Setari Cookie-uri

vopsirea parului cu henna

Eu aveam o colega de facultate care mereu se dadea cu henna...dar ii statea naspa...........si nimeni nu-i zicea nimic.........si avea parul natural...nevopsit........dar arata atat de artificial.............
booboruza
Postat pe 22 Septembrie 2009 01:24
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro


http://www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
dudett_
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:02
Eu de vreun an jumate am renuntat la vopseaua de par - imi afecta parul - si am trecut pe henna (folosesc o data la 2-3 luni). Parul meu oricum e negru natural (inainte ma vopseam cu negru albastrui sau mov inchis); henna o folosesc pentru efectele pe care le are asupra firului de par: il face mai puternic, mai sanatos. Sunt foarte multumita! Imi pare rau de un singur lucru: ca nu exista si henna negru albastrui...
Henna o amestec cu 2 galbenusuri de ou, eventual si putin ulei de ricin sau de masline, peste care adaug apa calda, pana se obtine o pasta. Trebuie intinsa rapid pe par, ca nu are consistenta vopselei; seamana mai degraba cu nisipul fin amestecat cu apa (va recomand sa faceti asta deasupra cazii). Partea dificila e ca se intinde greu, trebuie intinsa cat mai repede, seamana cu o balega si miroase ciudat a ierburi.
O las sa actioneze 6 ore.
Alexandra_Horecica
Postat pe 25 Septembrie 2009 10:25
Pt a-ti pune henna in cap,ai nevoie de rabdare si un stomac tare(mirosul e killer).Eu nu iti recomand,dupa ce am facut faza cu henna,stylista mea mi-a spus ca am gresit.Nu trebuia sa o fac pt ca un an de zile nu mai scap de culoare.Si sincera sa fiu eu nu am iesit roscata desi am folosit 2 cutii de henna roscat,ci am iesit suvitata.Eu iti zic sa dai un google cu vopsire henna,si sa citesti atenta discutiile de pe celelalte forum-uri si sa ti cont si de parerile negative....s-ar putea sa regreti dupa ce iti pui chestia asta in cap.....eu una,o regret...
mony_cama
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:50
Adevarul e ca eu ma fac cu culoarea pe care o am deja de la natura, negru (folosesc henna pt tratament). Am vopsit-o pe o prietena de a mea care era saten deschis cu henna rosie. A iesit superba! Intr-adevar, cu greu scapi de culoare. Stiu si de ce ai iesit suvitata --> henna se intinde greu pe par din cauza consistentei si e foarte greu sa acoperi fiecare suvita, de aceea e bine sa ai pe cineva care sa te ajute. Si din cate stiu, daca esti data cu henna, nu te mai poti face cu vopsea...
Daca tot "m-am oprit" pe forum, va invit sa vedeti prima mea prezentare de moda A avut loc duminica, la Novotel Bucuresti. Gasiti totul pe blogul meu: http://alexandrahorecica.wordpress.com/
Pe blog o sa gasiti si contul meu de pe flickr (acolo am niste poze absolut superbe, facute de un fotograf foarte bun) si link-ul de pe youtube unde am filmarea.
Sper sa va placa Am muncit mult la colectia asta...si am facut-o pe toata singura.
Astept opinii, critici si...comenzi
Alexandra_Horecica
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:33
Wow, dudett, misto costume! Fetelor, uitati ce va recomand: http://www.lenjerie--intima.ro/products.php?product=Sexy-Vinyl-%26-Latex-lingerie-in-PVC. , http://www.lenjerie--intima.ro/products.php?product=Back-Seam-Fishnet-Stockings-Classics , http://www.lenjerie--intima.ro/products.php?product=Sexy-Executive , http://www.lenjerie--intima.ro/products.php?product=Honeycomb-Lace-Body-Stocking%2C-Open-Front
Pe viitor ma gandesc sa-mi lansez si eu o linie de costume sexy...
Deocamdata...sper sa va placa rochiile din colectia asta.
Alexandra_Horecica
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:43
si io am folosit henna acajiu am stat 3 ore cu ea mi-a iesit culoare frumoasa am facut o luna dar nu stiu de ce imi cate parul foarte rau iar culoarea mi-a ramas doar de la 10 cm de radacina in jos.am inteles ca dak vrei sa te faci cu vopsea normal nu-ti mai prinde dak ai fost facuta cu hena.as vrea niste sfaturi ce ziceti de ce imi cade parul si sa ma mai fac cu henna?
elena08
Postat pe 25 Septembrie 2009 19:34
Buna!

Eu folosesc henna rosu de vreo doi ani si ceva si sunt foarte multumita.
Eu sunt satena, iar nuanta pe care o obtin pare naturala, un castaniu-roscat foarte frumos. Caracteristic acestui tip de vopsire este faptul ca nuanta obtinuta nu este uniforma, depinzand de culoarea naturala a parului. Cat priveste faptul ca nu se duce de pe par, eu pot sa zic ca nu este adevarat. La fiecare spalare nuanta se schimba, apropiindu-se din ce in ce de cea naturala.
Eu imi fac tratament la doua saptamani. Tratamentul consta din prepararea solutiei de henna(2-3 lingurite henna, o lingurita cafea, de preferat nes, la infuzat timp de 4ore in apa clocotita, ca apoi sa se adauge 1lingura de ulei de masline si miere de albine, 1 galbenus de ou inainte de aplicarea pe par), aplicarea ei cu ajutorul unor manusi(ca la vopsirea normala), acoperirea capului cu o punga si stat 4-5 ore(instructiunile pot sa difere in functie de produs dar e bine sa adaugati si altceva in afara de henna si cafea pentru a hrani si mai bine pielea capului si parul). Se clateste din ABUNDENTA apoi doar cu apa, insistand pe pielea capului, si nu uitati de locurile mai greu accesibile, urmand ca a doua zi sa se spele capul icu sampon.

Practic, henna poate fi folosita ca si masca de par si nu numai ca vopsea. Eu folosesc Henna, revitalizant natural, la cutie de 500 de grame, verde, luata de la plafar la pret de 12-13 lei. Ma tine cam 3-4 luni.

Succes:)
alinel
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:01
De la: hajar, la data 2008-08-20 18:15:15 da e adevarat,henna fiind un produs natural,nu are componenti care sa atace firul de par sau pielea,dar pot aparea reactii alergice.
eu folosesc henna pt par de un an jumatate si sunt foarte multumita de acest produs.nu mi mai cade parul,nu este "ros" si este mai puternic.
are si o stralucire aparte...
henna pt corp este de obicei lichida,este in tuburi.este pt disaign,poate fi rosie,maro sau neagra.mie imi place foarte mult cand imi fac henna pe maini si pe picioare...este doar pt uz extern,pt infrumusetare...

dar oare pentru vopsirea genelor si sprancenelor merge??
bogadish
Postat pe 20 Februarie 2010 12:56
Am o intrebare.
Daca am parul blond natural si vreau sa il vopsesc cu henna ,merge?:D
exista henna si de culoare neagra?
Imi cer scuze daca am scris prostii,dar nu m-am mai vopsit niciodata
blondiewishes
Postat pe 1 Martie 2010 00:08
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 14:07
Imi puteti spune si mie cum se prepara vopseaua?
Niko125
Postat pe 4 Iunie 2011 10:53
Si mama mea s-a vopsit o data cu henna si apoi a renuntat sa o mai foloseasca...

Pe par alb henna castaniu a rezultat portocaliu!!!
kudika410468
Postat pe 28 Iunie 2011 20:59
acesta este un post vechi, si totusi am si eu ceva de spus.ATENTIE la henna pe care o cumparati din Romania. eu m-am vopsit in Australia cu henna indiana cu rezultate extraordinare, si cand am ajuns aici am incercat tot ce am gasit in magazine cu rezultate ingrozitoare. dupa 3 ani parul meu a capatat din rosul intens care-l aveam in Australia un maroniu cu reflexe portocalii foarte urat, in plus parul a inceput sa-mi cada si sa arate tern. am tot cautat pe internet de ce se intampla asta, si am gasit, vopselele care le-am cumparat, inclusiv HENNE COLOR PARIS contin saruri metalice foarte toxice si care distrug parul. acum incerc sa gasesc o henna cu adevarat naturala, si am vazut ca online ar fi una sau doua optiuni pentru henna certificata organic. dar poate ca sa fiu sigura mai bine comand din afara henna de calitate, poate de la unul din magazinele citate aici:

Recently i had done 3 applications with a henna called Henne color Paris, which contained a metallic salt. however at the time i hadn't don't my research (silly me) and it began to dry out my hair and instead of turning it red, it just kept browning with each application.

A few days ago i purchased 3 new henna samples from Mehandi.com. Rajasthani monsoon, Purity, and Punjabi prime.
kudika416792
Postat pe 4 August 2011 06:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bruneta?! 21 De la: balrog 14 Martie 2011 14:18
dc prima dragoste nu se uita niciodata?? 4 De la: Summer_ 26 August 2009 09:55
buna ... 2 De la: andreea_x 16 Februarie 2009 14:03
Vopsirea parului 10 De la: OnutzaDaSauNu 16 Octombrie 2013 20:01
suvite blonde 4 De la: balrog 14 Martie 2011 12:55