Setari Cookie-uri

La ce varsta v'ati pierdut virginitatea?

Fiecare isi pierde virginitatea atunci cand simte ca a venit momentul. Si nu mi se pare normal sa citesc comentarii de genul " eu mi-am pierdut virginitatea la 20 de ani, tie la 16 ani iti arde de p...".

1.Daca altii au facut sex mai tarziu, nu inseamna ca unii dintre semenii lor nu pot incepe mai devreme.
2.Este mai mult decat ok ca o fata de 16 ani sa se gandeasca la sex, daca nu ar fi asa mi-as face griji pentru ea.

Cititi si voi un manual de biologie sau intrebati doctorul si o sa va lamuriti ce se intampla cu trupul unei adolescente si cei nevoi stringente are.

Ma intreb, oare cand nu o sa mai fie fetele judecate dupa numarul de parteneri si dupa varsta la care si-au inceput viata sexuala?

Apoi, daca era vorba de un baiat, oare i-ati mai fi spus ca e prea devreme la 16 ani sa se gandeasca la p...?

Postat pe 3 August 2008 10:20
de acord cu tine, snowdrop
...eu pot sa spun ca prima data a fost la 16 ani, cu cel mai scump baiat, sentimentele de iubire erau reciproce si nu o sa regret niciodata, pt ca s-a purtat neashteptat de frumos cu mine, dupa aceea si am ramas impreuna . Poate pt unii este o varsta frageda, dar in momentul ala, eu am crezut k el e ''the one'' si nu am greshit. Si mai cred k treb sa lasam la o parte parerile celor din anturaj, si amintirile parintilor despre ''old times'', acestea nu fac decat sa creeze o confuzie in gandurile unora dintre adolescenti.
redutza23
Postat pe 3 August 2008 11:35
Cand vad cat de "rapid" evolueaza adolescentii in ziua de azi,ma gandesc daca ar trebui sa imi fie rusine de varsta la care eu mi-am pierdut virginitatea sau sa fiu mandra ca am asteptat atat..Eu cred ca are legatura f mult si cu personalitatea fiecaruia, cu expectantele pe care le are...nu sunt genul care are prejudecati, dimpotriva sunt chiar prea open mind cateodata(binenteles in ce ii priveste pe altii, nu pe mine neaparat:)))dar totusi cred ca luarea unei decizii de genul implica si un pic de maturitate, nu e vorba doar de un joc, de satisfacerea unei curiozitati ci si de responsabilitate...
Varsta la care mi-am pierdut eu virginitatea a fost 25 de ani.Binenteles ca a fost un soc pentru el...chiar spunea ca nu credea ca mai exista asa ceva in ziua de azi.. el fiind mai ales genul de " macho" obisnuit cu "veterane".Oricum a fost cea mai frumoasa noapte din viata mea(trecand peste durere...)a meritat sa astept atata.. pt ca a fost asa cum mi-am dorit, si cu persoana dorita.
Dar virginitatea e oricum la nivel mental si fizic...fiecare decide cand si cum pierde oricare din cele doua variante..
Asa ca fiecare face ce simte, daca simte la 16 ani si e sigura ca e pregatita .. sa o faca..daca simte ca are toata viata inainte sa astepte.E chiar o decizie personala, nimeni nu e in masura sa dea sfaturi in legatura cu asta,important e sa ramana acolo in sufletel o amintire frumoasa si alaturi de o persoana capabila sa aprecieze.De aceea trebuie evaluata decizia, pt ca exista riscul in cazul in care fata are si ceva sentimente pt respectivul... sa nu isi ia el "zborul"dupa...Da... din pacate e natura barbatiilor sa se reorienteze dupa ce au obtinut ce vor.. aici nu e vorba doar de virgine...Dar parca doare mai tare daca pentru ea e si prima data...
queenfeline
Postat pe 3 August 2008 11:53
nu sunt fan forumuri, dar subiectul acesta mi se pare bun pentru fetele... de varsta mea (cred ca e cea mai corecta exprimare). eu personal miam inceput viata sexuala la 17 ani... se poate spune ca din iubire. eram prieteni de 1an&2luni... si il iubeam... nu a fost wow! era prima oara pentru amandoi, iar el s-a chinuit mult sa fie un moment perfect pentru mine. isi dorea mult asta, mult mai mult decat sa se simta el bine sau chestii de genu'. fara petale, lumanarele, muzica... doar noi. si ne-am fost de ajuns unul altuia. am mai fost cu el inca vreo 1an... si s-a terminat. pot spune ca sexul a avut rolul lui in relatia noastra (mai exact a fost singurul lucru care ne-a tinut impreuna in ultimele luni). de regretat nu regret... si stiu ca a fost persoana potrivita pentru a face acest pas. acum... imi este inca greu sa cedez altor imbratisari, altor saruturi... cateodata cred ca nimeni, niciodata nu va fi ca el, dar de asemenea sunt constienta ca face parte din trecut. si pot accepta asta fara sa gandesc nici o secunda "mai bine n-o faceam". un sfat pentru fetele in dilema... ganditiva bine inainte. nu sunt adepta ideii de "miam pierdut virginitatea"... nu, ati devenit femei. dar e mai bine sa deveniti femei mai tarziu, si cel care va face femei sa aiba o importanta in viata voastra... si voi in a lui. abia cand veti fi prima oara in bratele lui facand dragoste/sex va veti da seama cat de frumos e sa stii ca tu esti singura, cea mai frumoasa, cea mai importanta. conteaza mult pentru cele care nu vor doar sasi rezolve "defectul himenal". mult succes!
madyn
Postat pe 3 August 2008 12:20
Pana la urma e problema fiecarei fete la ce varsta isi incepe viata sexuala. Nu sunteti Dumnezeu ca sa criticati o fata care avea 16 ani cand a facut asta, sau 14, sau 19.
Si eu mi-am inceput-o la 16 ani si nu regret. Acum regret doar ce gandire infantila aveam inainte sa fac asta. De ce? Pentru ca voiam sa o fac la la 18-19 ani.
Din pacate, nu stiam ce bun si sanatos este sexul. Vorba aia... "mica si proasta". Nu vreau sa credeti ca generalizez sau va critic. Ma refer strict la mine.
alexandra_blonda
Postat pe 3 August 2008 12:58
Am inceput viata sexuala(vorba vine...o bagat juma de cm ca ma durea prea tare ca sa continue ) vara asta,pe la a patra intalnire cu un grec.Acu sa nu sariti cu gura pe mine ca era super tipu.Nu tin minte niciun roman care sa ma fi impresionat asa tare ca el. Inca de la prima intalnire o avut voie sa ma pipaie peste tot,iar de la a doua am zis ca nu plec din Paralia pana nu o fac cu el si naiba daca mi-o parut rau vreun pic.Iar frica mi-o fost doar putin,la inceput si m-o linistit el.
chopper_lady
Postat pe 3 August 2008 14:10
Nu cred ca exista o varsta ideala pentru a-ti incepe viata sexuala.In primul rand trebuie sa te gandesti ca daca are cineva de pierdut din asta u esti aceia si nici decum el.16 ani mi se pare totusi o varsta destul de frageda,insa tu esti singura care poti lua aceasta decitie.sfatul meu este sa te gandesti foarte bine si sa nu te grabesti,pune totul in balantasi apoi vezi in ce parte se inclina... daca as putea sa dau timpul innapoi eu una nu as mai face ce am facut.mi-am inceput viata sexuala la 20 de ani,alaturi de barbatul cu care sunt si acum,poate sunt eu un pic mai sensibila nu stiu ce sa zik,cert e ca am intampinat numai dificultati.atunci cand hotarasti sa renunti la virginitate de fapt renunti la copilarie,asa ca am renuntat la cele mai frumoase si linistite clipe in schimbul grijilor si....
Xsandra
Postat pe 3 August 2008 14:39
Richard Gere o dojenea prietenos pe Meryl Streep intr-un film ... nu promit ca astia-s actorii, dar replica mi-a ramas lipita de neuron: nu e o lansare pe orbita a unui satelit militar, e doar un prim pas ... si se referea la inceputul fetei lor intr-ale trupului. Trebuie clar sa fii impacat cu tine ca e bine ce faci, dar a cere perfectiune de la un asemenea moment e crima totala. Important e sa simti ca iti castigi incredere si experienta si maturitate, nu ca iti pierzi virginitatea. Nu pierzi. Sau daca simti ca intradevar pierzi ceva ... n-o fa. E stupid.
Mi-am rugat prietenele virgine sa mai astepte (am avut 2 astfel de relatii) pana isi vor dori din tot sufletul sa facem pasul. Acum imi spun "a fost ok, am castigat ceva facand lucrurile atunci si asa, cu tine", si tare mi-ar place sa nu discut subiectul asta cu femeile (le numesc femei, inca de la 16 ani, natura a decis asa si o respect) ci cu barbatii lor. Si asta pentru ca a le da timp sa intre increzatoare in primul asternut inseamna a economisi poate ani de zile de refacere dupa o trauma de multe ori subliminala.
Deci fa-o oricand: dar fa-o cu un barbat pe care-l consideri demn sa-i impartasesti un asemenea cuantum enorm din intimitatea ta. Nu neaparat cu viitorul tau sot, cu sufletul pereche sau cu visul tau de cand te jucai cu papusile, dar cu EGALUL TAU, cu un om pe care TU il respecti.
paultinichigiu
Postat pe 3 August 2008 15:11

Hmmm cu ce as putea incepe sa va spun?cu faptul k am 18 ani si ink nu am facut nimic.I`m a totall virgin.... and i`m not ashamed....nici macar regrete sau ceva de genu....pentru ca am avut prieteni....destui si posibilitatea sa fac...insa nu am facut...pt ca nu am simtit k am cunoscut un baiat care sa ma aprecieze si sa ma merite....so...fa-o cu cap....si in afara d asta nici nu ma gandesc..nu ma macina gandul k ink nu am facut..ma simt foarte bine cu mine..chiar daca majoitatea prietenelor din jurul meu nu mai sunt!!!Si foarte important cred ca a avut o influenta foarte mare in aceasta alegere parintii mei ....care m-au lasat sa fiu foarte libertina....si au avut incredere in mine....succes in decizia care o vei lua si nu uita ca dak nu faci cand simti...mai departe poate avea consecinte chiar urate....
be_georgia
Postat pe 3 August 2008 15:46
Foarte foarte foarte frumos exprimat! Ma bucur ca mai exisa si exemplare masculine care gandesc ca tine!Tine-o tot asa!
sweetpink
Postat pe 3 August 2008 16:15
ai probleme oculare!!?

Postat pe 3 August 2008 16:35
nu...am uitat sa specific.Ma refeream la ceea ce a scris paultinichigiu.Credeam ca se intelege si adevarul e ca nu am vazut si msg de la be_georgia.
sweetpink
Postat pe 3 August 2008 19:58
Sa fii virgina nu este un handicap sau un defect si nici o rusine chiar daca ai 16 sau 26 de ani. O faci cand vrei si cu cine vrei tu( dar sa nu fie din curiozitate sau ambitie ca se duce tot farmecul ), si nu cand iti spun prietenii sau parintii , si sa nu o faci doar ca sa fii ,,cool'' - pentru ca nu acesta va fi sentimentul de dupa. Trebuie sa iubesti si sa fii iubita , sa doresti si sa fii dorita. La mine asa a fost la 22 de ani.
nykada_ny_ya
Postat pe 3 August 2008 20:30
nu kred k este un handicap...o faci atunci knd simti nevoia..eu cunosc fete kre de la varsta de 11 ani...se culca cu toata lumea doar din placere sau k a inceput sa le intre sexul in sange..eu zic.sa facetzi ce va indeamna inima

Postat pe 4 August 2008 00:40
bine spus... eu mi-am pierdut virginitatea la 22 de ani, intamplator, fara a avea ceva mai mult decat o simpla prietenie cu cel cu care am decis sa fac pasul. nu imi pare rau, doar ca mereu mi-am inchipuit prima data ca un moment special, planuit dinainte, cu petale de trandafir pe lenjerie, lumanarele.....dar nu a fost sa fie, iar la ce dureri am avut nici nu cred k ar mai fi contat lumanarelele si florile. in schimb acum consider k astfel de vise se pot indeplini dar alaturi de o persoana care sa stie sa te aprecieze, sa te iubeasca intr-atat incat sa vrea ca prima data cu el sa fie speciala, nu neaparat k ar fi prima data pentru tine cat pt k ar fi prima data pt tine cu el. inca nu am gasit persoana pentru care sa vreau sa dau tot, dar speranta ca v-a aparea nu o sa-mi moara niciodata. oricum dupa experientele pe care le-am avut am realizat k nu conteaza cat de indragostit/a esti de cineva dak acel cineva nu impartaseste aceleasi sentimente cu tine, iar in cazul sex-ului, cat timp nu sunt sentimente din ambele parti, totul pare un joc care nu aduce atata fericire si satisfactie pe cat ti-ai dori, sau pe cat iti inchipui k poate aduce...
asa cum s-a mai spus... nu conteaza varsta la care decizi sa faci pasul asta, ci conteaza sa te simti tu pregatit......
corinn
Postat pe 4 August 2008 01:42
Draga mea eu sincera sa fiu habar nu am de ce vrei sa scapi atat de repede sa fii copil???.....mie mi s-a intamplat la 21 de ani si nu a fost nici romantic, nici frumos ba chiar dureros. Nu imi pare rau pentru ca amandoi am vrut.Ceea ce regret este ca la un an de zile l-am intalnit pe viitorul meu sot. Daca as fi stiut as mai fi asteptat inca un an....din pacate nu pot sa schimb trecutul. Asa ca cel mai bine este sa te mai bucuri de copilarie.
Te pup si ai mare grija de tine.

Postat pe 4 August 2008 09:31
Eu sunt virgina,am 16 ani si nu planuiesc sa fac acest pas prea curand.Am incercat sa-mi iamginez cum va fi prima data,dar nici prin minte nu-mi trec chestii de genul:trandafiri,lumanari...asta nu inseamna ca vreau ca prima data sa fie intr-o baie,intr-un parc sau in alte locuri de genul acesta.pur si simplu imi doresc sa se intample intr-o camera simpla,cu un pat,linistita,fara sa fim deranjati
Nu o sa regret acea experienta,chiar daca "alesul",ma va parasi...sau imi voi da seama ca iubirea a disparut,stiind ca a fost seara in care am devenit Femeie.
Deocamdata nu ma simt pregatita si nu cred ca as putea sa-mi spun in sinea mea:"Nu mai sunt o fetita,sunt o femeie!".Asa ca mai astept
adinutza_sweet92
Postat pe 4 August 2008 09:40
sunt cu iubitul meu de 6 ani si jumatate. la 21 de ani ne-am pierdut amandoi virginitatea bineinteles impreuna:). consider ca este important sa faci sex inainte de casatorie (ps cand ai o relatie stabila)deoarece sexul este la fel de important intr-o relatie ca si comunicarea.

Postat pe 4 August 2008 10:18
sa va spun si eu povestioara mea.eu mi-am pierdut virginitatea cu o zi inainte sa implinesc 17 ani...nu a fost ceva romantic sau iesit din comun..a fost doar ceva ce nu sa uit niciodata.am facut acest pas dupa ce am stat cu acel baiat 8 luni de zile si am vazut ce gandeste si am invatat sa il iubesc...acuma....dupa aproape 2 ani cat avem impreuna il iubesc tot mai mult in fiecare zi...si el imi demonstraza la fel...nu am regretat niciodata momentul acela....chiar daca dupa "prima oara" am facuto cu lumanari si cu cearceafuri albe si petale si tot ce e frumos..pizza si vin:D il iubesc..si ma iubeste si asta e cel mai important..si imi doresc sa fie asa mult timp de acum incolo......singurul lucru care il regret este ca nu pot vb cu parintii mei sa le spun prin ce experienta frumoasa am trecut..pt ca tata e de parere ca ar trebui sa stau pana dupa ce gat liceul...acuma intru in a 12...asta este..am facuto si nu regret..aveti grija fetelor...iubiti inainte sa va daruiti e pacat sa nu fie asa.
stefana
Postat pe 4 August 2008 10:45
Eu intotdeauna am zis ca atunci cand voi face acest pas sa nu regret mai tarziu. S-a intamplat la 19 ani si a fost superb. Am avut relatii de luni sau chiar ani, si am facut pasul cu cineva pe care il cunosteam de 3 zile. Asta a fost soarta. Au trecut 5 ani de atunci si nu regret niciun moment decizia luata Am avut o prima experienta ca in povestile de dragoste; el a avut grija de mine si m-a facut sa inteleg ca eu decid daca sa fac asta sau nu. Deci pana la urma tot ce conteaza e sa nu regreti mai tarziu decizia luata. Si eu aveam colege si colegi care vorbeau despre sex foarte deschis si ca despre ceva fenomenal, si isi povesteau experientele in timp ce eu si inca o colega doar ascultam pentru ca nu aveam nimic de povestit. Dar asta nu m-a determinat sa o fac mai devreme cu oricine numai sa intru si eu in cercul lor; pentru ca pana la urma o faceam pentru mine, eu ramaneam cu amintirile, nu colegii si nu persoana cu care s-ar fi intamplat. Multa bafta si iti doresc "o decizie inteleapta"
ingerash80
Postat pe 4 August 2008 12:27
nu e nimic de regretat daca gasesti persoana potrivita...si sa ai incredere in tine cand vrei sa iei o hotarare.daca nu iti place persoana sau nu ai gasit-o nu trebuie sa faci doar pentru ca prietenele si prietenii vorbesc tot timpul de asta..ca tu o faci pentru tine nu pentru ei sa ai ce sa povestesti "senzatii"..ai grija de tine
superb
Postat pe 4 August 2008 13:16
Draga mea, varsta la care trebuie sa iti incepi viata sexuala este aceea la care consideri tu ca esti pregatita. Un numar anume de ani nu exista. Eu mi-am inceput-o la 17 ani dar nu eram pregatita deloc, am facut-o la insistentele fostului prieten. Numai tu poti sti cand si cu cine sa o faci. Cat despre faptul ca ai putea fi criticata ...sa nu-ti pese , femeile sunt oricum criticate cand vine vorba de virginitate

pupici

Postat pe 4 August 2008 13:38
da chiar un subiect delicat ...eu mi-am pierdut virginitatea la 20 de ani cu un barbat pe care l-am iubit si ma iubit din suflet chiar trebuia sa ne casatorim anul trecut.....relatia noatrsa a durat 5 ani pana acum 4 luni cand totul sa terminat nu ne-am mai inteles si am hotarat sa ne despartim si sa ne vedeam fiecare de drumul lui,separat,trist dar se intampla..... multa bafta tuturor (si apropo de zodii el scorpion eu taur)
nora_ele
Postat pe 4 August 2008 13:41
De la: skorpyo, la data 2008-07-21 23:08:17eu una mai aveam putin pana la 18 ani, era ambitia mea sa am cel putin 18; dar nici eu, nici iubitul meu cu care eram de aproape 8 luni nu am mai rezistat si s-a intamplat; neplanificat, pur si simplu a fost; am plans fffffffff mult si am regretat, poate din cazua ca nu mi-am respectat ambitia si ca ii dezamagesc pe ai mei (bineinteles impotriva acestui lucru, trebuia sa fiu fata mare la nunta), dar si din cauza ca nu a iesit prea bine, a durut, pentru el eram prima, amandoi incepatori, ce putea sa iasa....
dar acum lucrurile s-au schimbat enorm, acum avem 3 ani si 8 luni, peste 1-2 ani ne gandim sa facem marele pas, nu pot sa spun ca mai am vreo urma de regret, mai ales ca amandoi am capatat experienta.
eu am fost totusi un caz norocos; chiar daca am facut pasul asta mai devreme decat mi-am impus, la mine a iesit mai mult decat perfect, mai rar sa fii aproape sa te mariti cu primul s pe deasupra sa fii si prima pt el.
sunt totusi de parere ca acest moment trebuie pretuit si pastrat pentru o persoana care sa nu te faca sa regreti, ca ramane adnac in suflet, la fel ca si prima intalnire, primul sarut, prima iubire...


Pfff la fel a fost si la mine... si dupa 6 ani de relatie am hotarat sa ne casatorim, dar dupa 7 ne`am despartit. Eh... asta e .. n`am avut noroc sa raman cu primul.

Fa`o cand ai tu chef... nu conteaza varsta neaparat... in ziua de azi fetele se dezvolta mult mai repede si uneori hormonii patineaza. DAR ai grija CU CINE o faci. Asta e cel mai important.
mainedimineata
Postat pe 4 August 2008 14:48
sincer eu cred ar trebuii sa nu va grabiti in inceperea vieti sexuale....dupa 19 ani ar trebuii sa ti dai seama cine merita sau nu, tre sa iubesti persoana respectiva,nu doar sa ai impresia ca o iubesti...eu mi am pierdut virginitatea la 17 ani aproape 18....cu un tip pe care l cunosteam de 3 luni...cred ca a fost curiozitatea de vina,faptul ca ti auzi colegele sau prietenele ca si au inceput viata sexuala te poate influenta....n am ramas cu tipul respectiv, ne am despartit la o saptamana..si timp de un an n am mai putut sa fiu cu nimeni, am ramas cam traumatizata....apoi am intalnit pe cineva cu care sunt si acum..de 1 an juma..ne iubim....kiar mi as fi dorit sa fie el primul..da n a fost sa fie....asa ca fetelor care doriti sa va pierdeti virgintatea mai bine asteptati si vedeti daca cel de langa voi merita..ca daca faceti pasul..mai tarziu regretati daca n a fost cu cel potrivit
adeee
Postat pe 4 August 2008 14:54
N-am avut rabdare sa citesc tot ce ati scris , da` majoritatea au aceeasi parere : sa iti incepi viata sexuala cand te simti pregatita si dak simti cu adevarat k acea pesroana merita , te iubeste si apreciaza tot ce faci ... Sunt de acord. De asemenea am observat k majoritatea regreta cand au facut-o prima oara si ca ar fi preferat sa astepte ...
Eu , sincer mi-am inceput-o de curand cu un baiat cu care sunt de mai bine de 2 ani si nu regret. Si nici daca ar fi sa ne despartim , n-as regreta pt k il iubesc si stiu k si el ma iubeste.
Oricum , concluzia e sa o faci cand te simti total pregatita si ai incredere in partener. Si , intr-adevar , varsta nu conteaza .. Dar asta nu inseamna sa iti incepi viata sexuala pe la 11 , 12 ani pt k nu cred k se simte careva fata pregatita la o asemenea varsta ..
Si inca ceva .. Totul depinde doar de tine , nu trebuie sa te lasi influentata de altii. Tu esti singura care poate decide.
Mari_91
Postat pe 4 August 2008 15:24
la mine e la fel el scorpion eu taur...e ceva rau??
stefana
Postat pe 4 August 2008 19:57
nu conteaza daca te judeca lumea, conteaza daca dupa ce o faci te judeci tu pe sine...celo mai bine ar fi sa nu ai regrete...eu am facut-o cu un baiat pe care il iubesc si acum. nu ne intelegem prea bine acum, dar stiu ca daca ma voi desparti de el nu voi regreta ca el a fost primul.
asa ca...daca nu ai facut-o...paote e de folos ce am zis mai sus...
anya79_angel
Postat pe 4 August 2008 20:20
mai nu prea ma pricep sa dau sfaturi...........eu am 29 de ani iar viata sexuala am inceput-o la 19 ani .s-a intimplat sa fie chiar sotul meu ...asta nu pt ca nu se putea si cu altcineva dar asa a fost sa fie ..nu regret nimic pt ca atunci cind am facut-o nu eram casatoriti dar in sufletul meu am fost linistita ca el merita acest CADOU din partea mea iar el si acum apreciaza acest lucru.si uite asa au trecut zece ani de casnicie si suntem fericiti nu mi-as fii dorit niciodata sa mi se intimple cu altcineva ......asa ca fa-o atunci cind simnti si cu cine merita ..dar mai ales atunci cind esti pregatita si din punct de vedere fizic si ma refer aici nu neaparat la virsta dar nici la 11 12 ani cind........multe lucruri inca mai apartin copilariei si nu adolescentei.lumea asta a luat-o razna in general uitindu-ne la televizor te ingrozesti depinde doar de noi ce intelegem din tot ce se intimpla si ce ni se potriveste in limitele bunului simt.............cred
ramona_balanescu
Postat pe 4 August 2008 22:08
Eu mi-am inceput viata sexuala la aproape 19 ani cu un baiat pe care il cunosteam de doar o saptamana,...va da-ty seama,....ce dragoste mare era:)). Am stat impreuna timp de 2 ani apoi ne-am dat seama ca nu ne potriveam...
Acum,... dupa 4 ani,....sincer va zic ,...nu regret deloc si nu am sa regret niciodata pentru ca am facut ceea ce am simtit si cand am simtit k e momentul si persoana potrivita.
Parerea mea fetelor e k.... ..dak va hotaraty sa va incepety viata sexuala sau nu,...depinde doar de voi.. dar NU UITATY: PROTEJATY-VA!!!!!!!!!!! ASTA E CEL MAI IMPORTANT LUCRU
celia_c
Postat pe 4 August 2008 22:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri va rog. 13 De la: ik22 28 Iulie 2010 01:21
ai fost vreodata de o pers din anturajul partenerului tau? 17 De la: alexandra_n 29 Mai 2009 12:56
Pastila de a doua zi..si insarcinata? 1 De la: kudika_1003003 7 Martie 2016 17:49
You are The Worst Sex I Ever Had........ 2 De la: copacelul 4 Mai 2009 15:29
de ce barbatii vor sa petreak mai mult timp cu prietenii lor dekt cu iubitele? 31 De la: kudika083394 5 Decembrie 2009 12:04