Setari Cookie-uri

La ce varsta v'ati pierdut virginitatea?

la 19
si fiica-mea la 18
csilla_ms
Postat pe 23 August 2008 20:07
knd am citit mesajele de mai sus nu mi-a venit sa cred cata lume regreta prima experienta. eu aveam 18 ani si stateam cu baiatul respectivd e vreo 10 luni. a fost unul din cele mai frumoase momente din viata mea si nu as putea sa regret vreodata ce am facut. nu am avut petale si trambitze... dar a fost iubirea vietii mele. cel putin asa credeam atunci... am ramas cu baiatul respectiv aproape 6 ani. m-a cerut in casatorie dar l-am refuzat si am mers mai departe fara el, pt k, in timp am inceput sa ne dorim lucruri diferite de la viata. poate vreodata o sa mai fie ceva pt k tzinem unul la celalalt f mult. momentan am ramas prieteni buni si atat but you'l never kow
myhaella_21
Postat pe 23 August 2008 22:57
eu la 16 ani jumate si la 24 m-am maritat tot cu el deci sotul a fost primul

Postat pe 24 August 2008 00:18
oau!!
i-au trebuit 7 ani si juma sa te ceara in casatorie?

Postat pe 24 August 2008 00:58
Eu mi-am pierdut virginitatea la 19 ani fara o luna. Si el era virgin, deci nu a fost cine stie ce. A fost super pt.ca am invatat impreuna ce inseamna sexul.Dupa 6 luni ne-am casatorit. Acum am implinit 3 ani de casnicie si avem un baietel adorabil. Deocamdata ma consider o norocoasa. Sper sa ne ajute Dumnezeu si sa prindem nunta de aur!
PAPUSA86
Postat pe 24 August 2008 11:21
eu am facut o prima data acum cateva luni, aveam 16 ani jumate, si eram super informata despre toate metodele de contraceptie, despre orgasm, si asta m a ajutat foarte mult, pentru ca m am protejat mereu (desi am cheltuit o groaza de bani pe prezervative) si am avut orgasm de fiecare data (mai putin prima data)

Postat pe 24 August 2008 12:01
eu la 20 si a fost un cosmar...bine ca esti virgina doar o data-n viata!!!
aly_b
Postat pe 24 August 2008 12:06
diannaV, si daca la mine a fost prima data cu sotul, ce am castigat? s-a exprimat in felul urmator " dazbraca-te" si atat...nu s-a implicat deloc sentimental, chiar daca am fost o perioada de timp prieteni. nu am putut sa cred ca aud asa ceva... iti dai seama ca nu am facut intocmai cum mi-a zis el si m-am inchis in mine de nu se poate. imi venea sa evadez, sa renunt la castorie, iar daca o faceam starpeam raul din start si din radacina, iar acum as fi fost mai fericita...regret chestia asta cata viata voi avea ca am ales sa fiu virgina la casatorie...
lili_r
Postat pe 24 August 2008 13:16
parerea mea e k nu conteaza la ce varsta incepi viata sexuala atata timp kt o faci cu cineva la kre ti si kre merita...
Cioplinsky
Postat pe 24 August 2008 15:31
Virginitatea e un subiect...f sensibil..pentru unele dintre noi, dar mai ales pentru o fetita de 16 anishori. Pentru ca la 16 ani e foarte greu sa iti dai seama daca esti pregatita sau nu sa faci pasul asta, si cu atat mai putin ai de unde sa stii daca ai sa regreti sau nu. Lipsa experientei de viata, a unei judecati mature isi spune cuvantul. Si apoi, nici nu ghicesti in viitor ca sa stii daca tipul de langa tine, care e acum un print din povesti nu se va transforma in zmeul cel urat..Eu am facut marele pas la 18anisori. Nu pot spune ca regret acum, eu si printul meu suntem inca impreuna(dar au fost si momente cand relatia s-a subrezit)..insa cred ca e practic imposibil sa stii cum or sa evolueze lucrurile, motiv pentru care, daca virginitatea e pentru tine un lucru sfant, de mare pret, etc, e bine sa astepti pana .,..mai incolo;)..cand sansele sa iti para rau se diminueaza si inteligenta emotionala sporeste..Si sa o faci pentru ca toti prietenii tai o fac..e o prostie, la fel cum ar fi o prostie sa fii vegetariana pentru ca ei sunt asa(atat timp cat tu mananci de la kfc;))
kittykat09
Postat pe 24 August 2008 16:21
Eu am 18 ani si un pic si sunt inca virgina. Printre prietenele mele sunt si virgine,si care si-au inceput viata sexuala (dar nu mai devreme de 17 ani). Varsta asta mi se pare o varsta potrivita, asta daca ai si cu cine... Am primit destule "oferte", dar niciuna nu includea iubire sau niste sentimente cat de cat profunde. Ma simt foarte bine asa si sunt curioasa care si cand o sa fie momentul meu potrivit. Pentru ca asta astept eu... Un tip potrivit,in momentul potrivit. No need to rush,right? :)
cristina_virlan
Postat pe 24 August 2008 16:29
cred ca nu exista o varsta anume la care sa iti incepi viata sexuala.Trebui doar sa simti ca esti pregatita sa faci acest pas si sa fii sigura ca o faci find ca vrei tu si nu pt.ca toate prietenele tale au facuto.Si mai trebuie sa luati ceva in considerare...trebuie sa o faceti cu persoana potrivita, adica chiar trebuie sa simti ceva mai mult pt acea persoana ca pe urma sa fi si tu multumita de ce sa intamplat. Pentru ca acea persoana o so tineti minte toata viatza chiar daca relatia voastra se va termina candva.Mereu o sa va aduceti aminte de ea si de fiecare data cand o vedeti o sa simtiti cv mai special chiar si dupa ce o sa va casatoriti, pt.ca PRIMA DATA nu se uita niciodata.
me_gargaritza
Postat pe 24 August 2008 17:01

oau!!
i-au trebuit 7 ani si juma sa te ceara in casatorie?
Raporteaza abuz de limbaj
coboraii din deal in vaaaaaaleeee!




era culmea sa ma si marit la 16 ani
:

Postat pe 24 August 2008 17:34
nu cred ca exista o anumita varsta pentru a-ti incepe viata sexuala. important e sa stii sa-ti alegi momentul potrivit, sa stii cand esti pregatita sa faci pasul asta, care-i destul de important in viata unei femei. si mai ales persoana sa fie cea potrivita, prima experienta conteaza ff mult. acum nu prea se mai sta pe ganduri si se actioneaza fara a se gandi inainte si apoi de cele mai multe ori descoperim ca nici momentul si nici persoana nu au fost cele mai potrivite.......
corinacanciu
Postat pe 24 August 2008 20:42
nimeni nu poate hotara la ce varsta sa iti pierzi virginitatea decat TU si numai TU, ca zic colegii prietenii ca fac, ca dreg ca, e devreme sau tarziu, e placut sau nu ... prima experienta conteaza !!! si cel mai mult conteaza persoana !!!
Eu aveam vreo 20 de anisori toti ai mei plecata de langa parinti de pe la 18 ani am facut-o mai mult pentru ca a vrut el (dupa 3 luni) nu pentru ca am vrut eu, nu am regretat sau asa vreau eu sa cred. In ochii parintilor in schimb nu m-am mai putut uita cu sinceritatea si nevinovatia de alta data (poate sunt de moda veche - eu zice principii) Dar avem o relatie de aproape 6 ani (acum am aproape 26 de ani). poate dau idee pentru un nou topic :
relatia noastra a incept sa scartzaie pentru ca eu imi doresc un camin (nu in sensul materialist al cuvantului) un copil (chiar mai multi), iar el merge pe ideea ca nu poate inca intretine o familie (in conditiile in care locuim impreuna de cel putin 4 ani si ne descurcam singuri pe unde mai usor pe unde mai greu). Incep sa cred in frica de responsabilitati a barbatilor.
Mai nou sunt curtata de jumatate de an de un coleg de la servici, probabil am lasat si eu loc de interpretari imi place sa flirtez ce ma fac?
n_leo
Postat pe 25 August 2008 11:07
16 ani nu este o varsta potrivita sa iti pierzi virginitatea, dupa parerea mea. Eu mi-am inceput viata sexuala la 17 ani si o luna. Au trecut abia cateva luni de atunci si reget ca am facut asta. Nu am vrut sa o fac, insa intr-o zi cand ne aflam singuri la el ne-a luat valul si... s-a intamplat... aproape ca nici nu mi-am dat seama ce am facut. Cred ca am facut-o mai mult din frustrare. Inainte avusesem un prieten pe care l-am iubit enorm... l-am iubit cu adevarat si poate inca il mai iubesc, dar care nu a vrut sa se culce cu mine pe motiv ca eram prea mica si nepregatita... acum am inteles ca avea dreptate. Cu toate astea inca sunt impreuna cu "primul" din viata mea. Ne cunoastem de cativa ani si ne intelegem foarte bine. El ma iubeste enorm si a fost intotdeauna alaturi de mine. Sper sa ajung sa il iubesc si eu la fel de mult si sa nu fie prea tarziu...
Deci nu va grabiti sa va pierdeti virginitatea, fetelor... Nu prea merita... Virginitatea merita daruita celui pe care il iubesti cu adevarat, iar iubirea se dovedeste in timp... mult timp!

Postat pe 25 August 2008 14:22
ok sunt 2 geuri de femei : 1--femeia romantica care se daruieste barbatului pe care il iubeste , vrea sa fie cv unic, placut, frumos, un vis devenit realitate: 2---femeia care crede ca iubeste si se culca ori cu unu mai in varsta sa prinda experienta sa o duca in tainele amorului, ori cu unu care nu aprecieaza virginitatea femeii se culca cu ea si apoi gata ...flit.Cel mai bn asteapta , ai rabdare , cine te iubeste cu adevarat poate sta , cunosc pe cineva are 28 ani a fost virgina pana acum cateva sapt , a stat cu resp 6 ani nu au avut relatii sexuale si a luat-o cu nunat de acasa si cu....virginitatea.....deci ......totul e sa stii ce vrei .......conteaza daca tu esti pregatita sau nu ......sau cata vointa ai sa posti sta fara a te culca cu cineva........iubirea conteaza si rabdarea

Postat pe 25 August 2008 14:32
am intalnit numai barbati care considera egala femeia in pat , le place sa domine sau sa fie dominati, ideea e ca ori ai intalnit un taran care are mentalitatea lui bunica ori .........cauta barbatul modern , l stie ce vrea.......

Postat pe 25 August 2008 15:39
Si nimeni nu are de ce sa te judece daca esti la 16 ani virgina, asta e prentru fetele care au intrebat. e o varsta fireasca. sincer, nush...varsta perfecta pentru a incepe viata sexuala...am eu o fixatie cu 17 ani...si se pare ok.
Mada11
Postat pe 25 August 2008 15:46
eu mi-am pierdut virginitatea la 19ani si ceva.nu mi-a parut rau niciodata.a fost un lucru constient,dorit si bine gandit,mai ales ca a fost cu baiatul pe care il iubeam si care ma iubeala randul lui,nu a fost un moment prea placut,dar a contat foarte mult ce a fost dupa.astazi suntem casatoriti si ne iubim mai mult ca oricand.conteaza foarte mult ce sentimente ai pt pers respectiva.la 16 ani e cam devreme ar trebui sa mai astepti .in astfel de cazuri e bine sa te mai gandesti.
danutza_dragutza85
Postat pe 25 August 2008 17:51
conteaza varsta dar.....mai mult conteaza cad esti tu pregatita--eu am inceput-o la 18 ani si sunt cu el si azi

Postat pe 25 August 2008 18:02

E TARE ...PE BUNE...CHIAR AI O PROBLEMA DELICATA... atunci cand creierasul tau e destul de matur si corpul a finalizat cu cresterea.Daca vrei si confort moral tine cont si de tipul care face "deflorarea" .Totul o sa decurga bine daca nu ai himen elastic
BUM27
Postat pe 28 August 2008 21:04
pana la urma fiecare face cum simte, eu am simtit la 16 aproape 17, m am simtit bine si nu regret deloc, dar am prietene de varsta mea care n ar fi in stare sa faca sex akum, is prea copilaroase, si pana acum o luna nu stiau unde e clitorisu mie mi s a parut absurd da ma rog fiecare e interesat de asta in felul sau.

Postat pe 29 August 2008 16:22
Chiar daca nu am inceput-o ca celelalte prietenelor la 17-20 de ani, am asteptat momentul si persoana potrivita, chit ca acum nu mai sunt impreuna cu ea. Mi-am inceput viata intima la 25 de ani si nu regret ca am facut acest pas, chiar daca m-am despartit dupa jumate de an ...

Postat pe 29 August 2008 18:24
La 20 de ani si a fost in noaptea nuntii. Nu propriu zis dar ne-am casatorit dupa o luna. Si nu regret. Asa mi-am castigat respectul.A fost foarte fericit si inca mai este.Si eu la fel.
ana_lili36
Postat pe 29 August 2008 18:52
primul *contact* e cel mai important si e cel ce te marcheaza pe viata..intr-un mod placut sau neplacut...intr-adevar in ziua de azi tot mai multe adolescente o fac doar pentru a fi acceptate de amici..sau de grupul din care vor ele sa faca parte...oameni buni voi nu sunteti sanatosi la minte...aveti mult mai multe de oferit lumii..si mult mai multe calitati decat va imaginati...de ce sa o faceti cu cineva doar pentru a fi acceptate?..e o mare prostie...din capshorul meu gandesc ca ar trebui sa te gandesti foarte bine daca tu vrei doar one night stand-uri sau o realtie serioasa....trebuie sa fii pregatita in primul rand psihic...ca fizic....astazi...si copilele de 11 ani sunt pregatite .. ..nu fa o prostie..gandestete ffffff bine ....aa....eu inca sunt virgina..
Sweet_angel_of_light
Postat pe 31 August 2008 20:40
De la: aly_b, la data 2008-08-24 12:06:18eu la 20 si a fost un cosmar...bine ca esti virgina doar o data-n viata!!!

ca bine zici
alexandra_blonda
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:26
scuze d ti am trimis ceva aiura dar sunt si eu noua pe aici si nu prea ma descurc...
roxanalazarescu
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:32
OFF manca-v-ar RAIUL eu sunt baiat am intrat pe acest site sa ma mai documentez ce e femeia si sa ma mai amuz de una de alata DAR ACEST SB E SERIOS stiti am citit multele voastre commenturi si majoritatea regretati "prima noapte"asta e cel mau rau lucru in viata sa regreti ceea cea deja e trecut va intreb unde va fo capu atunci?la ...p*** si atat?la voi nu va-ti gandit?si dacva sa intamplat de ce regrete?hmmm greu e ma baieti sa intelegem fetele ,femeile aistea......

Postat pe 2 Septembrie 2008 04:30
da, comentati voi masculii...asta am observat la toti, dupa comenteaza, inainte se pricep la presiuni...lame lame lame
Mada11
Postat pe 2 Septembrie 2008 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sallll 10 De la: anca0704 9 Septembrie 2009 11:53
Ce inseamna sexul oral pentru tine?Dar pentru el? Merita sa faci? 113 De la: cristiana_cris 19 Octombrie 2009 12:49
zuzu 14 De la: kudika029282 30 Decembrie 2010 10:36
de ce barbatii vor sa petreak mai mult timp cu prietenii lor dekt cu iubitele? 31 De la: kudika083394 5 Decembrie 2009 12:04
Ce parere aveti despre aventurile de o noapte? 222 De la: kudika_1008255 23 Ianuarie 2023 18:24