Setari Cookie-uri

La ce varsta v'ati pierdut virginitatea?

fa-o cand te simti tu pregatita..nu sunt standarde de varsta..ai grija cu cine!eu nu am amitiri prea placute cu privire la asta...la 16 ani am fost violata de un necunoscut...nu k a fost groaznic..a fost cel ami oribil mom din viata mea..si m-am izolat toatal ..de vreun an si un pic mi-am revenit din soc
criss_a
Postat pe 18 Iulie 2008 16:31
nu-mi place ideea de " mi-am pierdut"... nu am pierdut nimic , la 18 ani am devenit femeie!si atat! fiecare trece prin acest moment de buna voie si gandindu-se la el ca la o placere, de ce transformam totul intr-o catastrofa! cand pierzi ceva esti suparat, cand realizezi ceva (un act de dragoste) e o bucurie!educatia, parintii, anturajul toate au o influenta dar cred ca (cu exceptia violului) momentul si persoana ni-l alegem noi...
olga43
Postat pe 20 Iulie 2008 07:42
eu una mai aveam putin pana la 18 ani, era ambitia mea sa am cel putin 18; dar nici eu, nici iubitul meu cu care eram de aproape 8 luni nu am mai rezistat si s-a intamplat; neplanificat, pur si simplu a fost; am plans fffffffff mult si am regretat, poate din cazua ca nu mi-am respectat ambitia si ca ii dezamagesc pe ai mei (bineinteles impotriva acestui lucru, trebuia sa fiu fata mare la nunta), dar si din cauza ca nu a iesit prea bine, a durut, pentru el eram prima, amandoi incepatori, ce putea sa iasa....
dar acum lucrurile s-au schimbat enorm, acum avem 3 ani si 8 luni, peste 1-2 ani ne gandim sa facem marele pas, nu pot sa spun ca mai am vreo urma de regret, mai ales ca amandoi am capatat experienta.
eu am fost totusi un caz norocos; chiar daca am facut pasul asta mai devreme decat mi-am impus, la mine a iesit mai mult decat perfect, mai rar sa fii aproape sa te mariti cu primul s pe deasupra sa fii si prima pt el.
sunt totusi de parere ca acest moment trebuie pretuit si pastrat pentru o persoana care sa nu te faca sa regreti, ca ramane adnac in suflet, la fel ca si prima intalnire, primul sarut, prima iubire...
skorpyo
Postat pe 21 Iulie 2008 23:08
nu stiu daca varsta e cea care conteaza,ci cu cine o faci. si apoi daca nu te stie nimeni n- are cine sa te judece...

Postat pe 21 Iulie 2008 23:53
intr-adevar nu prea conteaza varsta (daca ai depasit-o pe cea a copilariei ), ci conteaza foarte mult ca tu sa iti doresti asta cu tot trupul (nu doar mintea ta curioasa sa vrea asta), pentru tine, pentru ca asa simti, pentru placerea ta nu a lui. daca tu il doresti, daca ai incredere in el atunci... fa-o! si vor fi "focuri de artificii". daca ai cel mai mic dubiu, chiar si in ultimul moment, mai amana (de asta zic sa fie o persoana in care ai incredere, iar daca il si iubesti atunci se apropie de perfectiune
si chiar nu conteaza la ce varsta si-au pierdut altii virginitatea de exemplu, eu la 22, dupa o noapte in club, cu un coleg (si prieten), fara lumanarele, petale de trandafir si muzica, dupa ce refuzasem cativa iubiti. ne-am iubit ca nebunii si a crezut ca glumesc cand i-am zis sa aiba grija ca la mine e prima data (l-au convins doar urmele de pe cearsaf, mai ales ca pe mine nu m-a durut deloc). singurul regret a fost ca am asteptat pana in ultima seara dupa ce petrecusem impreuna aproape o luna la munte
a_linutza_4you
Postat pe 21 Iulie 2008 23:59
eu mi-am pierdut virginitatea la 17 ani cu cineva pe care il iubeam eram de un an jumate impreuna...a fost frumoasa prima experienta eram pregatita stiam ca atunci avea sa se intample minunea eram amandoi virgini ne-am chinuit noi acolo si am facut ceva apoi am ramas unul in bratele altuia toata noaptea si inca 3 ani impreuna....o sa-mi aduc aminte cu placere...sper ca si tu sa iti aduci aminte cu placere de acesata experienta pt ca e unica...bafta

Postat pe 22 Iulie 2008 09:18
Varsta la care se pierde virginitatea acum a scazut pentru ca si fetele se dezvolta mai repede ca altadata, chiar si varsta medie la care apare primul ciclu menstrual acum este de 10-11 ani fata de acum cativa ani,,,,, hormonii tropaie la greu, plus accesul la internet educatia, exemplele personale pe care si le alege fiecare, s.a.m.d., indicat ar fii ca viata sexuala sa ti-o incepi atunci cand esti constienta de riscurile la care te expui, si anume boli cu transmitere sexuala, sarcini nedorite, etc...si modul prin care ele pot fi evitate, plus ca ar trebuii sa alegi pe cineva care sa merite cu adevarat si pe care sa il iubesti si sa te iubeasca. Asta ar trebuii sa te intereseze nu ce va spune lumea, e viata ta si ai dreptul sa faci ce vrei cu ea, ce gandesc altii e problema lor, pe tine ar trebuii sa te preocupe sa nu cumva sa iti para rau mai tarziu

Postat pe 22 Iulie 2008 14:44
frate..eu mi-am pierdut-o la 15 ani..cu un tip cu care eram de un an jumate...si sincer,un-mi pare rau ptr a fost chiar dragutz,m-am simtit ok si chiar de iubeam.depinde doar sa vrei cu adevarat sa te daruiesti cuiva care crezi ca merita.

Postat pe 24 Iulie 2008 04:24
mi`am pierdut virginitatea la 19 ani si jumatate cu cine trebuia. ne`am iubit amandoi timp de 11 luni.singurul regret e ca n`a fost sa fie el ptr tot restul vietii.
Amaruie
Postat pe 24 Iulie 2008 10:43
eu miam pierdut virginitatea la 17 ani jumatate...nu cred ca este o varsta impusa la care sa incepi viiata ssexuala fiecare incepe atunci cand simte...nimeni nu are drptul sa te judece pt ca esti raspunzatoare de tot ce faci si mai ales ca este corpul tau pt ca daca ne gandim mai bine si privim in urma copii erau obligatii sa se casatoreasca d mici....nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni fiecare om in parte are drepturii..
elutza
Postat pe 26 Iulie 2008 13:02
Draga mea, nu te grabi. Din cate am inteles, nu esti cuprinsa de o iubire inflacarata ca sa faci pasul asta. Nu trebuie sa o faci pt ca vrea el, sau pt ca toate prietenele din anturajul tau au facut-o deja..mai asteapta nitel, sa vezi cum e o relatie mai stransa, mai de durata. Asta pt ca altfel ai putea sa iti faci o parere gresita despre sex, dragoste, relatii, chiar si baieti. Multe colege care au fost cu mine in liceu au facut-o din motive enumerate mai sus si pot spune ca mai toate s-au cait dupa. Ba mai mult, dupa ce s-au despartit de "primul" au ajuns sa o faca cu toti ceilalti "urmatori" poate chiar in prima saptamana de relatie, deoarece considerau ca daca au facut-o deja, acum nu mai conteaza. Nu e deloc asa, suntem femei. O facem pt ca dorim, pt ca ne place, pt ca avem nevoie, nu pt ca vor altii...
Eu una am facut pasul asta la 20 si a fost ceva special. cu cineva special, pt care sunt speciala. Si totul este special!
Si l-am lasat sa ma astepte ceva timp si a facut-o. Ne iubim foarte mult in toate sensurile
Cand o sa vina momentul o sa simti;)
Hazel_eyes
Postat pe 26 Iulie 2008 13:10
normal cand esti pregatita si eu cu pretenul meu abea dupa 2 luni mam culcat cu el iam zis ca nus pregatita pentu asta ce la 18 ani miam ince put veata sesoala dar cu pretenul cu care sunt acum pop

Postat pe 26 Iulie 2008 23:05
eu am facuto prima data la 16 ani...unii zic k e prea devreme. inainte mi se parea deplasata fraza...suna a cliseu dar asa e...am facuto la 1 sapt 2 dupa c am inceput relatia cu el.recunosc ca am facuto mai mult din curiozitate si putin constransa dar nu am regretat... desi nu eram destul de matura emotional (bn asta depinde de fiekre).drept urmare neam despartit dupa 3 luni. motivul pentru care nu regret ca am facuto pt prima data cu el e poate si faptul ca acum suntem impreuna (nu am putut sta despartiti mai mult de 2 luni) si nu simt k am pierdut ceva...e un om minunat si a stiut sa fie langa mine de fiecare data cand am avut nevoie...are grija de mine si ma simt in siguranta langa el...il iubesc f mult si nu imi pot imagina c as face maine daca nu am mai fi impreuna...poate sunt vorbe prea mari avand in vedere faptul ca am numai 18 ani dar asta simt...asa k de inkeiere o sati spun si eu ce tiau spus si fetele pana acum...fao cu cineva care intradevar merita, cineva care sa te iubesca si pe care sa il iubesti si nu da atentie tuturor celor ce povestesc de cum,cat si unde o fac,majoritatea sar putea sa fie miciuni. intradevar e o prajitura fenomenal de buna mai ales daca e vorba de o personaa speciala pentru tine, dar nu merita sa gusti din ea numai ca sa fii ca ceilalti
aidutza_nebunel
Postat pe 27 Iulie 2008 23:56
Mi'a placut povestea cu marea.. nush de ce imi pare cunoscuta. Pe la 14 ani si eu visam la asa ceva. Prima data , la mine, a fost pe la 17 ani si ceva. Foarte amuzant a fost scenariul. Tipul a ramas masca knd i'am zis ca vreau sa o facem. Eram impreuna de 8-9 luni, eram singura aksa pt o saptamana. M'am gandit eu k tipul e destul de potrivit ptr o prima data, avem timpul si spatiul necesare. Primul lui raspuns a fost sa mai asteptam.. e destul timp. Si a fost, intr'adevar, pana in seara urmatoare knd am inceput noi sa facem ceea ce niciunul nu avea habar. Era prima data si la el si la mine. Ne'am kinuit noi vreo 2 zile cam in continuu...iar in a 3'a zi asteptam niste prieteni knd m'am infuriat si am zis Acum ori niciodata!!! =)) a fost super amuzant knd au sunat oamenii la usha si noi alergam cu prezervativul dupa noi in cautarea lenjeriei. Experienta a fost cum ma asteptam:oarecum dureroasa (dar nu era o problema..sunt rezistenta :D ), deloc romantica dar amuzanta peste masura. Stiam ca nu o sa raman cu el, si dupa..m'am si convins de asta.Daca prima experienta a fost acceptabila.. la urmatoarele tipul kiar nu avea nicio idee ce trebuia sa faca. Ne'am despartit intr'un final dar nu in primul rand din cauza sexului.


Ideea este ca trebuie sa stii CE VREI si CE INSEAMNA pasul pe care il vei face, sa stii cand sa spui NU si sa fii constienta ca totul depinde de TINE. Lasa'i pe mama, tata, bunica, vecina si profa de romana. La fel si pe colega ta de banca, prietena cea mai buna sau gashca foarte populara de fete din care faci parte, care te vor lasa balta cu prima ocazie (adevarata) pe care o vor avea. Prietenii, dar mai ales (ma scuzati fetelor) PRIETENELE vin, dar, mai ales, PLEACA. Constiinta va ramane cu tine pentru totdeauna.

Enjoy!

Postat pe 28 Iulie 2008 10:44
Aici este deschis acest subiect pentru a va lauda la ce varsta v-ati pierdut virginitatea? nu aveti altceva de facut? sau vreti sa aflati si cu cine ne-am pierdut-o, detalii, nume, adresa,varsta?

Postat pe 28 Iulie 2008 10:49
Nu esti obligata sa zici ceva..dak ai ceva de pus bine dak nu e mai bine sa taci. Ideea era ca fata sa invete ceva din expeientele celor care scriu aici.
madallina
Postat pe 29 Iulie 2008 00:09
fiecare scrie ce vrea...spune ce vrea. Nimeni nu impune limite sau reguli.


Si va multumesc ca ati impartasit experientele voastre cu mine si va multumesc si pentru sfaturi.

Am o relatie cam ciudata si intr'o perioada de timp(cand am deschis topicu') ma gandeam ca poate HE'S THE ONE. Nu stiu.. nu mai sunt asa sigura acum si mai bine ca am citit ce ati scris si nu am facut'o.El este cu vreo 3 ani mai mare ca mn si a dat anul acesta bacu' si in octombrie se duce la Iasi(eu sunt din Galati) si daca faceam pasul acesta mi'ar fi fost foarte greu sa renunt la el cand o sa plece, pentru ca nu imi plac relatiile de la distanta. Imi pare rau ca nu a fost sa fie, el este un baiat foarte de treaba grijuliu, ma distrez cu el... am increderea in el si a devenit prietenu meu cel mai bun. Nu am mai avut asa o relatie(da da stiu ca am doar 16 ani dar nu e primul prieten si presupun ca nici ultimu)
MidnightFist
Postat pe 29 Iulie 2008 00:22
Mai, fetelor(unele din voi) cele care aveti 16-17 ani, puneti frate mana prima data pe cartea de limba romana, gramatica de clasa VI-a, cititi cateva carti (fie ele si despre Sandra Brown sau cum si-a pierdut ea virginitatea)pentru ca mi-a fost dat sa citesc fraze care au ciopartit pur si simplu limba romana.Nu sunt misogin dar cred ca va ganditi prea mult si prea devreme la sex.N-am auzit sa se poata trai din asta (poate doar pe centura). Asa ca, hai sa va terminati 8 clase, poate 10 si pe urma postati intrebari despre sex.
aprov
Postat pe 29 Iulie 2008 10:47
, sunt de acord cu tine dar problema este ca cele care posteaza aici sunt numai cateva din cele de varsta lor care se gandesc la sex sau fac sex la o varsta absolut frageda. Cel mai bun lucru pe care il putem face este sa le sprijinim sa o faca cum trebuie macar. Este, am putea spune, admirabil, intr'o oarecare masura, faptul ca au avut curaj sa intrebe, sa se intereseze despre ceva ce nu cunosc inca. Este dificil pentru oricine sa ia o decizie despre ceva ce nu cunosc, cum este sexul pentru o virgina.

Postat pe 29 Iulie 2008 12:24
app la 16 ani sunt cls a 10'a, la 17 au kiar 11 clase :D deci au trecut de'a 8'a :D

Postat pe 29 Iulie 2008 12:26
Dupa cum scriu cele doua fete de 18 ani(AIDUTA NEBUNEL si ALINAPISY) care spun ca au invatat sexul de la 16 ani,mi-e greu sa cred ca au trecut de clasa VI-a.
Fetelor, cuvantul ,,neam" se scrie asa numai daca arata un grad de rudenie sau apartenenta la acelasi popor(natie).In cazul vostru se scrie astfel: ne-am. Si ca sa va fie mai usor , si sa tineti minte folositi cuvinte cu care sunteti familiarizate asa ca ziceti ,,ne-am pus-o de la 16 ani" sau ,,am facut-o de la 16 ani". Si uite asa mai invatati ca ,,facuto" nu exista in DEX.
La fel ,,sati" ,,tiau" ,,fao" ,,pretenul" ,,abea" ,,mam" ,,iam" ,,veata sesoala" ,,sar"(atentie aici nu e vorba de a sari tu in ceva, ci de cu totul altceva).
Fetele, sa stiti ca diacriticele reprezinta un lucru foarte important din viata noastra, poate la fel de important ca sexul la 16 ani(arata ce fel de oameni suntem). Deci dragele mele AIDUTA si ALINAPISY :folositi si diacriticele cu incredere.Va doresc succesuri multe!
aprov
Postat pe 29 Iulie 2008 16:50
diacriticele nu erau ã,î,º,þ,â ? cred k vorbim totusi de cratime :D nu vad pe nimeni sa foloseasca diacriticele pe aici ;;)

dar din nou.. aprov are dreptate..

Postat pe 29 Iulie 2008 18:17
Doammmnneeeee, ce subiect frumos. Cand o sa ii simti gustul, nu o sa te poti opri. O sa iti placa la nebunie sa faci dragoste. Daca ai cu cine si daca merita si te simti pregatita fa-o....dar fa-o sa fie frumos ptr tine, profita de baiat si pune-l sa iti faca tot ce iti trece prin cap. Trebuie....

Postat pe 30 Iulie 2008 14:47
imi pare rau ptr tine. Sunt de parere ca ai avut foarte foarte mult de suferit. Sper din tot sufletul sa uiti episodul ala ( ptr criss_a )

Postat pe 30 Iulie 2008 14:50
LA 15 ANI. SI A FOST SUPER. NU IMI PARE RAU PENTRU CA PANA ACUM AM ACUMULAT EXPERIENTA SI IMI CUNOSC CORPUL FFF BINE. AM ORGASM DE FIECARE DATA CAND FAC SEX, CEEA CE ESTE O PERFORMANTA PENTRU O FEMEIE.

Postat pe 30 Iulie 2008 15:23
eu la 22...dupa 9 luni de relatie...am noroc de un super baiat care a avut rabdare si nu m-a grabit...am facut-o cand m-am simtit pregatita
mihaela09
Postat pe 30 Iulie 2008 16:29
Eu la 18 ani...de mai putin de o luna....si sincera sa fiu imi pare rau pentru ca eu sunt ca un copil si uneori am impresia ca m-am grabit da' in acelasi timp nu regret pentru ca am avut parte de un baiat care a stiut sa fie atent incat sa nu am doara si sa ma simt bine!!!
FCD
Postat pe 30 Iulie 2008 22:40
se pare k unii nu stiu qm sa se bage in seama (aprov).care e problema ta?crezi ca nu stiu sa scriu corect...si q c te deranjeaza pe tn qm scriu...nu stiam ca dam bacu la romana pe forum...dk nu ai nk de spus in leg cu subiectul abtinete
aidutza_nebunel
Postat pe 1 August 2008 22:12
sex la 16 ani din dragoste?cam periculos.mai bine i-ao k pe o aventura.prima data e prima experienta sexuala dar prima noapte de dragoste e aceea in care esti iubita iubesti si te simti cu adevarat femeie.eu am 26 de ani si mi-am inceput viata sexuala la 19 ani si pot spune k nici pana acu nu am trait prima noapte de dragoste.tot ce am trait au fost experiente placute sau poate neplacute.dar cele mai nulte au fost foarte ploacute.Iti dau un sfat nu te darui niciodata unui barbat trup si suflet in proportie de 100% k atunci cand nu o sa mai fi cu el suferinta care o sa ti-o lase in suflet o sa fie enorma.
s26
Postat pe 2 August 2008 23:49
Cred sincer ca nu varsta conteaza asa de mult,cat sa te simti pregatita si evident persoana cu care te decizi sa faci asta.Virginitatea e o chestiune delicata.Adevarul e ca putine adolescente se pot mandri cu ea-asa zic statisticile-dar eu zic ca varsta ideala e cea la care iti gasesti persoana careia ii esti pregatita sa i te daruiesti.Ca...asa ca o paranteza,probabil ai auzit deja,dar cel putin la inceput nu o sa vezi nici un artficiu pe cer si nici nu vei avea orgasm,de fapt nici nu iti va placea...Iar daca tot nu iti place...eu zic ca ar fi mai bine sa faci dragoste...mai bine decat sex!
Sper sa iei cea mai buna decizie,dar eu zic sa nu te grabesti
sweetpink
Postat pe 3 August 2008 00:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IAGHICITI,UNDE MAI AM TATUAJ ??? 14 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 02:08
Ce-si doreste un barbat 136 De la: roscatika23 10 Aprilie 2009 23:21
Amantele....... 106 De la: Papusikmika 11 Iunie 2009 21:41
Help , plsss 5 De la: kudika_12473 1 Septembrie 2012 12:16
Nesatisfacuta 235 De la: healthy010635 26 Martie 2011 09:22