Setari Cookie-uri

NU ma vrea in preajma lui prea des..de ce?

daca este un trintor...renunta la el...
pamela_1
Postat pe 6 Iulie 2009 12:01
pur si simplu nu te vrea!!! din pacate asta e adevaru....de ce vrei u cu tot dinadinsul sa-l ti langa tine dak vezi k nu te vrea????
bruneagra25
Postat pe 6 Iulie 2009 12:03
Tu Alina tu,dar de hobby-uri ai auzit? Cauta-ti unul,ia si citeste carti,cauta-ti un serviciu...tre sa existe si vreo vecina mai acatarili pe scara cu care sa mergi la tot felul de activitati..Hai ca sunt solutii:)

si chiar daca nu,doar nu e musai sa stie el ce faci.Esti ocupata si cu asta basta.Daca insista, gasesti tu ceva. Nu te desparti de el ca e riscul sa ramai complet singura.Plus ca se duce naibii toata distractia de a-l chinui Hai ca poti
chopper_lady
Postat pe 6 Iulie 2009 12:15
Daca dupa 8 luni el deja e plictisit, atunci tu trebuie sa te detasezi de aceasta relatie rapid. Cand relatia deja se strica, nu mai merge, atunci trebuie sa stii ca e timpul sa te retragi si sa cauti pe altcineva. Stiu ca e greu, dar in acest stadiu va puteti desparti in mod elegant fara sa va raniti. Daca mai stai, sperand sa se indrepte situatie, ceea vei obtine vor fi doar jigniri din partea lui, umilinte, si vei ramane cu sufletul ranit. Sincer nu cred ca meriti asa ceva. Asa ca mai bine ii dai tu lui papucii acum, decat sa iti dea el tie papucii mai tarziu. Ok? Acum iesi in oras cu prietenii, distreaza-te, intalneste-te cu alti baieti si uita-l pe el. Nu merita.
Caroline25
Postat pe 10 August 2009 08:09
buna alina, prietenul meu ma iubeste, dar am avut la un mom dat o perioada asemanatoare, admit ca nu sunt o persoana care sa-si arate cu 1 cu 2 sentimentele, pana acum doar el a luptat, eu am fost pasiv in relatie, mi sa reprosat ca e pe ultimul loc, si am luat masuri.
Sit. e putin alta pt ca el lucreaza mult, dar la un mom dat era mai tot timpul obosit ca sa ne vedem o jum de ora seara, dar nu obosit sa iasa in fata casei la o bere cu prietenii. Nu i-am reprosat deloc, dar am inceput sa ies cu fetele/baietii la vin, desi pana atunci eram in situatia ta, nu prea ieseam, deoarece si eu lucrez mult, si cand era de iesit era cu el, deci relatiile de preitenie nu prea erau. Dar astea se fac, la facultate, cursuri, cum au fost mentionate si in alte comentarii.
Pe scurt, au aparut pretendentii, unii cunoscuti de ai lui, nu i-am ascuns faptul ca sunt pretendenti, nu i-am ziso ca pe o amenintare niciodata, mai degraba sub forma de gluma, si automat a inceput sa fie mai grijuliu.
Ideea e ca desi il iubesc,DAR nimeni si nimic nu e indispensabil, depinde cum privesti situatia. Ironic dar citisem un citat intr-o toaleta din mall, nu mai stiu cine il spunea dar era ceva de genu:"nu te compromite, esti tot ce ai pe lume"
Succes in a luat deciziile intelepte!
ctwmn
Postat pe 10 August 2009 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie cu un Don Juan 23 De la: dienuscha 12 Noiembrie 2012 20:16
prima iubire 50 De la: kudika317187 27 August 2010 05:14
In pielea unui barbat divortat 222 De la: Eva32 20 Septembrie 2011 22:54
need an advice...... 32 De la: capriciosa 5 Septembrie 2009 20:05
fond de ten 6 De la: ___LL___ 21 Mai 2009 02:19