Setari Cookie-uri

CE PARERE AVETI DESPRE CAZUL BARBATULUI-MAMA????........POATE DEVENI,IN TIMP......O MODA?????

Chiar adineauri ma uitam pe TV la stiri si aparu subiectul despre barbatul-mama......despre femeia care si-a schimbat sexul,dar si-a pastrat organele sexuale interne feminine....si acum,cand este cuplat(caci acum este barbat declarat) cu o femeie care nu putea avea copii,s-a hotarat sa tina el sarcina.....si chiar va naste un copil........un barbat!!!....deci,ce parere aveti despre acest caz????.....este de admirat sau de condamnat???....sau va deveni in viitor ...o moda???......

Postat pe 4 Iulie 2008 15:28
ma infurie la culme......pt ca pana si barbatii pot avea ceea ce eu imi doresc si nu se poate!!!! imi vine sa ma impusc in vene!!!la naiba!
dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Iulie 2008 15:35
Da,este putin aiurea.Mai ales pentru copil cand va merge la scoala si toti copiii ii vor spune ca pe el l-a nascut tatal lui...Chiar nu stiu daca sa-l condamn sau nu.Atata timp cat sotia nu poate avea copii si s-a ivit aceasta sansa......Altii pentru a avea un copil sunt in stare de mult mai multe,chiar o rapire.Iar el deocamdata nu a incalcat legea pentru a avea un copil.Asta nu inseamna ca imi face placere sa aud de asemenea caz,cum ca un barbat ramane gravid....
ramo77
Postat pe 4 Iulie 2008 15:39
Da si cum spune si ema_iordanescu,sunt femei care isi doresc din tot sufletul un copilas si nu-l pot avea,iar un barbat poate duce o sarcina pana la capat Ciudat rau,cel putin asa vad eu ...
ramo77
Postat pe 4 Iulie 2008 15:44
eu am inteles ca va avea o fetita :) ...in fine , mi se pare tragic ...impotriva naturii si a religiei!!! am ajuns iar la 'sodoma si gomora' . este revoltator ce se intampla , iar copilul , saracul , este cel care va fi afectat. eu sper sa nu mai aud de astfel de cazuri.
Kittynelle
Postat pe 4 Iulie 2008 15:48
Barbat-barbat, da'tot femeie! Eu vreau sa vad un barbat get-beget care sa nasca un copil!!!!

Postat pe 4 Iulie 2008 15:48
mda... ..si eu ce fac cu tromepele mele infundate???
alone
Postat pe 4 Iulie 2008 15:49
scuze,mi-am dat drumul.....
alone
Postat pe 4 Iulie 2008 15:52
Barbatul-femeie este in stare sa nasca pe cale fireasca un copil, deci este femeie in interiorul ei/sau! Nu pot condamna acest lucru, ii condamn pei cei tip Adriana Iliescu, parca asa se numeste, care naste inainte de moarte si cu orice pret un copil pe cale artificiala. Cine stie cate luni sau ani s-a chinuit babuta.
Iar acest barbat-mama se va ocupa macar de copil, ca va fi probabil sanatos si va trai, ceea ce nu cred de Doamna Iliescu, cu toata parerea de rau...

Exista asemenea cazuri, nu vor deveni o moda (doar daca lumea tampeste si mai tare...), dar intamplari din astea se vor repeta tot mai des, din timp ce foarte multi barbati aspira la o operatie spre femeie, si desigur si invers. Doar sunt deja atatea cupluri homo, care au copii din relatii anterioare, pentru mine e cam acelasi lucru.

Atata timp cat parintii stiu sa-si creasca copilul in mod adecvat, nu vad ce conteaza daca e barbat-femeie, mama sau tata.

Grija sa aiba!
Sau???Ori?

Pa

Postat pe 4 Iulie 2008 16:01
Da da,sa faca ei copii, ca eu n-am de gand sa ma labartesc si sa-mi distrug corpul cu asa "intrus"
chroma
Postat pe 4 Iulie 2008 16:57
uau...se pare ca am aruncat marul discordiei!!!!!......buuun.....acum sa va dau si raspunsul meu .....si doresc sa nu se supere nimeni pe mine,caci nu am nimic cu nimeni personal.....ceea ce voi comenta sunt argumente pentru opinia mea......pentru ca eu il admir pe acest OM,nu spun barbat sau femeie,pentru ceea ce a facut!!!!......da,cateva dintre voi ati ripostat gandind prin prisma femeii care nu poate face copii!!!.....intradevar,poate fi frustrant ca si un barbat sa poata face ceea ce o femeie nu.....dar,fetelor,nimeni nu e vinovat de acesta problema a unei femei!!!....si atunci haideti sa nu ne enervam sau sa fim suparati pe fericirea altora!!!!......apoi s-a pus problema ca e anti-natura si anti-credinta!!!.......iubitii mei ,cate multe alte lucruri sunt anti-natura si anti-credinta(sexul anal,sexul oral,parul lung si nespalat la barbati,"chelia" la femei,homosexualitatea....etc)pe care le practicam cu drag si le si incurajam?????.......macar omul asta a facut o fapta buna.......si acum intrebare-ntrebatoare:voi ce ati fi facut in locul acestui cuplu???.....ati fi furat sau infiat un copil(nu ca nu as fi de acord cu adoptia!!!),pentru ca ati fi fost impotriva naturii si credintei????.......si ,sincer,eu daca as fi in locul acelui copil,AS FI MANDRA DE TATAL MEU,ca a facut acest efort pentru a ma aduce pe lume ,in loc sa adopte un copil!!!!.....pentru ca ,asa cum spune Snowdrop,nu stiu cati barbati ar avea "tupeul" si curajul de a purta o sarcina!!!!!.......caci in comoditatea si slabiciunea loooor!!!!.......si chiar daca sustin si felicit acest barbat,sunt de acord cu Serencse in ceea ce o priveste pe doamna Iliescu,mamica noastra veterana!!!.....eu aici am vazut egoism....de a lasa ceva in urma dupa ce si-a trait viata si a avut ACUM putintel timp pentru un copil!!!!!.......si ,cum a spus Ramo,ceea ce afacut acest barbat nu este ilegal!!!!......cat priveste ultima interventie,eu ,ca mama,ma abtin sa comentez!!!!......
gata,acum ca v-am spus ca eu il apreciez si il felicit pe acest barbat,astept pietrele!!!!!....sau nu???...... .... .... .....

Postat pe 4 Iulie 2008 17:57
nu etta nu sunt pietre,in sinea mea,e lucrul pe care mi-l doresc cel mai mult de la viata sa fiu mama chiar daca asta ar insemna sa ma ingras cat o vaca sau sa imi labartesc corpul "perfect"..... a vorbit doar frustrarea din mine si tu sti bine asta, e de admirat pe de o parte pt ca din cate am inteles,daca am inteles bine, e de fapt o femeie care a facut schimbare de sex dar si-a pastrat aparatul genital(eu cel putin asa am inteles) deci in definitiv si la urma urmei nu e chiar ciudat si nici iesit din comun.pt a creste un copil iti trebuie o gramada de responsabilitate,pt ca sa il faci...e usor,si cum ma gandeam cand s-a adus vorba de veterana mamica mai sus mentionata,oare care dintre cei di copilasi va fii mai fericit alaturi de parinti???? pana la urma ce anume conteaza?????cine anume l-a nascut sau modul in care este crescut,educatia care i se da si un camin in care sa creasca armonios si sa nu fie stigmatizat???? pan' la urma sunt un cuplu.....de barbat(?) si femeie ...care au ales un mod mai neortodox de a face un copil si pace buna,ca e impotriva firii (cum am spus mai sus,la origine nu-i dracul chiar atat de negru,adica tot femeie e) sau impotriva religiei......hmmmmmm care dintre noi crede asta cu toata fiinta???? traim in era medicinei genetice..daca azi am auzit de un barbat(???) care naste...maine vom auzi de adevarate clinici de nasteri artificilale ceva de genul...draga am chef sa avem un copil....pai hai draga la clinica doar nu vrei sa iasa copilasul "defect" ,al nostru trebuie sa fie perfect,...si prin manipulari genetice medicii vor crea o fiinta "perfecta" combinatie a celor 2 ADN-uri ale altor 2 fiinte "perfecte"...... si uite asa vom ajunge sa uitam ce naiba insemana a procrea pe cai normale....pfui ca parca descriu scenariul unui film SF...dar ...e posibil.manipularea genetica exista inca de la "DOLLY" asa ca....pe mine una nu ma mira absolut nimic.....aaaaa m-ar fii ingrijorat daca intr-adevar din pct de vedere genetic acel"barbat " ar fii fost barbat pe de-a intregul.....atunci da mi-asi fii pus altfel de intrebari.acum inca nu.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Iulie 2008 18:46
pentru barbatul ala toata stima si respectul! iar pentru mindra de la craiova:"mai fetito pacat ca cineva sa labirtat sa dea nastere unui specimen ca tine" daca ai lipsa de neuroni macar abtinete ca un copil este darul cel mai de pret pe care il primim de la DUMNEZEU!nu mai scriu nimic ca mor moderatorii de pe kudica!(etta sa nu ma certi dar cam asta gindisi si tu hotomano!)

Postat pe 4 Iulie 2008 19:06
Eu nu prea sunt de acord pentru ca mi se pare ca trebuie sa se gandeasca la copil.Acesta va suferi pentru ca este evident ca nu va trai intr-o familie ca toate celelalte.Oamenii sunt rai si arata cu degetul mai ales ca e vorba de un caz particular.Suntem reticenti la ce e nou . asta e adevarul.

Postat pe 4 Iulie 2008 23:31
Asa cum descrie Ema situatia lui, care a fost o "ea" inteleg si eu toata problematica.

Merci Etta, nu ma asteptam sa fie cineva atat de rapid de acord cu parerea mea. Ma bucur ca esti si tu de parerea mea in ceea ce priveste cazul acestei femei la cred 66 de ani (sau are deja 70?) Trebuie interzis acestor femei sa se joace cu soarta fiintelor si sa lupte impotriva naturii (umane si inumane)!!!


Postat pe 5 Iulie 2008 02:49
De la: francia2008, la data 2008-07-04 19:06:35pentru barbatul ala toata stima si respectul! iar pentru mindra de la craiova:"mai fetito pacat ca cineva sa labirtat sa dea nastere unui specimen ca tine" daca ai lipsa de neuroni macar abtinete ca un copil este darul cel mai de pret pe care il primim de la DUMNEZEU!nu mai scriu nimic ca mor moderatorii de pe kudica!(etta sa nu ma certi dar cam asta gindisi si tu hotomano!)


Invata a scrie corect gramatical, si abia dup-aia, poate, sa te consideri "implinita", mandro!Daca nu esti in stare sa accepti si un alt punct de vedere, "abtinete", ca sa te citez.Crezi ca daca ai facut un copil, le-ai facut pe toate?
chroma
Postat pe 5 Iulie 2008 08:17
scuza-mi sarcasmul ,dar ma intreb daca nu cumva esti o viitoare mamica de tip "iliescu" in devenire,ori poate doar imaturitatea te face sa numesti o sarcina "intrus".....si sa ai impresia ca numai o sarcina iti poate "labarta" corpul.la fel cum ai spus si tu ...accepta un alt punct de vedere sau cel putin comenteaza-l cu argumente pertinente nu cu copilarii de genul.....gramatica limbii romane.
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Iulie 2008 10:31
auzi draga????????????vad ca devii labartata la limba bag seama!ai cinci comentarii mari si late cu multa esenta.........foarte corect gramatical zici tu!mergi la piata la craiovita ma cherie si vezi poate au aia oferta la neuroni ca esti vai mama ta! si da :cine face o casa,sadeste un pom si face macar un copil este un om implinit!eu am facut mai multe case,am sadit mai multi pomi si doresc sa mai am copii!numai femeile fara scrupule gindesc asa ca tine si se trezesc la batrinete singure ca nu are cine sa le deschida usa!dar va meritati soarta si oricum vad mai multe labartate la trup care nu au copii.....un copil iti ofera tinerete vesnica !si mi se rupe de gramatica limbii romane ca nu mi-a dat de mincare niciodata !

Postat pe 5 Iulie 2008 11:05
Prejudecati facile.Credeti doamnelor ce vreti, daca asta va face sa va simtiti mai bine.

Sa fii sanatoasa, francia...N-am timp de tiganeli fara rost.Tu ai inceput cu jignirile, cu ele sa ramai .

ema, iti doresc sa ai parte de copilul pe care ti-l doresti


chroma
Postat pe 5 Iulie 2008 11:40
De la: Chroma, la data 2008-07-05 08:17:14
De la: francia2008, la data 2008-07-04 19:06:35pentru barbatul ala toata stima si respectul! iar pentru mindra de la craiova:"mai fetito pacat ca cineva sa labirtat sa dea nastere unui specimen ca tine" daca ai lipsa de neuroni macar abtinete ca un copil este darul cel mai de pret pe care il primim de la DUMNEZEU!nu mai scriu nimic ca mor moderatorii de pe kudica!(etta sa nu ma certi dar cam asta gindisi si tu hotomano!)


Invata a scrie corect gramatical, si abia dup-aia, poate, sa te consideri "implinita", mandro!Daca nu esti in stare sa accepti si un alt punct de vedere, "abtinete", ca sa te citez.Crezi ca daca ai facut un copil, le-ai facut pe toate?



eu ...nu..stie...vorbeste..romaneste...gramaticala...daca ti ..deranjeaza..gramatica..altora..da ..UN ORAL..



si-ti trece..sa corectezi..gramatical..romaneste....inteligenta mea...mai sti ca esti vreo preofesora..de limbi..si noi nu stim..ptiuuu..ca iar..nu .scrie..eu ..gramatical..corect..deh....

Postat pe 5 Iulie 2008 11:59
stef...
alone
Postat pe 5 Iulie 2008 12:31
s-a pus problema mai sus ca respectivul bebe va fii stigmatizat??? pai de cine anume??? adica ...nu traieste in societatea romaneasca unde probabil ca ar fi cu siguranta stigmatizat si izolat si batut si etc etc etc ,traieste intr-o societate mai deschisa la minte decat noi ca natie,unde probabil ca va fii vazut ca o curiozitate pt ceva vreme si pe urma lasat in "sfanta pace" pan' la urma e doar un copil care va creste absolut normal intr-un cuplu de gay ca multi altii de altfel in societati care deja accepta lucrul asta.nu vad de ce ar trebui sa fie un copil afectat in asa masura incat sa poarte un stigmat doar pt ca e crescut si educat de un cuplu gay.....cand atatia altii sunt maltratati violati si omorati de propriile mame?????
importanta e viata pe care o va duce nu cum a venit pe lume...putea sa se nasca si dintr-o capra(doar istoria ne mai pomeneste de cazuri de genul cu titlu informativ) asa ca....
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Iulie 2008 19:34
gagici, VOTATI-MA LA CONCURS,sa ma duc si eu in Grecia,poate imi vine mintea la cap si ma mai potolesc oleaca cu comportamentul asta obscen !!!!!1.......

Postat pe 7 Iulie 2008 19:40
auziiiiiiiiii????????? tu chiar inebunisi????? ce concurs? ce minte la cap??????? noi te vrem asa obscena!!!!!!!!!! ca asa te iubim!

Postat pe 7 Iulie 2008 19:43
Ma gandesc cum il va striga copilul pe ""barbatul-mama"" mama sau tata ??? Si pe sotia acestuia (acesteia ) Nu mai inteleg nimic oricat as accepta , si as intelege hoomosexuali sau lesbienele mi se pare aiurea pt copil .Ce o sa zica el la scoala ""Pe mine m-a nascut tata ??" Hai ca sa rasturnat lumea cu curu in sus ....

Postat pe 20 Iulie 2008 11:19
mi-e greu sa inteleg de ce va agitati!!
este femeie. ca a ales sa imbrace haine barbatesti e treaba ei, da' asta n-o face mai putin femeie.
deci titlu' topicului este o tampenie ca dealtfel si stirea de barbat-mama propusa de media!
mare ti-e pofta de senzational doamne!!

Postat pe 20 Iulie 2008 11:24
coboraiii dinnnn dealll in valeeee si-l zari pe Geo mai frate.....



na ca coborai pana ma accidenta-i .....geo ..ce mai faci dragule....nu mai bei cafeluta cu noi???


Postat pe 20 Iulie 2008 11:45
dragii mei,acest om ESTE DPV PSIHIC,BARBAT !!!!....NU O MAI TOT DATI LA INTORS CA E FEMEIE.....ESTE UN BARBAT CU ORGANE SEXUALE INTERNE DE FEMEIE.....DAR ,PSIHIC,GANDESTE PRECUM UN BARBAT !!!.... si eu consider ce e de apreciat curajul si dorinta lui de a avea PROPRIUL copil !!!.....si acel copil il va avea pe el drept tata si pe mama lui drept mama !!!.....ce daca l-a nascut tatal lui ????....e o asa mare problema ????.......pana la urma este o realitate......

Postat pe 20 Iulie 2008 15:35
fizic e femeie.
din partea mea, psihic poate sa se simta si maimuta, atata timp cat n-are ciucurel , e femeie.
o mai tii minte pe jana gheorghiu? cel mai frumos barbat din tara!!!

Postat pe 20 Iulie 2008 16:28
iata si potopul lumii!!!
Iov
Postat pe 28 Iulie 2008 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pastele 5 De la: Valy90 23 Aprilie 2011 12:39
Caut femeie de serviciu.....cu experienta !! 2 De la: anastasia_m 5 August 2010 23:20
"Toamna, au roade bogate" 1 De la: iulyka 14 Octombrie 2008 09:55
Caz Urgent 258 De la: ralukutzza 22 Septembrie 2009 18:56
2012-sfarsitul lumii? 32 De la: tzvetociki 14 Februarie 2010 16:09