Setari Cookie-uri

La ce varsta v'ati pierdut virginitatea?

De la: MidnightFist, la data 2008-07-12 03:24:55Poate ca e un subiect mai delict, cel putin pentru mine este pentru ca sunt adolescenta si ... cu toate ca am mai avut discutii de genu am o nedumerire. Care ar fi varsta medie la care nimeni nu m'ar judeca daca mi'as pierde virginitatea?


Din punctul meu de vedere, modul in care pui problema este complet eronat...Nu ar trebui sa te intrebi "care e varsta medie la care nimeni nu te-ar judeca daca ti-ai pierde virginitatea". La naiba, nu exista asa ceva si nu astfel se privesc lucrurile! Incearca mai intai sa iti raspunzi la niste intrebari de genul: Te simti pregatita sa faci asta? Iti doresti sa faci asta pentru ca asa simti, sau pentru ca te "chinuie" curiozitatea sau dorinta de a fi trendy? Esti sigura ca actualul partener este cel care merita statutul de "primul" si ca, peste un timp, nu o sa regreti ca a fost el cel ales, si nu altul? (stii ca marea majoritate a femeilor dezvolta o problema sin chestia asta) Esti suficient de informata referitor la toate aspectele pe care le implica debutul unei vieti sexuale?...In viata nu trebuie sa iti pese de ce spun ceilalti, ei au vietile lor si tu o ai pe a ta, fa ceea ce simti ca vrei sa faci, insa incearca sa nu uiti sa iei in calcul si implicatiile si posibilele repercursiuni pe care le pot avea actiunile tale!
Daca imi permiti un sfat, iti recomand sa mai astepti...Esti inca foarte tanara si ma indoiesc ca la varsta asta se pot lua hotarari cu adevarat bune, cu atatia hormoni agitati in organism Asteapta, nu te grabi, ai o viata intreaga inainte in care, slava domnului, o sa ai atatea ocazii sa faci sex, incat o sa ti se "taie" la un moment dat (vezi frecventa cu care se intalnesc, in randul femeilor casatorite sau cu relatii de lunga durata, migrenele, simptomele pre-menstruale sau diversele afectiuni)
shadowgirl
Postat pe 13 August 2008 17:13
Shadow dupa tine sunt don bou si te aprob si ... Ce mai imi place cum gandesti la varsta de 22 de ani, esti super ok
MidnightFist pana la urma nu trebuie sa stie nimeni apropiat tie ca ti-ai pierdut tu virginitatea...Ai grija cu cine te incurci ca s-ar putea sa te critice lumea datorita lui.. gurii lui, in general toti adolescentii baieti nu stiu sa tina pt ei ceva, intodeauna trebuie sa zica si la ala si la ala si tot asa.. Parerea mea este ca trebuie sa fi pregatita sa faci asta si sa te gandesti ca poate pe viitor nu o sa mai fi cu el, si sa nu-ti para rau ca el a fost primul..
Andreea_B21
Postat pe 13 August 2008 23:32
Shadow am vrut sa zic "din nou".. este cam intuneric aici si tastez si din pat :))
Andreea_B21
Postat pe 13 August 2008 23:35
pt mirelacm : da, chiar am varsta de 19 ani numai ca peste cateva luni voi face 20
cris06
Postat pe 14 August 2008 10:27
Am citit o parte din comentarii pe ac tema si nu mi-a venit sa cred ochilor.Indiferent de varsta pe care o ai si tot inveti.Pai daca iti pierzi virginitatea numai din curiozitate,fara sa iubesti si fara sa fii iubita ,atunci sex facem ca sa ne reglam hormonal.Nu am facut eu sex cu prea multi barbati,dar in nici un caz nu am facut-o cu un barbat care nu ma iubea,care nu ma dorea nebuneste.Eu sunt putin cam egoista,vreau ca ceea ce simt sa-mi satisfaca nu numai corpul ci si sufletul.Diferenta totala intre sex si dragoste.Si in momentul in care iubesti stii absolut tot ce sa faci ca sa iti multumesti partenerul.Dupa cum au privit unele persoane problema ar trebui deschisa o scoala in care sa invatam sa facem sex.In fine,fiecare cu opinia lui si viata lui.
A,si mai consider ca pt un adolescent o mare influenta o are si educatia pe care o primeste din familie.Parintii trebuie sa se implice mult mai mult in educatia sexuala a copiilor .


esti egoista mai mult si in acelasi timp o norocoasa dc toti te-ai iubit cand au facut dragoste cu tine; dar nu ai mentionat nimic legat de dragostea oferita de tine...de ce oare? pt ca intai vrei sa ti se dea cu carul si dupa poate, poate dai si tu un stop?

iar partea cu scoala pt sex nu e chiar asa rea...poate invata oamenii ca trebuie sa se protejeze si unele pustoaice nu mai inghit galustile iubitului cum ca prezervativul ar diminua "dragostea"

cris0s te-am intrebat de varsta pt ca la profil arata 38 de ani...
mirelacm
Postat pe 14 August 2008 16:26
hai sa ziceam ca in ziua de azi virginitatea nu mai este un subiect tabu si nu mai esti lucru de pret pe care il poate avea o FEMEIE.Am 20de ani si mi-am pierdut virginitatea la 18ani si jum..cu un tip cu care eram de 2 luni.Nu era o relatie perfecta..si cu toate aste m-a determinat sa fac lucru asta chiar daca pana la varsta aceea am reusit sa ma pastrez.Vorba vine sa ma pastrez pentru ca ocazii am avut destule,dar pur si simplu nu mi se pareau alegerile bune.In concluzie,virginitatea este o chestiune de alegere..si fiecare are dreptul sa isi fac propriile alegeri,indiferent daca sunt bune sau nu...Dar totusi cred ca pentru a face pasul asta trebuie sa fii cat de cat constienta de ceea ce va urma..adica sa te gandesti pe viitor pentru ca din momentul in care ai facut pasul asta ,fiecare relatie pe care o vei avea...va continua sau se va sfarsi in pat:)...Deci o varsta cat mai matura ar fi ok pentru pierderea virginitatii,zic eu:)
pinky_ellf
Postat pe 14 August 2008 18:31
Mirelacm ,eu nu as sti ce sa fac in pat langa un barbat pe care nu il iubesc.Cred ca mi-ar fi teama sa nu ma atinga sau sa nu fiu violata.Ti-am spus ca sunt egoista si daca nu fac dragoste ,mai bine deloc.Nervii din lipsa de sex mi-i linistesc cu "mg +b6" .Noi decidem daca
vrem sa avem o viata de calitate.A,si in privinta scolii am mai spus ca parintii sunt primii care trebuie sa dea raspunsuri copiilor.Eu am 2 fete si am inceput educatia lor sexuala de la varsta de 4 ani,cand le-am dat la gradinita,iar toaleta la care se duceau era comuna,atat pt fetite cat si pt baietei.Nu stiu cat de bine mi-a reusit ,dar macar am incercat .
claudea69
Postat pe 14 August 2008 18:44
nu inteleg de ce atata tam-tam pt un lucru pana la urma lipsit de importanta.....virginitatea ...hai sa dau si un raspuns cu privire la varsta optima pt "pierderea vigrinitatii"...din punctul meu de vedere 18 ani.consider ca pana la 18 ani toate avem timp sa alegem un baiat,barbat,print,domn,porc ...sau ce-o fi pt a-i darui "comoara noastra".Din ce-am citit pe acest forum cam 80%cred, au afirmat ca prima data a fost un esec.Atunci de ce sa mai asteptam pana la 20 si ceva de ani....Si pana la urma ar trebui sa recunoastem ....lipsa de sex dauneaza ...si se relecta in comportamentul nostru:isterie,nervozitate,incepem sa avem tot felul de pasiuni si fixisme,etc(parerea mea)
Acuma sa vad spun si despre mine cate ceva..prima oara am facut sex la 17 ani cu un barbat de 30,eu il "iubeam" ,el nu,am facut-o la el in masina ,eram beata si drogata.Dupa ne-am mai intalnit de cateva ori,pana cand eu n-am mai vrut sa aud de el.Din cate stiu el acuma e la puscarie.Oricum nu ma intereseaza.De 3 ani am o relatie cu un baiat pe care eu l-am dezvirginat.Ne iubim,etc totul merge f bine.

Vreau sa precizez k parintii mei,niciodata n-au vb despre sex cu mine,tot ce am aflat am aflat singura ,nu stiu daca este o greseala sau nu,in mare parte nu cred ca regret nimic din ce-am facut.

Va las sa ma judecati,sau sa va exprimati parerea in leg cu ce-am scris....
Si inca ceva:"La muti ani" de Sf. Marie

Postat pe 15 August 2008 16:33
Anca nu cred ca mai exista cineva la varsta de 18 ani sa fie virgina.. nu mai sunt timpurile alea.. Acum dupa cate vad peste tot varsta optima pt pierderea virginitati este de 14 ani.. Au inebunit toate fetele...Chiar daca este bine sa faci sex, trebuie sa o faci cu cine trebuie.. Am ramas muta cand am vazut la tel ca o fata de 13-14 ani a raman gravida si l-a si lasat...Nu stiu.. Oricum Romania este pe ultimul loc dn toate punctele de vedere, parerea mea..
Mirela iti mai aduci aminte cum a fost prima oara daca ai fost beata si drogata? Pana la urma nu mai conteaza trecutul tau.. Uita-l,este bine ca nu-ti face rau.. Dar ti-ai pierdut aiurea virginitatea.. Ca stii vorba aia : Primul nu se uita niciodata!
Andreea_B21
Postat pe 15 August 2008 16:50
Scuza-ma.. am incurcat numele... Am vrut sa zic ANca
Andreea_B21
Postat pe 15 August 2008 16:52
Andreea,ai dreptate ,azi nu prea mai exista fete de 18 ani virgine.Am dat acest raspuns deoarece am vrut sa evit raspunsuri gen: e bine sa-ti pierzi virginitatea at cand te simti pregatita,cand cel de lg tine merita,etc.

Iar in leg cu prima mea experienta,desi am fost beata si drogata (a nu se intelege k ma droghez sau beau,de drogat am incercat de cateva ori ,iar de baut doar ocazional) imi amintesc perfect.Nici daca imi injectam spirt direct in vene nu cred k uitam....m-a durut f tare si in plus fiind in masina(nu stiu daca am precizat asta pana acum) m-am lovit in toate tampeniile.
Oricum stiu ca am ales prost prima oara,dar nici nu am suferit, el nu m-a parasit dupa,mi-am dat singura seama cat e de prost.Pana la urma din greseli invatam,si desi am mai avut ceva experiente esuate acuma o duc destul de bine.

In continuare sunt de parere ca virginitatea nu este cel mai important lucru ,dar nici nu sunt de acord cu faptul ca f multe fete la 14 ani raman gravide.

In plus am citit undeva ca inceperea vietii sexuale f devreme si un numar ridicat de parteneri,creste riscul de cancer de col.


Postat pe 15 August 2008 18:34
ai citit bine anca1987 si este indicat sa se faca un control ginecologic cel putin anual, asemenea si testul papanicolau...dc in accident medicii rar vad un tip de cancer in faza dezvoltata complet, pt ca femeile de acolo au mai multa grija de ele, in romania situatia este cea care este si toata lumea o stie...inconstienta la romani e mare iar tendinta de a da vina aiurea pe cine nu trebuie e atat de dezvoltata incat uneori iti vine sa iti iei campii...oare de ce?

mamicile romance cand vad la tv reclama la anticonceptionale sau mai ales la prezervative 90% schimba canalul sa nu invete fetita prostii, fetita de 16 ani care nu mai este virgina de vreo 2 ani; multora le e rusine sa vb cu copii, cand sunt intrebate se enerveaza si risca copila sa primeasca si vreo doua perechi de palme...prostia e mare, inconstienta o depaseste cu mult

o zi buna
mirelacm
Postat pe 15 August 2008 20:44
buna ... anca1987 si andreea b21,imi permit sa va contrazic fetelor ... eu am 18 ani(impliniti in mai) si sunt virgina ...si culmea sunt cu un baiat de 11 luni care mi`a marturisit de curand ca si el e virgin,am mai postat eu comentariu pe tema asta ... am avut destule ocazii pana acum dar nu am simtit ca e momentul...si credeti`ma ca in cercul meu de 10 fete mai apropiate 4,5 sunt virgine si au intre 18 si 19 ani... poop la voi
marylena18
Postat pe 15 August 2008 23:14
De la: marylena18, la data 2008-08-15 23:14:08buna ... anca1987 si andreea b21,imi permit sa va contrazic fetelor ... eu am 18 ani(impliniti in mai) si sunt virgina ...si culmea sunt cu un baiat de 11 luni care mi`a marturisit de curand ca si el e virgin,am mai postat eu comentariu pe tema asta ... am avut destule ocazii pana acum dar nu am simtit ca e momentul...si credeti`ma ca in cercul meu de 10 fete mai apropiate 4,5 sunt virgine si au intre 18 si 19 ani... poop la voi

Marylena ma bucur pt tine ai ajuns la varsta de 18 ani virgina Oare e vb si de educatie? Vreau sa va spun ca si eu si prietenul meu actul am fost virgini si a fost bine Inca o data va zic fetelor ca nu prea mai exista fete virgine.. Se mai gasesc dar poate 1 din 10 sa fie virgina!

Marylena cand ai de gand? Sper sa nu te deranjeze curiozitatea mea...
Andreea_B21
Postat pe 15 August 2008 23:40
nu ma deranjeaza deloc intrebarea ... acum ca am aflat ca si el e virgin mi`e un pic teama...dar nu mai stiu ce sa cred,oricum el acum o perioada lucreaza la bucuresti si ne vedem mai rarut,asa ca am stat eu si m-am gandit ca pot interveni multe aiureli intre noi acum cu plecarea lui la bucuresti si nu cred k e momentul pentru a incepe ... parerea mea,voi ce zicetzi
marylena18
Postat pe 17 August 2008 11:39
claudea69...felicitarile mele ca tu ai vb cu fetitele tale, cu multe dintre noi nu a stat nimeni de vb, am aflat singure, cum a mai zis cineva care a postat la acest topic

si prin autoeducatie se reuseste iar cand copilul o "scranteste" parintii ar face bine sa nu mai tipe ci sa incerce sa remedieze oarecum problema dc se mai poate remedia ceva...dar pt mai mult de jumatate din romance, mult prea ocupate cu serviciul sau cu tv-ul, e mai usor tipatul si plasatul vinei dintr-o parte in alta...
mirelacm
Postat pe 17 August 2008 16:25
parerea mea este sa gandesti si sa faci mereu lucrurile in asa fel incat sa nu regreti nimic mai tarziu :P si eu sunt virgina la 19 ani..sunt intr-o relatie frumoasa de aproape 7 luni..un singur lucru lipseste ;;) si nu stiu daca sunt pregatita sa i-l ofer ..e prima mea relatie serioasa...pana acum am stat cel mult 2 luni cu un baiat de aceea nu mi-am pus problema sa imi incep viata sexuala ..el are experienta si inainte sa ma cunoasca pe mine avea o viata sexuala activa :D..dar totusi are rabdare cu mine..ma intelege si nu ma presioneaza..si ciudat e ca tocmai prin lucrul asta ma face sa imi doresc :P pe de alta parte ..stiu ca e destul de greu ..odata ce ti-ai inceput viata sexuala sa ai o perioada atat de lunga de abstinenta..nu stiu ce sa fac..mereu am fost nehotarata si plina de prejudecati simt ca el merita cadoul asta...dar nu stiu daca eu sunt pregatita :|
miya
Postat pe 19 August 2008 00:28
De la: miya, la data 2008-08-19 00:28:02parerea mea este sa gandesti si sa faci mereu lucrurile in asa fel incat sa nu regreti nimic mai tarziu :P si eu sunt virgina la 19 ani..sunt intr-o relatie frumoasa de aproape 7 luni..un singur lucru lipseste ;;) si nu stiu daca sunt pregatita sa i-l ofer ..e prima mea relatie serioasa...pana acum am stat cel mult 2 luni cu un baiat de aceea nu mi-am pus problema sa imi incep viata sexuala ..el are experienta si inainte sa ma cunoasca pe mine avea o viata sexuala activa :D..dar totusi are rabdare cu mine..ma intelege si nu ma presioneaza..si ciudat e ca tocmai prin lucrul asta ma face sa imi doresc :P pe de alta parte ..stiu ca e destul de greu ..odata ce ti-ai inceput viata sexuala sa ai o perioada atat de lunga de abstinenta..nu stiu ce sa fac..mereu am fost nehotarata si plina de prejudecati simt ca el merita cadoul asta...dar nu stiu daca eu sunt pregatita :|



miya sunt de acord cu tine,nu sunt eu in masura sa dau sfaturi ca si eu sunt cam in aceeasi situatie,numai ca partenerul meu e virgin,dar atunci cand ai momente mai pasionale cu el ce simti?te simti pregatita?ai vrea sa continue?
marylena18
Postat pe 19 August 2008 12:14
De la: claudea69, la data 2008-08-14 18:44:14 Mirelacm ,eu nu as sti ce sa fac in pat langa un barbat pe care nu il iubesc.Cred ca mi-ar fi teama sa nu ma atinga sau sa nu fiu violata.Ti-am spus ca sunt egoista si daca nu fac dragoste ,mai bine deloc.Nervii din lipsa de sex mi-i linistesc cu "mg +b6" .Noi decidem daca
vrem sa avem o viata de calitate.A,si in privinta scolii am mai spus ca parintii sunt primii care trebuie sa dea raspunsuri copiilor.Eu am 2 fete si am inceput educatia lor sexuala de la varsta de 4 ani,cand le-am dat la gradinita,iar toaleta la care se duceau era comuna,atat pt fetite cat si pt baietei.Nu stiu cat de bine mi-a reusit ,dar macar am incercat .


Eu am avut o prietena, virgina, si dupa 6-7 luni de cand eram impreuna refuza mereu sa facem dragoste desi ea avea 19 ani iar eu 28.Niciodata nu-mi spunea motivul dar cand o intrebam incepea sa rada.Atunci m-am gandit ca nu era virgina dar apucase sa-mi spuna ca este , iar acum nu stia cum s-o scoata la capat.Am discutat deschis despre metode contraceptive dar tot nu vroia sa auda de sex cu mine.
In sfarsit mi-a cedat intr-o seara la mine acasa dupa ce am asigurat-o ca ne oprim imediat ce ea va spune ,,pana aici" .Nu a spus dar dupa ce am facut dragoste a plans o ora si nu mai vroia sa plece acasa peste noapte.Nu ne-am mai vazut 3 saptamani, apoi am inceput din nou sa iesim impreuna sa facem dragoste, de doua trei ori pe saptamina cand reusea sa fuga de acasa.Odata mi-a povestit de ce nu vroia cu nici un chip.Mama ei , baptista convinsa, i-a spus ca nici nu vrea sa auda ca fata ei sa aiba relatii sexuale cu baieti decat atunci cand va fi sigura ca se va casatori cu respectivul.Si ca ea (mama) o sa stie cand fata nu va mai fi virgina pt ca o s-o vada ca merge cracanata vreo 2 saptamani.Va dati seama ca biata fata nu mai vroia sa plece acasa de frica sa n-o vada maica-sa ca merge cracanata.N-am ramas impreuna dar si azi cand ne vedem radem despre povestea cu cracanatul.
Eu zic ca decat sa discute astfel de lucruri despre inceperea vietii sexuale cu mamele lor(cu astfel de mame) , mai bine sa afle de la o prietena care a facut-o deja.
aprov
Postat pe 19 August 2008 17:01
Eu sunt o persoana deschisa si am de gand sa-mi invat fata (care acum are doar 6 ani) de asa maniera incat sa nu regrete felul in care si-a pierdut virginitatea asa cum am regretat eu. Nici nu am de gand sa ii impun sa nu faca nimic pana se marita sau pana face 30 de ani. Dar e extrem de dureros cand ma gandesc ca va veni vremea sa o faca si pe asta...
Lucia1971
Postat pe 19 August 2008 17:06
Si ce se intampla daca intalnesti persona potrivata la 30+, 40+? Stai fecioara pana atunci?
Kathara
Postat pe 19 August 2008 21:35
De la: MidnightFist, la data 2008-07-12 03:24:55Poate ca e un subiect mai delict, cel putin pentru mine este pentru ca sunt adolescenta si ... cu toate ca am mai avut discutii de genu am o nedumerire. Care ar fi varsta medie la care nimeni nu m'ar judeca daca mi'as pierde virginitatea?


in primul rand nu trebuie sa pui afis ca sa stie toata lumea ca ti-ai pierdut virginitatea - astea nu sunt chestiuni care sa se discute nici macar cu cea mai buna prietena, asta e intimitatea ta, trebuie sa stii tu si partenerul tau, atat. iar daca le discuti, atunci asuma-ti consecintele de a afla tot orasul cine isi baga nasul prin chilotzeii tai.

in al doilea rand de ce ti-ar pasa ca te judeca lumea? conteaza ce zic altii? conteaza ce vrei tu si ce simti tu.

ca sa raspund la intrebarea din topic: la 19 ani.
Luan4
Postat pe 19 August 2008 21:55
marylena..noi deja am trecut umpic mai departe..el stie cam sa faca si cum sa creeze momentele acelea..si da..simt ca sunt pregatita fizic..dar psihic mai mult e o problema..mi-e frica de cum am sa ma simt dupa..si de parerea pe care o sa o am ..eu despre mine..
miya
Postat pe 19 August 2008 23:23
Mi-am pierdut virginitatea la 18 ani cu un tip mai mare decat mine.Credeam ca il iubesc ,era totul pt mine, dar imi era frica si pur si simplu scarba ,dar totusi am facut-o.Era eterna poveste in voga pe atunci ca daca nu o faci ma despart de tine . Si eu ca o gasca proasta am facut-o.A fost nicicum.Atunci am crezut ca asa este , dar acum cand ma gandesc, ma apuca rasul.Eu nu aveam de unde sa stiu cum e , dar el avea experienta.....Care experienta?Oricum , repede dupa aceea ne-am despartit si nu ne-am mai intalnit vreodata.Acum sunt casatorita, am copii, probabil si el , dar daca m-as intalni cu el la-s lua peste picior , ca deh, intre timp am capatat si eu experienta....
Deci , mai ales la 16 ani NIMIC din ce zboara nu se mananca . Chiar daca prietenele tale au facut-o nu inseamna ca trebuie sa te grabesti si tu sa o faci.S-ar putea sa regreti.Doar cand o sa fii sigura ca merita , atunci sa o faci .
tedy
Postat pe 20 August 2008 08:45
De la: miya, la data 2008-08-19 23:23:10marylena..noi deja am trecut umpic mai departe..el stie cam sa faca si cum sa creeze momentele acelea..si da..simt ca sunt pregatita fizic..dar psihic mai mult e o problema..mi-e frica de cum am sa ma simt dupa..si de parerea pe care o sa o am ..eu despre mine..




miya,eu zic ca daca si el te iubeste cu adevarat va fi langa tine si te va face sa treci usor peste orice indoieli sau peste ori ce regret pe care il vei avea dupa,am cunoscut fete care au fost dezamagite dupa ce au inceput viatza sexuala(veneau si imi spuneau ca dupa ce au facut dragoste cu iubitul,acesta se uita la tv sau pleaca isi gaseste alta ocupatie ca si cum nimic nu s-a intamplat atunci si sincer,sigur nici unei fete nu ii place,cred eu,adica eu imi imaginez momentele dupa prima mea noapte de dragoste in bratele baiatului,nu eu in pat si el se uita la tv)asta e parerea mea,nu stiu daca sunteti de acord:-s ... si eu as putea sa incep,am avut ocazii,dar acum ca el lucreaza la bucuresti... ne vedem mai rar,cred ca o sa fie ceva neintelegeri intre noi si nu vreau sa risc,totusi stau si ma si gandesc, de ce este el virgin la 22 de ani?urat nu este,prost nu este,are o groaza de calitati bune si este cu mult deasupra unora dintre baietii de azi ...
marylena18
Postat pe 20 August 2008 14:37
De la: tedy, la data 2008-08-20 08:45:19Mi-am pierdut virginitatea la 18 ani cu un tip mai mare decat mine.Credeam ca il iubesc ,era totul pt mine, dar imi era frica si pur si simplu scarba ,dar totusi am facut-o.Era eterna poveste in voga pe atunci ca daca nu o faci ma despart de tine . Si eu ca o gasca proasta am facut-o.A fost nicicum.Atunci am crezut ca asa este , dar acum cand ma gandesc, ma apuca rasul.Eu nu aveam de unde sa stiu cum e , dar el avea experienta.....Care experienta?Oricum , repede dupa aceea ne-am despartit si nu ne-am mai intalnit vreodata.Acum sunt casatorita, am copii, probabil si el , dar daca m-as intalni cu el la-s lua peste picior , ca deh, intre timp am capatat si eu experienta....
Deci , mai ales la 16 ani NIMIC din ce zboara nu se mananca . Chiar daca prietenele tale au facut-o nu inseamna ca trebuie sa te grabesti si tu sa o faci.S-ar putea sa regreti.Doar cand o sa fii sigura ca merita , atunci sa o faci .


si cum esti sigura ca merita ?:)
miya
Postat pe 20 August 2008 14:38
16
anderson
Postat pe 20 August 2008 14:50
Cum esti sigura ca merita?
Asta poate fi una din intrebarile fundamentale ale vietii.Voi de unde a-ti stiut ca merita?Fiecare din noi s-a bazat pe ce a simtit atunci , chiar daca peste un timp,cand s-a uitat peste umar a vazut ca nu e chiar asa.Deci , numai inima iti poate spune ce merita si ce nu .....
tedy
Postat pe 20 August 2008 17:13
eu am devenit femeie la 23 ani. il stiam de vreo 3 ani, dar dupa 4 zile de prietenie am facut dragoste. nu imi pare rau, a fost ceva minunat. atunci am simtit eu ca este momentul potrivit. si acum dupa ani suntem impreuna si ne iubim.
talida22
Postat pe 20 August 2008 17:54
De la: talida22, la data 2008-08-20 17:54:02eu am devenit femeie la 23 ani. il stiam de vreo 3 ani, dar dupa 4 zile de prietenie am facut dragoste. nu imi pare rau, a fost ceva minunat. atunci am simtit eu ca este momentul potrivit. si acum dupa ani suntem impreuna si ne iubim.



ai avut noroc in dragoste,talida ,dar totusi acum cati ani ai? de`ar fi toate fetele asa norocoase ...
marylena18
Postat pe 20 August 2008 18:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
planning familiar 7 De la: kudika414141 1 August 2011 14:20
de ce? 10 De la: vocea_inimii 3 Aprilie 2010 06:20
o posibila sarcina? 30 De la: mady_puppy 7 Noiembrie 2011 00:59
SEX PREA RAR 75 De la: kudika_32896 8 Iulie 2019 19:39
Sa ma mai intalnesc sau nu cu el? Doar pt Sex? 94 De la: Diavolyta_ 6 Mai 2009 10:59