Setari Cookie-uri

NU ma vrea in preajma lui prea des..de ce?

De la: alinuta2, la data 2008-08-15 16:18:20DE cate ori sa ziccc...NU am prieteni..nu am cu cine sa ies la mall..sau mai stiu eu....:D e chiar asa de rgeu de intneles;)..NU am de unde sa ii scot sa imi petrec timpul..cea ami mare parte a timpului o petrec in casa singura...si cam atat:))...Si nici firfirei deocamdata...nu amr eusit sa imi gasesc job stabil....mai lucrez din cand in cand ca hostess...
ce putin locuiesti singura?

Postat pe 15 August 2008 17:12
Si astea sunt motive sa continui "relatia" cu retardatul asta? Chiar nu realizezi ca e un imbecil notoriu?! Asta reiese din tot ce ai povestit aici. Lasa-l in zeama lui si vezi-ti de viata ta, nu-ti mai face atatea griji! Chiar daca vei fi singura un timp, macar vei fi linistita, nu te va mai seca prostul asta!
darksukkubus69
Postat pe 15 August 2008 23:23
Si sotul meu joaca jocuri,dar de fiecare data ma intreaba dc ma deranjeaza lucrurl asta, dc am nevoie de ceva... Chiar azi l-am sunat sa vina sa ma ia de la servici, desi sunt la 15 min de casa , si nu a comentat. Aseara tot asa, se juca si i-am zis sa vina in pat langa mine. A inchis totul si a si venit fara nici un fel de comentariu. Deci, mai sunt si altii care sunt pasionati de jocuri , dar stiu unde e limita. Tu i-ai acordat prea multa atentie si acum s-a invatat. Tu oricum esti mereu disponibila pt el asa ca de ce sa mai faca el efortul sa iti acorde si tie timp?! Cand se plictiseste el de jucat (si asta nu se intampla des din pacate) te baga si pe tine in seama. Trebuie sa fii mai independenta si incearca sa-l ignori cateva zile, saptamani... Sa vezi ce repde te suna el. Si dc te suna, sa-i spui ca esti ocupata si n-ai timp de el. Mai lasa-l sa faca si el un efort pt tine, nu numai tu pt.el. Incearca si varianta asta, n-ai nimic de pierdut.
MissRalux
Postat pe 16 August 2008 19:54
Nu conteaza DE CE nu te vrea prea des in preajma lui.
conteaza...ca NU te vrea.
crezi ca merita sa-ti pierzi timpul cu unul ca el? sa stai mereu dupa fizicul lui si el sa-si bata joc de tine in halul asta?
ma scuzi dar n-am mai auzit pe nimeni zicand faze din alea
da-l incolo !!!
iti place sa fii bataia lui de joc ?
morticia_adams
Postat pe 17 August 2008 00:13
da' chiar, ce rost are sa te tii ca scaiul de om?
amme22
Postat pe 17 August 2008 00:17
De la: alinuta2, la data 2008-08-15 16:18:20DE cate ori sa ziccc...NU am prieteni..nu am cu cine sa ies la mall..sau mai stiu eu....:D e chiar asa de rgeu de intneles;)..NU am de unde sa ii scot sa imi petrec timpul..cea ami mare parte a timpului o petrec in casa singura...si cam atat:))...Si nici firfirei deocamdata...nu amr eusit sa imi gasesc job stabil....mai lucrez din cand in cand ca hostess...




nu stiam, scuze....dar totusi ai o varsta...prieteniiiiii iti umplu viata, nu cred ca nu ai vecini care abia asteapta sa mearga undeva,sau colegi...sau macar o persoana sa fie in jurul tau(trebuie sa te descarci), un exemplu ar fi mama ta pt ca ea e ceea mai buna prietna, eu cred ca tu "suferi" mai mult sau mai putin, si te-ai inchis intr-o mica colivie din care tu nu vrei sa iesi, pentru ca daca vrei sa te distrezi , o faci, si legat de bani, da-i dracu, de cand e lumea asta, bani o fac....se poate distra si fara ei....
miekee
Postat pe 18 August 2008 09:32
De la: G_I_JOE, la data 2008-08-15 14:19:59
De la: miekee, la data 2008-08-15 11:02:00NORMAL ca poti sa te razbuni;)))
nu ii zici nimic, si e timpu pentru iesiri in oras si de flirtrat cu toti baietii care iti ies in cale....crede-ma orgoliu lui nu are cum sa nu fie atins;)

iar asta pentru tine va fi o vacanta libera, si incet il vei uita, cheamati prietenii, umpleti timpu(shopping , petreceri, fa o schimbare de look;))

P.S. Punctul G al femeii este la sfarsitul cuvantului SHPPING

Repede- cu razbunarea!
De ce nu ma mira?
In cate 'thread-uri" am intrat- in mai toate cineva ( si nu aceeasi persoana) dorea sau instiga la razbunare!
Imi aduce aminte de bancul cu tipa inselata de sot cu vecina, si care se duce la sotul aceleia, si ii spune: Stii , uite ce se intampla; Vreau razbunare!!! Dupa 4-5 zile "razbunari" dese si apasate tipul ii zice: Uite, draga, eu m-as mai razbuna...dar....nu mai am pic de "ura"in mine :-))



repede cu razbunarea....

cred ca mai degraba purtatorii de instrumente se razbuna mult mai repede decat femeile, pentru pur si simplu ca au orgoliu.....si stim ca barbatii inseala mai repede o femeie...decat femeia pe el(acum depinde si de cazuri)...deci nu inteleg

ce am zis acolo de razbunare e defapt sa ii arate ca poate trai si fara el, facand orice altceva bun pentru ea
miekee
Postat pe 18 August 2008 09:38
"si stim ca barbatii inseala mai repede o femeie"....asta se vrea o axioma? :-))
Sau ..de un "stim" ?
Aici intra conflictul intre sexe ( fiecare zice ca celalalt e "de vina" :-))

Eu cred ca "meciul " este egal ( fara deosebiri),
Recunosc faptul ca de "vazut" se vede mai repede la femei ( ) asta- doar ca sa-ti dau motiv de scris;
Una e ce ai scris si alta ce ai vrut ( daca ai vrut!) sa scrii;
Mingea e la tine!
G_I_JOE
Postat pe 18 August 2008 12:59
Miekee.......Mama mea are 65 de ani(nu am ce sa vb cu ea,nu mai are rabdare)..si daca incerc sa ii zic ce as gandi eu, sau as avea pe suflet mereu primesc acelasi rasp: e vina ta..asa meriti, la ce te asteptai..esti insuportabila =))...Si la faza cu vecinii ...NU incredibil dar adevarat..NU este nimeni care deabia asteapta sa iasa...Si crede ma..incerc sa invit cat mai multa lume pe ici pe colo...nu primesc nici un rasp inapoi..sau alta data dar nu mai dau de ei...stiu k e greu de crezut..dar nu am..nu se leaga nimic de mine...Poate la vre un servici mai m as imprieteni cu cineva, dar.....sincer, de obicei numai baietii s au legat de mine, am mai multe nr de tel de la baieti decat...as avea de la toate amicele pe care le am avut vreodata. Nu stiu ce e cu fetele astea in ziua de azi, ca mai nou aud scuza: nu pot iesi k i am promis lui 'Alex' ca stau in casa cat e el la munca si cand iese el deabia atunciies si eu sa ma vad cu el o ora...JALNIC din pareta lor..dar adevarat.Si am 4 frati..dar cu nici unu din ei nu ma inteleg bine(sunt mult mai mari decat mine..incepand cu cel putin 10 ani), si maj din ei sunt plecat...deabia ii vad o data pe an :D
alinuta2
Postat pe 18 August 2008 17:24
imi pare rau pentru tine

ce spui nu imi e necunoscut(ca ai nr de telefon mai multe de baieti sau ca te intelegi mai bine cu baietii) este ceva firesc.

nu stiu de unde esti(localitate)....

eu m-as gandi pentru tine sa incerci ceva nou, sa intri intr-o trupa de teatru, chiar daca nu ai talent, da inveti multe din workshopurile care se fac acolo, intalnesti lume noua, sau dans( da stiu, costa bani un curs, da ziceai ca te ocupi de hostess(si acolo intalnesti fete) si cu banutii aia poti sa platesti un curs- si eu fac hostess si nu zii iara nu)

si in primul rand autodepaseste pe tine....am impresia ca dramatizezi(sa nu mi-o iei in nume de rau)

si legat de baiat, esti contienta ca nu tre sa mai suferi:)
miekee
Postat pe 18 August 2008 18:06
Mey...si eu sunt in situatia in care nu am cu cine sa ies!.....Traim secolul vitezei!....nu stiu ce prieteni aveti voi dar daca nu esti la scoala sau la servici nu prea ai de unde!....apoi nici cei de la servici nu-ti stau la dispozitie non-stop oricat ar fi ei de binevoitori si draguti; Pt asta tot un iubit e necesar!.....majoritatea , si a prietenelor mele, nu ies pe nicaieri fie din motivul ca stau in Navodari si nu au drum in Cta deocamadata ca sa bea o cafea, fie nu ies nicairi fara iubit sau sot!....Toti stau bot in bot numai cu iubitul, nu pot veni la intalniri decat daca il cara si pe iubi....Deci oricum am gandi, tot de un iubit are nevoie .....prietenele, gasca se gasesc cu si mai mare greutate decat un barbat tandru si atent.....pe zi ce trece prietenii se aseza pe la casele lor, stau tot mai mult bot in bot cu iubitii si nu mai au chef de iesit......dar situatia ei nu e singulara; eu cunosc o multime de lume (fete mai mult) care stau toata ziua singure in casa...La baieti e mai usor, se duc impreuna la bere la meci si e mai usor! Dar la fete e mai greu; cu cate prietene nu am ajuns eu la cutite la un moment dat, de cate nu am auzit ca ma vb pe la spate?...asa ca ce mai...prietenia dintre femei e mai rara si nu e ca la barbati; de aceea sutem mai singure!

Cat priveste pe tipul descris de Alinuta....parca ar vb de un fost iubit al meu.....aproximativ.....nu o sa se schimbe!.....ai cazut in capcana!....In mod sigur se poarta asa pt ca a vazut ca depinzi de el si isi zice in mintea lui ca oricum nu renunti la el pt ca altfel te-ai plictisi......Te domina cu asta!.....Daca ai avea mai multe posibilitati sa iesi ai uita de el.....ai fi putut sa renunti! Dar mai bine renunta, fugi de el si nu-i da posibilitatea sa afle ce faci, cum o mai duci....Sa nu mai stie absolut nimic de tine! Daca vrei sa te desparti fa in asa fel incat sa nu-i raspunzi la telefon ca sa afle el ce faci, ca tot asa singura esti.....Dupa ce iti mai revii incearca totusi sa gasesti pe altcineva ....Sunt sigura ca esti frumusica cum spui.....si dupa mine intorceau baietii capul pe strada si eu numai la un dobitic exact ca al tau ma gandeam....Un dobitoc care nu m-a vazut trezindu-ma dimineta cand aratam cel mai dulce, nu m-a vazut in multe ipostaze....toata tineretea mea ma admiram singura in oglinda in loc sa ma admire un baiat....sper sa nu-mi sare nimeni in cap ca ma laud, vb numai pt tine lucrurile astea Alinuta, ca inteleg mai ales regretul unei tinereti si dragalasenii pe care vrei sa o imparti si nu ai cu cine!....E ceva f trist...Mereu ma gandeam ca o sa-mi smulg parul din cap cand voi imbatrani din regretul ca la 22 de ani aveam ce sa dau dar nu si cui sa dau!.....Sper sa reusesti sa scapi de dobitoc si sa gasesti cat mai repede unul care sa fie interesat de tineretea si frumusetea ta...CAT MAI REPEDE...nu sa pierzi vremea ca mine!....eu am pierdut multi ani langa un astfel de dobitoc care era mai interesat de nasoale agatate pe net decat de o fata frumoasa care il iubea!...Cati baieti nu am pierdut ca ma gandeam ca dobitocul se va schimba...Of of!...pt cine?...pt un impotent cariua nu i se scula decat in fata femeilor vulgare....mi-a marturisit el odata ca il excitau fetele cu expresie vulgara pe fata!

Postat pe 18 August 2008 19:56
de unde esti?
de la 1 oct ies eu cu tine daca esti din bucuresti!:P
morticia_adams
Postat pe 21 August 2008 03:09
Nu am citit toate postarile deoarece nu am avut rabdarea necesara si am observat ca s-au cam abatut de la tema initiala. Referitor la titlul si intrebarea acestui topic, eu sunt de parere ca un om atunci cand si daca te iubeste, te vrea cat de mult timp in preajma lui.. Mai multe nu am sa comentez.

Postat pe 21 August 2008 03:24
oanna81!!!!!!!!!!!!unde esti?ca esti on line

Postat pe 21 August 2008 03:28
Nu trebuie neaparat sa iesi in oras cu prietenii...nu asta e solutia..pt k am trecut si eu prin asta la un moment dat..trebuie sa stai tu cu tine si sa te regasesti pe tine:sa iti dai seama ce doresti tu cu adevarat,ce iti place tie sa faci,ce ti-ar placea sa mai inveti..sa redevii tu,pt k momentan esti doar agatata de el si ai uitat de tine si de dorintele tale.Si dupa ce iti dai seama ce si cum dupa aia iesi in lume..inscrie-te la un curs ceva..imposibil sa nu cunosti acolo oameni noi si poate chiar sa legi noi prietenii..Iar despre el..uita-l si intoarce-i spatele..o sa vina altul in viata ta care o sa te trateze cum vrei tu..nu merita sa stai dupa el..
alisson
Postat pe 22 August 2008 16:27
De la: alinuta2, la data 2008-07-11 08:16:23Am o relatie de 8 luni cu un tip de la facultate( sunt an terminal).Relatia decurge bine,cand eisim in oras sta mereu prin preajma mea,ma tine de mana,ma ia in brate,este atent. Am cam inceput sa am indoieli in privinta relatiei cand, dupa o perioada cand mergeam sa imi petrec timpul la el, cu el( cand nu emrgeam la facultate) , a inceput sa devina irascibil, si sa imi reproseze din senin, ca a devenit asa din cauza faptului ca petrecem prea mult timp impreuna, ca il sufoc. Eu stateam pe la el in timpul zilei...nu dorm decat in weekend.El nu are job, este genul de persoana care leneveste pe canapea si joaca lineage,de obicei nu are nici un fel de activitate. Nu sunt o persoana care sa ma bag in sufletul omului si sa ii cer mai mutl decat are el sa imi ofere, dar vreau o parere, in legatura cu faptul daca se mai merita sa mai stau in relatia asta...O data ce, eu sim o nevoie mai mare de a il avea in preajma, si de a ne petrece timpul impreuna, acum ca suntem in vacanta speram sa dorm mai des la el dar, el nu discuta daca fac aluzii despre 'asa ceva' si cateodata seara cand ma culc ii mai zic ca imi lipseste, iar raspunsul pe care il primesc e 'mie nu mi se face dor de cineva asa repede, imi pare rau ca nu sunt ce iti doresti'...Asta nu mi se pare rasuns normal din partea lui... :)) Voi ce parere aveti? Se scuza de un angajament mai serios,si de o relatie intradevar..'reala', pentru ca el pare multumit sa ne vedem si o data pe saptamana se pare.




tu stii mai bine cum sta treaba intre voi, dar eu spun ca baiatul e plictisit. lasa-l ceva timp singur...adik ceva mai mult timp si daca nu se intoarce la tine...e de inteles ca trebuie sa-ti cauti alta relatie. sau incearca sa-l faci sa te doreasca. cum? voi(femeile) stiti cel mai bine cum se procedeaza. inteleg ca il iubesti enorm si e greu sa nu il vezi o perioada, dar ca sa fii sigura ca el vrea intr-adevar sa fie cu tine incearca sa faci ce ti-am spus la inceput. ai doua variante. tu o alegi pe cea mai buna...sper
costy28
Postat pe 23 August 2008 12:53
De la: y0ana, la data 2008-08-18 19:56:52Mey...si eu sunt in situatia in care nu am cu cine sa ies!.....Traim secolul vitezei!....nu stiu ce prieteni aveti voi dar daca nu esti la scoala sau la servici nu prea ai de unde!....apoi nici cei de la servici nu-ti stau la dispozitie non-stop oricat ar fi ei de binevoitori si draguti; Pt asta tot un iubit e necesar!.....majoritatea , si a prietenelor mele, nu ies pe nicaieri fie din motivul ca stau in Navodari si nu au drum in Cta deocamadata ca sa bea o cafea, fie nu ies nicairi fara iubit sau sot!....Toti stau bot in bot numai cu iubitul, nu pot veni la intalniri decat daca il cara si pe iubi....Deci oricum am gandi, tot de un iubit are nevoie .....prietenele, gasca se gasesc cu si mai mare greutate decat un barbat tandru si atent.....pe zi ce trece prietenii se aseza pe la casele lor, stau tot mai mult bot in bot cu iubitii si nu mai au chef de iesit......dar situatia ei nu e singulara; eu cunosc o multime de lume (fete mai mult) care stau toata ziua singure in casa...La baieti e mai usor, se duc impreuna la bere la meci si e mai usor! Dar la fete e mai greu; cu cate prietene nu am ajuns eu la cutite la un moment dat, de cate nu am auzit ca ma vb pe la spate?...asa ca ce mai...prietenia dintre femei e mai rara si nu e ca la barbati; de aceea sutem mai singure!

Cat priveste pe tipul descris de Alinuta....parca ar vb de un fost iubit al meu.....aproximativ.....nu o sa se schimbe!.....ai cazut in capcana!....In mod sigur se poarta asa pt ca a vazut ca depinzi de el si isi zice in mintea lui ca oricum nu renunti la el pt ca altfel te-ai plictisi......Te domina cu asta!.....Daca ai avea mai multe posibilitati sa iesi ai uita de el.....ai fi putut sa renunti! Dar mai bine renunta, fugi de el si nu-i da posibilitatea sa afle ce faci, cum o mai duci....Sa nu mai stie absolut nimic de tine! Daca vrei sa te desparti fa in asa fel incat sa nu-i raspunzi la telefon ca sa afle el ce faci, ca tot asa singura esti.....Dupa ce iti mai revii incearca totusi sa gasesti pe altcineva ....Sunt sigura ca esti frumusica cum spui.....si dupa mine intorceau baietii capul pe strada si eu numai la un dobitic exact ca al tau ma gandeam....Un dobitoc care nu m-a vazut trezindu-ma dimineta cand aratam cel mai dulce, nu m-a vazut in multe ipostaze....toata tineretea mea ma admiram singura in oglinda in loc sa ma admire un baiat....sper sa nu-mi sare nimeni in cap ca ma laud, vb numai pt tine lucrurile astea Alinuta, ca inteleg mai ales regretul unei tinereti si dragalasenii pe care vrei sa o imparti si nu ai cu cine!....E ceva f trist...Mereu ma gandeam ca o sa-mi smulg parul din cap cand voi imbatrani din regretul ca la 22 de ani aveam ce sa dau dar nu si cui sa dau!.....Sper sa reusesti sa scapi de dobitoc si sa gasesti cat mai repede unul care sa fie interesat de tineretea si frumusetea ta...CAT MAI REPEDE...nu sa pierzi vremea ca mine!....eu am pierdut multi ani langa un astfel de dobitoc care era mai interesat de nasoale agatate pe net decat de o fata frumoasa care il iubea!...Cati baieti nu am pierdut ca ma gandeam ca dobitocul se va schimba...Of of!...pt cine?...pt un impotent cariua nu i se scula decat in fata femeilor vulgare....mi-a marturisit el odata ca il excitau fetele cu expresie vulgara pe fata!



y0ana, m-am regasit si eu in mesajul tau :) spune-mi te rog, cum s-a incheiat relatia dintre tine si repectivul baiat? te-a last sa pleci din viata lui sau te-a hartuit o perioada? voia de la tine doar sex sau aveati o relatie 'normala' numai ca nu te simteai tu suficient de apreciata? astept raspunsul tau! :)
P.S. - imi pareti amandoua fete deschise, istete si comunicative...parerea mea este ca ar trebui sa va faceti prietene din provincie, fete cu bun simt si inima mare, care sa va stea alaturi si la bine si la greu...din experienta mea fetele crescute in orasele mari sunt mai inchise si mai rautacioase
qamn23
Postat pe 16 Octombrie 2008 17:15
k stie k nu va rezista tentatiei
asa sant toti
si cik's barbati
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:36
daca nu te vrea in preajma lui, de ce mai stai?
sandra33
Postat pe 10 Noiembrie 2008 01:08
alinuta nu stiu dc mai intri pe aici pt ca vad ca ai postat de vreo 2 luni,dar si eu sunt cam in aceeasi situatie: adica am un prieten cu care initial am fost doar colega. la inceput era totul ok, insa acum nu prea ma baga in seama, e indiferent, dc s-ar putea sa ne vedem odata pe sapt ar fi perfect si, culmea, lui i se pare normal. eu am mai cerut sfatul prietenelor si toate ma sfatuiesc acelasi lucru: sa-l las. si asa voi face. eu zic ca am luptat cat am putut pt relatia asta, dar degeaba...deci cel mai bine e sa il lasi. suntem tinere si slava domnului, nu s-au termiant baietii. cand o sa intalnesti un tip care sa te aprecieze cu adevarat o sa-ti para rau ca ai pierdut timpul cu pers care nu merita. capul sus
oana__
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:13
lasa-l nu te merita, fii sigura de asta.
ankaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 23 Noiembrie 2008 00:41
si mie imi place partea cu razbunatul ,daca are masina intr-o seara arunca o cana de decapant pe capota(o sa se ia toata vopseaua) si te vei simti mai bn....dar nu stiu daca e solutia cea mai buna...de obicei fetele sufera pana in momentul cand stiu sigur ca s-a terminat si nu mai e cale de intoarcere,atata timp cat u mai ai speranta ca rel voastra va merge si ca el te va iubi o sa suferi,cel mai bn e sa iesi mult in oras cu fetele sa te distrezi si sa spui stop pt totdeauna.Sa-ti vezi de viata ta si sa nu mai speri...pooop
sweety_cornelia
Postat pe 12 Februarie 2009 16:57
De la: alinuta2, la data 2008-08-15 16:18:20DE cate ori sa ziccc...NU am prieteni..nu am cu cine sa ies la mall..sau mai stiu eu....:D e chiar asa de rgeu de intneles;)..NU am de unde sa ii scot sa imi petrec timpul..cea ami mare parte a timpului o petrec in casa singura...si cam atat:))...Si nici firfirei deocamdata...nu amr eusit sa imi gasesc job stabil....mai lucrez din cand in cand ca hostess...


fata draga trezirea
ce papucii mei nu tb sa iti gasesti acum prieteni pe viata ci doar unii cu care te poti plimba, poti iesi la un film,la un teatru , intr-un club.
NU STA IN CASA !! nu o sa apara nimeni sa iti zica : bau .. ce faci? nu vii afara ?
du-te la o sala de fitness,aerobic,curs de lb straine ..

Ps; jobu stabil nu pp iesiri si prieteni neaparat
flururas
Postat pe 12 Februarie 2009 17:16
ori ii e teama de o implicare care ins si responsabilitati ori nu ii pasa si at daca il vrei asa bn daca nu iar bn (pentru ek nicio pierdere) am trecut si prin asa ceva cu partenerul si mi-a spus ca mai rarutz ca e mai bn asa si asta nu pt ca vezi doamne nu ma iub dar asa e mai bn ideea e ce te faci cu un astfel de barbat knd vei hot sa te muti cu el intr-o locuita si sa traiti impreuna? :-s concluzia mea generala e ca baietii nu stiu sa discute si sa spuna clar ce simt si cum sta treaba in realit si mai ales dp lor de vedere. iti sugerez sa il vezi atat de rarutz si sa il suni la fel de rarutz incat poate ca asa iti va simti lipsa si va face el ceva ...succes si sa ne tii la curent poooopiki pt toata lumea
goody2mistery
Postat pe 13 Martie 2009 16:44
"cateodata seara cand ma culc ii mai zic ca imi lipseste, iar raspunsul pe care il primesc e 'mie nu mi se face dor de cineva asa repede, imi pare rau ca nu sunt ce iti doresti'...Asta nu mi se pare raspuns normal din partea lui... :))
Ma gindesc ca normalitatea lui... arata altfel. Asa vede el lucrurile. Poate in familia lui lucrurile, atitudinile aratau altfel decit esti tu obisnuita...
Ceva imi spune aici ca, daca nu se iveste vreo minune, nici gen de tata nemaipomenit nu va fi... Iar in privinta interesului pentru munca entuziasta, deja ai vorbit...
Asta e! Luam oamenii cum sint. Depinde insa numai de noi daca traim permanent cu unul... (a, am uitat: depinde si de el, cel caruia nu i se face dor de cineva asa repede...").
Succes!
Mircea_O
Postat pe 14 Martie 2009 08:32
"Imi zice cien si mie de cand AU ajuns BARBATII sa conduca in halul asta o relatie?? "
Nu stiu daca e cea mai inteleapta generalizare... Persoana cu pricina, care a pronunta asa ceva, cred ca are ceva masculii, justificat sau ba - dar parca e cam mult zis... Exista probabil si situatii in care prietenul unui barbat spune echivalent despre femeile care joaca pe degete vreun tip...

"De unde pana unde a ajuns o fata frumoasa sa se roage de un tip, sa petreaca timp cu ea???"
Noi traim deseori dupa reguli cam artificiale, drept dovada ca aici ea este intr-un fel, dar lucrurile se petrec altfel... Deci viata bate filmul...
In acelasi timp, se prea poate ca intreaga cheie a constructiei sa fie la tine. Cu ea stabilesti sa suporti ciudatenii sau ba.
Aaa, despre "foarte frumoasa". Si aici regulile sufletului sint deseori tare diferite de ce banuim. Ca metafora, de potriveste titlul ala de film, "Frumoasa si Bestia"...

Deci chiar nu e nimic ami mult.. nu e nimic de facut?"
Pai, depinde doar de tine.
Fara indoiala nu va fi usor, caci sint niste radacini nefericite pe acolo, dar cred ca merita sa-ti iei... arborele si sa pleci.

Bafta!
Mircea_O
Postat pe 14 Martie 2009 08:38
Spune o colega de forum:
"repede cu razbunarea....

cred ca mai degraba purtatorii de instrumente se razbuna mult mai repede decat femeile, pentru pur si simplu ca au orgoliu..."
Barbatii sint formati de mame indeobste. Acestea le picura in urechi ca-i bine sa nu fie "mamaliga" etc., de unde un aparent orgoliu mai maricel...

Se mai spune:
"..si stim ca barbatii inseala mai repede o femeie...decat femeia pe el(acum depinde si de cazuri)..."
Discutia e trasa aici pe moralitate, dar pina la urma barbatul are si o alta fiziologie. Rousseau spune pe undeva, barbatilor, ca ar fi mai rau fara asa-zisele defecte ale femeilor Asa si aici. Daca fiziologic barbatul nu ar avea un chef mai mare decit femeile, lucrurile ar merge mai neplacut in primul rind pentru ele (dar si pentru specie).
Intre altele, probabil ca femeile ar face primul pas... Dar mai bine inchei, sa nu par mai misogin decit is...
Mircea_O
Postat pe 14 Martie 2009 08:44
FUGI CAT POTI DE REPEDE SI CAT MAI DEPARTE ,SI CAT MAI AI TIMP,un astfel de om ,nu merita nici cea mai mica atentie,asculta-ma pe mine ca am o varsta si am trecut prin toate,cu un asemenea ghetar ,nu merita sa ai de a face,sigur ,i lipseste numai sexul,sau are si pe altcineva.BAFTA ,in continuariepup.Angela
angela_toader39
Postat pe 6 Iulie 2009 11:18
De la: alinuta2, la data 2008-08-06 12:38:00Cum sa il fac sa ii fie dor de mine? Am fost la mare cu parintii lui...nu am petrecut aproape deloc timp noi2 singuri...A fost plictiseala. de cand ne am intors, nu a vrut sa ne vedem..a zis sa o als mai moale 2-3 zile, ca deabia ne am vazut acolo la mare. Imi zice cien si mie de cand AU ajuns BARBATII sa conduca in halul asta o relatie?? De udne pana unde a ajuns o fata frumoasa sa se roage de un tip, sa petreaca timp cu ea??? Deci chiar nu e nimic ami mult.. nu e nimic de facut? Am ajuns sa plang zilnic, nu e vorba ca nu il pot lasa, cred ca as putea, se tin o groaza de tipi dupa mine, dar ma intriga asa de tare comportamentul lui, si in ultima periaoda mi a scazut asa de mult increderea in mine, stiind cat am dat sa par cea mai bun in ochii lui, si el pur si simplu imi zice in fata: 'asteapta tu mult si bine sa imi fie dor de tine'.....S a angajat acum, lucreaza de acasa, isi face el progarmul, si chair ca ne vedem putin, dar daca ii zic sa isi faca timp macar acum cat mai e vara sa ne vedem seara de ami devreme...zice sa o als mai moale.DEci sunt un sac de nervi, asa ceva nu am ami pomenit..Jur ca i as zbura capul..Am nevoie de sfaturi cum sa ma razbun...pe chestiile astea pline de
nepasare ale lui.
sylvynet
Postat pe 6 Iulie 2009 11:53
Iti spun eu cum sa te ”razbuni”. Zici ca esti o fata frumoasa si se tin o groaza de tipi dupa tine. FA-l GELOS! Intalneste-te cu altul dintre aia care iti place mai mult,incat el sa te vada. Un barbat nu poate suporta asa ceva chiar daca din daca nu din iubire ci si din orgoliu. Cu ocazia asta iti recapeti si increderea in tine ,il faci pe el si gelos,si poate chiar iti va placea persoana cu care iesi.
sylvynet
Postat pe 6 Iulie 2009 11:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la traduction en roumain (traducerea in romana) Scriu in romana prin intermediul unei persoane care stie aceasta limba. 36 De la: just_laura 21 Mai 2009 17:41
ii dai inimii ce vrea si...degeaba 11 De la: arhanghel 13 Decembrie 2009 18:22
oare care sunt adevaratele lui sentimente? 10 De la: kudika026936 20 Mai 2009 23:03
Cat de" frumos" ne mint barbatii 49 De la: freedom123 11 Aprilie 2010 16:24
ce parere aveti despre un barbat care la despartire iti spune.... 94 De la: giulianna 23 Octombrie 2010 22:19