa. Asta e! Nu am stiut sa traiesc clipa si acum imi pare rau.Am 22 de ani de casnicie, i-am fost credincioasa, dar el prefera sa se inece in alcool.
ghe
Postat pe 3 Septembrie 2008 20:44
eu am incercat sa am prima data un one night stand si dimineata m-am trezit cu micul dejun la pat si cu dorinte (din partea lui) de a petrece timpul impreuna la un film, plimbare, masa etc. a iesit o relatie. am cunoscut mai apoi alt baiat intr-o seara si ala a fost un one night stand pe bune, a fost grozav dar nu cred ca as fi avut nimic in comun cu omul ala pe alte planuri, nu era sub nici o forma 'genul meu'. s-a mai intamplat o chestie, am cunoscut un tip care m-a scos la plimbari si inghetate si am facut tot felul de lucruri frumoase impreuna, am ajuns sa tin la el, dupa care am ajuns in pat. era impotent. as fi preferat sa-mi scutesc timpul pierdut cu un sex din prima seara.
kiya
Postat pe 4 Septembrie 2008 04:30
hmmmmmm....ce parere am?pai sincera sa fiu am trecut si eu prin asta si a fost kiar bine....nu mi-a lasat niki un gust amara,kiar a fost o experientza din care am invatat anumite lukruri,am fost mai libera si pot spune k eu am fost liderul in pat!tipu u kre am fost era undeva la pikioarele mele...si app,sunt de parere ca o femeie e in stare sa vrajeasca orike barbat,orikat de puternik ar fi el,deci pana la urma tot femeile sunt la putere!ca sa nu mai zik de momentele knd barbatul ar face orike ca o femeie sa-i faca sex oral...scz.am deviat de la subiect!deci,in conkluzie,anumite aventuri de-o noapte pot fi niste experientza plakute,daca ai grija ku kine le faci!daca le faci,macar alege ceva k-lumea!v-am pupat!!!
valy69
Postat pe 5 Septembrie 2008 11:41
aventura de o noapte? hmmm...cred ca majoritatea a avut parte de asa ceva...daca tipu merita efortul si iti iei masurile de precautie necesare,de ce nu?doar nu o sa-l tot astepti pe Mr. Right-care intarzaie sa apara, cand tie iti tropaie hormonii... din punctul meu de vedere e ok, atata vreme cat are un caracter ocazional.
simonaj
Postat pe 6 Septembrie 2008 20:08
Well , aventurile de-o noapte pot fi atat placute , cat shi regretabile :P Depinde acuma shi cat de infocatzi sunt aman2 , depinde shi cate whiskey-uri au luat la bord , depinde shi dak sunt obishnuitzi , ca poate daca tu ii oferi o aventura unui virgin , fiind pentru prima data pt ala - shi totodata o aventura de-o noapte , poate la 2 lucruri intr-unu , cum aparuse Jacobs 2 in 1 prima data ... cine shtie ce senzatzie i-oi da aluia de o sari in aer de fericire , ceva de genul "WOW ! Unbelievable ! The world is mine" , ca un drogat prima data

In cele mai bune cazuri , oricine ishi aminteshte cu glorie de fiecare aventura de-o noapte , shi tot asha , pana potentza dispare incetul cu incetul
Dangereux
Postat pe 7 Septembrie 2008 00:59
nic macar nu am rabdare sa citesc tot ce ai scris pt ca nici nu-mi dau seama care e faza...daca vrei aventuri asta nu inseamna ca tre sa te duci cu vecinu care se plictiseste pe balcon fumand o tigara....eu numesc aventura: o noapte sau mai multe petrecute cu o persoana care te atrage fizic...si daca te duci mai multe nopti inseamna ca te satisface...nu stiu daca cineva are aventura doar de dragu de a avea asa ceva....oofff asi avea foarte multe sa-ti zic in legatura cu subiectul asta dar sincer iti zic ca nu am nici un chef sa scriu acum...te pup si incerca sa gandesti mai matur deci pana la urma parerea mea este ca ce ai scris tu acolo nu are nici o treaba cu aventura...ci doar ne-ai descris viata ta sexuala pe care ai avut-o candva..
di_cristina
Postat pe 7 Septembrie 2008 04:56
esti super tare ! te pup
di_cristina
Postat pe 7 Septembrie 2008 04:59
hai ma nu fi chiar asha de rea
Dangereux
Postat pe 7 Septembrie 2008 05:13
De la o aventura de o noapte nu te astepti la nimic serios!!Eu chiar sunt de acord cu aventurile atata timp cat nu ai o relatie serioasa si nu ai pe nimeni dc nu?Cred ca multe din noi au avut parte de asa ceva..

Postat pe 7 Septembrie 2008 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poate cineva sami dea un sfat>>>> 20 De la: chibritzel 28 Septembrie 2008 17:05
si barbatii vor sa faca dragoste...nu doar sex 296 De la: SIDONIA69 8 Mai 2009 06:12
sarcina?sotul tau sau altul ................. 70 De la: Just_M3_bv 25 Iunie 2009 09:31
par moale si dificil 3 De la: Lisssa 5 Septembrie 2010 08:32
nu pot face sex decat cu un singur barbat.de ce? 49 De la: concordia 21 Noiembrie 2009 19:53