Setari Cookie-uri

La ce varsta v'ati pierdut virginitatea?

Poate ca e un subiect mai delict, cel putin pentru mine este pentru ca sunt adolescenta si ... cu toate ca am mai avut discutii de genu am o nedumerire. Care ar fi varsta medie la care nimeni nu m'ar judeca daca mi'as pierde virginitatea?
MidnightFist
Postat pe 12 Iulie 2008 03:24
Cred ca nimeni nu ar putea acuza pe nimeni de o varsta prea frageda la care sa iti incepi viata sexuala...parerea mea! E o chestiune de cand simti tu, cand crezi ca e persoana potrivita si neaparat sa ai sentimente pt persoana respectiva!,,....Asa ca sa nu ramai cu un gust amar....
Bafta ;)
adaada13
Postat pe 12 Iulie 2008 09:38
oaaaaau, la 16 ani te gandesti deja la p....!!!
lasa tata, mai cresti o tzarica. io aveam 20 de anisori cand m-am infruptat din placerile carnale, prima oara. e, erau aaaalte vremuri!

Postat pe 12 Iulie 2008 10:22
Asta o faci cand simti ca esti pregatita, cand stii k cel cu care o faci nu iti va lasa o amintire cu gust amar. cel mai frumos e sa existe si macar putina iubire acolo de samanta.
Oricum, cine sa te mai judece la 16 ani daca unele fete o fac de la 11?....the world is going mad!
Just do it when YOU are ready, not when he is!!!
micky_ai
Postat pe 12 Iulie 2008 12:30
nu intele, de ce atata graba in ziua de azi? eu am asteptat pana la 20 de anisori.eheeee! eram tot un copil si la 20!

Postat pe 12 Iulie 2008 12:52
16 cred ca e prea devreme...dar fiecare isi aranjeaza viata precum doreste. Una iti pot spune, e sa fii atenta la alegerea pe care o faci,pentru ca aceasta intimplare din viata ta iti va persista mereu in memorie. OK, ai grija de tine si gindeste-te bine daca persoana, cu care doresti sa o faci prima data, merita!!!
Sweetladybird
Postat pe 12 Iulie 2008 16:39
nu este vorba ca ma grabesc dar anturajul, prietenii vb de sex de parca ar fi cea mai buna prajitura(ce comparatie am facut si eu . Am unele prietene care de mult si'au inceput viata sexuala si totusi ma gandeam cam care ar fi varsta potrivita, dar cred ca aveti dreptate, conteaza ce simt pentru el si daca sunt pregatita. ms
MidnightFist
Postat pe 12 Iulie 2008 16:45
..e o prajitura intr-adevar ..
wild_angel
Postat pe 12 Iulie 2008 21:47
Eu mi-am pierdut virginitatea la 19 ani cu un tip pe care nu il iubeam ...a fost oribil pentru mine cel putin pentru ca nu voiam cu adevarat sa fac lucrul asta ...nu eram pregatita in sinea mea cred ca inca mai eram copil ..dupa asa zisa partida de sex m-am dus in baie am facut un dush si am plans din tot sufletul ..aveam senzatia ca am fost violata .A fost cea mai ingrozitoare noapte din viata mea ...Am continuat sa fiu cu el am avut o relatie de 1 an jumate cu el ...s-a indragostit de mine insa eu nicodata nu am putut sa il iubesc..de asta l-am parasit pentru altul cu care am putut sa traiesc ceea ce inseamna iubirea cu adevarat si cea sufleteasca si cea fizica.
Daca as putea sa dau timpul inapoi cu siguranta nu as mai face pasul asta doar din ambitie pentru a demonstra cuiva ca pot si eu sa o fac ....Regret enorm noaptea aceea si acum cand imi amintesc mi se strange stomacul de durere
seiyra
Postat pe 12 Iulie 2008 23:58
Varsta la care se pierde virginitatea a scazut din pacate vertiginos in ultimele decenii.Cred ca s-a ajuns ca virginitatea sa fie o povara pentru fete de peste 15 ani.Nu mai esti la moda , nu esti dorita de nimeni, nici un baiat n-a atentat la integritatea himenului tau.De aici incepe dorinta ca virginitatea sa se piarda cu cine pica la indemana, intr-o seara in care chiar in lipsa petalelor de trandafiri presarate pe lenjerie, chiar in lipsa lenjeriei de pe pat sau chiar in lipsa patului, deflorarea sa se produca.Dupa care fata se simte in randul fetelor de varsta ei, a vrut-o si pe ea cineva, fie macar odata.Ce conteaza ca el avea o alta prietena, sau ce conteaza ca era insurat.In ziua aceea, in baia de la liceu,sau in spatele cladirii unde se tine dicoteca, un EL a vrut-o si a avut-o.
Cum isi va aminti EA de ziua aceea? Cred ca marea majoritate a fetelor care renunta in felul si la varsta asta la virginitate, isi vor aminti doar de durerea pricinuita de actul in sine, de gustul amar de dupa, de teama ca a ramas insarcinata, si de mirarea ca altora acest lucru chiar le place.
Sunt bineinteles si exceptii.Dar cate?
E adevarat ca virginitatea trebuie pierduta atunci cand esti pregatita pt asta.Dar cel mai important lucru este sa o daruiesti unei persoane care merita, chiar daca nu veti ramane inpreuna pana la urma.Si mai conteaza foarte mult si ,,decorul".Camera ta atunci cand parintii sunt in concediu te face sa te simti oricum mai bine decat banceta din spate a masinii lui, sau un perete rece al cabinei de lift.
aprov
Postat pe 13 Iulie 2008 10:29
Fa-o cand te simti pregatita....... sfatul meu e sa mai astepti si sa nu te grabesti pt.ca eu am inceput devreme si chiar nu am nici o amintire buna legata de prima data,cand a fost.Asa ca......nu te grabi,poop.

Postat pe 13 Iulie 2008 16:18
Eu aveam 21 de ani si pana cu putin timp inainte eram foarte convinsa ca voi fi virgina in noaptea nuntii...Cred ca pot sa spun cu toata convingerea ca a fost un moment de rascruce pentru mine, pentru ca mi-a schimbat radical viziunea asupra relatiilor. Nu eram indragostita de el, nu a fost un moment romantic pregatit cu grija si cu toate astea nu il regret. Am decis atunci, in mod cat se poate de constient de ceea ce faceam, ca vreau sa "cedez" unui barbat care imi placea mult si care ma dorea, chiar daca stiam ca nu avem o relatie serioasa si probabil ca nu o s-o avem niciodata. Am ramas cu amintire frumoasa a unui moment deosebit (nu a fost nimic de genul "artificii", "explozie de placere", dar nici faimoasa durere de care mi-era destul de teama) si relatia cu barbatul respectiv (pe atunci coleg de serviciu) e si acum foarte ok, chiar daca experienta nu s-a repetat.
Cred ca ideea acestei "povesti" e aceea ca prea putin conteaza petalele de trandafiri si dragostea vesnica pe care ti-o declara respectivul - esentialul e, cel putin din punctul meu de vedere, ca decizia s-o iei cat se poate de constienta de intreaga gama de implicatii si cat se poate de sigura ca n-o s-o regreti vreodata. Pentru mine nu s-a potrivit cu ideea romantica pe care mi-o facusem despre acel moment, dar am devenit, in situatia aleasa de mine si cu barbatul ales de mine, femeie. Si nu regret nici acum, dupa vreo 4 ani, si nu cred ca o sa imi scada cu ceva valoarea in fata unui potential viitor sot, care ar trebui sa gaseasca la mine mai intai altele de iubit si apreciat.
Deci, dragele mele, e o decizie pe care trebuie s-o luati exclusiv pentru voi si in momentul in care va simtiti capabile sa-i intelegeti si sa-i acceptati toate implicatiile si consecintele.

Postat pe 14 Iulie 2008 11:52
OOOO da care e tipa aia de 16 ani care nu mai e virgina o vreau si eu :D

Postat pe 14 Iulie 2008 17:01
se pare k acum e o moda sa iti pierzi virginitatea cat mai devreme.am auzit k unele de 11 ani deja sunt experte.mai fetelor mai aveti putintica rabdare k aveti toata viata inainte sa va zbenguiti.eu mi-am inceput-o pe la 17 ani,dar a fost o greseala,a fost oarecum k sa scap de o povara si nu am o amintire placuta despre acea zi.deci ai rabdare si mai ales ai grija sa o faci k baiatul potrivit la care sa tii,iar sentimentele sa iti fie impartasite.nu merita sa te culci k oricine doar de dragul de a face-o si mai ales pt prima data
acy_mik
Postat pe 14 Iulie 2008 17:17
la 18 ani am trecut prin experienta asta si pot sa spun ca nu a fost asa cum mi.am dorit..in sensul ca nu am avut parte de petale,flori,lumanari... dar nu asta a contat cu adevarat.am reusit sa fiu impacata cu mine si cu ceea ce facusem numai datorita lui pentru ca a stiut cum sa se poarte cu mine si dupa ....ceea ce a contat forte mult.asa ca trebuie sa fiti atente...foarte atente la persoana alaturi de care vreti sa va incepeti viata sexuala pentru ca nimeni nu a fost cu adevarat pregatit la inceput..
dydee
Postat pe 14 Iulie 2008 20:01
eu la aproape 18 ani........... si nu mi-a parut rau.
a fost cu un amic foarte special pentru mine, aveam mare incredere in el, ne intelegeam super bine, ieseam des la pizza si la cate un pahar de vin, la un darts, ne intelegeam super bine.nu ne-am dorit niciodata o relatie impreuna. stia ca sunt virgina, stiam de la fosta lui prietena ca e foarte atent cu femeia cu care e in pat, am discutat chestia asta cu el, mi-a promis ca va fi foarte atent, si a si fost.
a fost ok, vorba aia, fara focuri de artificii, dar fara urlete de durere.
am mai petrecut cateva nopti impreuna, apoi am revenit la pizza si vin si darts si filme, si ne-am vazut fiecare de viata cu altcineva. fara regrete si false impresii.
adevarul e ca asa mi-am si dorit sa fie, pentru ca nu am vrut niciodata sa astept dupa nu stiu ce print, sa am impresia ca nu stiu ce mare lucru ii daruiesc (ya right!), si apoi sa nu fie de fapt printul din poveste.
dienuta_nou
Postat pe 14 Iulie 2008 22:15
nu cred ca mai conteaza in zilele noastre:)

Postat pe 15 Iulie 2008 00:24
Eu mi-am pierdut virginitatea la 20 de ani..si am pastrat-o cu sfinenie..pana la urma pt cine nu trebuia, pt cineva care nu merita.Oricum vroiam sa iti spun ca nu conteaza varsta dak tu te simti pregatita fa-o dar gandeste-te mai intai dak o faci pt tine, pt prietenul tau sau cu cine vrei sa o faci sau dak o faci doar ca sa fii "in rand cu lumea".si ink ceva gandeste-te la el dak intr-adevar te iubeste si dak merita ceea ce vrei tu sa ii oferi.multa bafta
madallina
Postat pe 15 Iulie 2008 01:30
cel mai bine e sa o faci atunci cand simti TU ca vrei, atunci cand esti pregatita fizic si psihic. nu e o varsta batuta in cuie. uite, de exemplu eu am facut-o pentru prima oara la aproape 17 ani, cu un tip cu care ma vedeam de vreo 3 luni. si am facut-o pt ca asa am vrut eu. acum insa realizez ca a fost doar asa, de curiozitate, pentru ca vreo doi ani dupa aia nu am mai avut niciun contact cu nimeni. pentru ca nu mai simteam pur si simplu. asta ar putea sa fie motivul pentru care consider ca de fapt 16-17 ani nu e tocmai o varsta propice pentru a face asta.

Postat pe 15 Iulie 2008 12:51
Eu mi-am inceput viata sexuala la 15 ani,dar sa fiu sincera am regretat dupa foarte tare, pentru ca eu fiind atuncea la varsta aia foarte nehotarata daca is pregatita sau nu,pe mine ma indemnat parinti mei care ma amenintau sa nu cumva sa o fac:( dar nah idea ii atuncea sa o faci cand simti tu ca esti pregatita si ca o faci cu o persoana care chiar merita sa te daruiesti lui.
timi_91
Postat pe 16 Iulie 2008 20:39
Atunci de ce ai facut-o la varsta aia?

Postat pe 16 Iulie 2008 22:18
Rebbell sa iti iau toata familia ........

Postat pe 17 Iulie 2008 18:16
..Buna..Parerea mea e ca dak incepi de la 16 ani mai tarziu o sa apara regretele..si dak totusi decizi sa o faci vezi cu cine...eu am inceput la 18 si ceva si dim pacate nu cu persoana potrivita...
PisSyK
Postat pe 17 Iulie 2008 18:21
yzmi.de acea am facut pasul asta cum am mai spus si mai sus ca parinti ma amenintau cu chestia asta.si prin felul asta am vrut sa le arat ca nu pot sa imi interzica o chestie pentru ca un copil mereu face contrariul.Si sper ca sa evita si alti parinti chestiile astea sa le ameninte sau alte chesti sa faca.IN ORICE CAZ FETELOR CARE INCA SANTETI VIRGINE,ATUNCI FACETI UN PAS ASA MARE CAND CHIAR VA SIMTITI PREGATITE PENTRU ASA CEVA SI ATI GASIT PEROANA POTRIVITA,CA 99% O SA REGRETATI CA ATI FACUTO CU EL SI NU ATI MAI ASTEPOTAT DACA O SA VA LASE.AR MAI FI INCA CEVA: NU LASATI CA PARINTI SA VI SE BAGE IN VIATA VOASTRE CA EI CRED CA VA FAC BINE DAR FAC CONTRARIUL,VOI STITI CUM O SA VA FIE MAI BINE IN MOMENTUL ACESTA SI CHIAR SI IN VIITOR.INPORTANT II SA FI FERICITA.
timi_91
Postat pe 17 Iulie 2008 18:31
tot ce pot sa ti spun e sa nu te grabesti..gandeste te de o mie de ori inainte.e o experienta ce te marcheaza pe viata.daca ajungi la concluzia ca el merita si ca a doua zi, daca se va intampla sa va despartiti, tie nu o sa ti para rau de cele intamplate..da i bataie!dar daca ai o indoiala, fie ea cat de mica..stai in banca ta!timp e destul, mai ales la 16 ani.are balta peste, deci ai de unde alege!
lil_mariuk
Postat pe 17 Iulie 2008 19:13
mi am pierdut virginitatea la 18 ani..cu un baiat pe care credeam ca l iubesc..nu m am gandit decat la noaptea de vis care urma, la multa iubire, multa atentie..nu am avut parte de nimic de genul asta.a fost ingrozitor.am ramas apoi cu el..insa, la nici un an ne am despartit.nu mai are rost sa spun ca nu a dat 2 bani pe faptul ca era primul..abia dupa ce ne am despartit si a dat seama de greseli,si a dat seama ca ma iubea..era prea tarziu.am cunoscut adevarata iubire acum 2 ani..mi a parut atat de rau ca nu am avut rabdare, ca nu am asteptat inca putin..regret tot ce s-a-ntamplat atunci..gandeste te bine de tot inainte sa faci pasul asta!!
lil_mariuk
Postat pe 17 Iulie 2008 19:20
De la: seiyra, la data 2008-07-12 23:58:18Eu mi-am pierdut virginitatea la 19 ani cu un tip pe care nu il iubeam ...a fost oribil pentru mine cel putin pentru ca nu voiam cu adevarat sa fac lucrul asta ...nu eram pregatita in sinea mea cred ca inca mai eram copil ..dupa asa zisa partida de sex m-am dus in baie am facut un dush si am plans din tot sufletul ..aveam senzatia ca am fost violata .A fost cea mai ingrozitoare noapte din viata mea ...Am continuat sa fiu cu el am avut o relatie de 1 an jumate cu el ...s-a indragostit de mine insa eu nicodata nu am putut sa il iubesc..de asta l-am parasit pentru altul cu care am putut sa traiesc ceea ce inseamna iubirea cu adevarat si cea sufleteasca si cea fizica.
Daca as putea sa dau timpul inapoi cu siguranta nu as mai face pasul asta doar din ambitie pentru a demonstra cuiva ca pot si eu sa o fac ....Regret enorm noaptea aceea si acum cand imi amintesc mi se strange stomacul de durere


nu ma asteptam- la fel mi s-a ontamplat si mie. prima data la 19 si cu dureri si ingrozitor. dupa americani - care zic ca 'nu"-ul inseamna ca e viol- apoi asa ceva a fost. si azi regret. da' erau alte vremuri. nici sa vorbesc despre asta nu puteam. era subiect tabu. a durat timp sa-mi treaca ideea ca as fi frigida.
doar sa ai grija- sa vrei , sa fie macar un pic mai experimentat, sa te pazesti de urmari si , ce sa mai- cand crezi tu
melicutza
Postat pe 18 Iulie 2008 09:33
...si in cazul meu s-a intamplat la 19 ani si privind inpaoi nu pot spune ca a fost persoana potrivita. Insa imi amintesc ca a fost un moment special, atunci mi s-a parut ca si el e atent si ma lasase ca traiesc o poveste autentica de dragoste. In final s-a dovedit ca a fost doar o aventura pentru el si ca nu e un om de incredere, dar totusi momentul a fost unul placut si cu ambianta similara. macar atat!

cred ca astazi e f greu sa ai parte de momente de romantism si bune intentii+sinceritate. din pacate, trebuie sa alegi compromisurile cele mai mici!
kae
Postat pe 18 Iulie 2008 10:34
...acelasi lucru l-am patit si eu...de multe ori imi pare rau ca nu am asteptat dar asta e viata merge inainte...important e ca mi-am gasit fericirea:D
PisSyK
Postat pe 18 Iulie 2008 13:33
Stiu ca, dupa ce voi posta acest mesaj, vor fi oameni care ma vor judeca, sau care vor spune ca am fost inconstienta, si nu l-am asteptat pe Fat Frumos..dar eu mi-am pierdut virginitatea la 16 ani, cu un tip mai mare ca mine cu 10 ani..undeva la mare.Tot ce stiu despre el e varsta si numele, nici macar nu stiu, din ce oras era.. daca era insurat, sau daca avea o relatie, desi nu cred, dat fiind faptul ca, era la mare cu baietii.Nu am nici un regret, pur si simplu tipul chiar mi-a placut, si a fost foarte atent si dragastos cu mine.I-am spus ca sunt "domnisoara" dar vreau sa ma intorc acasa "femeie" a inteles aluzia,si nu a fost de acord cu mine.La fel ca si prietenele mele, m-a sfatuit sa astept momentul potrivit si baiatul potrivit, si oricat de draguta si atragatoare as fi, el nu ma poate ajuta.I-am raspuns doar atat "nu esti tu, e altul"(parca eram o adolescenta disperata, care incerca sa scape de cea mai mare povara a vietii ei) m-am intors cu spatele si am plecat.Ma mustra totusi constiinta, ca i-am vorbit ca o femeie usoara, dar ma cunoaste?Nu!
A doua zi ne-am intalnit pe plaja, nu stiu daca a fost intamplator sau nu, cert e ca, a tinut neaparat sa ne vedem in acelasi loc dupa miezul noptii(acum ca-mi aduc aminte, parca e o telenovela).Of course, ca m-am dus, m-a invitat la el in camera la hotel..si totul a fost minunat, nu am simtit nici o durere(dupa cum auzeam in jurul meu) dar constiinta ma mustra din ce in ce mai mult.Dimineata m-a condus, la locul de pe plaja unde ne intalnisem( nu vroiam sa stie,unde sunt cazata).Dupa experienta avuta la mare, am intalnit un baiat cu care am avut o relatie de 3 ani,l-am iubit dar, nu a fost sa fie El!..am suferit ceva timp, dupa ce ne-am despartit, dar a trecut...l-am uitat! Acum am o relatie tot de 3 ani(cifra 3 ma urmareste) sunt foarte fericita, si-l iubesc enorm..daca se termina,probabil vi suferi la fel de mult, dar cum va spuneam..o sa treaca si o sa-l uit!Dar stiti ce nu voi uita niciodata? "briza de la malul marii":), chiar daca au fost 3 zile(iarasi cifra 3) el a fost singurul care nu m-a facut sa sufar, doar mi-a oferit trei zie pe care nu le voi uita niciodata!
Va pup, dragele mele..si va doresc, sa vi se indeplineasca si cele mai ascunse dorinte ale voastre!
adelinaelssa
Postat pe 18 Iulie 2008 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexul oral este necesar ori ba? 52 De la: kittycrys 17 Aprilie 2010 21:27
De ce barbatii vor numai Sex??? 97 De la: pamela_1 12 Iunie 2009 14:41
Romantic,orgasm 2 De la: bruni_eu 11 Februarie 2009 12:04
Infidelitatea!!Femeile care isi inseala barbatul de ce o fac?? 188 De la: DieMann 9 Iulie 2009 18:41
masochismuuuuuuu 13 De la: veta13 5 Decembrie 2008 13:19