Setari Cookie-uri

Barbatul Varsator..si femeia balanta..oare ce iese din asta..

Este mai bine sa nu incercati...
Relatia este instabila si nu va reusi
Diavolyta_
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:14
Dar si eu sunt Balanta si prietenul meu este varsator, ce ziceti, sa ne despartim sau nu?
Kathara
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:36
De la: Kathara, la data 2009-04-27 20:36:49Dar si eu sunt Balanta si prietenul meu este varsator, ce ziceti, sa ne despartim sau nu?


Si daca-ti "zic" de jale si potop, tu dai fuga si-i dai papucii omului, a?



Dor_a
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:14
In secunda numarul doi, de-aia sper sa citesc de bine !
Kathara
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:17
buna! Ai putea sa spui ca ai ancredere an varsator?
kudika047773
Postat pe 9 Iulie 2009 13:17
BUNA
SI EU AM AVUT O REL CU UN VARSATOR TIMP DE 8 LUNI. SI E ADEVARAT CE SPUN FETELE MAI SUS. SUNT EGOISTI SI IRATIONALI. SI EU CRD CA NUSH CE E IUBIREA. AU UN MOD DE A IUBI SUPERFICIAL. SI MAI AU O PROBLEMA SUNT F VISATORI, NU AU SIMTUL REALITATII . PROMIT LUCRURI DOAR ASA DE DRAGUL TAU, DESI STIU CA NU S CAPABIL SA O FACA.
EU AM RAMAS F DEZAMAGITA DE ACEST OM. UNEORI SIMTEAM CA O IAU RAZNA, NU INTELEGEAM CE VREA DE FAPT SI CRD CA NICI EL NU STIA PREA BN CE VREA DE LA VIATA.
EU CRD CA NU MERITA SA IUBESTI ASTFEL DE OAMENI.
PAR ASA SENTIMENTALI SI BUNI UNEORI SI DE FAPT TE LASA CD TI E LUMEA MAI DRAGA, FARA SA TI OFERE O EXPLICATIE LOGICA .
issa85
Postat pe 9 Iulie 2009 17:24
eu varsator ea balanta,6 ani ,balanta sut in fund dupa 6 ani

kudika050354
Postat pe 9 Iulie 2009 22:31
cred ca depinde de la caz la caz...varsatorii???!!?
1.nu am incredere in nimeni,de aia si sunt linistita cand ma dezamageste,ma astept la aceasta..
2.nu stiu ce va fi intre noi maine - dar azi e bine..

P.S. timpul te invata...dar semnificatia zodiilor anului..s.a.m.d nu sunt decat un indiciu...uneori nesemnificativ...uneori iti deschide ochii...
succese...
dolcedoll
Postat pe 11 Iulie 2009 14:39
dolcedoll
Postat pe 11 Iulie 2009 14:40
De la: kudika047773, la data 2009-07-09 13:17:54buna! Ai putea sa spui ca ai ancredere an varsator?

buna,nu am incredere in nimeni...
dolcedoll
Postat pe 11 Iulie 2009 14:42
De la: issa85, la data 2009-07-09 17:24:07BUNA
SI EU AM AVUT O REL CU UN VARSATOR TIMP DE 8 LUNI. SI E ADEVARAT CE SPUN FETELE MAI SUS. SUNT EGOISTI SI IRATIONALI. SI EU CRD CA NUSH CE E IUBIREA. AU UN MOD DE A IUBI SUPERFICIAL. SI MAI AU O PROBLEMA SUNT F VISATORI, NU AU SIMTUL REALITATII . PROMIT LUCRURI DOAR ASA DE DRAGUL TAU, DESI STIU CA NU S CAPABIL SA O FACA.
EU AM RAMAS F DEZAMAGITA DE ACEST OM. UNEORI SIMTEAM CA O IAU RAZNA, NU INTELEGEAM CE VREA DE FAPT SI CRD CA NICI EL NU STIA PREA BN CE VREA DE LA VIATA.
EU CRD CA NU MERITA SA IUBESTI ASTFEL DE OAMENI.
PAR ASA SENTIMENTALI SI BUNI UNEORI SI DE FAPT TE LASA CD TI E LUMEA MAI DRAGA, FARA SA TI OFERE O EXPLICATIE LOGICA .


De la: kudika050354, la data 2009-07-09 22:31:16eu varsator ea balanta,6 ani ,balanta sut in fund dupa 6 ani



cred ca totusi depinde de la caz la caz...
dolcedoll
Postat pe 11 Iulie 2009 14:44
De la: Kathara, la data 2009-04-27 20:36:49Dar si eu sunt Balanta si prietenul meu este varsator, ce ziceti, sa ne despartim sau nu?


cunosc cupluri balanta-varsator care pana in ziua de azi sunt indragostiti si fericiti...insa cunosc si cupluri b-v in care sunt prezente mereu certurile,neintelegerile..s.a.m.d..si care pur si simplu s-au despartit...
totul depinde doar de voi...iubiti-va..!!
dolcedoll
Postat pe 11 Iulie 2009 14:50
^ Eram ironica.
Kathara
Postat pe 11 Iulie 2009 18:13
Ideea este urmatoarea: nu generalizati!! Si eu sunt balanta, iar iubitul meu este varsator, ne intelegem perfect pentru ca noi, ca si caractere, ne potrivim. Haideti sa lasam la o parte chestiile astea cu zodiile pt ca sunt relative. Conteaza structura sufleteasca, educatia, mediul in care a trait, trecutul amoros etc. In linii generale, daca luam in consideratie zodiacul, exista o compatibilitate foarte mare. Dar daca ma uit pe forum, sunt fel si fel de situatii. Deci, draga dolcedoll, doar tu iti poti da seama daca omul de langa tine este potrivit sau nu. Si nu prin consultarea zodiacului sau prin ascultarea nenumaratelor pareri( care au rolul de a te bulversa, neintentionat, este drept). Trebuie doar sa fii atenta la micile sau marile gesturi care-i descopera caracterul. Depinde de tine daca iti place sau nu ce descoperi, si tot de tine daca alegi sa mergi mai departe sau nu. Ar trebui sa ne cerem sfaturi referitoare la lucruri clare: gen painea ingrasa? Da. O stie toata lumea. Cat despre zodii.....totul este atat de personal, incat nu poate fi discutat aici pentru ca nu s-ar gasi niciun raspuns clar. Raspunsul il gasesti i tine si in cel de langa tine.
Multa bafta!!
ssandyy
Postat pe 28 Iulie 2009 23:46
Dintr-o relatie cu un varsator si o balanta poate sa iasa ceva foarte frumos...unele carti de astrologie spun ca sunt perechea ideala. Dar fiecare e unic in felul lui. Eu, balanta, sunt cu varsatorul meu de 11 ani. Si acum ne casatorim (de-abia..:))). Varsatorul e independent si ii e frica sa nu i se ingradeasca libertarea (de gandire, de miscare etc). Dar balanta e rabdatoare si intelegatoare. Daca ai rabdare si incerci sa-i intelegi actiunile din perspectiva fricii lui de ingradire...ai sanse de reusita. Cat priveste atentia....o s-o ai sigur..dar numai dupa ce i-ai castigat inima si el e sigur ca nu vrei sa-l schimbi sau sa-l ingradesti... Dar o sa stii tu mai bine pe parcurs daca este pt tine sau tu pt el... Orice ar fi, fii tu insati si bucura-te de viata. succes!
mika_24
Postat pe 11 August 2009 16:41
De la: dolcedoll, la data 2008-07-02 16:02:55sunt balanta si ma intilnesc cu un varsator..de ceva timp..dar nu mai inteleg cum sa ma port..am nevoie de mult mai multa atentie..help..

e super aceasta combinatie...eu am 2 prieteni in aceasta combinatzie si sunt impreuna de 6 ani.se inteleg extraordinar.
Valitza88
Postat pe 11 August 2009 17:15
De la: issa85, la data 2009-07-09 17:24:07BUNA
SI EU AM AVUT O REL CU UN VARSATOR TIMP DE 8 LUNI. SI E ADEVARAT CE SPUN FETELE MAI SUS. SUNT EGOISTI SI IRATIONALI. SI EU CRD CA NUSH CE E IUBIREA. AU UN MOD DE A IUBI SUPERFICIAL. SI MAI AU O PROBLEMA SUNT F VISATORI, NU AU SIMTUL REALITATII . PROMIT LUCRURI DOAR ASA DE DRAGUL TAU, DESI STIU CA NU S CAPABIL SA O FACA.
EU AM RAMAS F DEZAMAGITA DE ACEST OM. UNEORI SIMTEAM CA O IAU RAZNA, NU INTELEGEAM CE VREA DE FAPT SI CRD CA NICI EL NU STIA PREA BN CE VREA DE LA VIATA.
EU CRD CA NU MERITA SA IUBESTI ASTFEL DE OAMENI.
PAR ASA SENTIMENTALI SI BUNI UNEORI SI DE FAPT TE LASA CD TI E LUMEA MAI DRAGA, FARA SA TI OFERE O EXPLICATIE LOGICA .

il regasesc in ce zici pe fostul meu prieten...e tot varsator:))
Valitza88
Postat pe 11 August 2009 17:17
ce tampenii...eu sunt rac si am vut un prieten varstor 3 ani... si nu ne-am certat nici mcar o datta... ne-am inteles minunat...
numai ca ne-am despartit deoarece eu am plecat din oras si nu mei tineam aa la el in ultimul timp deoarece totul era monoton....
e o tampenie....
acum am un prieten balanta...si peste tot auzi rac balanta e cea mai proast combinatie.... ne intelegem minunat...nu ne certam deloc... si e minunat totul
nu ne saturam deloc unul de altul:)) asa k e o tampenie cu zodiile
Amaradiaa
Postat pe 11 August 2009 17:22
Raspuns pentru : kudika050354 : ai raspuns exact ca si fostul meu prieten care era varsator... parca l-am auzit pe el... aceelasi stil de raspuns ...

Acum sa ma prezint: Ma numesc Simona ... am avut o relatie de 4 ani cu un Varsator.. eu sunt Balanta ... Ce sa zic... 3 ani de zile am format o relatie extrem de frumoasa... perfecta as fi spus eu pe atunci... imi arata clipa de clipa cat de mult ma iubeste, cat de importanta sunt in viata lui ... fiecare clipa era una de maxima fericire pentru mine ... M-a iubit ... m-a iubit enorm ... si brusc... si-a dat seama ca nu-s frumoasa... ca nu arat bine, ca sunt slaba ... ca vrea ceva mai bun... si din printul perfect a ajuns sa ma jigneasca, sa ma raneasca, sa ma minta ... si sa ma faca sa sufar enorm ... si de ce? Pentru ca a dat de o noua preocupare feminina ...

O singura concluzie am tras : Atata timp cat e interesat de tine, se poarta perfect, e baiatul ideal... te face sa te simti unica, iubita, in al noualea cer de fericire... dar in momentul cand in dispare interesul... dispare si el... pentru ca la fata nu-l mai vezi... o sa-ti mai rasp o data la tel... si o sa-ti zica: N-am timp...

Succes fetelor!
simona_semlecan
Postat pe 31 August 2009 22:07
ceau...stiu si eu un varsator..foarte dragutz..dar spune ca nu iubeste...ce sa fac...HeEeLpPp
dolshedolcik
Postat pe 14 Septembrie 2009 02:09
Ai o singura sansa sa-l cuceresti ... atrage-i atentia cu ceva ... vezi si tu ce ii place... gaseste o metoda de a-i atrage atentia, de a-l atrage spre tine... si va fi numai al tau... pana ii atrage atentia altceva ... apropo ... eu m-am impacat cu al meu ... acum sunt din nou centrul universului lui ... sunt curioasa cat va dura... pana sa-i atraga atentia altceva ...

Iubeste ... o data cucerit si convins ca tu esti fata cautata ... stie sa iubeasca... greu e sa-l ti intruna interesat de tine... va trebui sa fi foarte inventiva ... SUCCES!
simona_semlecan
Postat pe 15 Septembrie 2009 16:21
si eu sunt balanta iar prietenul este varsator...suntem impreuna de un an si 4 luni ,normal ca au existat certuri ca in orice cuplu dar am trecut peste ele cu brio insa eu cred ca nu totul depinde de zodie ci si de cum este acea persoana si cum stie sa se comporte dar daca voi va iubiti totul va fi bine intre voi...Believe me!
B3b3___mick
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:11
Eu daca s-ar mai ivi ocazia sa existe o relatie intre mine-balanta si un varsator as fugi mancand pamantul. Pentru ca ceea ce s-a spus mai sus despre ei, ca nu stiu ce inseamna sa iubesti e adevarat. Iti arata ca te iubeste, ca esti totul pentru el atata timp cat are interes pentru persoana ta. Cand apare altceva mai interesant sau daca i se pare ca ii ingradesti libertatea chiar numai putin sau ca vrei sa schimbi ceva la el te trezesti ca nu mai e. Dispare pur si simplu fara sa motiveze intr-un fel atitudinea lui, iar daca insisti ajunge sa te faca sa crezi ca tu esti vinovata pentru tot. Te face sa-l iubesti cu toata fiinta ta si intr-o clipa te face sa te doara sufletul de suferinta care ti-o provoaca prin indiferenta lui. Sunt persoane care mint mult chiar daca stie ca te face sa suferi, dar pentru ei e important sa para indestructibili. Si chiar ar merita sa ii dovedesc ca nu pot face ce vor ei cu sufletul cuiva, dar nu stiu cum. Sau sa simta si ei suferinta ce o provoaca facand numai cum vor ei. As fi vrut sa am alta parere, dar asta e.
kudika098231
Postat pe 11 Ianuarie 2010 09:30
buna,

eu am o relatie de 8 luni si jumtate cu un varsator (eu sunt sagetator), dar ne intelegem super bine. Adica linistea, implinirea si pe care le simt cu le nu le-am mai simtit decat intr-o alta relatie, dar dupa o adaptate de aproape 4 ani. Mie mi se pare bun si calm si chiar ma simt iubita. Am citit tot ce scriati voi aici si mi se pare ciudat pt ca eu nu asta am vazut in varsatorul meu.
julica_24_2006
Postat pe 11 Ianuarie 2010 16:38
sa va spun eu despre noi eu sunt balanta iar el varsator, suntem impreuna de 3 ani...ca orice relatie am trecut prin multe, si bune si rele, dar nu am incetat sa ne iubim si sa fim impreuna, eu cel putin am lasat foarte mult de la mine, dar asta nu ma face sa renunt, prefer sa merg mai departe...asa cum mi l-am ales, problema e ca si noi ca balante facem greseli foarte mari pt varsatori care sunt acceptate, mai greu dar sunt...important e sa nu ii dai atentie sa-l lasi in pace sa face vrea iar tu sa fii foarte linistita si calma, sa dai dovada de intelegere...iar pt el asta e cel mai bun lucru, daca reusesti sa-l cunosti foarte bine...sa stii ca va fi opusul, doar sa stii...
Elyyyza
Postat pe 19 Martie 2010 09:29
Cunosc bine un varsator care credea ca este cel mai tare... sunt balanta si
acest varsator a ajuns la un moment dat sa se lase pe el pentru mine , a fost frumos , o relatie foarte frumoasa linistita si cu de toate , s-a terminat nu ca nu ne-am fii inteles ci pt, faptul ca am ales fiecare un alt drum in viata si daca privesc acum in urma nu regret nimik si spun ca nu cred ca
sunt 2 persoane la fel pe lumea asta , la fel si varsatorii sunt diferiti , la fel si balantele sunt diferite
, fara rabdare si multa intelegere din partea ambilor nu va fi niciodata bine indiferent de zodie si cred ca balanta -varsator =
rox81
Postat pe 6 Iulie 2010 15:40
De la: dolcedoll, la data 2008-07-02 16:02:55sunt balanta si ma intilnesc cu un varsator..de ceva timp..dar nu mai inteleg cum sa ma port..am nevoie de mult mai multa atentie..help..


sunt balanta si eu si am cunsocut un varsator in urma cu un an jumate... ne-am placut, dar eu m-am purtat ingrozitor cu el din cauza ca ma gandeam mereu la altul.
am incercat sa avem o relatie, dar n-a mers. m-a ranit si el dar nu la fel de mult pe cat l-am ranit eu, iar colac peste pupaza, am facut pe victima si am zis ca e numai vina lui. apoi n-am mai vorbit cu el timp de 4 luni decat o data, cand (el fiind extraordinar de timid si tacut) si-a facut curaj (defapt a baut cu baietii) si m-a rugat sa ii mai dau o sansa (ca cica ii e dor de mine, ca unele chestii sau schimbat...)
cand in final am zis sa ne impacam pentru ca orice as face, nu pot sa-l uit, tot nu-i multumit, dar tot ma vrea.

deci cred ca depinde de la om la om... varsatorul meu numai egoist nu e... doar nesimtit uneori si prea direct. in rest...da generozitatea pe afara din el...
kudi10
Postat pe 11 August 2010 14:13
eu cred ca nu conteaza zodia... din moment ce exista respect si comunicare nu mai e nevoie de nimic ;)

Si daca iubesti pe cineva cu adevarat il lasi liber.. daca se intoarce e al tau daca nu,nu a fost niciodata
Creatza09
Postat pe 11 August 2010 17:13
varsatorii vor sa fie stimulati.intotdeauna femeia trebuie sa faca primul pas deoarece timd sa fie timizi la inceput.nu mai exagerati toti oamenii au o parte buna si o parte rea.nimic nu este pefect.oamenii tind sa creada spre perfectiune.gresesti acceptal pe cel de langa tine asa cum este.va pupa tata si nu va mai certati fetelor ca nu e frumos.
kudika389169
Postat pe 21 Mai 2011 03:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu taur el balanta 36 De la: cristi1 27 August 2015 20:42
eu-capricorn, el -rac 8 De la: steffy91 5 Iulie 2011 15:00
Eu rac, el varsator 12 De la: criSSta 28 Octombrie 2009 14:14
relatie 4 De la: mitura 18 Septembrie 2009 23:09
exista combatibilitate intre o geamana si un berbec??? voi ce ziceti????? 37 De la: ninushk 18 Iunie 2010 17:39